• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30 literes kocka (átrendezve!)

Re: 30 literes kocka (low tech)

Ma reggelre az egyik legszebb piros red cherry-m kimászott az akváriumból.

Eljutott kb: 2m-re tőle és túl is élte.
 
Amint azt az alga fórumon is írtam sikeresen tönkretettem az anubias nanát és még két másik növényt is a carbo ecseteléssel.
Napokig halogattam a kiszedésüket, de végül annyira elmállottak, hogy nem maradhattak bent. (a nana most teljesen visszavágva át lett helyezve a nagy akiba )

Sajnos a nana nélkül igen kopárnak tűnt a táj, ezért ha már amúgy is elkészült a saját főzésű akác gyökerem, akkor betettem a vasfa helyére. Az eredeti állapotba sehogy sem illett bele, így egy átrendezést sem úsztam meg.

Most igen tetszik az elért összkép. (a garnéláknak is láthatóan tetszik a dolog, most tudnak végre kedvükre bujkálni)
Előre még kéne valami gyepszerűen megnövő növény ami a co2 hiányát is tolerálja. (várom az ötleteket)









Ja, és megrendeltem a 11W-os 6400K-es csövet is, de még sajnos nem érkezett meg. Most olyan sárgás szerintem, és ezen változtatni szeretnék.
 
Sziasztok!

Eltelt 1 hónap és 2 nap az akvárium átrendezése óta.
A nana a másik akiban sem élte túl sajnos, de az összes többi növény szépen fejlődött .
Napi 1ml carbot és 0,6ml Easy life ProFito-t kap, vízcserekor utóbbiból egyszerre 2ml-t.
A világítás végül 6500K-es cső lett, bár a beszerzése igen körülményes volt.
Az alga szerencsére eddig elkerült, viszont a red cherryk petések lettek és időközben egy sor apróság már a "nagy" kövek között növekedik. (nagy az öröm!!!)

Most így néz ki:







 
Szép, nekem tetszik. A fán jól néznek ki a növénykék. Az RC-k pedig szorgoskodnak az akiban gondolom :) (a read cherry az más ;))
 
inadsz said:
Szép, nekem tetszik. A fán jól néznek ki a növénykék. Az RC-k pedig szorgoskodnak az akiban gondolom :) (a read cherry az más ;))

Köszi!

Az RC-t javítottam természetesen!
:D
 
A mai napon több mint 2 hónap után kitakarítottam a szűrőt. (találtam benne 8db apró garnélát is!)

Sajnos mostanság már nagyon kezdtek elszaporodni a növények hátul, a Cryptocoryne wendtii-k is szépen bebokrosodtak így elvették a fényt a lilaeopsis-októl amik erre bebarnulással és elsárgulással reagáltak. (csak pár tövet tudtam megmenteni)
A visszavágás, gyomlálás után egy cserépnyi Eleocharis acicularis került be a lentebbi részre.

Ezután fekete karton háttérrel varázsoltam szebbé az összképet!

(a képek minőségéért elnézést kérek. Sima s5000-el kattintottam állvány nélkül)



 
Sziasztok!

Eltelt lassan megint egy hónap ez előző bejegyzés óta!
Az akvárium szépen fejlődik, némi zöld pontalgám és kevés barna algám van az üvegen, de a hét végi vízcserénél ezeket fogkefével orvosolom.
A garnélák jól érzik magukat, nagyon sok kicsi van, és rendszeresen petés is némelyik nőstények.







 
Szépen zöldül az aki, csak így tovább :thumbup: Ha tudod az acicularis barna leveleit szedd ki valahogy.
 
inadsz said:
Szépen zöldül az aki, csak így tovább :thumbup: Ha tudod az acicularis barna leveleit szedd ki valahogy.

Köszi!

Próbáltam már kivagdosni, de eléggé női munka...
 
Sziasztok!

Egy kicsi segítségre lenne szükségem!

A garnélás akiban furcsa élőlények jelentek meg.
Olyanok mint a szárazföldi pince bogarak, de ezek kb: 0,5mm nagyok, sok lábuk van, a kövek között tengetik az életüket.
A garnélákat nem bántják és fordítva sem.

Mik lehetnek ezek az élőlények vajon, és miként tudnék megszabadulni tőlük? (ha egyáltalán szükséges)
Eléggé szaporák sajnos.



Sajnos ennél jobb közeli képet nem igen tudok csinálni róluk. :-(
 
üdv! tetszik az akváriumod! erre a pincebogarakra én is kiváncsi volnék. hétvégén vettem a terraplázán 2 cserép eleocharist,s lemostam,s cserepestől együtt betettem az akváriumba,mert aznap már nem volt időm elültetni,mert késő volt,s arra lettem figyelmes,hogy ilyen bogarak mászkálnak a gyökérzeten+ismeretlen csigafaj.. kivettem,megprobáltam lenyomkodni amit láttam,de nem tudom hogy mennyi juthatott a vízbe.. ugyhogy én is kiváncsi vagyok,hogy mi ez,s mi a kártékony,vagy esetleg jótékony hatása...! köszi
 
gordias said:
üdv! tetszik az akváriumod! erre a pincebogarakra én is kiváncsi volnék. hétvégén vettem a terraplázán 2 cserép eleocharist,s lemostam,s cserepestől együtt betettem az akváriumba,mert aznap már nem volt időm elültetni,mert késő volt,s arra lettem figyelmes,hogy ilyen bogarak mászkálnak a gyökérzeten+ismeretlen csigafaj.. kivettem,megprobáltam lenyomkodni amit láttam,de nem tudom hogy mennyi juthatott a vízbe.. ugyhogy én is kiváncsi vagyok,hogy mi ez,s mi a kártékony,vagy esetleg jótékony hatása...! köszi


Megpróbálok jobb képet összehozni róluk, aztán hátha valaki felismeri.
A furcsa az, hogy új növény vagy állat már vagy 3 hónapja nem került be az akváriumba. Csak vízcsere volt, és kb: 1 hónapja láttam az elsőt.
Tegnap ücsörögtem az üveg előtt vagy fél órát, és a köveken mászkáláson kívül nem sok mindent csináltak. (növényekhez nem nyúltak, bár az algát sem igen bántották)

Ja, és ugyanezen akvárium szűrőjéből múltkor kicsi (kb: 3-4mm) fekete giliszta szerű lény is előkerült.
(Azt kivégeztem)
 
Ismét eltelt egy hónap így jöjjön két kép.
A garnélák vidámak, a növények szépen nőnek, a fekete élőlények még meg vannak...



 
Back
Oldal tetejére