• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

Ispán Péter

Főkertész
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, ezért először be szeretnék mutatkozni. Azért hozom létre a naplót, hogy láthassátok az akváriumom megépülését majd fejlődését. Ha minden úgy megy ahogy gondolom, nagyon büszke leszek rá :D .
I.Peti vagyok, 14 éves, nyolcadikos.
4 éve kezdtem akvarisztikával foglalkozni, volt két 54 literesem, egy növényes meg egy teljesen sima plattis.
Most azonban úgy gondoltam belevágok, egy 620 literes akvárium építésébe, gyorsan el is adtam a telefonom és az összes kütyüm :D a fejlődés érdekében.
Na most ennek az akváriumnak a pontos méretei: 156x50x75.
75cm magas, tudom ez brutális de meg szeretném próbálni.

Világítás:
Ezt 3db 150W-os szimmetrikus fémhalogén reflektorral fogom elvileg megvilágítani. 6500K. 11500 lumen.

Szűrésem:
Két 20 liter tartály meg egy Eheim Classic 2217. Továbbá a 3D háttér mögé fogok beömleszteni 30 liter lávakövet ahol ajd egy 700 l/h-s powerhead forgatja a vizet.
Bent az akváriumban lesz még 2db 2500 l/h körüli powerhead+rá szivacs , de csak vízforgatás véljából, meg, hogy ne nagyon tudjon az aljzat mulmosodni mert gyepet sueretnék.
Összesen 26 liter siporax, 20 liter szivacs, és 30 liter lávakő és a powerhead belsők szivacsai.

CO2:
Magasnyomású rendszer.
30 kg-s palack.
Külső reaktor.
Stb.

Növények:
Ez egy elképzelés, de mivel még minimum egy hónap az akvárium indulása, úgyis tudom, hogy beleszeretek valami újba, és ez még változni fog.
Ludwigia sp.
Parvula mini
Lindernia rotundifolia
Rotala rotundifolia
Rotala indica
Alternathera reineckii pink
Alternathera reineckii mini
Ludwigia repens
Ludwigia glandulosa
Hygrophila corymbosa
Nomaphila stricta
Sagittaria platyphylla

Halak:
Mindenképpen nanohalakat képzeltem el.
Egyenlőre majd lesz 40-40 darab két fajból. Amanda lazac biztos lesz, mert nagyon tetszik.
30 törpe szívóharcsa.

Egyéb élőlények:
Rengeteg RC
10 legyező garnéla
Másmilyen kisfajta garnélák, ezt még nem találtam ki.

A szűrés szerintem nagyon bika.
A CO2 is jó lesz.

Mit gondoltok a világításomról?
Vagy ha szerintetek így nem, akkor hogyan lehet megvilágítani rendesen? Mivel elsősorban magas fényigényű növényeim lesznek.
Szerintetek 4 reflektor jobb lenne?
 
Ez aztán a bátor próbálkozás, főleg ilyen fiatalon ;):) Ígéretesnek tűnik, főleg a méretek és a technika miatt, kíváncsi leszek rá. A világításod szerint 3 reflektorral is működöképes lesz, kicsit a 75cm-es medencemagasság bizonytalanít el, nem biztos, hogy a parvulához elég fény jut majd el.
Sok sikert hozzá, várom a fejleményeket :)
 
Igen, tudom, hogy a parvula mini a gyengepont sajnos. Lehet inkább bazalt lapokra fogok rákötözni jávai mohát, abból is szép szőnyeget lehet egy kis idővel csinálni.
Ui. A talaj JBL manado lesz.
 
Na köszi a bizakvást.
A szűrő nemsokára meglesz.
Szőlőtőkét érdemes akváriumba rakni?
Van két jó áron eladó brutál szép szőlőtőke.
Egy másik fórumon viszont azt írták, hogy ne rakjam bele, mert a permetlé anno kiírthatatlanúl beleivódott a növényi rostokba, és folyamatosan mérgezné a halaim.
Szerintetek?
Nem kockáztatnám a kis lazacaim életét :D
Ha nem jó akkor kénytelen leszek drágábban mangrovet venni.
 
Abszolút fás.
Eredetileg egy dél-amerikai medencét szerettem volna belőle, csak aztán megtetszettek az ázsiai élőlények.
Aztán mondom ez is ázsiai, az is ázsiai akkor úgytűnik ugrott az elképzelésem.
De nyílván egy szép akváriumon nem fog látszódni, hogy honnan származnak az élőlények. Csak a tudatot akartam így rendezni.
Ha értitek, hogy értem :D

De ha ennyien írtok jót nem lehet akkora hülyeség ez az egészw.
Én vagyok a legkiváncsibb. Már nagyon várom.
Statikussal is beszéltünk, hogy elbírja e a tetőtéri födém a csöppnyi egy tonnát másfél négyzetméteren.
Az én kis 13 m2 szobámba lesz :D a végén még kopoltyút kell növesztenem :D
 
Amúgy iszonyú jó ez az oldal.
Nem szeretek fórumozni mert általában komplikált, de ez egyszerű, tele van segítőkész emberrel, és csak olyannal foglalkozik a fórum ami engem érdekel.
So good :D
 
