• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30 literes low tech

Pityke85

Főkertész
Sziasztok!

Munkatársam megvette a 30 literes lowtech akvámat. :) A befolyt összeget kiegészítve szeretnék egy másikat, modernebbet összerakni. Co2 nem lesz benne az biztos. Black galaxik otthona lesz, mást nem tervezek bele. (max. még csiguszok, ottok)

A következő fő elemeket néztem ki:

- Dennerle NanoCube Opti-White 30l
- Chihiros C301 LED lámpa dimmerrel
- Seachem Tidal 55 vagy 35

A fenti technika érdekelne, akinek van szívesen olvasnám a tapasztalatait. A lámpa 1500 lument tud, nem túl erős?-lehet elég lenne a c 201. Árban nem nagy a különbség, ezért hajlok jobban az erősebb felé.

A szűrő nagyságával sem jutottam dűlőre XD Az biztos akasztosat szeretnék erre az akvára. itt is a kicsi árrés miatt vacilálok. Teljesítményben a 35 is elég lenne, de az 55 több funkciót tud...

A scapet nem álmodtam még meg(köves vagy növényes lesz), legkorábban október 3-a után tudom indítani az akvát. Addig én vigyázok a régire, az újnak nincs másik helyem.

Jöhetnek a vélemények ötletek :)
 
A lámpa szerintem nem lesz sok, én 13 literest világítok A301-el. Ráadásul ott a dimmer. Ha nincs esztétikai vagy anyagi probléma, akkor miért ne?
Az akasztós szűrő eleve kompromisszum, de legalább olcsó és kevés helyet vesz el az akváriumból. A Tidal nem ilyen. A szivattyú az akváriumon belül van és az árából külső szűrőt is lehet venni.
 
A lámpa szerintem nem lesz sok, én 13 literest világítok A301-el. Ráadásul ott a dimmer. Ha nincs esztétikai vagy anyagi probléma, akkor miért ne?
Az akasztós szűrő eleve kompromisszum, de legalább olcsó és kevés helyet vesz el az akváriumból. A Tidal nem ilyen. A szivattyú az akváriumon belül van és az árából külső szűrőt is lehet venni.
köszönöm a választ. A lámpát megveszem akkor. A szűrőnél muszáj akasztósat vennem, nem az anyagi része miatt, hanem mert a kicsi akva olyan helyen van (polcon) ahova külső szűrőt nem tudok tenni. korábban mindenki azt írta, hogy az akasztósak közül a tidal a legjobb, azért akarok olyat venni. A víz nem lesz terhelve, csak garnikat és 4 otot tervezek bele pár csiga mellett XD a haeti 50%-s vízcseréket pedig mindig megcsinálom, el kell bírnia a 30 literes akit.
 
Nyilván a szűrő elég lesz, úgyis a növényeken fog múlni, hogy felvegyék az anyagcsere végtermékeket.
Ezt a "csak garnéla" lesz benne dolgot sosem értettem. Nálam ők a legnagyobb terhelés. A halaknak sok egy fél csipet táp, míg a garnélák bármennyi tápot képesek megenni.
Az akvárium fedlapját lehet, hogy nem tudod használni a szűrő miatt.
 
Ezt a "csak garnéla" lesz benne dolgot sosem értettem. Nálam ők a legnagyobb terhelés.
Egy rossz beidegződés miatt van ez így, a halas korszakból, amikor minden mű volt a vízben és csak a halak tudták terhelni a vizet. Ma még erősen él az a tévhit, hogy csak a halak terhelik a vizet és a halkaja. A halaknál minden más jobban terheli a vizet valójában (beleértve a növényeket is, amelyek tudnak szenvedni és elpusztulni). A garnélák emésztése nagyon gyors. Kis túlzással, szinte folyamatosan ürítenek (óránként többször). A csigák is nagyon "koszosak".

Egy normál növényes akvában csak a folyamatosan pusztuló növények megteremthetik a nitrogénkörforgás alapját. Nem is kell bele "állat". A biológiai szűrésnek a növények adják a feladatot akár egy frissen indított akvárium esetében is. Régen meg halkaját szórtak egy új akvárium vizébe, hogy legyen élelem a szűrőbaciknak. Lehet még ma is van, aki ezt tanácsolja egy növényes akva indításánál is :)
 
Nyilván a szűrő elég lesz, úgyis a növényeken fog múlni, hogy felvegyék az anyagcsere végtermékeket.
Ezt a "csak garnéla" lesz benne dolgot sosem értettem. Nálam ők a legnagyobb terhelés. A halaknak sok egy fél csipet táp, míg a garnélák bármennyi tápot képesek megenni.
Az akvárium fedlapját lehet, hogy nem tudod használni a szűrő miatt.

A növényeimmel nemhiszem, hogy gondok lesznek azokra mindig vigyáztam. A garnélákkal nem értek egyet, szerintem ők az egyik leghasznosabb takarítók. Egy 20-30 fős garnéla raj, kevesebbet terheli a vízet mint egy 8-10 fős hal rajocska. Persze ez függ a halak méretétől is.... A garnélák fizikálisan eltüntetik a szennyeződések (kaki, növénymaradványok stb.) szinte 100%-t, ha nincsenek túletetve, ami a halak nagy részéről nem mondható el. A biológiai részre ott a szűrő és a heti vízcsere amit így is úgy is megtartok. A "csak garnélákat" amúgy úgy értettem, hogy a szűrőnek nem kell megbírkóznia a "plusz" halak miatt okozott extra terheléssel is. Van egy vegyes 70 literes akvám ahol garnélák és halak együtt laknak :) ott természetesen egy külső eheim prof4 t350 szűrő van csatasorba állítva. Ebben a kicsi akváriumban pedig a black galaxikat szeretném csak tartani, szaporodásra bírni. :) Amúgy a nagyobb akvámban csak 3 naponta etetem külön a garnikat és akkor sem mindig táppal. Főt cukkini, répa, uborka és tápokat váltogatom. Így külön garnéla tápot csak havonta kb. 6 alkalommal kapnak. A maradék időben a halaktól lopják vagy veszik el földre esett kaját XD ez a módszer bejött a redszakuráim egyedszáma szépen fejlődik XD
 
A lámpa szerintem nem lesz sok, én 13 literest világítok A301-el. Ráadásul ott a dimmer. Ha nincs esztétikai vagy anyagi probléma, akkor miért ne?
Az akasztós szűrő eleve kompromisszum, de legalább olcsó és kevés helyet vesz el az akváriumból. A Tidal nem ilyen. A szivattyú az akváriumon belül van és az árából külső szűrőt is lehet venni.
Szia nekünk tidal 55 szűr egy 54L est, szerintem az előnye hogy benne van a skimmer és nincsenek csövek, egyszerűség cserébe elég szignifikáns megjelenése és hangja van. én nagynak gondolom 30L es aksihoz. (1000L/óra-t tud) Megnézheted nálunk ha felénk jársz:)
 
Szia nekünk tidal 55 szűr egy 54L est, szerintem az előnye hogy benne van a skimmer és nincsenek csövek, egyszerűség cserébe elég szignifikáns megjelenése és hangja van. én nagynak gondolom 30L es aksihoz. (1000L/óra-t tud) Megnézheted nálunk ha felénk jársz:)
Szerintem nagy valószínűséggel nem fog holnap beugrani hozzád németországból... 😁
Először is köszönöm az invitálást :) sajnos tényleg elszakadtam Mo-ról így nehézkes lesz beugrani. :cry: Közben rengeteg youtube videót néztem és külső szűrő mellett döntöttem :S 30-s akiből túl sok helyett vett volna el és a mostani tervem a scapere nehezen megvalósítható lett volna. Oase filtosmart 60 mellett tettem le a voksom, sikerült egy jó ajánlatott kifognom, akasztóval együtt vettem meg.
 
Először is köszönöm az invitálást :) sajnos tényleg elszakadtam Mo-ról így nehézkes lesz beugrani. :cry: Közben rengeteg youtube videót néztem és külső szűrő mellett döntöttem :S 30-s akiből túl sok helyett vett volna el és a mostani tervem a scapere nehezen megvalósítható lett volna. Oase filtosmart 60 mellett tettem le a voksom, sikerült egy jó ajánlatott kifognom, akasztóval együtt vettem meg.
Hasonló megoldáson gondolkodom én is, szimpatikus ez az akasztós megoldás. Lehet csak a bemutatótermi mivolta miatt, de ahol láttam maga az akasztó elég mély karcolásokat hagyott az üveg felületén,mindenképpen rakok majd alá valamilyen vékony szivacsot.
 
Hasonló megoldáson gondolkodom én is, szimpatikus ez az akasztós megoldás. Lehet csak a bemutatótermi mivolta miatt, de ahol láttam maga az akasztó elég mély karcolásokat hagyott az üveg felületén,mindenképpen rakok majd alá valamilyen vékony szivacsot.
Ha rendesen használod, nem karcol. Akasztósan viszont a csövek és a szerelvények annyira nem spécik, érdemes cserélni a ki/befolyókat. Ha nem levegős, akkor nagyon csendes. nekem van, s nem rossz annyira, de gondolkodom egy cserén, 15-20.000 forintért elég jók vannak használtan.
 
Ha rendesen használod, nem karcol. Akasztósan viszont a csövek és a szerelvények annyira nem spécik, érdemes cserélni a ki/befolyókat. Ha nem levegős, akkor nagyon csendes. nekem van, s nem rossz annyira, de gondolkodom egy cserén, 15-20.000 forintért elég jók vannak használtan.
Valószínűleg nem ez a legjobb hely,de ha már itt felmerült: van valami tuti praktika akril befolyó-kifolyó vágására,amitől nem reped végig?
 
Valószínűleg nem ez a legjobb hely,de ha már itt felmerült: van valami tuti praktika akril befolyó-kifolyó vágására,amitől nem reped végig?
Az esőztetőt fémfűrésszel el tudtam vágni. (Eheim.) Azt nem tudom, hogy műanyagtanilag akril-e.
 
Back
Oldal tetejére