• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

45 literes kocka akváriumom

Egyre szebb az aki. Látszik hogy kezded kapisgálni a dörgést :D Az algák lassan visszavonulót fújnak. Csak így tovább!
 
Köszönöm. :D Remélem marad ez az állapot, és elkerül az alga.
A tippem hydra nekem is volt de egyszer csak eltűnt talán megették a halak vagy garnélák ki tudja, vagy csak beállt az aki. Éjszaka felkapcsoltam a villanyt és mintha tele lett volna bubival a víz annyi volt.
Igen ők azok. Az az érdekes, hogy az akváriumban nem igen találkoztam velük, viszont a mechanikai szűrőben hemzsegnek, valamiért nagyon szeretnek ott lenni.Gondolom a vizet szűrve jutnak táplálékhoz és a brutális vízmozgás kedvez nekik.

A növényeket félre raktam egy kollégának, de eddig nem jelentkezett érte, úgyhogy ha valakit érdekel az viheti.
 
Elérkezettnek láttam az időt, hogy valami újat kreáljak, kezdtem ráunni a dzsungelre, és a vele járó macerákra.
kikerült a Rotala és a Ludwigia, maradt a HC és némi Lilaeopsis.
Bekerült egy elhalt bonsai is amit megprószálok HC-vel befuttatni.
Az akció pont egy hete volt, és eddig semmi alga. Az átalakítás előtt elkezdett megjelenni a köveken és a csöveken az ecsetalga, de 3 nap alatt elpárolgott.
A két kőből ennyit tudtam kihozni, nem egyszerű feledat. Órákig rendezgettem ilyenre sikerült. Nem tartom kizártnak, hogy a jövőben bővítem az állományt némi seiryuval, vagy valamivel, mert ez még így nem az igazi.
100_1509.png
 
Nagyon tetszik a fa! :thumbup: Én is gondolkoztam ilyen bonsai-os dolgon, de a 85 literbe kicsi ami itthon van, nano-t meg most nem szeretnék.. :| (vagyis szeretnék, de...)
 
A jobb első kő elütő színe jelentősen rongálja az összképet. Az elrendezés sem túl természetes. Ebből a három kőből viszont nem lehet jobbat kihozni. Bővítsd a kőállományt és tanulmányozd az Iwagumis postot:
http://akvarisztika.budapet.hu/2010/02/ ... lvonasban/
Ahogy nézem a növényes akvarisztika többi része már jól megy neked :thumbup:
 
Mondhatjuk, hogy teljesen hazavágja.
Az első kő nélkül jobb lenne, még úgy is ha csak simán kivennéd.
Teljesen elvonja a figyelmet a lényegről.
Amúgy szerintem kifejezetten jó. Nem kell mindenkinek Iwagumi.
Lehet szép attól, hogy egyedi a stílus.

Nigro said:
A jobb első kő elütő színe jelentősen rongálja az összképet. Az elrendezés sem túl természetes. Ebből a három kőből viszont nem lehet jobbat kihozni. Bővítsd a kőállományt és tanulmányozd az Iwagumis postot:
http://akvarisztika.budapet.hu/2010/02/ ... lvonasban/
Ahogy nézem a növényes akvarisztika többi része már jól megy neked :thumbup:
 
Mondhatjuk, hogy teljesen hazavágja.
Az első kő nélkül jobb lenne, még úgy is ha csak simán kivennéd.
Kakukktojás likvidálva :)
A jelenlegi állapot még közel sem végleges, csak alapanyagok hiányában erre tellett.
A végleges szerintem vmi dekorhomokos többszintes elrendezés lesz "sziklákkal" spékelve. 45 lityiben lehet, hogy nehézkes lesz kivitelezni de megpróbálom.
 
Szia!
Nem semmi honnan hoztad vissza az akit az előző dzsungeles részben! Gratula! Kár hogy így szétbombáztad, de azért sok sikert, kíváncsian várom a képeket! ;)
 
Szia!
Nem semmi honnan hoztad vissza az akit az előző dzsungeles részben! Gratula! Kár hogy így szétbombáztad, de azért sok sikert, kíváncsian várom a képeket! ;)

Így láttam a legjobbnak, ha szét kapom. A növényválasztás nem volt szerencsés, hetente kinőtték az akváriumot, és az összképpel sem voltam elégedett.
eredetileg sem ilyet szerettem volna, de ilyenre sikeredet.
Tavasszal mindenféleképp lesz egy nagy átalakítás, ez csak olyan átmeneti megoldás a mostani, amíg nem sikerül beszerezni a köveket, fákat és egyéb hozzávalókat.

A terv valami részletgazdag, minél természetesebb hatású fás, sziklás, kialakítás lesz lehetőleg olyan növényekkel amik nem növik ki az akváriumot, glosso, HC, vmi moha, stb....

Egy kép a jelenlegi állapotról:
100_1519.png
Most nem túl szívderítő látvány, de mint írtam ez csak átmeneti megoldás.
Megpróbálom majd úgy kialakítani a képet, hogy a csövezésből a lehető legkevesebb legyen látható, mert így elég gáz.
 
Megpróbálom majd úgy kialakítani a képet, hogy a csövezésből a lehető legkevesebb legyen látható, mert így elég gáz.

Hát ugye fúrt akinál kell számolni ezekkel a dolgokkal. Persze ha jó a szűrőd, kompenzálja valamennyire a dolgot! ;)
 
Nos nem láttam értelmét új képet feltenni, mert sok változás nem történt. A nagy átalakítás még várat magára kb 1 hónapot.
Az ok amiért mégis így döntöttem az az, hogy megjelent valamilyen fekete hártya szerű alga, amit nem tudok beazonosítani. Megtalálható a növényeken, a csövezésen, tehát majdnem mindenhol.
milyen fajta lehet?
A HC ettől függetlenül növekszik, csak az újonnan megjelent hajtások kb egy hét alatt szépen elfeketednek.
Van egy kevés ecset is, és ott jelent meg ahol a legkevésbé számítottam rá. Az esőztető furatok körül, ami azért is furcsa mert ezen keresztül érkezik a Co2-is.

100_1522.png

világítás:11h
CO2: 2bubi/sec
Vízcsere: heti 50%
Táp: 4-4 ml/nap

Gondoltam arra, hogy sok lehet a világítás, vagy a CO2-vel lehet valami gond esetleg az, hogy nyitott szűrőm van és ez miatt távozik a CO2??
Mindenesetre a vízcseréket heti 100%-ra növelem, abból baj nem lehet.

Várom az ötleteket.
 
Szia!

Azt hogy érted, hogy nyitott szűrőakiba megy a CO2? ezt hogy kéne elképzelni? Mert ha csak simán porlasztod bele, akkor lehet hogy nem olyan hatékony, ugyanis hamar kiszökik a vízből a gáz, és el sem jut az akiig. Vagy én nem tudom.. :?

Én a világításon visszavennék kicsit. a többit majd az okosabbak! ;)
 
hát igen az esőztető ha nem lefele van irányítva szerintem sem lehet hatékony co2 szempontból. a hc-n sajnos látszik is.
 
Azt hogy érted, hogy nyitott szűrőakiba megy a CO2? ezt hogy kéne elképzelni? Mert ha csak simán porlasztod bele, akkor lehet hogy nem olyan hatékony, ugyanis hamar kiszökik a vízből a gáz, és el sem jut az akiig. Vagy én nem tudom.. :?
A beoldás úgy van megoldva, hogy a pumpa alá van betéve a diffúzor, és az esőztetőn keresztül jut be a CO2 az akvába.

hát igen az esőztető ha nem lefele van irányítva szerintem sem lehet hatékony co2 szempontból. a hc-n sajnos látszik is.
Most úgy van beállítva, hogy majdnem vízszintesen, valamennyire mozgatja a vízfelszínt, de a bubik láthatóan eljutnak mindenhova.
Az esőztetőn nem tart semeddig állítani,szinte akárhogy be lehet állítani. szerinted mi lenne a célszerű?
algáról nincs ötlet?
 
És a vízszint az ekkora is? vagy csak a kép erejéig lett ekkora?
Bár látom még az irányt is tudod tekerni, hogy mekkora szögben esőztessen. Gondolom nem így megy ahogy a képen van. :)
 
Majd ha sor kerül az átalakításra a technikán is kívánok változtatni. Tervbe van véve egy HYDOR SELZ L30-as pumpa 1200 L/h "vagy vmi hasonló" és 5-6L jó minőségű biológiai szűrőanyag.
A fénycsöveket pedig lecserélem OSRAM LUMILUX DE LUXE 954-re.
 
És a vízszint az ekkora is? vagy csak a kép erejéig lett ekkora?
Bár látom még az irányt is tudod tekerni, hogy mekkora szögben esőztessen. Gondolom nem így megy ahogy a képen van.
Igen. A vízszint sajna ekkora. Kivitelezési hiba volt,de ez is orvosolva lesz. :oops: Természetesen az esőztető nem így van beállítva.
Ez az első akváriumom, és sok olyanba belenyúltam amibe nem kellet volna"majd ki ha én nem" de ez van. A következő majd jobb lesz ;)

Szerintem mindenki bejára(ta) ezt az utat, és tanul a hibáiból, vagy mások hibáiból. Én kezdőként ezt az utat választottam, hogy barkácsolok, és nem bántam meg. Az általam épített rendszer működik vannak hibái, amit ki lehet javítani, és még jobb lesz. Elvégre Amano is alkalmaz nyitott alsópolcos szűrést. Szerintem ez kezdésnek nem is volt rossz.
 
Back
Oldal tetejére