• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 45*30*30 Frodo

ZaCK

Legenda
Sziasztok!

Megint neki futok egy új berendezésnek, most kifejezetten versenyzési tervekkel. Reményeim szerint nagyobb sikerekkel,mint az eddig sikerült. :)
Az előző aki kicsit csúfos véget ért. Tavaly tavasszal bele vágtunk a saját lakás/felújítás projectbe, így teljesen el lett hanyagolja. Költözésnél sikerült kicsit el is törni így teljesen el is ment a kedvem tőle. De most megint felszívta magam. :D

Akvárium: 45x30x30cm: 40 l Opti
Világítás: Chihiros Wrgb II Slim 45 cm
Szűrés: Eheim 2224
Szűrőanyagok: Eheim substrat pro, Seachem Purigen
Talaj: Ada Amazonia ver. 2
Táptalaj: Ada Multi bottom
Tápozás: Green Aqua Micro + macro
Co2: Nagynyomású rendszer: 2 kg-os palack,Eheim reduktor,Aqua medic mágnesszelep,üveg bubi számláló,üveg diffi
Vízcsere: Ro+Bee shrimp mineral GH+ TDS ceruzával belőve
Bútor: Saját gyártású,állítható lábakkal
Dekoráció: Frodo kő
Növények: Eleocharis parvula, Marsilea crenata, Staurogyne repens, Hemianthus callitrichoides cuba, Riccardia chamedryfolia, + egy számomra azonosíthatatlan moha, amit a garnélás akikban találtam.
Élőlények: folyamatban

Folyt köv. :)
 
Utoljára módosított:
Ez a beszéd! Követés beállítva, drukkolok és nagyon örülök, hogy nem adod fel, hanem ismét belevágsz.👍

Azért majd gyakrabban posztolj, mint @Verhó!;)
 
Szuper! A technika nagyon patent, mennyire komolyan gondolod a versenyzést, teljes képek azért majd lesznek, vagy csak kis részleteket fogunk belőle kapni?
Várós, hajrá! ;) 👍
Nincsenek illúzióink az akival kapcsolatban,úgyhogy igyrkszek majd minél több képet megosztani veletek. :)

remélem sikerül találnod valakit aki be tud szerezni extrább halakat :ROFLMAO:

Nagy megfejtés nem lesz, az arányok miatt valamelyik Boraras jöhet kb csak szóba. :)
 
Ha már ünnep..ünnepélyesen szét szedtem az előző akit. Hadrendbe állítottam az ilyenkor használatos 30-as kis kocka akim, ebben forog tovább a szűrő és itt kaptak helyett a szétszedett aki lakói. A kiszedett fák még sikálásra várnak, ezt leszámítva sikerült 1,5 óra alatt elkészültem a bontással. Még ha ez nem is hosszú idő, de azért elég klassz, amikor a galériában a karbis személyzet gondoskodik erről is. :D
Persze csináltam a kezdésről egy szokásos képet. :)

IMG_20210315_123828.jpg
 
Nagyon patent kis üveget dobtál össze. Ez egy igazán kellemes új napló felfedezés volt számomra így vasárnap estére.
Az még száraz képnél már gondoltam, hogy majd írni fogok, hogy az ösvényt elzáró kavicsot azt kicserélhetnéd, hogy Frodónak és Samunak ne kelljen már annyi sziklát mászni. De látom ezt a végére megváltoztattad. Remekül néz ki ott a helyén a törött kő, az egész teljesen hihető hatást adott neki.

Most egy darab kavics zavar engem nagyon ami a bal hátsó sarokban van. Sok benne a fehér és emiatt valahogy nem illik a képbe. Ezzel ellentétben a jobb oldal hátsó fele, főleg a tükröződés amit kreál az nagyon el lett találva! Jó mókát, követlek.👀😊
 
Am ritkán látom ezt a megoldást, hogy elől van a szívó, és hátul a nyomó ág. Van ennek valami előnye?
Én is gyakran használom így. A nyomó azért van hátul, mert az áramlás könnyebben halad a lejtőn előre, mint az emelkedőn hátrafelé. A szívó peddig ugyanezért van elöl, illetve mert - ahogy Zsolt is mondja - hátul általában el sem szokott férni (kivéve ezt a minit, ez elfér).
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére