• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30x30x30 - New Dawn

adriangerhat

Kertész segéd
Sziasztok!
Eddig inkább csak olvasgattam a többiek naplóját, de egy most úgy gondoltam, hogy -bár egy kicsit megkésve, de- belevágok én is. Az akvárium maga 2019 október végén indult egy hasonló scape-pel, de akkor valahogy nem akart összeállni a dolog, ezért januárban egy kisebb (inkább nagyobb) átalakításon esett át. A kép március elején készült, amikor kb. az akvárium 2 hónapos lett.

Akvárium: Green Aqua 30x30x30
Világítás: ONF Flat Nano
Szűrés: Eheim 2424 Experience 250, 2 liter Seachem Matrix, 100 ml Seachem Purigen
Táptalaj: ADA Powersand S
Talaj: Tropica Aquarium Soil
Hardscape: Seiryu kő, Driftwood
Tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy-Life Easycarbo
CO2: Nagynyomású 2 kg-os palack, JBL Proflora Direct inline diffúzor
Víz: RO víz Green Aqua GH+-szal visszasózva

Növények:
-Eleocharis parvula mini 'pusilla'
-Rotala H'ra
-Staurogyne Repens
-Hygrophila Pinnatifida
-Microsorum Pteropus
-Hydrocotyle Tripartita

Fauna:
-Caridina multidentata
-Neocaridina heteropoda sp. Sakura
-Otocinclus affinis
-Clithon corona
-Hyphessobrycon amandae
-Crossocheilus oblongus (amíg ki nem növik az akvát)

49737984063_10a8a90a66_c.jpg
 
Nagyon hangulatos kis otthont rendeztél be kis házikedvenceid számára! :)
Annyi változtatást eszközölnék, hogy a DC-t a szívócsonk mellé helyezném. Mostani helyén nem mutat pontos CO2 szintet, mert gyakorlatilag telibekapja a lillyből kiáramló naftás vizet. Ezt mutatja a folyadék színe is, ami már a "vészes" kategóriába esik. Ha átrakod, akkor szerintem át fog váltani a fűzöld és limezöld közötti tartományba.
 
Nagyon hangulatos kis otthont rendeztél be kis házikedvenceid számára! :)
Annyi változtatást eszközölnék, hogy a DC-t a szívócsonk mellé helyezném. Mostani helyén nem mutat pontos CO2 szintet, mert gyakorlatilag telibekapja a lillyből kiáramló naftás vizet. Ezt mutatja a folyadék színe is, ami már a "vészes" kategóriába esik. Ha átrakod, akkor szerintem át fog váltani a fűzöld és limezöld közötti tartományba.

Köszönöm szépen! :)
Igen, a kép készültekor üzemeltem be az inline difit és a drop checker pedig a fotózásra ott maradt. Utána egyből átkerült a másik oldalra. Köszönöm a tippet, meg, hogy figyelsz a részletekre. ;)
 
Csinos nano! Tudom, hogy abszolút nem életbe vágó, de olyan jól állna neki az üveg ki-be folyó. Esetleg tudnál feltölteni több friss fotót nekünk?
Mik a tapasztalataid az Inline diffi-vel? Idén épülne nekem a 60p high-tech akvám (remélem), és ugyanezzel a módszerrel szeretném megoldani a beoldást, tovább szeretnék lépni a sima mezei diffúzorokról.
 
Csinos nano! Tudom, hogy abszolút nem életbe vágó, de olyan jól állna neki az üveg ki-be folyó. Esetleg tudnál feltölteni több friss fotót nekünk?
Mik a tapasztalataid az Inline diffi-vel? Idén épülne nekem a 60p high-tech akvám (remélem), és ugyanezzel a módszerrel szeretném megoldani a beoldást, tovább szeretnék lépni a sima mezei diffúzorokról.

Köszönöm szépen! :)
A jó kis üveg befolyómat sikerült eltörnöm, olcsó barátainktól meg nem azt rendeltem amit eredetileg akartam. Violet néven fut és egy kicsit nehéz takarítani, sokat áll az oldatban, ezért van bent sokszor a gyári Eheim.

Az inline difi nekem “egész jól” bevált, bár olvastam sok helyen, hogy nagyon sok embernek problémái voltak vele. Lekopogom, nálam 1 bubi/mp-cel jó a beoldás. Én is tervezek jövőre egy 60-as high tech-et, de abba inkább vennék egy AquaCare-t, persze nagyobb szűrővel.

És egy update egy tegnap esti képpel. Az utóbbi időben a Rotalákon brutális tápanyaghiány tünetek jelentkeztek, a levelek megtörtek és fekete csíkok jelentek meg rajtuk mindenhol. GA-ban a srácok segítségét is kérve, foszfát hiányként sikerült azonosítani a problémát. Elkezdtem plusz foszfátot adagolni, vettem cseppteszteket, próbáltam 1 ppm-en tartani a szintet, de semmi sem javult. Valahogy múlt héten az egyik este kezembe került a JBL csepptesztes fecskendő és az, amivel a tápokat adagoltam. Meglepődve vettem észre, hogy a saját fecskendőm átmérője sokkal kisebb, mint a JBL-esé, viszont a ml-es osztások ugyanott vannak mind a kettőn. 😓 Eddig kb a felét sem adagoltam annak a mennyiségnek, amit kellett volna. Nagyon amatőr hiba, de ki gondolta volna... Gratuláltam magamnak és azzal a lendülettel a saját fecskendőmet a kukába hajítottam. A Rotalákat tőbe megmetszettem, vizet cseréltem és visszatápoztam. Azóta rendesen 1-1 ml macro és micro megy, 1 ml carboval, a növények szépen nőnek.

Hogy ne legyen minden tökéletes, jött egy kis staghorn... A fórumot olvasgatva sokan ajánlották a macro táp 1/3-ad mennyiséggel való emelését és a világítási idő csökkentését. A világítási idő csökkentése a Parvula miatt necces, most ledimmeltem 75%-ra a lámpát, de az idő változatlan maradt 15:00-21:00. Tápozás: 1,3 ml macro, 1 ml micro és 1ml carbo, vízcsere pedig hetente 2x 50%. A carbo szűrő leállításnál az algára fecskendezve megy, majd 10 perc múlva indul újra a szűrő. Szerintetek érdemes valamin még változtatni, vagy ketyegjen így egy darabig és meglátjuk változik-e valami?

Nézzétek el a koszos be- és kifolyót. :) Vízcsere, csőtisztítás és egy kis nyírás ma este lesz, meló után.

49741940992_ea185eaba6_c.jpg
 
de abba inkább vennék egy AquaCare-t,

Hah... @csokemarcell :D Mesélj neki kicsit



most ledimmeltem 75%-ra a lámpát, de az idő változatlan maradt 15:00-21:00. Tápozás: 1,3 ml macro, 1 ml micro és 1ml carbo, vízcsere pedig hetente 2x 50%. A carbo szűrő leállításnál az algára fecskendezve megy, majd 10 perc múlva indul újra a szűrő.

Ez így teljesen rendben van, figyeld 1-2 hétig mi történik, a dupla vízcsere sokat fog segíteni. 1.3ml macro-t hogy számoltad ki az 1ml microval szemben?
 
Hah... @csokemarcell :D Mesélj neki kicsit
Hajjaj....hallgatom 😆

1.3ml macro-t hogy számoltad ki az 1ml microval szemben?
A staghorn alga topicot átolvasva, illetve pár külföldi lapon azt találtam, hogy nitrát és/vagy foszfáthiány okozhatja, ha a megfelelő micro adag megvan. Nem akarok sokat emelni rajta egyszerre, meglátjuk erre hogy reagál.

Este megvolt a feles vízcsere, szűrőtakarítás, új perlon, meg kicsit nyírtam a növényeken. Ahonnan tudtam, leszedtem az algát, a maradékra ment egy kis carbo.
 
Zöld pont egy nagyon minimális van a Staurogyne Repens levelein, de a köveken pl. semmi.
Marad akkor a heti 2x vízcsere, meg a 75%-ra dimmelt fény 6 órában, aztán meglátjuk mi lesz.
 
Hajjaj....hallgatom 😆

Alapvetően semmi baj nincs a reaktorral, valószínűleg csak én vagyok túl béna hozzá :D Múlt hétfő óta van meg, egyelőre közelében sem vagyok a híres hatékonyságnak, csak ugye viszonylag lassú a dolgokat tesztelni, minimum 1 nap. Nem akarom offolni a naplódat, hogy most pontosan milyen problémáim is vannak, röviden a lényeg, hogy meglepően nehéz beállítani a megfelelő flow-t a reaktorházban, és megfelelően elhelyezni benne a töltetet. Legalábbis számomra. 60P-ben nem feltétlen váltanék rá, ha ebben az akvában amúgy elégedett vagy az inline-nal.
 
Sziasztok!
Eddig inkább csak olvasgattam a többiek naplóját, de egy most úgy gondoltam, hogy -bár egy kicsit megkésve, de- belevágok én is. Az akvárium maga 2019 október végén indult egy hasonló scape-pel, de akkor valahogy nem akart összeállni a dolog, ezért januárban egy kisebb (inkább nagyobb) átalakításon esett át. A kép március elején készült, amikor kb. az akvárium 2 hónapos lett.

Akvárium: Green Aqua 30x30x30
Világítás: ONF Flat Nano
Szűrés: Eheim 2424 Experience 250, 2 liter Seachem Matrix, 100 ml Seachem Purigen
Táptalaj: ADA Powersand S
Talaj: Tropica Aquarium Soil
Hardscape: Seiryu kő, Driftwood
Tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy-Life Easycarbo
CO2: Nagynyomású 2 kg-os palack, JBL Proflora Direct inline diffúzor
Víz: RO víz Green Aqua GH+-szal visszasózva

Növények:
-Eleocharis parvula mini 'pusilla'
-Rotala H'ra
-Staurogyne Repens
-Hygrophila Pinnatifida
-Microsorum Pteropus
-Hydrocotyle Tripartita

Fauna:
-Caridina multidentata
-Neocaridina heteropoda sp. Sakura
-Otocinclus affinis
-Clithon corona
-Hyphessobrycon amandae
-Crossocheilus oblongus (amíg ki nem növik az akvát)

View attachment 90104

Nagyon jók a színek.. és persze szép az akva is :) grat
 
Sziasztok!

Nem ilyen update-t akartam, de éjjel megadta magát a szűrő adapterén a tömítés és kb az 1/3 víz elfolyt az akváriumból mire felébredtem a csobogásra.

Ki tud esetleg valaki segíteni ilyen tömítéssel Budapesten vagy környékén? Természetesen nem ingyen. Mire megérkezne a rendeléssel, az minimum szerda lenne, addig sajnos a szűrő is áll. ☹️
49762486068_14bb237b01_c.jpg
49762486083_5049e5327d_h.jpg
 
Közben “megoldódott” a probléma. Az adapter leszorító karja is törött, tehát mindenképpen rendelnem kell. Ezt hogyan sikerült egy éjszaka alatt összehozni az számomra is kérdés... Legutóbb pénteken cseréltem vizet, az adapteren csak a csapokat zártam el, így korábban történhetett valami amitől most adta meg magát. Úgy döntöttem, ha már így jártam, akkor jön egy új adapter és cserélem az összes tömítést is a szűrőn, biztos ami biztos.

Amíg megérkezik a rendelés, addig a C02 kikapcs és mennek a napi 30%-os vízcserék. És most lefekszem aludni 😴
 
Sziasztok!

Nem ilyen update-t akartam, de éjjel megadta magát a szűrő adapterén a tömítés és kb az 1/3 víz elfolyt az akváriumból mire felébredtem a csobogásra.

Ki tud esetleg valaki segíteni ilyen tömítéssel Budapesten vagy környékén? Természetesen nem ingyen. Mire megérkezne a rendeléssel, az minimum szerda lenne, addig sajnos a szűrő is áll. ☹
View attachment 90364
View attachment 90365
Szia! Az o gyuruket nehany tiz forintbol tudod potolni csapagyboltbol. Ha erdekes lehet elokeresem a szamlat milyen meretre van szukseged. Es meg egy gyogyszertarba is beternek egy tegely vazelinert, amivel a fejtomitest es az adapter tomites tudod kenni karbantartaskor, hogy ne oregedjen el.
 
Szia! Az o gyuruket nehany tiz forintbol tudod potolni csapagyboltbol. Ha erdekes lehet elokeresem a szamlat milyen meretre van szukseged. Es meg egy gyogyszertarba is beternek egy tegely vazelinert, amivel a fejtomitest es az adapter tomites tudod kenni karbantartaskor, hogy ne oregedjen el.

Köszi szépen a tippet! Csak az a baj, hogy így pont húsvétra jött a probléma és kb. semmi nincs nyitva keddig. Tolómérő van itthon, azzal meg tudom mérni az épen maradtat és ha találok boltot ami nyitva van, akkor elugrok. Még hajnalban szétszedtem a kerti locsolót, de abban sajnos vastagabb volt az o-gyűrű.
 
Rég volt bejegyzésem, de igazából nem is tudtam mit írni. Amíg a szűrő állt, addig napi 30%-os vízcseréket csináltam, a skimmert meg kicsit többet járattam, hogy legalább az mozgassa a vízfelszínt. Múlt hét csütörtökön megérkezett a rendelésem a GA-tól, a szűrő kapott egy komplett tömítés cserét, így most remélem megint egy jó ideig nem lesz gondom vele. Ötödik napja megy újra a szűrő, csütörtökön indításnál és ma vízcserénél kapott 10-10ml Easy-Life Easystart-ot. A stemek miatt kicsit változtattam a be- és kifolyó ágakon, így átkerültek a bal oldalra. Ha már így belejöttem a tömítés cserébe, akkor kihasználva az időt a JBL külső reaktorban a membrán alatt és felett is kicseréltem az ottani o-gyűrűket vastagabbra, mivel a fórumokat olvasgatva elbizonytalanodtam, hogy, lehet mégsem olyan kicsik a CO2 buborékok mint kellene. A kis mókolásnak hála nagyon brutál a különbség, a bubikat most már alig lehet látni.

Az újraindítás óta heti 2x50%-os vízcserét tartva (és a home office előnyeit kihasználva) 2-2ml mic-mac és 1ml easycarbo megy az akvába. A kb. egy hetes állás leginkább a staukat viselte meg, elég sok félig elhalt levelet el kellett távolítanom. A staghorn alga úgy néz ki lassan, de biztosan visszavonulót fúj, a maradék a pár helyen lévő szőrrel együtt leállított szűrőnél kapja a napi carbo adagot. Hátul a rotalák is kezdenek magukhoz térni, főleg az elmúlt pár napban vettem észre, hogy mintha gyorsabban nőne. Néhány idősebb levélen látok még pár fekete csíkot, amik ha jól tudom, akkor foszfát hiányra utalnak, bár, hogy az mitől lehet azt továbbra sem tudom.

JBL csepptesztekkel mérve a víz paraméterek:
NO3: 30 ppm
PO4: 1,2 ppm
Fe: 0,2 ppm
GH: 6
KH: 2

A következő vízcserénél kicsit megigazgatom a növényeket, hogy nézzenek ki valahogy. És végül egy hosszú nap után egy kevésbé jól sikerült telefonos kép az akváról:
49802303238_6059b579c8_c.jpg
 
Szia!
Először is gratulálok az akváriumhoz, nagyon hangulatos így képek alapján! ;)

Hasonló paraméterek vannak nálam is és a problémák is ugyanezek (staghorn, zöld szőr). Nekem NO3:15, PO4:0 napi egy mili GA táppal, pedig a nagynyomásút csak most állítottam be, gondolom ezek után még kevesebb lenne. Neked a táp megemelése magában megoldotta a problémát, vagy mást is változtattál?
Másik kérdésem, hogy rendeltem ilyen üveg ki és befolyót, neked ez a spin hogyan szuperál látom neked is sima lily volt előtte?
Ja még egy :), garnikat nem szívja be?
 
Szia!
Először is gratulálok az akváriumhoz, nagyon hangulatos így képek alapján! ;)

Hasonló paraméterek vannak nálam is és a problémák is ugyanezek (staghorn, zöld szőr). Nekem NO3:15, PO4:0 napi egy mili GA táppal, pedig a nagynyomásút csak most állítottam be, gondolom ezek után még kevesebb lenne. Neked a táp megemelése magában megoldotta a problémát, vagy mást is változtattál?
Másik kérdésem, hogy rendeltem ilyen üveg ki és befolyót, neked ez a spin hogyan szuperál látom neked is sima lily volt előtte?
Ja még egy :), garnikat nem szívja be?
Köszönöm szépen!
Nálam a staghorn teljesen megszűnt a heti 2x 50%-os vízcserével és a 2-2ml micmac adaggal. Amit változtattam, az ugye a spin lily, ezzel nem kell visszafolytani a szűrő nyomó ágát, mert nem csinál tornádót az akváriumban. Hogy végül mi oldotta meg, azt nem tudom. :) A befolyó ág meg a kisebb garnélákat beszívhatja, de lehet rá hálót rakni és akkor megoldódik a probléma. ;)
 
Köszönöm szépen!
Nálam a staghorn teljesen megszűnt a heti 2x 50%-os vízcserével és a 2-2ml micmac adaggal. Amit változtattam, az ugye a spin lily, ezzel nem kell visszafolytani a szűrő nyomó ágát, mert nem csinál tornádót az akváriumban. Hogy végül mi oldotta meg, azt nem tudom. :) A befolyó ág meg a kisebb garnélákat beszívhatja, de lehet rá hálót rakni és akkor megoldódik a probléma. ;)
Úgy tűnik hasonló utat járok be, pont ma halkítottam le a szűrőt, mert tiszta ecset lett a talajom, ahogy elkezdtem rendesen tápozni meg Co-zni. Remélem a spin nálam is beválik..
Mindenesetre csak így tovább, követem a fejleményeket. ;)
 
Back
Oldal tetejére