• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3D nyomtatás

Sziasztok!

3D nyomtatás ügyben szeretnék ötletet adni / segítséget kérni.
Egy Eheim algakaparóra képzeltem el egy olyan adaptert, amivel be tudnám szívni a lekapart algát. (széles beszívó és egy csőcsatlakozó).

Esetleg látott már valaki ilyen megoldást? Lehet, hogy teljesen életképtelen, de kényelmes lenne.
Közben találtam valami hasonlót: https://greenaqua.hu/hu/eheim-quick-vac-pro-cleaning-unit.html
Csak ebből olyat amire csövet lehet tenni.

Köszönöm,
 
Kösz a tippeket, nagyon hasznos volt!
:3 Én egyedi dizájnú díszítő elemeken gondolkodtam mert ismerősnek van nyomtatója és akkor nem kerülne végtelen és 2 pénzbe, illetve nem kéne 300 helyen keresni amíg végre igazán megtetszik valami, ami nem olyan mint másik 40 embernek :c
 
Sziasztok!
Szerintetek mennyire bírná egy nyomtatott fénycsöves lámpates a napi 7 óra használatot? PET-G-re gondoltam, ami azért tartósabb mint a PLA, ebből lennének a váz mellett a reflektorok is, is amire öntapadós tükörfólia kerülne. Lenne rajta egy tető, ami mehetne PLA-ból.
 
na a nyomtatós topikba is egyet..

táptartó Green Aqua Micro macro + seachem ehhez-ahhoz. :) már majdnem rend van.
van még helye 2 fecskendőnek, ragasztó.. vagy 2 + 1 nagyobb fecskendő, tűknek, 1 garnéla eledel és 1 halétel tár :)
teljesen saját igényekre szabva.
jaigen, szétszedhető az egész. nevezzük "modulárisnak" - egymásba csúsztatható kisebb elemek, szóval elvileg ha valami megváltozik, nem kell újra nyomtatni az egészet.
+1 palack tartó (sodastream mérethez) másutt is szerepel, de végülis ez a 3d nyomtatós topik..
kicsit még javitgatom őket, (a seachem tartó stabil, de aki "haragosabb kezű" - esetleg eltörheti véletlenül amikor kiveszi a palackot - ez igy nemjó publikus modellnek.. )

ha valakinek lenne rá igénye, fel fogom tölteni a printables pont komra szerintem 2 napon belül. vagy akár ide is. csak ott egyszerűbb up-to-date tartani :)
 

Attachments

  • Copy-2022-10-12 224636.png
    Copy-2022-10-12 224636.png
    523.9 KB · Megtekintések: 32
  • IMG_20221012_222305.jpg
    IMG_20221012_222305.jpg
    217.7 KB · Megtekintések: 33
  • IMG_20221012_222936.jpg
    IMG_20221012_222936.jpg
    154.1 KB · Megtekintések: 29
  • Shapr Image-2022-10-12 222745.png
    Shapr Image-2022-10-12 222745.png
    355.4 KB · Megtekintések: 35
elindult a lámpa átépítés is. igazából az utolsó forrasztásig szétszedtem egy DIY lámpát. pontosabban kettőt. és újrakötöttem, átraktam mindent.

power ledek nélkül egyelőre (azok mennek majd középre, hűtőbordával, meg a két fehér kábel környékére. )
így csontvázasan egyelőre nem olyan csinos, de úgy van kitalálva, hogy később hozzá tudjak építeni és csatlakoztatni a meglévő modell módosítása nélkül (elvileg.. mert a power ledeket nem tudom lemérni, még nem jöttek meg - 1w - 10.000k meg full spektrum vegyesen ami úton van :) )

PETG ez is. hogy se a víz se a meleg ne legyen gond értelmes keretek között. :)
... kicsit lámpaépítős topik de na.
 

Attachments

  • IMG_20221015_091151.jpg
    IMG_20221015_091151.jpg
    384 KB · Megtekintések: 23
  • Shapr Image-2022-10-15 090616.png
    Shapr Image-2022-10-15 090616.png
    726.3 KB · Megtekintések: 23
  • Shapr Image-2022-10-15 091019.png
    Shapr Image-2022-10-15 091019.png
    527.7 KB · Megtekintések: 22
elindult a lámpa átépítés is. igazából az utolsó forrasztásig szétszedtem egy DIY lámpát. pontosabban kettőt. és újrakötöttem, átraktam mindent.

power ledek nélkül egyelőre (azok mennek majd középre, hűtőbordával, meg a két fehér kábel környékére. )
így csontvázasan egyelőre nem olyan csinos, de úgy van kitalálva, hogy később hozzá tudjak építeni és csatlakoztatni a meglévő modell módosítása nélkül (elvileg.. mert a power ledeket nem tudom lemérni, még nem jöttek meg - 1w - 10.000k meg full spektrum vegyesen ami úton van :) )

PETG ez is. hogy se a víz se a meleg ne legyen gond értelmes keretek között. :)
... kicsit lámpaépítős topik de na.
Óriási 👍 a munkádért. De egyet nem értek: Miért középen növelted meg a LED-ek mennyiségét? Az egyenletesen elosztott LED-ek esetén (amilyen az összes gyári lámpa), középen kb. 1,5-2x akkora fényerő, mint az akvárium szélén. Persze ez még mindíg jobb, mint az antivilágban, amikor egy izzó volt középen, és a szélére szinte semmi fény sem jutott. Tehát az én logikám azt mondaná, hogy a szélén(végén) növeljük meg a LED-ek számát, az egyenletes fényeloszlás érdekében.
Tényleg kíváncsi lennék a miért-re, hátha én járok rossz úton. 😶‍🌫️
 
Óriási 👍 a munkádért. De egyet nem értek: Miért középen növelted meg a LED-ek mennyiségét? Az egyenletesen elosztott LED-ek esetén (amilyen az összes gyári lámpa), középen kb. 1,5-2x akkora fényerő, mint az akvárium szélén. Persze ez még mindíg jobb, mint az antivilágban, amikor egy izzó volt középen, és a szélére szinte semmi fény sem jutott. Tehát az én logikám azt mondaná, hogy a szélén(végén) növeljük meg a LED-ek számát, az egyenletes fényeloszlás érdekében.
Tényleg kíváncsi lennék a miért-re, hátha én járok rossz úton. 😶‍🌫️
köszönöm! :D és hú ez remek kérdés, a keretes megoldások is nagyon sokat vaciláltam de sehogy nem adta ki, viszont
A tervezett megoldás, hogy haladok a széle felé.

Csak egyelőre akárhogy sakkoztam, tologattam mindent ide-oda (a lámpákat) az jött ki, hogy igy fogom tudni stabilan összeépíteni (oké ez nem kéne kifogás legyen, a cél fontosabb) - viszont! ez csak ideiglenes lesz.
Ami még jön és talán válasz a kérdésre (remélem sikerül mindent megcsinálni.. )


A tervezett power ledek:
- Egy részük: sarkokra mennek többnyire (ahol most a fehér vezetékek vannak)

- Másik részük: középre egy sor, valamilyen sűrűséggel itt fogom tudni legjobban hűteni őket
és akkor itt köszönöm a megjegyzést, kérdést, erre megpróbálok jobban figyelni, akár úgy is, hogy egyet jobbra, egyet balra, egyet jobbra.. stb megpróbálok megdönteni "kifelé", ezt majd a hűtésigény mértéke megmondja, hogy tudom majd megoldani.

(a képen talán látszik egy dupla U profil, őt fogom használni hűtőbordaként középen, és ha kell még kitalálok még rá valamit.. akár aktív hűtéssel, van hőmérsékletszenzoros relém, ami nem pontos, de +/- 5c fok kb tökmindegy lesz ebből a szempontból)
Illetve arra figyeltem, hogy a tervezett lámpa magasságban 120 fok az üvegig minimum megvan (inkább 100-110 ) - és az üveg tetejétől pedig ez lefelé ugye nő.

- A layout még nincs meg (hardscape kezdemény van az asztalon, asszony nagy örömére :D az akvárium maga most üres) de pirosas növények elméletben olyan helyre fognak kerülni, ahová majd az 1w-os ledekkel jobban tudok koncentrálni

+ amit biztosan meg fogok tudni csinálni, hogy a most meglévő és a power ledes megoldás külön "körön" lesz a "vezérlőben" tehát külön fogom tudni őket állítgatni. (nagyon félek a power ledektől és nem tudom mennyire lesz túl sok esetleg, így amég nincs tapasztalatom nem merem másképp csinálni)

Szóval valami ilyesmi, viszont tényleg köszi, minden ilyesmi segítő kérdés is jól jön :)


jaigen, ami fontos, most fog indulni az akvárium.. amint megvan a hardscape és stabil..
és kb 1 hónap sajnos mire a power ledek megérkeznek, és addig kellett valami átmenetni, de! nem kuka megoldást kreálni (tehát nem kell újracsinálni mindent az "új ledek miatt")
 
najó.. az van, hogy 3x is köszi.
ezen még fogok rágódni egy kicsit, elsőre ez jutott eszembe.

középre elsőre nem is rakok többet, hanem valami hasonló irányba elmennék.
sajnos nincsen szalagfűrészem kézzel csinálok mindent ( :D jó móka.. ) így a profilokkal való nagyon pontos sakkozást nem merem bevállalni, egy kerethez vagy ilyesmi. viszont ezen még biztos, hogy kattogok kicsit.
 

Attachments

  • Shapr Image-2022-10-15 104654.png
    Shapr Image-2022-10-15 104654.png
    578 KB · Megtekintések: 20
Back
Oldal tetejére