• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 35l "El Natural" Garnélás Nano: A kihívás

Fog-e működni az akvárium fél évig?

  • Katasztrófa lesz

  • Minden rendben lesz

  • Algás lesz

  • Garnélák kinyúlnak

  • Halak kinyúlnak

  • Szépek lesznek a növények

  • Garnélák szaporodnak


Results are only viewable after voting.
OK, szóval nem mered :)

Közben rájöttem a végszükség esetén bevethető, potenciális aduászra az alga ellen. Mi lenne, ha leereszteném a vizet pár napra, gyakorlatilag DSM üzemmódba kapcsolnék? Ha jól gondolom, ez a fajta alga nem képes emers üzemmódra, HC Cuba meg lehet, hogy csak "fellélegezne" egy picit. Persze garnélák sem szeretik az "emers" életet, de őket át tudom rakni egy másik üvegbe. Sötétkúra nem igazán javasolt NPT-nél.

Ha sokkal több alga lesz, akkor ezt fogom megpróbálni. De még reménykedek, hogy magától kikopik.
 
Közben rájöttem a végszükség esetén bevethető, potenciális aduászra az alga ellen. Mi lenne, ha leereszteném a vizet pár napra, gyakorlatilag DSM üzemmódba kapcsolnék? Ha jól gondolom, ez a fajta alga nem képes emers üzemmódra, HC Cuba meg lehet, hogy csak "fellélegezne" egy picit. Persze garnélák sem szeretik az "emers" életet, de őket át tudom rakni egy másik üvegbe. Sötétkúra nem igazán javasolt NPT-nél.

Ha sokkal több alga lesz, akkor ezt fogom megpróbálni. De még reménykedek, hogy magától kikopik.
Szerintem DSM-ről víz alatti létre működik, de nem biztos, hogy visszafelé is..
Szerintem ha párásítanál is, a Cuba nem viselné el.
Nyírd meg inkább a sarokban.
 
Jopet nem tanácsolta, hanem csupán felvetette, hogy kíváncsi lenne rá.
És nem fél centis vágást írt, hanem rövidre! nyírást.
De első lépésnek azért ez sem rossz 👍 ;) :)
 
Ha először egy kis területen próbálnád ki a rövidre nyírást, ha nem jön be, nem az egészet teszed taccsra. Ha meg tetszik a gaznak, mehet bátran a birkanyírás.
Eleinte én is így gondoltam, de amikor már a kezemben volt a varrásra használt olló, eszembe jutott a "Nem mered" biztatás, és nem volt megállás. Kicsit én is félek, hogy ez több kárt okoz, mint hasznot, hiszen ez mégis csak low-tech (precízebben zéro-tech).
 
Eleinte én is így gondoltam, de amikor már a kezemben volt a varrásra használt olló, eszembe jutott a "Nem mered" biztatás, és nem volt megállás. Kicsit én is félek, hogy ez több kárt okoz, mint hasznot, hiszen ez mégis csak low-tech (precízebben zéro-tech).

Képet kérünk! :)
Egyébként szerintem, mindegy milyen tech, ha a növény jól érzi magát és láthatóan növekszik, akkor az ollózás nem fogja megviselni. A parvulám is vissza nőtt nyírás után, pedig akkor még low-tech volt. Maximum az ütem lassabb.
 
Képet kérünk! :)

Update, indítás +144. nap

1581958100158.jpeg

Jobb oldalt a kőtől nem igazán fért be a varró olló, ott kevesebb jött le. Vágjak le belőle még?

Meglepő, de hátul a gratiola viscidula alig fejlődött a HC Cuba-hoz képest. Dobjam ki és rakjak be valami mást? Eleocharis szerűeket nem igazán akarok, mert az benő mindenhova és nem tudom kiszedni. Vagy lehet, hogy egy fekete háttér is jobb lenne, mint a fal...
 
Update, indítás +144. nap

View attachment 87652

Jobb oldalt a kőtől nem igazán fért be a varró olló, ott kevesebb jött le. Vágjak le belőle még?

Meglepő, de hátul a gratiola viscidula alig fejlődött a HC Cuba-hoz képest. Dobjam ki és rakjak be valami mást? Eleocharis szerűeket nem igazán akarok, mert az benő mindenhova és nem tudom kiszedni. Vagy lehet, hogy egy fekete háttér is jobb lenne, mint a fal...
Én egy kisebb résznél még vágnék alacsonyabbra. Csak a kísérlet kedvéért. Alig látszik a nyírás.
 
Update, indítás +144. nap

View attachment 87652

Jobb oldalt a kőtől nem igazán fért be a varró olló, ott kevesebb jött le. Vágjak le belőle még?

Meglepő, de hátul a gratiola viscidula alig fejlődött a HC Cuba-hoz képest. Dobjam ki és rakjak be valami mást? Eleocharis szerűeket nem igazán akarok, mert az benő mindenhova és nem tudom kiszedni. Vagy lehet, hogy egy fekete háttér is jobb lenne, mint a fal...
Blyxa?
 
Én rábíznám a természetre, nem nyúlnék hozzá. A gratiola lehet, hogy nem érte még el a táptalajt, azt is hagynám még egy darabig...
 
Én rábíznám a természetre, nem nyúlnék hozzá. A gratiola lehet, hogy nem érte még el a táptalajt, azt is hagynám még egy darabig...
Én személy szerint utálom a gratiolát. Teljesen jellegtelen gaznövénynek tartom. Ahol tudom irtom a saját üvegemben
 
Nem lenne túl nagy? 35 liter az egész, harmada talaj/kavics. Ez kisebb, mint amekkorának elsőre tűnik.

Ok. Jobban is le merem vágni. :).
Milyen magas az akva?

Nem biztos hogy itt olyan nagyra nőne.
Ha meg igen akkor egy újabb siker.
Nptben szerintem még ez a növény sem szerepelt.
Egy újabb kisérletnek is jó akár.
 
Milyen magas az akva?

Nem biztos hogy itt olyan nagyra nőne.
Ha meg igen akkor egy újabb siker.
Nptben szerintem még ez a növény sem szerepelt.
Egy újabb kisérletnek is jó akár.
Vagy tegyél be sima eleocharis parvulát és hagyd nőni. A river bank picoban kb. 15 cm-esre nőtt vágás nélkül.
 
Back
Oldal tetejére