Sziasztok! En most kezdenék bele az akvakerteazetbe. Van egy 580l akvariumom. Es erdekelne hogy alljak neki. Elotte sugereim voltak. De magasabb szintre lepnek. Kerlek segitsetek hog mivel kezdjem. Szuro novenyek co. Minden erdekel.
Koszi
 
Hasonló cuccokra van szükséged mint amit én a fentiekben írtam.
Az biztos, hogy nekem nagy szerencsém volt a szűréssel, mert jó áron vettem/veszem Janitól :D
Gyárilag/új cuccokkal elég drága lenne, nekem a világításom sem gyári lesz. Gyakorlatilag ugyan azt a hatást érem majd el a reflektorokkal 150 K -val olcsóbban mintha vennék egy armatúrát. Nyílván nincs pénzem 3 ADA Solar lámpát fellógatni. Megoldom máshogy.
Én azt javaslom, hogy ne kezdj bele hirtelen az egészbe.
Nekem az ügy másfél éve ötlött meg a fejemben( igaz nem ekkora akváriumot terveztem ) és most is folyamatosan alakul.
Van három nagy tartópillér amit figyelembe kell venni.
Szűrés, világítás, CO2
Ha ezek nem jók, akkor te sem leszel jól :D ahogy megy tönkre az akváriumod.
Alapvetően az akvakertészet szerintem az akvarisztikának egy nagyon magas fokon űzött ága, aminél nagyon számít a technika.
Mindegy, hogy DIY vagy sem, annak jónak, pont odavalónak kell lenni.
 
Üdv a fórumon, nem kis dologba kezdtél bele, de ha sikerül megcsinálni akkor áll leesős lesz a látvány.

Világítás: ezeket a refiket nem ismerem, majd valaki biztos mond okosat. A színhőmérséklet jó lesz, a lumenszám már neccesebb, de ezt a kész akin majd látod.
Szűrés: erről nincs mit írni, bika lesz.
CO2: több helyen kell majd bejuttatnod az aki a CO2 dús vizet, legalább két oldalról lesz ajánlott.

Szőlőtőke: ha nem volt soha permetezve akkor jó, de egyébként tényleg oldódhatnak ki belőle nem jó dolgok.

Mi lesz a talaj? Hogy lesz a tápozás? Ne valami noname üvegessel csináltasd meg, mert nincs annyi rongy amivel felszívhatnád a vizet ami kifolyik ha történik valami :D
 
Koszi a valaszt ispan peter.! Az lenne a kerdes hogy ha pontosan leirnad hogy milyen infrastruktura ami szukseges.
 
Ertem. Milyen talajra van szuksegem? Hol lehet beszerezni co2 palackot? Minden erdkel. Most nagyon sokat fogok kerdezni de amig nem nagyon ertek hozza addig nem kezdek bele.
 
Üdv a fórumon, nem kis dologba kezdtél bele, de ha sikerül megcsinálni akkor áll leesős lesz a látvány.

Világítás: ezeket a refiket nem ismerem, majd valaki biztos mond okosat. A színhőmérséklet jó lesz, a lumenszám már neccesebb, de ezt a kész akin majd látod.
Szűrés: erről nincs mit írni, bika lesz.
CO2: több helyen kell majd bejuttatnod az aki a CO2 dús vizet, legalább két oldalról lesz ajánlott.

Szőlőtőke: ha nem volt soha permetezve akkor jó, de egyébként tényleg oldódhatnak ki belőle nem jó dolgok.

Mi lesz a talaj? Hogy lesz a tápozás? Ne valami noname üvegessel csináltasd meg, mert nincs annyi rongy amivel felszívhatnád a vizet ami kifolyik ha történik valami :D

Fent elfelejtettem írni, hogy mi lesz a talaj, de kommentbe odaírtam. JBL manado, sajnos nincs pénzem ADA Amazoniára, mert 50 literre van szükségem.
Az akvárium már megvan. 12 mm üveg, körbe mindenhol merevítés. Középen is van egy 40 cm széles hármas szerkezetű merevítés.
Jóféle :D
Azt írtam, hogy a CO2 beoldás egy külső reaktorral történik majd, nem tudom még melyik szűrőmre fogom majd rákötni.
A tápozást még nem tudom. Ezt is meg kell előre tervezni? Gondolkoztam már rajta, de mivel úgy komolyabban eddig nem növényeztem még nem ismerem ezeket.
Mit ajánlotok?
 
Ertem. Milyen talajra van szuksegem? Hol lehet beszerezni co2 palackot? Minden erdkel. Most nagyon sokat fogok kerdezni de amig nem nagyon ertek hozza addig nem kezdek bele.

Nyiss egy külön topikot az akváriumodnak.
Ott kérdezhetsz csak arról, itt meg sok szálon fut a cselekmény:D
Szerintem ilyen naplót kéne nyitnod. De még nem tudom, hogy itt a fórumon mit hova kell besorolni :)
 
Back
Oldal tetejére