• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

inhof zoltan

Főkertész
Sziasztok. Többen mondtátok hogy indítsak naplót. Most megpróbálkozom vele.
kb két hónapja szerettem bele ebbe a hobbiba és gondoltam "kevés utána járas volt" bele kezdek egy 30 literes tankba.
Ez volt árban elérhető számomra. Hamar bele futottam a kezdők hibájába és indításnál már halak is kerültek bele, és a gondok jöttek is ezerrel. azóta talán az összes létező videót forumót végignéztem de még mindig vannak gondok.
legewlösször egy helyi boltban mindent megvettem fillérekért de miután olvagattam rájöttem hogy nagy hiba volt.
Ezután ujra indítottam jobb dolgokkal az akváriumot de sajnos a meglévő halakkal akvárium hiány miatt nem tudtam mit csinálni, egybol mentek bele. Szerencsére mindenki jól van! a következő aksinál már nem fogok ilyen hibát véteni. min 3 hét, jól megjegyeztem.
A tankom a következő:
30l
tetra ex 600 külső szűrő benne 1,5l matrix és Seachem Purigen
dennerle led 6w 500 lumen ezt tervezem cserélni twinstar 300c re
nano tropica co2 rendszer amit cserélek nagy rendszerre ha kiürül.
talaj amazonia kb 5liter
seiryu kő kb 3-4 kiló
használok ada bright k és step 1 tápot.
növények:
monte carlo ami elolvadt
limnobium laevigatum
myriophyllum matogressense
eleocharis pusilla
alternanthera reineckii mini ezzel sem járok nagy sikerrel
cryptocoryne wendtii green ez is elolvadt
 
56cc810723d1f4f35730f25d63533dff.jpg és most itt tartok durván egy hét után. A dc valamiért sárga . 3 bubi per perc! Igen perc! A képen látszik hogy a difuzor fölött van ezért ma át tettem az ellenkező oldalra. Reggelre meg mindig sárga volt. Ma délben kivettem a levegőre. Par órát itt hagytam és most szép sötét kék. Ezzel a dc kizárva. Ha esetleg valakinek van ötlete azt nagyon szívesen fogadom.
 
Vizeteszt csak jbl proscan van . Többen javasoltátok hogy szerezzek be cseppentoset a pontosság kedvéért. Ez folyamatban van de addig is csak ezzel tudom mernib88552b30d44aa21903d44cf7d464452.jpga vizet első héten naponta cseréltem. A második és a harmadik héten két naponta fogom. Használok seachem prime és stabilitit. Ezek nélkül a gh és kh 20 fölött lenne
 
Szia. Privátban válaszolok az ott elkezdett beszélgetésre.
Ide meg annyit, hogy a Prime és Stability nincsenek hatással a víz keménységére. A JBL Pro Scan-nel csak keveseknek volt gondjuk, állítólag valami kamera-hiba. De egyébként a csíktesztek a víz keménységét viszonylag jól tudják mérni, így lehetetlennek gondolom, hogy a teszt 7-es keménységet mutasson az amúgy 20-as vízre. Ugyanakkor sajnos a 20-as a valószínűbb csapvíz esetén.
Mivel lehet hogy mégis pontatlan a teszt, csak halkan jegyzem meg, hogy a GH-nak magasabbnak kellene lennie mint a KH, a magasabb KH szikes vizet feltételez, ami nem jó.
Furcsa, hogy ilyen alacsony bubiszám mellett besárgul a reagens. Mindenesetre addig ne tegyél be újabb állatokat, míg ennek a végére nem jársz. A túl magas CO2-szint mellett a halak pipálni szoktak, lehet hogy a reagenssel is van vmi gond. Bár az, hogy kékre váltott jót jelent.

Szerk: az lemaradt, hogy a diffúzort szembe tedd a kifolyóval. Ha az áramlás leszorítja a felszálló buborékokat, akkor lesz jó a beoldás. Ezt persze nem azért írom, hogy még sárgább legyen, csak úgy eszembe jutott :)
 
Utoljára módosított:
View attachment 78747 és most itt tartok durván egy hét után. A dc valamiért sárga . 3 bubi per perc! Igen perc! A képen látszik hogy a difuzor fölött van ezért ma át tettem az ellenkező oldalra. Reggelre meg mindig sárga volt. Ma délben kivettem a levegőre. Par órát itt hagytam és most szép sötét kék. Ezzel a dc kizárva. Ha esetleg valakinek van ötlete azt nagyon szívesen fogadom.
Elő szokott fordulni, hogy a DC ben belül hártya keletkezik. Azt ki kell törölni belőle, különben nem mutat valós értéket. Figyeld majd meg.
 
Szia. Privátban válaszolok az ott elkezdett beszélgetésre.
Ide meg annyit, hogy a Prime és Stability nincsenek hatással a víz keménységére. A JBL Pro Scan-nel csak keveseknek volt gondjuk, állítólag valami kamera-hiba. De egyébként a csíktesztek a víz keménységét viszonylag jól tudják mérni, így lehetetlennek gondolom, hogy a teszt 7-es keménységet mutasson az amúgy 20-as vízre. Ugyanakkor sajnos a 20-as a valószínűbb csapvíz esetén.
Mivel lehet hogy mégis pontatlan a teszt, csak halkan jegyzem meg, hogy a GH-nak magasabbnak kellene lennie mint a KH, a magasabb KH szikes vizet feltételez, ami nem jó.
Furcsa, hogy ilyen alacsony bubiszám mellett besárgul a reagens. Mindenesetre addig ne tegyél be újabb állatokat, míg ennek a végére nem jársz. A túl magas CO2-szint mellett a halak pipálni szoktak, lehet hogy a reagenssel is van vmi gond. Bár az, hogy kékre váltott jót jelent.

