• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Sziasztok. Szerencsére itt is minden rendben van. Algának nyoma sincs hetek-hónapok óta.
Pár telós részlet...
 

Attachments

  • 04D4766B-A2BA-4259-8D50-684893C9709C.jpeg
    04D4766B-A2BA-4259-8D50-684893C9709C.jpeg
    208.7 KB · Megtekintések: 52
  • 466A1623-EBAE-4265-8BD5-A1E2E30DDDF9.jpeg
    466A1623-EBAE-4265-8BD5-A1E2E30DDDF9.jpeg
    200.2 KB · Megtekintések: 83
Már unom hogy minden hétvégén metszeni kell ezt az akváriumot.
Ismerős érzés :)
De akkor most jöjjön a kísérletezés! Kezdd el csökkenteni a tápot (akár úgy is, hogy kis kihagyást is tartasz belőle), meg vele együtt a fényt is és a CO2-t is! Ha szépen megtalálod kisebb kakaón is az egyensúlyt (beállt akváriummal könnyebb), akkor nagy lépést tettél. Hiszen azon túl, hogy nem kell majd feltétlenül hetente nyírnod, a következő akidnál már tetszőlegesen fogod tudni csinálni, azaz bátran válthatsz pl. lámpát menet közben, vagy piríthatsz oda alaposan az akinak mondjuk egy jó fotó kedvéért stb., zökkenőmentesen meg fogod tudni csinálni a most rád váró tapasztalatszerzést követően. ;)
 
@Gyukker köszönöm szépen. Már azt se tudom, hogy mikor teszteltem utoljára a vizet. Csak úgy érzésre próbálom csinálni.

@Jopet az a baj vagy nem tudom hogy baj-e, hogy ez 6 óra világításra van belőve. Inkább emelnem kellene rajta, de úgy látom az dzsungelt szülne.
 
És, nem jó a 6, vagy mi a baj vele? Kevés élvezni a látványt? Akkor csináld amit írtam és növelheted 1-2 órát.
Vagy csak nem jó az időzítés? Előrébb hozni vagy későbbre tolni nem tesz semmit.
 
És, nem jó a 6, vagy mi a baj vele? Kevés élvezni a látványt? Akkor csináld amit írtam és növelheted 1-2 órát.
Vagy csak nem jó az időzítés? Előrébb hozni vagy későbbre tolni nem tesz semmit.
igazából teljesen megvagyok elégedve de kíváncsiságból dobok rá 2 órát. Azért érdekel hogy mit lehet ebből még kihozni.
Egy dolog bosszant nagyon, hogy kicsi ez a tank és korlátoz. Sok sok növényt szeretnék még nevelgetni.
 
Sziasztok. Először is mindenkinek nagyon köszönöm a szüli és névnapi köszöntést. jól esett nagyon.
Mostanában kicsit eltűntem. Volt egy házvásárlási projektem amibe minden energiám bele raktam. Végül nem jött össze, így várunk még egy évet vagy kettőt. Annyira nem bánom, mert jővő hónapban születik meg a kisfiam, és elég macera lenne vele egy költözés.
De költözés lesz, más értelemben. Úgy döntöttem hogy lecserélem ezt a tankot egy kicsivel nagyobbra.
A szekrényen elfér egy 60x30x(30-36 nem döntöttem el hogy milyen magas legyen.)
Lámpából twinstar és Ada aquasky közözz gondolkodom. Nem tudom hogy van-e akkora különbség, hogy az Ada-t válasszam. Árban lényegesen drágább. Már csak azon dolgozok, hogy hogy oldjam meg az élőlények cseréjét, mert nem tudok egyszerre két tankot járatni. Dennerle rapid start-nak is kell 24 óra mire be lehet költöztetni az élőlényeket.
A másik nagyobbnak tűnő gond hogy a megmaradt 3 crs-ből 1 petés lett, nem szívesen stresszelem.
Az is felmerült bennem, hogyha elbírna ez a szekrény nagyobb tankot, akkor lehet egy 100 liter körülit szívesebben rá tennék. Én szemre nem nézem ki belőle. Szóval látjátok tervek vannak, aztán majd eldől hogy mi lesz belőle.
 
