• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Jobb későn... Látom már megvetted a ledet.
13w kompakt izzó volt,de március 25-én cseréltem Odyssea led200-ra. Eddig nem vettem észre változást se pozitív,se negatív irányba. Annyi csak,hogy a led fogyasztása 4,3w.
Miért cseréltél pilácsot?
Volt valami tünet?
 
Érdekes, hogy ilyen relatíve kevés fényben milyen szépek a növényeid [emoji106]
Pedig még mélyebb is az aksid 5 centivel, mint az enyém. Igaz kocka. [emoji5] (nyilván még ezer más különbség is van [emoji12] )

Mondjuk lehet az én lámpám sem, tud annyit amennyit számoltam, mivel ugye a legtöbb esetben nem írják oda a gyártók, hogy hány lumen egy adott ledes lámpa... A wattok alapján meg nem lehet eligazodni, mert majdnem minden lednek más lumen/w értéke van...

Egy biztos. Nekem már pár nap után visszajön a levelekre a barna alga pucolás után...
 
Érdekes, hogy ilyen relatíve kevés fényben milyen szépek a növényeid [emoji106]
Pedig még mélyebb is az aksid 5 centivel, mint az enyém. Igaz kocka. [emoji5] (nyilván még ezer más különbség is van [emoji12] )

Mondjuk lehet az én lámpám sem, tud annyit amennyit számoltam, mivel ugye a legtöbb esetben nem írják oda a gyártók, hogy hány lumen egy adott ledes lámpa... A wattok alapján meg nem lehet eligazodni, mert majdnem minden lednek más lumen/w értéke van...

Egy biztos. Nekem már pár nap után visszajön a levelekre a barna alga pucolás után...
Légy erős, én sem tudom mennyi a lumen értéke,de a növények majd megmutatják jó vagy sem. Ebben a lámpában van kék színű led is, ezért látványra kicsit más mint a kompakt izzó volt. Külön kapcsolható a kék fény (éjszakai világítás), de értelme nem sok van,mert akkor nem tudom időzíteni. Egyébként power LED, de ez nekem kb. semmit nem jelent.
 
Légy erős, én sem tudom mennyi a lumen értéke,de a növények majd megmutatják jó vagy sem. Ebben a lámpában van kék színű led is, ezért látványra kicsit más mint a kompakt izzó volt. Külön kapcsolható a kék fény (éjszakai világítás), de értelme nem sok van,mert akkor nem tudom időzíteni. Egyébként power LED, de ez nekem kb. semmit nem jelent.
Az biztos erősebb.
Nekem 48 LED van benne, de szerintem sima 5050.
Az új lámpa 120 LED-el tolja majd. [emoji51]
Majd azért magasabbra rakom, nehogy algarobbanás legyen... [emoji12] [emoji1]
 
Üdv.
Planáriákat találtam a garnélás akváriumomban. Segítséget kérnék, ha van valakinek irtó jó irtószere,azt átvenném.
Ha esetleg megmaradt,vagy sokat vett(és már biztos nem kell)...
 
Ma elkezdtem a planária elleni kezelést! Hadd húljon a férgese!
Mit hasznalsz, hogy adagolod? Valami planaria szeruseg van nalam is de mar honapok ota csak par darab maszkal lampaoltas utan ezert nem eroltetem az irtast, de fel kell keszulni erre is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Keresd a No planaria nevű szert. Itt a fórumon is írták,hogy hatásos.
Ma kaptak egy adagot, holnap szünet, holnapután megint egy adagot és egy nap szünet után vízcsere.
Remélem az összes dög megpusztul, nem szeretném szétszedni az akváriumot július, augusztusig.
A csigaevő csigáim tűntek el, amit megtaláltam az csak üres ház volt.
 
Keresd a No planaria nevű szert. Itt a fórumon is írták,hogy hatásos.
Ma kaptak egy adagot, holnap szünet, holnapután megint egy adagot és egy nap szünet után vízcsere.
Remélem az összes dög megpusztul, nem szeretném szétszedni az akváriumot július, augusztusig.
A csigaevő csigáim tűntek el, amit megtaláltam az csak üres ház volt.

No planariat mar hasznaltam regebben, ha meg tudod mentsd ki a csigaidat nalam egy sem elte tul.
 
Nincs benne,csak hólyagcsiga. Köszi a figyelmeztetést (y), még korábban átmentettem a Heléna csigákat a nagy akváriumba. Kicsit tartok az elpusztult (remélem) planáriák és hólyagcsigák által okozott szennyezéstől.
 
Back
Oldal tetejére