• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Szerintetek az üveg szkimmer változtat a co2 beoldason? Lehetséges hogy levegoztet mint az esoztesto és ezért van az hogy mióta a skimmer megvan, sokkal több co2 kell és meg így sem elég? Jelenleg 90 bubi per perc. Máskor ilyenkor már pipaltak a halak.
 
Szerintetek az üveg szkimmer változtat a co2 beoldason? Lehetséges hogy levegoztet mint az esoztesto és ezért van az hogy mióta a skimmer megvan, sokkal több co2 kell és meg így sem elég? Jelenleg 90 bubi per perc. Máskor ilyenkor már pipaltak a halak.
Más naplókat is olvasok, nem csak a tiédet :) Egyben kicsit felületes is vagyok az olvasásban, lehet éppen ezek miatt számomra követhetetlen hogy mi történik nálad, az a benyomásom hogy folyamatosan változtatsz valamin. Emlékszem, volt itt szó 3 bubi/másodpercről, meg CO2 nélküli működtetésről is. Aztán valami tápváltás is rémlik, diffúzorcsere is, meg nyár végén lámpacsere. És mintha a a buborékszám-leolvasást is több helyről vizsgálnád (több számláló használata -> különböző értékek). Ugyanakkor a növénymassza is nagyobb lett idővel, a több növény értelemszerűen több CO2-t vesz fel. Nehéz így bármit mondani, na :)
A skimmer szerintem nem változtat a beoldódáson. Legfeljebb annyiban, hogy amíg nem volt, addig hártyás lehetett a vízfelszíned, ami akadályozta a felszíni gázcserét, a felszíni hártya miatt könnyebben felhalmozódhatott és bent rekedhetett a CO2 a vízben. Twinstar lámpa és tiszta vízfelszín mellett számomra nem furcsa, hogy esetleg több kellhet mint 1 bubi/sec. A számolgatás arra jó, hogy legyen viszonyítási alapod, hogy milyen diffúzorral, milyen áramlással, milyen világítással stb mennyi gázra van szükséged. Tehát hogy a saját, korábbi állapotokhoz viszonyíthass, ne mások számaihoz. De amíg mindig változik valami, nem releváns ez a viszonyítás sem, még a saját akváriumod korábbi állapotaihoz sem. Legyen minden amilyennek lennie kell, a DC limezöld, a vízfelszín tiszta, a bubik keveredjenek be rendesen a vízbe stb., és hagyd a számokat. És próbálj picit megnyugodni, ne állandóan változtatni valamin.
 
Más naplókat is olvasok, nem csak a tiédet :) Egyben kicsit felületes is vagyok az olvasásban, lehet éppen ezek miatt számomra követhetetlen hogy mi történik nálad, az a benyomásom hogy folyamatosan változtatsz valamin. Emlékszem, volt itt szó 3 bubi/másodpercről, meg CO2 nélküli működtetésről is. Aztán valami tápváltás is rémlik, diffúzorcsere is, meg nyár végén lámpacsere. És mintha a a buborékszám-leolvasást is több helyről vizsgálnád (több számláló használata -> különböző értékek). Ugyanakkor a növénymassza is nagyobb lett idővel, a több növény értelemszerűen több CO2-t vesz fel. Nehéz így bármit mondani, na :)
A skimmer szerintem nem változtat a beoldódáson. Legfeljebb annyiban, hogy amíg nem volt, addig hártyás lehetett a vízfelszíned, ami akadályozta a felszíni gázcserét, a felszíni hártya miatt könnyebben felhalmozódhatott és bent rekedhetett a CO2 a vízben. Twinstar lámpa és tiszta vízfelszín mellett számomra nem furcsa, hogy esetleg több kellhet mint 1 bubi/sec. A számolgatás arra jó, hogy legyen viszonyítási alapod, hogy milyen diffúzorral, milyen áramlással, milyen világítással stb mennyi gázra van szükséged. Tehát hogy a saját, korábbi állapotokhoz viszonyíthass, ne mások számaihoz. De amíg mindig változik valami, nem releváns ez a viszonyítás sem, még a saját akváriumod korábbi állapotaihoz sem. Legyen minden amilyennek lennie kell, a DC limezöld, a vízfelszín tiszta, a bubik keveredjenek be rendesen a vízbe stb., és hagyd a számokat. És próbálj picit megnyugodni, ne állandóan változtatni valamin.

Hihetetlen milyen memóriád van. Én a felét elfelejtettem, de minden így volt ahogy felsoroltad. Túl görcsösen próbálok mindent. És állandóan valtoztatok mindenen ahogy mondod.
 
Beraktam ma a poppyt és az aquario difit.
Poppy nagyon szép és úgy látom sokkal jobb áramlást csinál mint a lily. Úgy gondolom ez már jó lesz. Mindenféle apró co2 bubikat látok.

Difi, hát mit mondjak. Előtte 20 ezres Ada difim volt. Az hangos volt és nagy bubikat csinált. Ez a pár ezres akril difi pedig maga a tökély. Halk, nagyon szépen egyenletesen dolgozik és nagyon apróra porlaszt. Kár hogy nem előbb hallgattam rátok.

Állítottam kicsit a dolgokon. Világítás 6,5 órát megy. A co2 két órával előbb kapcsol. Mire a lámpa kapcsol a ph 6,3 és a kh 4. @Jopet javaslatára most nem makacsul a számok után megyek hanem inkább az érzésre. Számok szerint ez már bőven sárga zóna. Ha a Dc nézzük az csak zöld. Nap végére lime volt. Kiváncsi leszek ezzel az új difivel és poppy val hogy alakul a beoldasom. Halak csapatban úsznak és nem jönnek fel levegőért.

Poppynak a szögén agyalok, lehet hogy nem lesz jó átlósan és szembe kell fordítanom a difivel, de egyenlőre marad így.
b0da6dffa1398c70e099dd3379bb2ae3.jpg0645a9dceb40389c78cbbcb5ca2f0475.jpg151dc4106c6314fd9d76eafe56bc6066.jpg
 
Beraktam ma a poppyt és az aquario difit.
Poppy nagyon szép és úgy látom sokkal jobb áramlást csinál mint a lily. Úgy gondolom ez már jó lesz. Mindenféle apró co2 bubikat látok.

Difi, hát mit mondjak. Előtte 20 ezres Ada difim volt. Az hangos volt és nagy bubikat csinált. Ez a pár ezres akril difi pedig maga a tökély. Halk, nagyon szépen egyenletesen dolgozik és nagyon apróra porlaszt. Kár hogy nem előbb hallgattam rátok.

Állítottam kicsit a dolgokon. Világítás 6,5 órát megy. A co2 két órával előbb kapcsol. Mire a lámpa kapcsol a ph 6,3 és a kh 4. @Jopet javaslatára most nem makacsul a számok után megyek hanem inkább az érzésre. Számok szerint ez már bőven sárga zóna. Ha a Dc nézzük az csak zöld. Nap végére lime volt. Kiváncsi leszek ezzel az új difivel és poppy val hogy alakul a beoldasom. Halak csapatban úsznak és nem jönnek fel levegőért.

Poppynak a szögén agyalok, lehet hogy nem lesz jó átlósan és szembe kell fordítanom a difivel, de egyenlőre marad így.
View attachment 83157View attachment 83158View attachment 83159
Jo valasztas volt a difi, es a poppy 👍 ! Ha ez az elhelyezes nem valna be, en megprobalnam a difi helyere tenni a poppy-t, es vele szembe a difit, ahol most van a dc.
 
Jo valasztas volt a difi, es a poppy [emoji106] ! Ha ez az elhelyezes nem valna be, en megprobalnam a difi helyere tenni a poppy-t, es vele szembe a difit, ahol most van a dc.

Lehet hogy változtatás lesz belőle mert az anubiason megjelen az ecset. Gondolom nagy neki az áramlás így is.
 
Tudom megfogadtam hogy nem a számok után megyek de emellett nem tudok elmenni.
Miért van az hogy az új difivel 36 bubi per perc a régivel pedig 90 volt. Ez normális jelenség vagy a régi difi rossz lehet?
 
Tudja valaki hogy hol találok olyat hogy optimális tápanyag szint táblázat?
Ma rá mértem a foszfatra és 2ppm felett van. Sötétkék a teszter. Gondolom ettől jön az ecset is és ettől dobálják el a növények a leveleket. Nitrat szintem 15-20 körüli.
 
Egy kis olvasással frissítettem a csekély tudásom arra a következtetésre jutottam hogy túl toltam a microt. Ha szét nézek az akvariumban akkor azt látom hogy a myrio szépen fejlődik ezért szerintem a makró rendbe lehet.
Viszont a lassú növekedésű növények szarul néznek ki. Buce dobálja a leveleit, lyukadnak ki, sargulnak és feketedik a széle. Anubias szintén ecsetesedik és a marsiela is ecsetesedik plusz ugye a fonal. Limnobium stagnál és barnul és lyukad.Ebből gondolok arra hogy sok lehet a micro. Nitrat 15-20, vas 0,6 , foszfát minimum 1,8. Káliumot nem tudok mérni pedig jó lenne. Csökkentem a microt a felére és mihamarabb beszerzek egy kálium tesztet nehogy az vicceljen meg bar El tapozasnál nem lehet hiány csak rossz egyensúly ha jól tudom.
 
Szerintem valtoztass meg vagy 3 masik dolgot is es otletelj tovabb miert nem jo vmi es akarhanyszor olvasol vmi uj infot varakozas nelkul probald ki. Igy biztos hamar meglesz a problema. Ugyis utoljara tegnap valtozott vmi az akvaban es az ugye nem ma volt.
 
Szerintem valtoztass meg vagy 3 masik dolgot is es otletelj tovabb miert nem jo vmi es akarhanyszor olvasol vmi uj infot varakozas nelkul probald ki. Igy biztos hamar meglesz a problema. Ugyis utoljara tegnap valtozott vmi az akvaban es az ugye nem ma volt.

Értem mire célzol, megint türelmetlen vagyok. Csak a garnelak miatt aggódom. Azt olvastam hogy a túl magas foszfat akár végzetes is lehet. Tudod úgy érzem hogy a nézd már minden profi cucca megvan de tök szerencsétlen hozzá kategória vagyok. Próbálok mindennek utána olvasni es ha látok valami hibát azt próbálom javítani. Lassan fel éve fooyamatason algaval küzdök. Hol ezzel hol azzal. Megveszem a legprofibb cuccokat mert azt hiszem attól jobb lesz. Lassan be kéne látnom hogy egy szrabb rendszerrel is lehet tökéletes akvariumot csinálni csak érteni kellene hozzá.
 
kh-t adagoltál valamikor is az akváriumba?

Eleinte vissza sóstam 140-150 körülre ez kb 4 kh volt. Eredetileg ezt a szintet szerettem volna. De vissza keményedett a Seiryu kőtől 8-10 kh ra. Aztán az utóbbi 3-4 vizcserét már full Ro val csinaltam és így állt be most 4re. A következő cserét már 4khra vissza sózva akarom csinálni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére