• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30 literes kocka (átrendezve!)

Tarakos

Kertész szaki
Sziasztok!

A jelenlegi állapot az 5. oldalon látható!

Már jó ideje szerettem volna elindítani egy max 30 literes akváriumot amibe garnélák tartását terveztem.
Kifejezetten nyitott akit terveztem , így először is gyártattam egy 30x30x35cm-es akváriumot amit legnagyobb meglepetésemre igen szépen készített el egy akvarista bolt méghozzá alig 3km-re tőlem.

Csináltam hozzá egy aranyos szekrényt is így most a háló szobát díszíti!

Technika:
- 30x30x35 átlátszó ragasztással,
- Saját készítésű szekrény,
- 3 liter JBL Manado,
- 0,5 liter 3-5mm-es fehér kavicsi (előtérbe téve),
- 1db akác gyökér(magam szedtem, mostam, főztem),
- 2db számomra ismeretlen fehér/vöröses kő (sósav álló, kertészeti boltban guberáltam)
- Eheim 2210 (DIY esőztetővel és szívó ággal, kerámia és lávakő töltettel igen szépen teszi a dolgát),
- 1db 11W-os kompakt fénycső (6500K),
- fekete karton háttér

Növények:
- 1 cserépnyi Eleocharis acicularis,
- 2 tő Cryptocoryne wendtii " tropica "
- 4 tő Liliaopsis brasiliensis,
- 4 tő Microsorium pteroptus (még nagyon kicsik),
- 3 tő Vallisneria gigantea (folyton terjeszkedik, lassan már gyomnövény)
- 1 pici Hydrocotyle sibthorpioides
- némi Riccia fluitans (próbálom talaj közelben tartani)

Élőlények:

- megszámlálhatatlan darab red cherry,
- 3db Otocinclus affinis
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Néhány kép is van. Most 3 napos az aki.

Egy DIY 9W-os világítást eszkábáltam össze ma reggel hozzá.





 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Hali a garnélák tutti fognak elég gyors ütemben gyarapodni csak majd a beszívó ágra tegyél valami szivacsot vagy hálót hogy a kis garnikat ne szippantsa be.
A 10l talaj szerintem marhasok én 54l hez nem használtam fel annyit de te tudod :)
Én szívem szerint a vasfára azért kötöznék valami Micro Windelow ot vagy Anubias bart nana-t stb.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Nagyon jó lett.Gratula
Viszont az acicularis nem nagyon fog nőni co2 nélkül.Nálam is ez volt a helyzet! :(
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Sid said:
Hali a garnélák tutti fognak elég gyors ütemben gyarapodni csak majd a beszívó ágra tegyél valami szivacsot vagy hálót hogy a kis garnikat ne szippantsa be.
A 10l talaj szerintem marhasok én 54l hez nem használtam fel annyit de te tudod :)
Én szívem szerint a vasfára azért kötöznék valami Micro Windelow ot vagy Anubias bart nana-t stb.

Még alakulóban van a technika is.
A szívó részt teljes egészében cserélem, mert a cső rövid. (ezért is az aki mellett van a szűrő nem pedig a földön)
A 10 liter még egy kicsit kevés is lett, mert nem tudtam vele annyira megemelni a hátsó részt amennyire szerettem volna. (köveket és hasonlókat nem szerettem volna az ajzat alá tenni)

Először simán csak a fekete aljzatot tettem be, de egyrészt keveredett a fehérrel másrészt nagyon sötétnek bizonyult . Ekkor kevertem bele egy kevés fehéret is.

Növény kötözés még lesz, de sajna az itthoniakból kellett gazdálkodnom. Ezeket tudtam a 92 literesből nélkülözni egyenlőre.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

snoop85 said:
Nagyon jó lett.Gratula
Viszont az acicularis nem nagyon fog nőni co2 nélkül.Nálam is ez volt a helyzet! :(

Köszi.

Ha nem megy semmire, akkor megy vissza a másik medencébe.
Ha nem burjánzik el 2 hét alatt csak megmarad egészségesnek annak külön örülni fogok. Szeretnék egy olyan akit is amit nem kell hetente nyírni.

Valami magasabb növény viszont még kéne a hátsó részre, erre várok tanácsokat.
(olyan ami nem akar kinőni állandóan a medencéből.)
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Ma bekerült az akiba 10 db red cherry.
Szép pirosak, és egyenlőre úgy néz ki, hogy jól érzik magukat.

Viszont vizet is cseréltem, és sajnos sikerült felkavarnom az aljzatot egy kicsit . Most ronda fehér köd lebeg a vízben.

Remélem, hogy a szűrő holnapra kitakarítja.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Szép az akvád... ;) ...Csak vigyi a facsavarral, ne hogy sérülést okozzon az üvegben...
3706995121wwwkepfeltolt.jpg
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Hali.Nekem az első nap majdnem eltört az akim(220l) egy hasonló fémtárgy miatt!Amúgy jó az aki.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

lacee13 said:
Szép az akvád... ;) ...Csak vigyi a facsavarral, ne hogy sérülést okozzon az üvegben...
3706995121wwwkepfeltolt.jpg

Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de amíg nem találok ki valami jobbat, addig sajna a csavaros támasztás a legjobb.

Fel szerettem volna függeszteni a világítást, de az asszony nem díjazta az ötletet.
(de még nem adtam fel!)
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Ha már ezt a megoldást választottad a világítás ültetésére sztem érdemes lenne valamit az üveg és a csavar közé tenni. Mondjuk hosszában vágj be egy darab levegőcsövet, és rakd az üveg élére.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Csövet húzhatsz a csavarra is ,úgy tényleg biztonságosabb lenne.A medence tetszik.R
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

robokuty said:
Csövet húzhatsz a csavarra is ,úgy tényleg biztonságosabb lenne.A medence tetszik.R

Ez a levegő csőbe bújtatás tetszik!
Este meg is csinálom.

Szerencsére eddig nem nagyon kellett mozgatnom a világítást, de mint tudjuk a baj előbb utóbb bekövetkezik.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Megcsináltam a levegő csőves védelmet a csavarokon.

Viszont szomorú eset is történt.

A tegnap vásárolt 10db red cherry közül most estére 4db elhalálozott. A többi látványosan jól van.

Tegnap reggel kapott az aki 1ml carbot és 1-1ml tápot. Mielőtt a garik belekerültek volna cseréltem 10 liter vizet.
(kb: 17-19 liternyi víz lehet az akiban)
Reggel 0,5ml carbot adtam és 1-1ml tápot.

Lehet, hogy a 0,5ml carbo sok lett volna???
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Ez nagyon valószínűtlen.
Más baj lehett. Pl: Nagy hőingás. Mondjuk a "szoktatás" kihagyása miatt.

Tarakos said:
Megcsináltam a levegő csőves védelmet a csavarokon.

Viszont szomorú eset is történt.

A tegnap vásárolt 10db red cherry közül most estére 4db elhalálozott. A többi látványosan jól van.

Tegnap reggel kapott az aki 1ml carbot és 1-1ml tápot. Mielőtt a garik belekerültek volna cseréltem 10 liter vizet.
(kb: 17-19 liternyi víz lehet az akiban)
Reggel 0,5ml carbot adtam és 1-1ml tápot.

Lehet, hogy a 0,5ml carbo sok lett volna???
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

DomeSL said:
Ez nagyon valószínűtlen.
Más baj lehett. Pl: Nagy hőingás. Mondjuk a "szoktatás" kihagyása miatt.

Tarakos said:
Megcsináltam a levegő csőves védelmet a csavarokon.

Viszont szomorú eset is történt.

A tegnap vásárolt 10db red cherry közül most estére 4db elhalálozott. A többi látványosan jól van.

Tegnap reggel kapott az aki 1ml carbot és 1-1ml tápot. Mielőtt a garik belekerültek volna cseréltem 10 liter vizet.
(kb: 17-19 liternyi víz lehet az akiban)
Reggel 0,5ml carbot adtam és 1-1ml tápot.

Lehet, hogy a 0,5ml carbo sok lett volna???
Szerintem sem a Carbo-tól volt az elhalálozás, elképzelhető hogy vízcserekor (víz hőmérséklet lehet hidegebb volt, víz előkészítésése) történt valami!
De lehet a szoktatás hiánya is ahogy DomeSL megjegyezte!!
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Értem.

A víz hőmérséklete nem volt extrémen eltérő. A csere kb: 2 órával a telepítés előtt volt, azalatt azért felmelegedett szobahőmérsékletre.

A carbot visszaemelhetem 1ml/napra?

Sajnálom az elhullottakat, ám érdekes, hogy a szép pirosak maradtak meg.
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Tarakos said:
Értem.

A víz hőmérséklete nem volt extrémen eltérő. A csere kb: 2 órával a telepítés előtt volt, azalatt azért felmelegedett szobahőmérsékletre.

A carbot visszaemelhetem 1ml/napra?

Sajnálom az elhullottakat, ám érdekes, hogy a szép pirosak maradtak meg.

Ma reggelre ismét két garnéla hullott el.
Nem tudom, hogy mi lehet a gond...
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Most nézem, hogy 1 hete indítottad az akit.
2 hétig üresen szoktuk járatni, mert a szűrő bacijai nem szaporodtak el.
Ilyenkor az ammónia szint az egekben lehet. Ezt nem különösebben szeretik a garnélák.
Korai volt a telepítés...
 
Re: 30 literes kocka (low tech)

Szó szerint!
Fel sem merült bennem, hogy 1 hetes akiba garnélát tettél.
Ezért nem is kerestem ezt az info-t az írásodban.
Ha nem hullik el mind akkor nagy szerencséd lesz.

Nigro said:
Most nézem, hogy 1 hete indítottad az akit.
2 hétig üresen szoktuk járatni, mert a szűrő bacijai nem szaporodtak el.
Ilyenkor az ammónia szint az egekben lehet. Ezt nem különösebben szeretik a garnélák.
Korai volt a telepítés...
 
Back
Oldal tetejére