Sok örömet a gyerkőchöz. Sokan épp akkor tűnnek el egy időre, amikor megszületik a gyerkőc, mert munka és család mellett kevesebb idő marad a hobbira.
Minél nagyobb a medence, annál több lehetőség van benne. Ha sokféle növényt szeretnél nevelgetni, akkor összerakhatnál egy szép holland stílusú akváriumot.
Lámpában majd segítenek, akik esetleg használták már mindkettőt, így van tapasztalatuk. Viszont amit mindenki imád és dicsér, az az ATI lámpa.
Asztalt lehet erősíteni vagy masszívabbra cserélni, ne ez legyen a korlát.
Sok sikert, nagyon várom a fejleményeket.
UI: a harmincas kocka pár hétig a konyhapulton vagy a mosógép tetején (ha nem felül töltős persze) is elketyeghet, amíg a nagyobb beáll.;)
 
Sziasztok. Először is mindenkinek nagyon köszönöm a szüli és névnapi köszöntést. jól esett nagyon.
Mostanában kicsit eltűntem. Volt egy házvásárlási projektem amibe minden energiám bele raktam. Végül nem jött össze, így várunk még egy évet vagy kettőt. Annyira nem bánom, mert jővő hónapban születik meg a kisfiam, és elég macera lenne vele egy költözés.
De költözés lesz, más értelemben. Úgy döntöttem hogy lecserélem ezt a tankot egy kicsivel nagyobbra.
A szekrényen elfér egy 60x30x(30-36 nem döntöttem el hogy milyen magas legyen.)
Lámpából twinstar és Ada aquasky közözz gondolkodom. Nem tudom hogy van-e akkora különbség, hogy az Ada-t válasszam. Árban lényegesen drágább. Már csak azon dolgozok, hogy hogy oldjam meg az élőlények cseréjét, mert nem tudok egyszerre két tankot járatni. Dennerle rapid start-nak is kell 24 óra mire be lehet költöztetni az élőlényeket.
A másik nagyobbnak tűnő gond hogy a megmaradt 3 crs-ből 1 petés lett, nem szívesen stresszelem.
Az is felmerült bennem, hogyha elbírna ez a szekrény nagyobb tankot, akkor lehet egy 100 liter körülit szívesebben rá tennék. Én szemre nem nézem ki belőle. Szóval látjátok tervek vannak, aztán majd eldől hogy mi lesz belőle.
Pont tegnap akadtam egy jo kis lamp teszt videora. Tobb lampaval fotoztak az akvat ugyan azzal a beallitasokkal. Koztuk az aquaski es a twinstar is

Screenshot_20200314-223424_YouTube.jpgScreenshot_20200314-223426_YouTube.jpg
 
érdekes hogy a zöld színeknél mekkora a különbség. Nem tudok dönteni. Te, Ti melyikre szavaztok?
Hat en pont nagy dilemmaban vagyok a vilagitas teren. Valtani szeretnek diy-rol gyarira.
Igy a videorol, fotorol egyertelmu az Ada solar rgb a legjobb. Ehhez kepest a tobbi mazgalja a szineket. A zold, piros, barna.. onmagaban biztos mindegyik lampa fenye jo lehet, de igy ordit a kulonbseg. Viszont a szep fenynek ara is van..
 
Hat en pont nagy dilemmaban vagyok a vilagitas teren. Valtani szeretnek diy-rol gyarira.
Igy a videorol, fotorol egyertelmu az Ada solar rgb a legjobb. Ehhez kepest a tobbi mazgalja a szineket. A zold, piros, barna.. onmagaban biztos mindegyik lampa fenye jo lehet, de igy ordit a kulonbseg. Viszont a szep fenynek ara is van..
annyi pénzem sosem lesz hogy solar rgb-t vegyek:D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére