• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3D Háttér

RushDy

Nézelődő
Szinte mindenről találtam pár mondatot itt a kókány osztályon :) , de engem még érdekelne, hogy 3D-s háttért házilag valaki próbálkozott-e csinálni, vagy én vagyok az a megrögzült barkácsoló aki már pár hónapja kísérletezik ilyen-olyan megoldásokkal ... :) Ha van erre érdeklődő szívesen megosztom tapasztalataimat.
 
Szinte mindenről találtam pár mondatot itt a kókány osztályon :) , de engem még érdekelne, hogy 3D-s háttért házilag valaki próbálkozott-e csinálni, vagy én vagyok az a megrögzült barkácsoló aki már pár hónapja kísérletezik ilyen-olyan megoldásokkal ... :) Ha van erre érdeklődő szívesen megosztom tapasztalataimat.
Azért nem találkozol itt sok akvárium háttérrel, akár 3D akár natúr (házi készítésű vagy gyári), mert nem illik bele a növényes akváriumokba. Elveszi a helyet a növényektől és nem természetes, helyette a növényeket használjuk fel mint háttér!
 
Ez tényleg igaz, alá is írom hogy sok akiba nem is hiányzik egy háttér, de találtam sok olyat amibe tényleg nagyon jó mutatott egy-egy igényesen kivitelezett akár házi háttér is. Én pl egy 120x50x50-es aki elindításán vagyok, már van mindenem hozzá (szűrő,fűtő,aljzat,növény,bútor ...stb ) .... Kivéve egy háttér :) . Ugye barkács mivoltomat nem tagadom , valahogy nekem jobb érzés ha én magam csinálok bele ezt-azt, és egy ekkora akinál szerintem tényleg jól tud mutatni egy igényes háttér is :) .... Remélem nem fog a látvány rovására menni mint amire te is utalsz :)
 
Meg algasodik mint a fene es takarithatatlan a legtobb ;)


Szerintem egy szépen karbantartott akinál egy kevés alga a hátteren még szebbé, természetesebbé teheti az összképet. Persze itt nem akarok tulzásokba esni, de képzelj el ilyen barlangszerű háttér szép növények, izléses kialakítás igazán szépen tud mutatni ... szerintem :) ... Remélem lesz egy kis időm összerakni a hetekben az akit és indítok egy Naplót is róla... :)
 
Johet persze kivancsiak vagyunk ra.

A masik hogy ha nem te magad csinalod olyan arakat is elkernek amibol igazi sziklat es fat is vehetsz az meg termeszetesebb is es ha megunod kesobb eladhatod.
 
Szerintem egy szépen karbantartott akinál egy kevés alga a hátteren még szebbé, természetesebbé teheti az összképet. Persze itt nem akarok tulzásokba esni, de képzelj el ilyen barlangszerű háttér szép növények, izléses kialakítás igazán szépen tud mutatni ... szerintem :) ... Remélem lesz egy kis időm összerakni a hetekben az akit és indítok egy Naplót is róla... :)
Meglátjuk, de tartom magam ahhoz amit írtam!!
Nem azt mondom , hogy csúnyák a hátterek, de nehéz olyan természetességet velük elérni, hogy egy igazi nature akváriumba való lenne!! Viszont lehet TE meg fogsz cáfolni, kíváncsian várom.(y)
 
Johet persze kivancsiak vagyunk ra.

A masik hogy ha nem te magad csinalod olyan arakat is elkernek amibol igazi sziklat es fat is vehetsz az meg termeszetesebb is es ha megunod kesobb eladhatod.


Ez így van, 120x50-es méretű gyári háttér elég zsebbe nyúlós, de nem tudod felváltani igazi sziklával és fával szerintem a terhelés miatt. Azért amire 50 magasra felépíted egy-egy pontban túl nagy terhelést kapna az aki, félő hogy megpattan az üveg.Legalábbis az első (pár) próbálkozás után nekem is eszembe jutott ez a megoldás ,de gyors el is felejtettem :D
 
Meglátjuk, de tartom magam ahhoz amit írtam!!
Nem azt mondom , hogy csúnyák a hátterek, de nehéz olyan természetességet velük elérni, hogy egy igazi nature akváriumba való lenne!! Viszont lehet TE meg fogsz cáfolni, kíváncsian várom.(y)


Remélem tényleg úgy is fog sikerülni hogy Te is azt mond "Ez tényleg jó lett" :D
 
Hogy mondjak pár próbálkozási kísérletet :) :

- Sok olyan módszert lehet találni ahol a hungarocel formára vágás után egyszerűen cementtel rögzítik az akváriumba.

Előny: egyszerű kialakítás, olcsó
Hátrány: Kevés szín használat, Keményíti a vizet ... de nagyon ! :/

Ezért ezt a módszert teljes mértékben elvetettem.

Tetszett ez a megoldás hogy a hungarocelt kiformázzuk és azt valamilyen kötésben belerakjuk az akiba. Neki is láttam jóbarkácshoz méltón a formázáshoz, először sima hungarocelt vettem, formázása nem is volt olyan könnyű ha beleveszem hogy mi maradt utánam a szobában :) , asszony örült neki a legjobban :D . Ez után jött a szín és a kötés. A színt nem akartam egyből a hungarocellra fújni, ezért csemperagasztóval két rétegben átkentem azt. Könnyen ,kis airbrush pisztollyal és vízbázisú festék következett. Majd a legvégén műgyantával , like a boss :D elkezdtem kenni... Súúúlyos hiba volt . Nem számítottam bele hogy a műgyanta mikor elkezd megkötni olyan mennyiségű hő keletkezik , hogy attól féltem a konyha asztal sem marad ép . :D Mondanom sem kell 1 heti munkám ment a levesbe :D ...

Nem csüggedtem ... Mi volt a hiba az előzőnél? Hát a Hő ... Nemgond , mondtam magamban , majd veszek hőálló,lépésálló XPS lapot (ez olyan mint a hungarocel , csak sokkal finomabb szemcse szerkezetű) . Csempe ragasztóban is a hőálló rugalmas változatot vettem .Jött megint a szín és végül a gyanta. Lekentem, semmi hatást nem láttam pár órán belül, Tökéletes !! ... Na de jött a másnap reggel , nem is tudom leírni azt a látványt ... mintha háború zajlott volna rajta, itt-ott nagyobb-kisebb lyukak tátogtak, teljesen összefonnyadva ... :/

Eléggé abba maradt a próbálkozási kedvem, de pár hét után újra erőre kaptam :D ... Megcsináltam megint az összes folyamatot XPS lapból ... persze belevettem a számításba hogy asszonynak is kellett kis aprósággal kedveskedni :D ... Színre fújás után már nem gyantát használtam, hanem lakkot. Teljes megsemmisülésen mentem át amikor láttam az eredményt :D .... teljes a kudarc :D .

Letettem a próbálkozásokról ... Belefektettem kb 2-3 hónapnyi melót ( beleszámítva a kutatást is ) , de nem lett eredménye .

DE !
Teljesen véletlenül egyik nap egy csarnokban volt melóm,ahol medencéket építettek ... persze gyantából !!! :D
Ezt egy jelnek vettem és neki álltam kérdezősködni ... :) Persze egyből mondták ott a srácok hogy a hungarocel minden fajtáját vessem el, és ha nem akarok öntőformát építeni akkor próbáljam meg púrhabbal a formát kialakítani , ugyanis azt egyáltalán nem marja meg a gyanta ...

Még nem volt időm elkezdeni, de újra megjött az alkotó kedvem :D

Ha kész leszek adok helyzetjelentést :)
 
Hogy mondjak pár próbálkozási kísérletet :) :

- Sok olyan módszert lehet találni ahol a hungarocel formára vágás után egyszerűen cementtel rögzítik az akváriumba.

Előny: egyszerű kialakítás, olcsó
Hátrány: Kevés szín használat, Keményíti a vizet ... de nagyon ! :/

Ezért ezt a módszert teljes mértékben elvetettem.

Tetszett ez a megoldás hogy a hungarocelt kiformázzuk és azt valamilyen kötésben belerakjuk az akiba. Neki is láttam jóbarkácshoz méltón a formázáshoz, először sima hungarocelt vettem, formázása nem is volt olyan könnyű ha beleveszem hogy mi maradt utánam a szobában :) , asszony örült neki a legjobban :D . Ez után jött a szín és a kötés. A színt nem akartam egyből a hungarocellra fújni, ezért csemperagasztóval két rétegben átkentem azt. Könnyen ,kis airbrush pisztollyal és vízbázisú festék következett. Majd a legvégén műgyantával , like a boss :D elkezdtem kenni... Súúúlyos hiba volt . Nem számítottam bele hogy a műgyanta mikor elkezd megkötni olyan mennyiségű hő keletkezik , hogy attól féltem a konyha asztal sem marad ép . :D Mondanom sem kell 1 heti munkám ment a levesbe :D ...

Nem csüggedtem ... Mi volt a hiba az előzőnél? Hát a Hő ... Nemgond , mondtam magamban , majd veszek hőálló,lépésálló XPS lapot (ez olyan mint a hungarocel , csak sokkal finomabb szemcse szerkezetű) . Csempe ragasztóban is a hőálló rugalmas változatot vettem .Jött megint a szín és végül a gyanta. Lekentem, semmi hatást nem láttam pár órán belül, Tökéletes !! ... Na de jött a másnap reggel , nem is tudom leírni azt a látványt ... mintha háború zajlott volna rajta, itt-ott nagyobb-kisebb lyukak tátogtak, teljesen összefonnyadva ... :/

Eléggé abba maradt a próbálkozási kedvem, de pár hét után újra erőre kaptam :D ... Megcsináltam megint az összes folyamatot XPS lapból ... persze belevettem a számításba hogy asszonynak is kellett kis aprósággal kedveskedni :D ... Színre fújás után már nem gyantát használtam, hanem lakkot. Teljes megsemmisülésen mentem át amikor láttam az eredményt :D .... teljes a kudarc :D .

Letettem a próbálkozásokról ... Belefektettem kb 2-3 hónapnyi melót ( beleszámítva a kutatást is ) , de nem lett eredménye .

DE !
Teljesen véletlenül egyik nap egy csarnokban volt melóm,ahol medencéket építettek ... persze gyantából !!! :D
Ezt egy jelnek vettem és neki álltam kérdezősködni ... :) Persze egyből mondták ott a srácok hogy a hungarocel minden fajtáját vessem el, és ha nem akarok öntőformát építeni akkor próbáljam meg púrhabbal a formát kialakítani , ugyanis azt egyáltalán nem marja meg a gyanta ...

Még nem volt időm elkezdeni, de újra megjött az alkotó kedvem :D

Ha kész leszek adok helyzetjelentést :)
Hogy mondjak pár próbálkozási kísérletet :) :

- Sok olyan módszert lehet találni ahol a hungarocel formára vágás után egyszerűen cementtel rögzítik az akváriumba.

Előny: egyszerű kialakítás, olcsó
Hátrány: Kevés szín használat, Keményíti a vizet ... de nagyon ! :/

Ezért ezt a módszert teljes mértékben elvetettem.

Tetszett ez a megoldás hogy a hungarocelt kiformázzuk és azt valamilyen kötésben belerakjuk az akiba. Neki is láttam jóbarkácshoz méltón a formázáshoz, először sima hungarocelt vettem, formázása nem is volt olyan könnyű ha beleveszem hogy mi maradt utánam a szobában :) , asszony örült neki a legjobban :D . Ez után jött a szín és a kötés. A színt nem akartam egyből a hungarocellra fújni, ezért csemperagasztóval két rétegben átkentem azt. Könnyen ,kis airbrush pisztollyal és vízbázisú festék következett. Majd a legvégén műgyantával , like a boss :D elkezdtem kenni... Súúúlyos hiba volt . Nem számítottam bele hogy a műgyanta mikor elkezd megkötni olyan mennyiségű hő keletkezik , hogy attól féltem a konyha asztal sem marad ép . :D Mondanom sem kell 1 heti munkám ment a levesbe :D ...

Nem csüggedtem ... Mi volt a hiba az előzőnél? Hát a Hő ... Nemgond , mondtam magamban , majd veszek hőálló,lépésálló XPS lapot (ez olyan mint a hungarocel , csak sokkal finomabb szemcse szerkezetű) . Csempe ragasztóban is a hőálló rugalmas változatot vettem .Jött megint a szín és végül a gyanta. Lekentem, semmi hatást nem láttam pár órán belül, Tökéletes !! ... Na de jött a másnap reggel , nem is tudom leírni azt a látványt ... mintha háború zajlott volna rajta, itt-ott nagyobb-kisebb lyukak tátogtak, teljesen összefonnyadva ... :/

Eléggé abba maradt a próbálkozási kedvem, de pár hét után újra erőre kaptam :D ... Megcsináltam megint az összes folyamatot XPS lapból ... persze belevettem a számításba hogy asszonynak is kellett kis aprósággal kedveskedni :D ... Színre fújás után már nem gyantát használtam, hanem lakkot. Teljes megsemmisülésen mentem át amikor láttam az eredményt :D .... teljes a kudarc :D .

Letettem a próbálkozásokról ... Belefektettem kb 2-3 hónapnyi melót ( beleszámítva a kutatást is ) , de nem lett eredménye .

DE !
Teljesen véletlenül egyik nap egy csarnokban volt melóm,ahol medencéket építettek ... persze gyantából !!! :D
Ezt egy jelnek vettem és neki álltam kérdezősködni ... :) Persze egyből mondták ott a srácok hogy a hungarocel minden fajtáját vessem el, és ha nem akarok öntőformát építeni akkor próbáljam meg púrhabbal a formát kialakítani , ugyanis azt egyáltalán nem marja meg a gyanta ...

Még nem volt időm elkezdeni, de újra megjött az alkotó kedvem :D

Ha kész leszek adok helyzetjelentést :)


Nekem per pillanat 3D-s hátterem van. Nigroval is felvettem a kapcsolatot, mert ahogy megtámadott az ecsetalga, olyan rohamos tempóban nőtt, hogy nem tudtam mit csinálni resetelnem kellett a rendszert. Nagy nyomású mosóval kezdett csak némileg leválni a háttérről az alga, viszont ez hozta magával a csemperagasztót is. Majd újra akril festékkel kijavítottam a lepattogott festéket és gondoltam ez elég lesz. Vízzel, hallal, növénnyel, feltölt jó táptalaj, napi tápozs háttérre luiqi carbo stb. 3 hét után kis pamacsok jelentek meg. Nyomtam rá a carbot de semmi sem használt. Győzött. Most egy opti white akksit vettem ezt pedig eladnám. 100*50*48 a mérete. Ha kell esetleg akkor szólj. Hátha neked jobban bejön mint nekem.
 
Úgy látom akkor ez az alga kérdés egy nagy probléma a hátteren,biztos van rá megoldás ( persze nem arra gondolok hogy kiveszem a hátteret :p ) .Pl. felmerül egyből egy kérdésem hogy miért pont azon ül le az alga? Ennyi erővel a dekor kövekre is kéne telepednie, nem? :)
 
Úgy látom akkor ez az alga kérdés egy nagy probléma a hátteren,biztos van rá megoldás ( persze nem arra gondolok hogy kiveszem a hátteret :p ) .Pl. felmerül egyből egy kérdésem hogy miért pont azon ül le az alga? Ennyi erővel a dekor kövekre is kéne telepednie, nem? :)
Az a baj vele, hogy tele van apró résekkel, ahol minden bomló anyag könnyen megül. Ráadásul a szabálytalan forma megtöri az áramlást.
Én is nagy híve voltam a hátfalnak több mint fél évig. Aztán beleuntam a fogkefézésbe.
 
Szia! Nekem is volt hátterem, hááááát sokáig én sem bírtam a "vakarózást"! Nem volt csunya eleinte, de aztán BAMM! Beindult az ecsetalga! :D Egyébként már van egy hasonló topic... ha van kedved...
Háttér házilag | Magyar Akvakertész Fórum


Igen, láttam a topicot, de írtam már erről, hogy a cementes megoldás baromira keményíti a vizet és a felületén tényleg könnyen megragadnak az algák.Ezért nem is próbálkoztam ezzel a megoldással...Csak ugye a gyantázás nem bizonyult egy egyszerű megoldásnak :) ... De még dolgozok rajta, remélem eredményesen :D
 
Hidd el nekem, aki egyszer ezt megtapasztalja többé nem fog hátteres akváriumban gondolkozni.Vedd meg inkább tőlem az opti üveges akimat és árban spóroltál kb 30-40 rugót.
 
Az a baj vele, hogy tele van apró résekkel, ahol minden bomló anyag könnyen megül. Ráadásul a szabálytalan forma megtöri az áramlást.
Én is nagy híve voltam a hátfalnak több mint fél évig. Aztán beleuntam a fogkefézésbe.
Hello!Nemrég csatlakoztam az oldalhoz, de csak és kizárólag a te akváriumod motivált a hobbi komolyabb irányú űzéséhez. Az akváriumaid a hátterem a gépemen.:)Jól mutat a széles monitoron.Minden nap ad egy kis erőt, kitartást, hogy ne adjam fel a felkészülést egy ilyen aki beindításához.Máris lenne egy kérdésem. 100*48*48-as az aki amit készíteni akarok 8mm-es opti üvegből.Szerinted érdemes-e merevítést tenni bele?Igaz nem nyitott az akvárium tehát a nyitott képet nem zavarná a merevítés.Statikai okokból viszont mit javasolsz?Illetve, hogy elég szerinted látványban ha csak a front és a két oldalüveg lenne opti?Illetve a szűrésem most egy tetra exc 700 gyári töltettel. Szerinted mekkora szűrőt szerezzek be mellé?Hány l/h-s legyen?Ha lesz még kérdésem zavarhatlak vele?Köszi
 
Hello!Nemrég csatlakoztam az oldalhoz, de csak és kizárólag a te akváriumod motivált a hobbi komolyabb irányú űzéséhez. Az akváriumaid a hátterem a gépemen.:)Jól mutat a széles monitoron.Minden nap ad egy kis erőt, kitartást, hogy ne adjam fel a felkészülést egy ilyen aki beindításához.Máris lenne egy kérdésem. 100*48*48-as az aki amit készíteni akarok 8mm-es opti üvegből.Szerinted érdemes-e merevítést tenni bele?Igaz nem nyitott az akvárium tehát a nyitott képet nem zavarná a merevítés.Statikai okokból viszont mit javasolsz?Illetve, hogy elég szerinted látványban ha csak a front és a két oldalüveg lenne opti?Illetve a szűrésem most egy tetra exc 700 gyári töltettel. Szerinted mekkora szűrőt szerezzek be mellé?Hány l/h-s legyen?Ha lesz még kérdésem zavarhatlak vele?Köszi
Köszönöm! Zavarba hoztál:oops:
Azért inspirációért nézz körül más naplókban is, vannak itt szebb akváriumok is;)
De sok a kérdés ami nem ebbe a topicba illik. Na mindegy lássuk.

Akvárium üveg: ezek szerint még nincs meg, tehát akár módosítható is a dolog. Méretben én inkább a szabványos 90 vagy 120 centit választanám, mert ahhoz egyrészt lehet kapni többféle méretazonos gyári világítást, másrészt a gyári világítások jobban hasznosítják a fényt mint a DIY társaik. Arról nem is beszélve, hogy általában jobban is néznek ki, illetve nyitott lehetne az akvárium. A jelenlegi akváriumom nyitott az előző zárt volt. Hidd el, ég és föld a kettő közötti különbség. Teljesen más ránézni, történjen az bármilyen szögből. Az én 90x45x45-ős akváriumomban nincsen merevítés és 8mm-es üvegből van. A 120 hosszúkat már 10mm-es üvegből csinálják, szintén merevítés nélkül. A köztes méreteknél én inkább a 10 mm-es vastagságot választanám és biztos nem rakatnék bele merevítést, mert engem zavart az akváriumban turkáláskor. Opti vagy nem opti? Ez sajnos pénztárca függő, de a fénytörések miatt úgy néz ki jól, ha egyforma üvegből van az egész akvárium.

Szűrés: A tetra 700 mellé szűkösen még egy 700-as elég lehet(plusz egy vízforgató), de a szűrőanyagokat mindenképpen cserélni kell, mert máskülönben nem lesz biológiai lebontásod, csak mechanikai szűrésed. De ha biztosra akarsz menni, akkor inkább az 1200-at választod.
 
Back
Oldal tetejére