• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Etetéskor a szűrőt ki szoktam kapcsolni és most is bele úszott a lilliybe...

dd8df40222be93d0ebc6736d8fea8577.jpg

A DC n alján ma reggel észre vettem egy érdekes nyálkás anyagot. Két napja takarítottam ki. Talán a rohadt növények miatt keletkezhet?

91704028204a4c6e33351966d9e6edbd.jpg

De van jó hír is. Az eleocharis pusilla hozza a szép zöld hajtásokat és gyökerezik le szépen.
 
Mivel a betták feljönnek levegőért, eleve szeretnek a felszín közelében pihenni. Simán el tudom képzelni, hogy azért úsznak bele a lilybe, mert bele akarnak feküdni. @tsokee -éknál például rendszeresen kellett kiszedni a halat a skimmerből. Nálam be van akasztva egy fa, ami egy kis szigetet képez a felszínnél, növények is nőnek rajta, ott szokott aludni.
 
Ma megjöttek a cseppentős tesztek. Neki is álltam méregetni. Mértem csapvizet és RO vizet. Utána csináltam a proscannel is.
Csapvíz Cseppentőssel:
nitrit 0
nitát 1
gh 18
kh 18
ph 8

Ugyan ez a víz proscannel:

nitrit 0
nitrát 18
gh 21
kh 20
ph 7,6
co2 15

RO víz cseppentős:

nitrit 0
nitrát 5
gh 4
kh 3
ph 6.5

ugyan ez az RO víz proscannel:

nitrit 0
nitrát 25
gh 3
kh 4,5
co2 35

Nem értem hogy miért nem nullás az RO vzem.......
 
Ma megjöttek a cseppentős tesztek. Neki is álltam méregetni. Mértem csapvizet és RO vizet. Utána csináltam a proscannel is.
Csapvíz Cseppentőssel:
nitrit 0
nitát 1
gh 18
kh 18
ph 8

Ugyan ez a víz proscannel:

nitrit 0
nitrát 18
gh 21
kh 20
ph 7,6
co2 15

RO víz cseppentős:

nitrit 0
nitrát 5
gh 4
kh 3
ph 6.5

ugyan ez az RO víz proscannel:

nitrit 0
nitrát 25
gh 3
kh 4,5
co2 35

Nem értem hogy miért nem nullás az RO vzem.......
Nekem ilyenek az RO értékek (gh és kh), igaz, kb. 5 éve nem lett cserélve a betét. :D
Milyen korú az RO-kütyüd?
 
Teljesen új. Beüzemelésnél leírás szerint jártam el. Membrán nélküli járatás stb...
[/QUOTE]
Akkor viszont sokallom az értékeket.
Amikor beüzemeltem, az első 30-40 liter RO vizet max. felmosásra, vagy takarításhoz használtam fel.
Szerintem sokkal hamarabb jutsz eredményre, ha egy-egy kérdésedet a megfelelő topikban teszed fel.
Az RO-val kapcsolatban ITT olvasgathatsz és tehetsz fel kérdést.
 
Ma megjöttek a cseppentős tesztek. Neki is álltam méregetni. Mértem csapvizet és RO vizet. Utána csináltam a proscannel is.
Csapvíz Cseppentőssel:
nitrit 0
nitát 1
gh 18
kh 18
ph 8

Ugyan ez a víz proscannel:

nitrit 0
nitrát 18
gh 21
kh 20
ph 7,6
co2 15

RO víz cseppentős:

nitrit 0
nitrát 5
gh 4
kh 3
ph 6.5

ugyan ez az RO víz proscannel:

nitrit 0
nitrát 25
gh 3
kh 4,5
co2 35

Nem értem hogy miért nem nullás az RO vzem.......
A nitratnal jo nagy elteres van. Ugyan ez volt nalam is. Ennek megfeleloen adagoltam tapot, es vartam a csodat. Toltam a microt, es a foszfatot pluszban a magas nitrahoz.
 
Napok óta nem megy a co2 . Volt már egyszer vagy kétszer vizcsere. Minden nap pucolom a DC t és reggelre sárga. Értem hogy fel tud halmozódni a co de hogyan hogy ha nem megy??!

31d56ca12745085f681af7f55de8f8db.jpg
 
Tepkedd, vagy vagdosd szet, es dugdosd el nehany szalbol allo csomokba. Utana erore kap...
Probald ki, hog,y egyik nap ne inditsd el a co2-t. Majd, ha kek lesz a dc, kevesebb bubiszammal ujra elinditani.

Délután megcsinálom . Úgyis ültetem a marsileat. De ez a betta nem normális. Ott köröz a csiga körül és próbál hozza férkőzni. Biztos vagyok benne hogy a csiga ezért bújt oda ! Kinek van agresszió csökkentő szere ? [emoji2] xanaxot neki? Ez persze csak vicc volt[emoji2957]
 
Délután megcsinálom . Úgyis ültetem a marsileat. De ez a betta nem normális. Ott köröz a csiga körül és próbál hozza férkőzni. Biztos vagyok benne hogy a csiga ezért bújt oda ! Kinek van agresszió csökkentő szere ? [emoji2] xanaxot neki? Ez persze csak vicc volt[emoji2957]

Ja a co adagolasra a GA oldalán talaltam egy olyan infót hogy nekem a közepes adagolasra 11 bubi per percet javasolnak! Alacsonyra 3 bubi per perc a nehezen tartható növényeknél pedig 27 bubi per perc. Délután össze rakom a nagy co2 rendszerem. Egyet viszont nem tudok eldönteni. Azt hogy a reduktoron van gyári bubi számláló de az Ada difin is. Gondolom egyszerre ketto felesleges. De nem tudom melyiket használjam. Lehet a reduktoret kene mert ott egyből látni a bubikat és nem kell idő mire elér a difiig. Így talán könnyebben lehet hangolni.
 
Délután megcsinálom . Úgyis ültetem a marsileat. De ez a betta nem normális. Ott köröz a csiga körül és próbál hozza férkőzni. Biztos vagyok benne hogy a csiga ezért bújt oda ! Kinek van agresszió csökkentő szere ? [emoji2] xanaxot neki? Ez persze csak vicc volt[emoji2957]

A sisak nagyon szereti beásni magát a talaj szintje alá - főleg az üveg mentén. Szóval a viselkedése nem a betta bűne! 😄
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére