• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30 literes kocka (átrendezve!)

Re: 30 literes kocka (low tech)

Tényleg!

Erre nem is gondoltam.
Tettem a vízbe víz előkészítő tablettát, és egy hetet járt az aki. Közben naponta 5 liter vízcsere volt.

Remélem, hogy azért a maradék 4 garnéla megmarad.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Hali!

Mi az a vízelőkészító tabletta? Ez új... :oops: Mit sóztak rád? :)
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

jojo said:
Hali!

Mi az a vízelőkészító tabletta? Ez új... :oops: Mit sóztak rád? :)


Crystall tabletta.

Kb 5 éve használom, és sokszor hatásosnak bizonyult már.

Egyébként az elhullás megállt. A maradék 4 gari láthatóan jól van.
Nem túl jó arány a 10-ből négy, de jobb mint a 0.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

A szűrő szívócsövére kéne valami háló, hogy ne szívja be a garnikat. ;)
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Hali!

Tarakos, az nem egy vízelőkészítő tabletta, még ha rá is van írva) de nyilván olvastad is a rajtalévő szöveget.
Tehát ez nem olyan mint a Easy Life, v. a Sera Aquatan stb.
Ez valami káros anyag lebontást elősegítő tabi.

Ez kis formája a kemping WC tablettának.Erről volt már értekezés más fórumon, évekkel ezelőtt.

Én is használtam évekig, ártani nem ártott, viszont nem is használt, semmit nem vettem észre még túladagolásnál sem.De legalább nem drága.Csak kísérlet képen használtam, vártam a csodát, de nem jött.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Nigro said:
A szűrő szívócsövére kéne valami háló, hogy ne szívja be a garnikat. ;)

Igen, beszerzés alatt a gyári kosár!

Hálót próbáltam már rá, de sajna akkor a nagyobb szennyeződéseket nem tudta kiszűrni a szűrő.
(Mondjuk a garnélák nem ettől hullottak sajnos.)
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

jojo said:
Hali!

Tarakos, az nem egy vízelőkészítő tabletta, még ha rá is van írva) de nyilván olvastad is a rajtalévő szöveget.
Tehát ez nem olyan mint a Easy Life, v. a Sera Aquatan stb.
Ez valami káros anyag lebontást elősegítő tabi.

Ez kis formája a kemping WC tablettának.Erről volt már értekezés más fórumon, évekkel ezelőtt.

Én is használtam évekig, ártani nem ártott, viszont nem is használt, semmit nem vettem észre még túladagolásnál sem.De legalább nem drága.Csak kísérlet képen használtam, vártam a csodát, de nem jött.

Olvastam.
Azt írja, hogy egy nap alatt élő, telepíthető vízzé teszi a sima csapvizet.
Én akkor vettem észre a hasznát amikor még belső szűrős korszakomban elkezdett zavarossá válni az aranyhalak vize. Na ekkor feloldva tettem bele 2-3 tablettát, és reggelre szépen kitisztult a víz. Persze nagy csodát nem várok.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Ma a szűrésen egy kicsit erősítettem.
A szívó oldali kosár még nem ért ide, de az eddigi beömlőt egy DIY esőztetővel helyettesítettem.
Ezen felül a 2211-ben lévő sima szivacs töltetet kicseréltem kerámia gyűrűkre és kapott lávakövet is. (ezeket eddig a másik szűrőben járattam)
Kapott új kerámia tengelyt is, és most minden csodálatosan működik.

(megjegyzem, hogy a 3 heti fülpucolós járatás semmilyen kárt nem okozott a forgó részben)

Esőztető:
A 100 forintos boltban kapható portalanító műanyag nyelére lettem figyelmes tegnap. Kibányásztam belőle a portalanításhoz kellő részeket és maradt egy kb: 40cm-es csövem. Szép vékony és fehér.

Ezután méretre vágtam majd 2,5mm-es fúróval 3 centinként kifúrtam.
A szabad végébe pont passzolt a 2211-es kerámia tengelyének végére menő gumi.
A másik végére ment egy cső, majd a derékszögű könyök.
:D
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Sziasztok!

Lassan eltelt 21 nap az előző írásom óta, így gondoltam, hogy lövök pár képet a mostani állapotról.
A szűrő kosár nem jött be, mert a nagyon kicsi garnélák így is átjutottak rajta, ezért most egy ketté vágott szivacsot használok a beszívó ágon. A DIY esőztető szépen üzemel, csak némi barna alga lepett el pár hete. Kis takarítás után most ez az állapot:









 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Szia!
Jól néz ki az aki, pláne így a kettő együtt nagyon jó :clap:
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Elérkezett egy újabb bejegyzésnek az ideje.

Történt ugyanis, hogy az asszony már nem hagyott békén a nappali bútoron tartott aki miatt.
(Hiába csak kb: 45 kg volt a bútor tetejét annyira nyomta, hogy az alatta lévő ajtót már nehéz volt becsukni.)

Szóval csináltam egy szekrénykét neki és átköltöztettem a fal túlsó oldalára. (hálószoba) Itt talán jobb helye is lesz, mert természetes fény kevesebb éri.

Ha már átköltöztetés volt akkor a talajt is kicseréltem JBL Manado-ra (3 liter).
A szűrő végre beköltözött a szekrénybe átlátszó csövezést is kapott és a világítást is kicseréltem egy szintén DIY-re.
(110mm-es PVC cső elvágva és bele építve a fénycső. A trafót a szekrénybe helyeztem)

Növények:
- Anubias batteri nana
- Liliaeopsis
- Cryptocoryne wendtii
- Microsorium pteroptus (még nagyon kicsike, de remélem, hogy kialakul)

Élőlények:
- red cherry (Kb: 20-22db)
- amano (már csak 1db)












-
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Nekem nagyon tetszik ez a kis szekrényke, pont ma gondolkodtam egy hasonló elkészítésén :thumbup: . A trafó alá érdemes valamilyen alátét fát csavarozni, mert nagyon meleg tud lenni, nehogy megsüsse a bevonatot ;) .
Az ajtó azért fehér mert ez az anyag volt otthon vagy valami más oka van? A legalsó laphoz mivel vannak rögzítve a oldalfalak?
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Emperor_ said:
Nekem nagyon tetszik ez a kis szekrényke, pont ma gondolkodtam egy hasonló elkészítésén :thumbup: . A trafó alá érdemes valamilyen alátét fát csavarozni, mert nagyon meleg tud lenni, nehogy megsüsse a bevonatot ;) .
Az ajtó azért fehér mert ez az anyag volt otthon vagy valami más oka van? A legalsó laphoz mivel vannak rögzítve a oldalfalak?


Nos.

Az összes bútort a lakásban én terveztem és csináltam is. (Konyhát is beleértve)

A lakásban végig a calvados és vanília összeállítást alkalmaztam, így ennek a szekrénynek is vanília az ajtaja. (a kép megtévesztő az oldalsó fény miatt.
A szekrény a szabványos 18mm-es farostból van, míg a teteje a konyhapult megmaradt munkalapjából (27mm). (a nagy akinál próbáltam a sima 18mm-es lapot alátámasztva, de az is meghajlott, ezért lett a munkalap.)

Az aljra 5cm hosszú facsavarral van rögzítve a háta meg az oldala. Mindegyik egymáshoz csavarozva még és minden él (hosszanti) fóliázva. Illetve az ajtó felőli ABS fóliát kapott, mert az jobban bírja a nedvességet. (bár nem tervezem áztatni a bútort)

Ja, és még ugye a polc is merevít.

A hátlapba meg 4cm-es lyukakat fúrtam így ott mehet az összes vezeték meg a szűrő csövezése.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Tarakos said:
...Az összes bútort a lakásban én terveztem és csináltam is. (Konyhát is beleértve)...

Volt egy ilyen sejtésem, látva, hogy a fogantyú és láb is azonos/hasonló a TV-t tartó szekrényéhez :D . Az ördög a részletekben van :) .
Köszi szépen a választ!
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Emperor_ said:
Tarakos said:
...Az összes bútort a lakásban én terveztem és csináltam is. (Konyhát is beleértve)...

Volt egy ilyen sejtésem, látva, hogy a fogantyú és láb is azonos/hasonló a TV-t tartó szekrényéhez :D . Az ördög a részletekben van :) .
Köszi szépen a választ!

Nincs mit.
Akkor itt egy kép a teljes komódról is.



Ez meg a másik akvárium szekrénye:

 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Jól néznek ki az akváriumok, a bútorok a világítás is tetszik. Ügyes vagy! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére