• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30 liter kezdetnek....

Megkérdeztem a Seriyu kővek árát ,azt mondta az eladó,hogy ez a 3db kő 9,000 Ft:(
Neked is annyiba került?
Ha jol tudom, a GA-ban 1500 körül van kg-ja, ha 6 kg, akkor az 9000 ft. Itt Nemetorszagban is hasonlo aron van, szinte minden helyen 4,5-5-6-7 Euro volt 1 kg. Sajna ennyi az ara. Esetleg egy jol felszerelt, igenyesebb tüzepen tudod megnezni,ahol ertenek is hozza, hogy milyen jo kinezetü kövek vannak, amik akvariumba alkalmasak (tehat nem az eget veri a mesztartalma).
 
Igen ,közben utána jártam,sokan írták,hogy nagyon megnyomja avízkeménységet meg a Ph-t a Seriyu kő" ja és nagyon algásodik.... szóval valami mást nézek..
Csak láttam,hogy a te akváriumodba milyen jól néz ki és gondoltam hátha elég 2 kg ebből..,de tévedtem Kint Austriába szoktam venni dekorációkat,de ott csak Dragon Osho kővek vannak...
 
Igen ,közben utána jártam,sokan írták,hogy nagyon megnyomja avízkeménységet meg a Ph-t a Seriyu kő" ja és nagyon algásodik.... szóval valami mást nézek..
Csak láttam,hogy a te akváriumodba milyen jól néz ki és gondoltam hátha elég 2 kg ebből..,de tévedtem Kint Austriába szoktam venni dekorációkat,de ott csak Dragon Osho kővek vannak...

Ahogy nézem, az összes speckó kő 1500.- kilója. Tüzépeken lehet keresgélni, dekor lávaköveket állítólag könnyű találni relatíve olcsón.
 
Igen ,közben utána jártam,sokan írták,hogy nagyon megnyomja avízkeménységet meg a Ph-t a Seriyu kő" ja és nagyon algásodik.... szóval valami mást nézek..
Csak láttam,hogy a te akváriumodba milyen jól néz ki és gondoltam hátha elég 2 kg ebből..,de tévedtem Kint Austriába szoktam venni dekorációkat,de ott csak Dragon Osho kővek vannak...
Igen, a pH es vizkemenysegre gyakorolt hatasarol en is olvastam, de nalam nem algasodik, nem is hiszem hogy a kö lenne a kivalto oka.
Viszont a lavakö sem rossz, plane, ha talalsz belöle fekete szinüt, az nagyon jol mutat, vagy minel barnasabb arnyalatut.
 
Egy kis szöveges update.
Az akvarium ketyeg, nönek a növenyek, mar a nagy akiba is tettem at, hogy minel inkabb legyen , ami felszivja a tapanyagot. Az Endlerek folyamatosan hozzak az utodokat, zöld ponton kivül nincsen semmi gondom algakkal, az is kezelhetö. A viz kristalytiszta.
Lassan erik egy alapos atrendezes...de meg az asszonynak valahogy be kell adagolni...:D
Egy erdekesseg a vegere:a tavalyi berendezeskor Glossostigma is került ültetesre. Irtam is nektek, hogy nem jol ültettem be, mert nem szedtem elegge szet, CO2 hianyaban es relative keves fennyel nem is igazan erezte jol magat. 2-3 honap utan ki is szedtem az akibol...maradt benne valahogyan nehany levelke egy csomoban. Honapokig nem törtent semmi, most meg vagy ket hete elkezdett nöni, az aljzaton, keves feny mellett, hiszen alig jut le neki feny a burjanzo egyeb növenyek miatt es folyamatosan gyarapodik. Megall az eszem, honnan kepesek feltamadni es kedvezötlen körülmenyek között is növekedni....
 
Hm:) a természet tud néha érdekes dolgokat művelni :)
Szép kis dzsungel lett így a végére!
A jobb sarokban milyen növény van, a gömbmoha mellett?
Köszi, latnad most...alig lehet az akiba belatni, de a Glosso tovabb növekeszik...
Az ott Echinodorus tenellus, igazabol csak a nagybol ülteteskor megmaradt, elrothadt töveket dobtam bele a nanoba, aztan megmaradt. Csak sajnaltam kidobni, igy beletettem....
 
Először a Glossostigma, aztán ez... biztos bontod az akit? Valami nagyon jól működik odabent:D
 
Először a Glossostigma, aztán ez... biztos bontod az akit? Valami nagyon jól működik odabent:D
Igen, ha jobban belegondolok, inkabb befele rakom a növenyeket, mintsem kifele szednem...:D
Csak mar annyira kezelhetetlen, hogy nem tudom visszaültetni a levagott szalakat sem, ezert gondoltam a rescape-re. De lehet, hogy meghagyom benne a talajt, teszek bele taptablettakat, ovatosan kiszedegetem a növenyeket, es ujraültetek, meg kicsit megprobalom atrendezni. Az az igazsag, hogy nehez lenne kifogdosni ekkora dzsungelböl a halakat, igy csak ovatosan megprobalom valahogyan ujrainditani, teljes ujrainditastol tartok picit, bevallom....nehogy ujra kelljen kezdenem az alga elleni harcot...Bar, amit most itt felvazoltam, mar az is eleg bolygatas egy algabummhoz...:(
A Staut kiszedem, mert nem erzi jol magat, erdekes egy növeny, tenyleg olyan, mintha hisztis lenne.
 
Hát ha már ennyire belenyúlsz... lehet ugyanott tartasz, mintha teljesen kipakolnád..!?
A halállomány most hogy néz ki? Amanda, pygma és endler? Miből mennyi?
 
Hát ha már ennyire belenyúlsz... lehet ugyanott tartasz, mintha teljesen kipakolnád..!?
A halállomány most hogy néz ki? Amanda, pygma és endler? Miből mennyi?
Uj talajjal, mindennel mindig bajosabb...
Akad meg vagy 4 Amanda, egy sziami algevö, meg bebi, 5-6 felnött Endler, plusz a picik, 3 törpe Cory, 2 Amano, es red cherryk...csigak, ennyi az allomany.
Atgondolom, meglatom mit hozok ki ebböl.
 
Sziasztok!

A szabadsagrol hazaerve vegleg eldöntesre került, hetvegen bontom a kis nanot.
A taptalaj kimerült, a növenyek alig regeneralodnak, a javai moha teljesen eltünt, az altalanos aljzat nagyon letömörödött. Valami olcso, de kezelhetö scapet tervezek. A halakt kiszedem es 1-2 napig egy nagyobb vödörben laknak, jar majd a szürö is benne. Uj taptalaj es altalanos aljzat lesz.
Kicsit el is hanyagoltam mostansag, a nagy akival többet foglalkoztam, rendszertelenne valtak a tapozasok is. De tapasztalatszerzesnek jo volt.

Megkerek egy admint, hogy tegye at a naplot a befejezettek köze.
Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére