• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 35l "El Natural" Garnélás Nano: A kihívás

Fog-e működni az akvárium fél évig?

  • Katasztrófa lesz

  • Minden rendben lesz

  • Algás lesz

  • Garnélák kinyúlnak

  • Halak kinyúlnak

  • Szépek lesznek a növények

  • Garnélák szaporodnak


Results are only viewable after voting.
Ezt a párát meg a meleget gyanítottam én is, mert van egy bettás akváriumom, ott is hanyatlik az összes... Mindegy, köszönöm a részletes tájékoztatót!
Remélem segít valamit, dehát minden akvárium más...

Amúgy Pistia-t én jelző növényként (is) szoktam használni. Amíg nő és szaporodik, meg sem fordul a fejemben, hogy "tápanyaghiány" lenne az akváriumban...
 
Remélem segít valamit, dehát minden akvárium más...

Amúgy Pistia-t én jelző növényként (is) szoktam használni. Amíg nő és szaporodik, meg sem fordul a fejemben, hogy "tápanyaghiány" lenne az akváriumban...
Hát nekem jelző növényként nem működik, mert tényleg van olyan akváriumom ahonnan egyik napról a másikra kikopik tápozás mellett, az ambúlia meg még vígan elvan. De egyébként én nem szoktam rendesen eltalálni a tápozást, főleg low techben, mert tényleg a legigénytelenebb növényeket is sikerül kicsinálnom.

Nekem az el natural akvám, ma 55 napos, és nekem is szinte gondozás mentes, nagyon kevés zöld alga van az üvegen, az inditás után volt barna algám. Eddig 3 vízcsere volt, az is a mulm miatt, sajnos törpe gurámit raktam bele, ez mondjuk hiba volt. Lényeg a lényeg, hogy ez az egyetlen olyan akvám, ahol nincsen komoly alga problémám és a metszésen kívül nem csinálok mást...
 
Még annyi, hogy a békatutaj kiváló poloska lőállás, nagyon fenséges látvány amikor a szélén ül és iszik...
 
Nekem az el natural akvám, ma 55 napos, és nekem is szinte gondozás mentes, nagyon kevés zöld alga van az üvegen, az inditás után volt barna algám. Eddig 3 vízcsere volt, az is a mulm miatt, sajnos törpe gurámit raktam bele, ez mondjuk hiba volt. Lényeg a lényeg, hogy ez az egyetlen olyan akvám, ahol nincsen komoly alga problémám és a metszésen kívül nem csinálok mást...

Végül is ezt akár sikernek is lehet nevezni...

Gurámival mi okoz gondot? Én betartottam a javasolt rétegrendet, ami kb azt jelenti, hogy 3 cm a takaróréteg a földön Nekem így még páncélosharcsákkal sincs gondom....
 
Végül is ezt akár sikernek is lehet nevezni...

Gurámival mi okoz gondot? Én betartottam a javasolt rétegrendet, ami kb azt jelenti, hogy 3 cm a takaróréteg a földön Nekem így még páncélosharcsákkal sincs gondom....
Rettenetesen sokat sz@rik, tele az akvarium alja gittel. Illetve egy párt vettem, így folyamatos a családon belüli erőszak.
 
Update, indítás +96. nap

1577898775529.jpeg

Kicsit kezd túl sok csiga lenni. Víz tiszta mindenféle szűrés nélkül. RCS-ek és halak OK. Mohák is megvannak, ami a "steril" HC Cuba-val került be.
Algásodás alig van, üvegen minimális. Szerencsére a köveken sincs, így nem kell fogkeféznem őket :unsure:.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Nagyon tetszik a projekted, mivel pont egy kis garnélás akváriumom gondolkodtam, ihletet adtál, hogy megpróbáljam ebben a kategóriában végig csinálni én is. Csak így tovább.
 
Szia!
Nagyon tetszik a projekted, mivel pont egy kis garnélás akváriumom gondolkodtam, ihletet adtál, hogy megpróbáljam ebben a kategóriában végig csinálni én is. Csak így tovább.

Eddig jól ment a dolog.... utolsó kép óta szinte egy hónap eltelt és továbbra is minden oké. Majd rakok fel új képet.
Karbantartás szinte nulla, "beállt" a rendszer.
HC cuba-tól nem kell feltétlenül megijedni low-tech esetén, a legelső hozzászólásban link egy tutorialhoz vezet, ami segíthet elindulni....
 
Utoljára módosított:
Update, indítás +127. nap

Pistia-kat leszedtem. Csigák elszaporodtak. Nagyon minimális alga megjelent főleg bal oldalon a HC cuba-ban, ezért a fényerőt kicsit csökkentettem, utoljára ez bevált.
1580582962230.png


Jelenleg kb 3 hetente cserélek kb 50% vizet. Vízcsere 70% esővíz tetőről és 30% nagyon kemény (GH 25) csapvíz. HC Cuba állapotával eddig meg vagyok elégedve.
Nem látom hátrányát, hogy nincs benne szűrő és egyéb kütyü. Víz szerintem elég tiszta, de egyértelműen nem purigén-tiszta.
Számomra érdekes, hogy indítás után közel 130 nappal sincs a köveken sem (pont?) alga, sem más jelentős biofilm. Nem takarítottam őket.
Gratiola Viscidula alig fejlődik HC Cubához képest. Egyértelműen nem tetszik neki valami. ("Táp" van, hiszen gyökere földben van. Fény is van.)
 
Utoljára módosított:
HC Cuba "szakértőkhöz" lenne egy kérdésem:
Szép lassan növöget felfelé, mi történik, ha nem nyírom le, mint a füvet a kertben?
Az nem zavar, ha kicsit magasabban van, de ha felkopaszodik és csúnya lesz, az zavarna. Bár csak 35 liter, de nagyon nem szívesen szánom magam arra, hogy az egészet folyton vagdossam és matassak a vízben.
 
felkopaszodik és csúnya lesz, az zavarna.
Szerintem nagy valòszínűséggel ez fog történni legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom ha magasabra engedtem az útját...teteje üde zöld volt alatta szinte semmi csak elsárgult kopasz szálak☹️
És elég szépen hajlamos lett a felszínre úszásban úgy darabokban..
De ez csak egyéni tapasztalat😉
 
Amúgy el is felejtettem mondani szuper állapotban van a körülményeket figyelembe véve👍

:) Körülmények szerintem tökéletesek, low-tech keretekhez képest. Nem változtatok semmit. Még csak 4-5 hónapos az akvárium, a föld is elég friss benne. Az akváriumban keletkező CO2 nincs kikevergetve, kiturmixolva a vízből túlzott kevergetéssel. Szerencsére "homály" sincs, magától eltűnt elég gyorsan.
Az a pici alga ami van bal oldalt, szerintem szépen ki fog kopni a fény állítása után. HC Cubából én kézzel nem tudom kiszedni az algát, mert kijönne a növény a talajból. Bár 35 lumen/litert számoltam, az emelkedő talaj stb kiszedi a térfogat kb harmadát. Szóval inkább 50 lumen/liter körül vagyok.
 
Utoljára módosított:
Szia, mindenekelőtt gratulálok, hogy belevágtál ebbe a projektbe!

Én arra lennék elsősorban kíváncsi, hogy milyen szagokat produkál ez a konfiguráció egy low tech-hez képest?

Előre is köszi az infót!
 
Én arra lennék elsősorban kíváncsi, hogy milyen szagokat produkál ez a konfiguráció egy low tech-hez képest?

Ha arra vagy kíváncsi, akkor nincs semmilyen kellemetlen szaga. Szóval ez nem olyan, mint amikor egy cserepes növényt túlöntözöl vagy a vázában vágott virágok mellett nem cseréled a vizet. A Walstad könyven egyébként nagyon sok információ van vízminőséggel kapcsolatban. (pl mi toxikus a halaknak, garnéláknak.)
Ha kellemetlen szaga lenne az akváriumnak, az tipikusan valamilyen problémát jelent.

Ebben az akváriumban számomra nem a módszer volt a kihívás, hanem az, hogy olyan növény van benne (HC Cuba), ami tipikusan CO2 adagolás nélkül közép-hosszú távon beadja a kulcsot. Sima, robusztusabb növényekkel igen egyszerűen indítok ilyen akváriumot.
 
Utoljára módosított:
Mi lenne, ha megpróbálnád ollóval eltávolítani az algás leveleket? Amúgy is kiváncsi lennék rá, hogy ez a módszer/talaj/állapot kibír-e egy rövidre nyírást, vagy azonnal felszakad.
Nem hinném, hogy jobban hajlamos lenne felszakadásra, mint bármilyen más akváriumban. Gyökere a HC Cubának teljesen benne van a talajban, mert nem piszkáltam. Esetleg választhattam fedőrétegként volna kisebb kavicsokat, de sajnos indításkor ez volt kéznél. Normál esetben ezt a fajta algát nagyon könnyű kiszedni, mivel "rendes" növények tartanak a gyökerükkel.
Ha levágnám az algás részt, akkor azért maradna alul egy kis alga a növényben, ami visszanő vagy sem.
Szerintem túltolom a fényt, bár 35 lumen/liter jön ki, másik oldalt az akvárium mondjuk 1/3-ban talaj vagy kövek vannak... tehát valóságban lehet, hogy 50 lumen/liter körül vagyok CO2 nélkül csak a vízoszlopra nézve...
 
Back
Oldal tetejére