Szerk: az lemaradt, hogy a diffúzort szembe tedd a kifolyóval. Ha az áramlás leszorítja a felszálló buborékokat, akkor lesz jó a beoldás. Ezt persze nem azért írom, hogy még sárgább legyen, csak úgy eszembe jutott :)

bbbdc522c85742fa20b6d094b7984b9d.jpgkepen jól látszik ahogy dolgozik. Ez kb 1 bubi per másodperc. Att teszem a difi oldalára a lilly pipeot úgy talán jobban keveri. Máshova nem igen tudom
 
Elő szokott fordulni, hogy a DC ben belül hártya keletkezik. Azt ki kell törölni belőle, különben nem mutat valós értéket. Figyeld majd meg.

Ezt most megtettem . Köszi a tippet. Vissza tettem kb 1 órája és meg mindig sötétkék. Úgy néz ki az is baj volt hogy a difi körül volt és valószínű hártya is képződött rajta. Estig kiderül hogy mit mutat.
 
Akkor úgy néz ki kelleni fog az ro víz csak azt nem tudom mennyire kell vissza sózni?!ugye ha egy szintre beallitom azon meg vesz le az amazonia is. Vagy rosszul gondolom?
 
Videón nyilván jobban látható lenne, de erős sejtésem van, hogy ez itt nem 3 bubi/perces gáznyomás. Vagy ha igen, akkor a bubiszámlálóval is gond lehet. Lassan inkább egy bibiszámláló kellene :)

Szerk: most látom, hogy módosítottad 1 bubi/sec-re. Annak már hihető a fotó is.
 
Utoljára módosított:
Akkor úgy néz ki kelleni fog az ro víz csak azt nem tudom mennyire kell vissza sózni?!ugye ha egy szintre beallitom azon meg vesz le az amazonia is. Vagy rosszul gondolom?
Jo dontes volt a naplo inditas! En kh4, gh5 re sozok ezzel...
A proscan teszt nekem nem valt be, eleg valotlan ertekeket mutatott. Probanak egymas utan mertem tobbet is, mindig mas es mas ertekek voltak.. igy kuka lett a vege..
 

Nem tudok dönteni a két lámpa között. Mindegyik szabályozható. De a színhőmérsékletet nem tudom eldönteni hogy melyik optimálisabb a növényeknek?!
 
Egyre jobban érlelődik bennem hogy idén apránként össze rakok egy kisebb kb 250 literes Ada akváriumot. Ebből meg csinálok egy garnelasat. Bár most is van benne 3 amano és elvileg 1 red cherry de telepítés óta nem láttam őket. Úgy sejtem hogy ez sem normális hogy elbújnak állandóan.
Ezzel a lilly pipeal sem vagyok kibékülve. Ha víz alá teszem akkor jó áramlást csinál de a felszínt nem mozgatja és a bettat is zavarja. Ha félig kint van a vízből akkor jól mozgatja a felszínt és a bettanak is jobb valamivel. De mindkét esetben a betta valamiért bele úszik és nehezen megfordulva kivergodik. Talán nem látja ? Vagy nemtetszését fejezi így ki? Érdekes hogy a halak hogy reagálnak a változásokra. Mikor egy gyenge belső szurom volt akkor érezte magát a legjobban. Esoztetore volt állítva. Egyfolytában fent úszott és csinálta a habfeszket. A narancsuszoju páncélos harcsa is az előző összeállításban aktív volt mindig most pedig nappal a sziklák mögé rejtőzik és csak eteteskor vagy este jön elő.
 
A bettákat zavarja a nagy áramlás, nehezen úsznak a nagy uszonyok miatt. Hosszú távon nem is tesz nekik jót, szétszaggathatja az uszonyukat. Hogy miért úsznak mégis bele, passz. Nem az eszükért szeretjük őket. Érdemes lily helyett poppyt, vagy spint használni, az kisebb áramlást csinál.
 
Kiprobalom majd a spint. Csak attól tartok hogy az meg túl kis áramlást fog csinálni. A növényeknek kene egy jobb áramlás hogy a co2 minden sarokba jol eljusson?! Ha jol tudom a spin nagyon visszafogja. Van valakinek tapasztalata?
 
Nálam a betta "csipegette" a garnélákat, főleg a kisebbeket...persze Nálad lehet nem ez a helyzet.
 
Nálam a betta "csipegette" a garnélákat, főleg a kisebbeket...persze Nálad lehet nem ez a helyzet.

Hat a red cherrybol 7 et már biztos hogy megevett. Az amano az nagyobb azzal szerintem nem tud mit kezdeni. Bár a sisak csigámat is a talajba üldözte pedig azon alig van fogas.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére