• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 36l

matthev

Főkertész
Sziasztok
Kezdő akvakertész vagyok ez az első növényes akváriumom.
Már gyerek korom óta vannak akváriumaim de azok sima halasok voltak, na de visszatérek a növényesre amit szeretnék nektek bemutatni.Képet még nem tudok felrakni de igérem pótolom amint tudom.Tavaj év végén raktam össze azóta üzemel.
Az akvárium sima 36 l
8 l manado ajzat van benne táptalaj nélkül nem igazán vagyok megelégedve ezzel a talajjal inkább amazonia kellett vona majd a következőbe☺
Dekorácio red moor fa
Növények:parvula mini
Anubias kisebb fajta a nevét pontosan nem tudom
Reineckii mini
Rotala rotundifolia
Fissidens fontanus
Microsorum pteropus windelov
Myriophyllum matogrossense
Ludwigia
Kevés riccardia
Hydrocotyle verticillata
Full ro viz 130-140 TDS re visszasózva Seachem equilibriumal,ph 6.5 ,kh 2 ,gh 4-5 körül van
Tápozás Green Aqua Micro Macro napi 2-2 ml,dennerle carbo booster max napi 1.6 ml
Nagynyomásu co2 inline difivel 45bubi/perc, lámpa felkapcsolás előtt 3.5 órával indul és 1 órával lámpa oltás előtt kapcsol ki
Világitás Diy 8520 led szalag napi 6 órába
Szűrés eheim 2213 jol megtömve bio rioval
Élővilág:8 db amano
2db oto,1 db algázó géb,red sakura garnéla pontosan nem tudom mennyi mert már vannak vadasak is,6 db dánio
Szivesen fogadom a kritikákat (jókat rosszakat)addig is még nincsenek képek,remélem sokat fogok tanulni tőletek
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Kezdő akvakertész vagyok ez az első növényes akváriumom.
Már gyerek korom óta vannak akváriumaim de azok sima halasok voltak, na de visszatérek a növényesre amit szeretnék nektek bemutatni.Képet még nem tudok felrakni de igérem pótolom amint tudom.Tavaj év végén raktam össze azóta üzemel.
Az akvárium sima 36 l
8 l manado ajzat van benne táptalaj nélkül nem igazán vagyok megelégedve ezzel a talajjal inkább amazonia kellett vona majd a következőbe☺
Dekorácio red moor fa
Növények:parvula mini
Anubias kisebb fajta a nevét pontosan nem tudom
Reineckii mini
Rotala rotundifolia
Fissidens fontanus
Microsorum pteropus windelov
Myriophyllum matogrossense
Ludwigia
Kevés riccardia
Hydrocotyle verticillata
Full ro viz 130-140 TDS re visszasózva Seachem equilibriumal,ph 6.5 ,kh 2 ,gh 4-5 körül van
Tápozás Green Aqua Micro Macro napi 2-2 ml,dennerle carbo booster max napi 1.6 ml
Nagynyomásu co2 inline difivel 45bubi/perc, lámpa felkapcsolás előtt 3.5 órával indul és 1 órával lámpa oltás előtt kapcsol ki
Világitás Diy 8520 led szalag napi 6 órába
Szűrés eheim 2213 jol megtömve bio rioval
Élővilág:8 db amano
2db oto,1 db algázó géb,red sakura garnéla pontosan nem tudom mennyi mert már vannak vadasak is,6 db dánio
Szivesen fogadom a kritikákat (jókat rosszakat)addig is még nincsenek képek,remélem sokat fogok tanulni tőletek

Üdv köztünk! Teljen benne sok örömöd! ;)
 
Az utóbbi időben megjelent a fonal alga,szerintetek lehet attol hogy eddig 50% vizet cseréltem hetente egy pár hete pedig 60-70 % között cseréltem,ugyan annyit tápoztam mint az elején gondolom felboritottam az egyensulyt hogy több vizet cseréltem és a tápanyag hiány miatt jelent meg az alga ,vagy rosszul gondolom?
 
En inkabb az inditasra gondolnek. Be kell allni mindennek szepen sorban. A novenyek induljanak be, a szuroben a bacik szaporodjanak el stb stb.
Es udv koztunk, ha mar tudod told a kepeket.
Az akvárium már tavaly év végétöl üzemel a szürővel együtt csak annyi változás történt hogy kiegészitettem a szürő anyagot kicsit többre meg jobb minőségüre,eddig csak 1l bio rio volt benne meg kerámiagyűrü és azt cseréltem bio riora.
Eddig minden renbe volt
Köszönöm szépen ☺ remélem már nemsokára tudok feltölteni képet
 
Az utóbbi időben megjelent a fonal alga,szerintetek lehet attol hogy eddig 50% vizet cseréltem hetente egy pár hete pedig 60-70 % között cseréltem,ugyan annyit tápoztam mint az elején gondolom felboritottam az egyensulyt hogy több vizet cseréltem és a tápanyag hiány miatt jelent meg az alga ,vagy rosszul gondolom?
Sajnos a választ nem tudom, hogy mitől van a fonal alga, de a véleményem szerint nem a megnövelt vízcserétől. Nekem kb. 1 év után jelent meg nagy mennyiségben, és csak drasztikus beavatkozással tudtam visszaszorítani. 30-40% vízcserét pár hetente csinálok, amikor éppen ráérek. Mostanában sűrűbben tisztítom a szűrőt, és talán e miatt (is) csökkent a mennyisége.
 
M
Sajnos a választ nem tudom, hogy mitől van a fonal alga, de a véleményem szerint nem a megnövelt vízcserétől. Nekem kb. 1 év után jelent meg nagy mennyiségben, és csak drasztikus beavatkozással tudtam visszaszorítani. 30-40% vízcserét pár hetente csinálok, amikor éppen ráérek. Mostanában sűrűbben tisztítom a szűrőt, és talán e miatt (is) csökkent a mennyisége.
Mik voltak a drasztikus beavatkozások?ha megkérdezhetem
 
Így van.
Nálam pl. 3,5 nap BO elpucolta.
@Szabó Henrik mindig táp és fénymegvonással kezeli az ilyen tüneteket.:)
A nagyban jött elő nálam vagy 2 hónapja zöld fonal-cérna alga, kézzel egyszer szedegettem, a tápot megvontam pár napra, ahogy jött, úgy el is tűnt 2-3 hét alatt.
Elsőre kipróbálom a 4 naposat hátha az is elég lesz nem akarom hogy a növények nagyon szenvedjenek de majd kiderül☺
 
Halottam már róla meg olvastam is de nem merem kipróbálni mert nem tudom hogy kell használni☺nehogy nagyobb kárt csináljak
Azért írtam, hogy radikális. Egyébként ennek is van topicja, nem érdemes még egyszer leírni a használatát. (pláne, ha sikerül e nélkül is megszabadulni tőle)
 
Sziasztok
Az normális hogy egy kb 2 hete inditott akváriumba 4-4.5 ph van ez ugyan annyi mint ami kijön az ro szürőböl.
Nem igazán értem hogy 2 hét alatt nem változott semmit a ph hogy mardhatott ilyen alacsony?Tudtok nekem ebbe segiteni
 
Ezt a hibat mi is elkovettuk: az Equlibrium csak gh+ igy nincs semmi khd, ami bufferelne a co beoldas savasito hatasat. Vagy adagolj neki csak kh+ot meg, vagy allj at ghkh+ sora (tapasztalatunk szerint ez a jobb megoldas) szerk. vagy cserelj kevert kezelt csapvizzel.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére