• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 45*30*30 Frodo

Már van két petés nőstény is közöttük és tényleg ügyesek alga fronton. Majd egy induló akiban szeretném kipróbálni őket,ha lesznek hozzá elegen. :)
Az akit szerettem volna nevezni IAPLC-re,de sajnos az előtér sehogy nem akart összeállni. Áramlási illetve CO2 beoldódási probléma lehetett a ludas. A versenyre és a nyár folyamán sem lett az igazi és az elmúlt hetekben értem el odáig,hogy feladjam. Úgyhogy elbontottam és össze dobtam egy klasszik háromszög kompozíciót. Gyakorlatilag mindent dekor vagy a beépített szekrényből vagy az előző akiból jött,ahogy a növények nagy része is a működő akiból költözött vissza. Pár cserép növényt hoztam csak,ami friss.

View attachment 155102

Hátulról hiányzik még valami növény. Talán aci lesz,ami nagyjából pár centivel érne a fa fölé.
Ha már ilyen rhizóma erős az üveg tegyél be valamilyen anubiast hátra. pl. angustifoliát
 
Hoztam nektek egy pici részletet. :)IMG_20211023_200608.jpg
Most néztem,hogy szépen elmúlt egy hónapos az aki. Az elején elkövettem minden hibát,amit csak érdemes volt. Elmaradtak a vízcserék, viszonylag kevés növény került bele az elején, illetve semmi nem nő gyorsan közülük. Az algázókat is viszonylag későn raktam be.
Persze szépen jött minden alga,ami csak jöhetett. Kapott az aki egy kis peroxidot és még algázókat,még növényeket. Szűk két hét alatt helyre is billent. Lassan jöhetnek a halak és garnálák is.
 
IMG_20211024_135915.jpg

Akkor egy teljes kép. :)
Hátul szépen elkezdett színesedni a Blyxa.
Zöld por és pont van szépen, viszont a süniket még nem mertem vissza rakni, mert volt planária elleni kezelés. A glossot kell majd a napokban megnyírnom illetve van pár lyuk elől,amit be kell tömnöm valahogy, mert az amanok folyton kihordják az amazoniat a homokra.
 
View attachment 156744

Akkor egy teljes kép. :)
Hátul szépen elkezdett színesedni a Blyxa.
Zöld por és pont van szépen, viszont a süniket még nem mertem vissza rakni, mert volt planária elleni kezelés. A glossot kell majd a napokban megnyírnom illetve van pár lyuk elől,amit be kell tömnöm valahogy, mert az amanok folyton kihordják az amazoniat a homokra.
Kövezzetek meg érte nyugodtan, de nekem sokkal jobban tetszett induláskor, amíg látszottak a fák kontúrjai.🤭
 
Imádás van @ZaCK 😘
Amanók már csak ilyen törp-ördögök, de perlonnal meg lehet oldani.
Hogy a perlon fehérsége ne égessen plusz vakfoltokat szemedbe, egy kis K-permanganátba be kell mártani. Olyan szép 💩 színe lesz, hogy majd nem tudod megkülönböztetni se a kövektől, de a fától sem.
Készítek Neked oldatot, csak áruld el, kb. mennyi perlont kell felhasználni.
 
Kövezzetek meg érte nyugodtan, de nekem sokkal jobban tetszett induláskor, amíg látszottak a fák kontúrjai.🤭
Nem kövezlek meg, de a fa zöldült be és nem a növény sok. :D
Ha csak nem a blyxara gondolsz..

Imádás van @ZaCK 😘
Amanók már csak ilyen törp-ördögök, de perlonnal meg lehet oldani.
Hogy a perlon fehérsége ne égessen plusz vakfoltokat szemedbe, egy kis K-permanganátba be kell mártani. Olyan szép 💩 színe lesz, hogy majd nem tudod megkülönböztetni se a kövektől, de a fától sem.
Készítek Neked oldatot, csak áruld el, kb. mennyi perlont kell felhasználni.
Köszönöm a tippet,de már meg van a hadi terv rá,csak meg kell valósítani. :)
 
Huh,jó rég jártam itt. :)
Az akvárium ebben a formájában már nem létezik, de azért találtam egy képet, amikor elég jó kis formában volt.
IMG_20220922_204808.jpg
Nagyon jól sikerült kis aki volt, nagyon szerettem. Jó volt a növény választás, szinte alig volt vele dolgom.
Viszont kezdtem érezni, hogy kell valami más, valami változatosság. Ha jól számolom, 12 éve folyamatosan növényes volt itthon, kellett valami új.
Régóta gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom az Apistozást. Régi nagy szerelmem volt az Apistogramma agassizii. Sikerült is belőle beszerezni egy csinos párt. Jó két hónap alatt el is érték az ivarérett kort. Pár sikertelen ikrázás után pedig most itt tartunk:
received_835477314294509.jpeg
received_472963714752622.jpeg
received_979175073476860.jpeg
received_3029838933986535.jpeg

Az elúszástól számítva ma két hetesek. :)
Nem lett sok éles kép róluk, mert elég aprók, 8-10 mm a legtöbbjük, nagyjából 30 fős lehet a kis csipet csapat. Anyuka nagyon kis lelkiismeretes, terelgeti szépen őket. Este be a barlangba, reggel ki a barlangból. :)
Apuka sajnos most külön lakik, mert nem volt az a mint apa típus. Úgy tervezem, hogy még 2-3 hétig anyuka mellett maradnak, addig be kell rendezzek nekik egy nagyobb medencét.
 
Huh,jó rég jártam itt. :)
Az akvárium ebben a formájában már nem létezik, de azért találtam egy képet, amikor elég jó kis formában volt.
View attachment 169764
Nagyon jól sikerült kis aki volt, nagyon szerettem. Jó volt a növény választás, szinte alig volt vele dolgom.
Viszont kezdtem érezni, hogy kell valami más, valami változatosság. Ha jól számolom, 12 éve folyamatosan növényes volt itthon, kellett valami új.
Régóta gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom az Apistozást. Régi nagy szerelmem volt az Apistogramma agassizii. Sikerült is belőle beszerezni egy csinos párt. Jó két hónap alatt el is érték az ivarérett kort. Pár sikertelen ikrázás után pedig most itt tartunk:
View attachment 169765
View attachment 169766
View attachment 169767
View attachment 169768

Az elúszástól számítva ma két hetesek. :)
Nem lett sok éles kép róluk, mert elég aprók, 8-10 mm a legtöbbjük, nagyjából 30 fős lehet a kis csipet csapat. Anyuka nagyon kis lelkiismeretes, terelgeti szépen őket. Este be a barlangba, reggel ki a barlangból. :)
Apuka sajnos most külön lakik, mert nem volt az a mint apa típus. Úgy tervezem, hogy még 2-3 hétig anyuka mellett maradnak, addig be kell rendezzek nekik egy nagyobb medencét.

Na végre! :) Csak összejött nekik a dolog.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére