• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3D Háttér

Ezzel picit vitatkoznék.
A háttér formája miatt nem megfelelően áramlik a víz.
A kicsi résekben így meg tud tapadni a bomló anyag.
Az alga csak erre vár és már jön is.
Az alga az üvegre is jön, de onnan hetente letörlöd, aztán vizet cserélsz, így letudva a probléma. De a hátfalat nem lehet letörölni.
Marad az elektromos fogkefe + a Carbos kezelés. Ez egy high-tech akinál hidd el nem egyszerű(saját tapasztalat), egy kisebb probléma és utána szélmalom harc lesz az egész.
Low-tech növényesben valószínű nem ennyire kritikus a helyzet.
Sziasztok!
Eddig szégyelltem a tudatlanságom, de most már "bevállalom" és mégis rákérdek..: sokszor írtátok algára a Carbos kezelést. Ez micsoda pontosan és hagyan kell használni? A leírtak alapján hasznosnak tűnik ..
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Eddig szégyelltem a tudatlanságom, de most már "bevállalom" és mégis rákérdek..: sokszor írtátok algára a Carbos kezelést. Ez micsoda pontosan és hagyan kell használni? A leírtak alapján hasznosnak tűnik ..
Köszönöm.

Easy Carbo az egy növénytáp kiegészítő. Emelett algaölő hatása van. Ha a napi adagot kikapcsolt szűrő mellet közvetlenül az algával fertőzött területre juttatod elég hatékony írtószer!
Vízcserekor közvetlen ecsetelésre(kövekre, fára, 3D háttérre) is kiváló !Figyelni kell arra hogy a mohák és néhány növény nem bírja!!
De szerintem ehhez kapcsolódó topicot találsz ha körülnézel a fórumon! Onnan mindent megtudhatsz a cuccról!

Ez az: Easy Carbo - a folyékony CO2 - 500 ml most csak 2 890 Ft - Green Aqua
 
Igazatok van nekem is tetszenek azok a medencék amikben nincs háttér és ha ügyesen van nyírva és ültetve a növényzet sok nem is látszik belőle.
De én már szinbiózisban élek az ecset algáimmal :). És a szūrke csöveknél jobban néz ki.
No meg mit is csinálnék ha minden tökéletes lenne :).
 
Sziasztok!
Látom megoszlanak a vélemények a 3D hátterekről. Én is egy ilyen használom most már másfél hónapja. Megosztom az eddig tapasztalataimat.
Azért választottam, mert olyan látványt szerettem volna, mintha a partközeli vízbe merülne le az ember. A behelyezésével elég sok kompromisszumot kellett kötnöm és tovább nehezíti a helyzetemet, hogy egy zárt, gyári tetőm van.
1. A szűrő csöveit csak meghatározott módon lehet elhelyezni. Van egy rács a háttéren bal oldalon és ezzel ellentétes oldalon van csak hely a szűrő szívó ágának. Tehát a víz a háttér mögött is áramlik. A szűrő csöveit a tetőn eleve csak hátul, kétoldalt lehet bevezetni. Az akváriumba befolyó cső optimális helye a szívóág mellett lenne, hogy a víz átmenjen az akváriumon, azonban nálam olyan mély a háttér, hogy a hajlított csövet csak a másik oldalra tudtam rakni. Így a víz tesz egy kört, mielőtt a háttér mögé kerülne.
2. A háttér nagyban befolyásolja a többi dekoráció elhelyezését. Ha nem igazítod hozzá, akkor nem néz ki jól.
3. A 3D kialakítás miatt lesznek olyan helyek hátul, amelyek árnyékba kerülnek. Nálam pl. a középső nagy gyökér befelé dől, így stem növényeket is nehezen tudok dugványozni, mert az aki fele magasságáig érők alig kapnak fényt.
4. A világítás a háttér mögötti részt is világítja teljesen feleslegesen, így ez a fénymennyiség elvész.
5. Alga 6 hét alatt még nem lepte el, de kevés szakállalga már megjelent a tetején, a világosabb, nagy áramlású helyeken.
6. A szűrőm nagy teljesítménye ellenére is pár hét alatt összegyűlik a mulm a háttér mögött, amelyet külön le kell szívogatni, különben jön az ammónia.
Ezeket a problémákat próbáltam megoldani. Összességében nekem bejön, a halak és a növények jól mutatnak előtte és egyelőre úgy látom, hogy egy kevés alga a fatörzsön még jól is mutat, természetesebb hatást ad neki. Nem olyan feltűnő rajta, mintha az üvegen lenne. A kéreg repedéseibe most próbálok mohákat is telepíteni.
Ha újra csinálhatnám, lehet, hogy egy egyszínű sötét fóliát raknék kívűlről háttérnek... kevesebb fejtörést okozna! :)
 
Utoljára módosított:
Próbálom demonstrálni, hogy milyen az áramlás jelenleg az akváriumomban. A szívóág a háttér mögött van. Az akiba befolyó cső a frontüvegre van ferdén irányítva, innen jobb oldalra, majd visszafelé áramlik a víz és közben kavarodik, lelassul, de a háttér előtt (a dekoráció mögött) visszajut a beömlőnyíláshoz.
Még nem vagyok teljesen megelégedve vele. Szerintetek jó ez így?

IMG_2556.jpg
 
Sziasztok! Nem tudom sikerült-e már dönteni a háttér kapcsán, de a házi készítésű drágaságával némileg vitatkoznék. Anno készítettem magamnak hungarocellből, finom szemcséjű kvarchomokból, és műgyantából hátteret. Természetesen a műgyanta olyan fajta volt, ami nem bántja a nikecellt. Az elkészült háttér súlya minimális volt, a kialakítása pedig olyan amilyenre az ember szeretné. Ha valakinek kedve/ideje van, merem ajánlani a házi barkácsolást. Szerintem nem nagy munka. Bár nyilván ahogyan itt többen leírták, számolni kell az algásodással. Hozzáteszem, nekem 3 évig üzemelt vele az aki, azon kívül, hogy némi színt adott a háttérnek az alga (ami kimondottan jót is tett neki) semmi különös nem történt. Bár egy amano csapat dolgozott rajt éjjel-nappal :)
 
Helló. Van még itt valaki?
Nekem is meggyűlt a bajom a háttér kérdéssel.
Adottak a 30x35x30 as nanók. Hátsó szűrőházzal.
Amit ügye el kell takarjak.
illetve van spagettikövem amit nem dobnék ki.

Kérdésem. Ha vizűveggel beáztatom nem fogja meg a meszet?
Vagy esetleg Polyfarbe vizes bázisú falfény
 
Én magam is készítettem 3D-s hátteret. Le is videoztam hogyan. Nagyon szerettem, de ez mégsem egy iwagumi. :)
A végére tekerj el ahol a kész feltöltött akváriumban van. Ja a hangom mint aki alszik a videó alatt.


Alga nem volt rajta. Illetve hogy a fenébe ne lett volna. Induláskor. De aztán Anci lezabálta.
Én egyébként nagyon szerettem amikor belepte a zöld alga. Rusztikus lett tőle. Biztos nem mindenen mutat jól de ezen a feketén baromi jól nézett ki.
 
sziasztok!
nem pont 3d, de nem találtam célzottabb fórumot, bocs, szóval:
keresek ÁTTETSZŐ háttér fóliát. Olyan lenne jó ami a fényt valamennyire átengedi. Látott ilyet valaki?
az akvárium mögé kerülne egy pici spot lámpa, amivel érdekes effekteket lehetne elérni. köszi!
Plain-Royal-Blue-Background-Design.jpeg
 
sziasztok!
nem pont 3d, de nem találtam célzottabb fórumot, bocs, szóval:
keresek ÁTTETSZŐ háttér fóliát. Olyan lenne jó ami a fényt valamennyire átengedi. Látott ilyet valaki?
az akvárium mögé kerülne egy pici spot lámpa, amivel érdekes effekteket lehetne elérni. köszi!
View attachment 53741
Igen Pantonban van több is én vettem is. Két márkától is, nagy színválasztékban, de gondolom csak egy féle transzparenciával rendelkezik, ha túl áttetsző akkor max több réteget teszel rá. Van nekik katalógusuk amiben kis minták vannak és lehet válogatni. Azt tegyük hozzá, hogy megbánod ha felteszed, mert egy év múlva majd másmilyet szeretnél. Én egy üveglapot tennék oda amire ráragasztom. Annek viszont az a hátránya, hogy akkor meg árnyékot vet rá az akvárium.
 
Sziasztok,
mi lehet a 3D háttér mögött ez a hengeres valami? Neten láttam egy filmen, de nem volt hozzá hangom.
 

Attachments

  • 20211217_144638.jpg
    20211217_144638.jpg
    212.2 KB · Megtekintések: 28
Back
Oldal tetejére