• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Szia! Ezt a naplódat is jó volt végigolvasni! A többi akidnál is bejövős stílus és pezsgő élet (y) Mi is tervezünk egy "ugyanilyen" akvát, denerle 20 v. 30l-es cube üveggel, és sziámival. Ezzel kapcsolatban lenne is kérdésem:
-látom sakurákkal tartod együtt a "sárkányt", nem kergeti őket?
- olvastam, hogy 26-27fokos vízzel kezdted az akvát, utána visszavetted 23fokra. Most is annyi a víz hőmérséklete?
- az egyik barátom sziámit tenyésztett, mikor ecseteltem neki a tervemet, arra figyelmeztetett, hogy az erős szűrés összeröri az úszósugaraikat. (Pedíg nekem egy 221-esem lenne hozzá) Te nem figyeltél meg ilyesmit?
- és végül, milyen fajta az a garnéla ami sötét színű világosabb csíkkal a hátán? Nagyon jópofa :D
Előre is köszi a válaszaidat ;)
 
@Y-not!?
Az én kis kékségem különösen nyugis halacska. Jobban érzi magát egyedül, mint egy halakkal teli akváriumban(volt olyanban is, nem tetszett neki).Nem bántja a garnélákat. De olvastam olyat akinél ette őket. Ez függ a sziámi természetétől. Én Őt tavaly karácsony elött "mentettem" ki egy halastól. Otthon lemértem a vizét gyorsteszttel, minden értéke rossz volt.
Most 26 fokos a víz. Az áramlással tényleg jobb vigyázni.A lassú áramlású területet keresi, továbbá szeret az úszó növények alatt ejtőzni. Úszónövényt érdemes beszerezni. Ki kell próbálni hogy esőztetővel vagy Lily pipe-al jobb.

A Neocaridina fajtából nem szabad több színt együtt tartani, mert az állomány elvadul, vegyes, vadas színek jönnek elő. Ilyen az a fekete garnéla barna csíkkal. Régebben a pirosak közé tettem egy black-rili garnélát, mert nem volt helyem. Utána lett vegyes az állomány. A legújabb az a kék, abból is csak egy darab van.
 
Utoljára módosított:
Szia! Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, de most már azért csak megkérdezem: mintha lecserélted volna a Beamswork lámpát, de nem értem, miért (októberi 23-i első képen mintha az világítana még, és ott írod, hogy sokat nőttek a növények).
 
Azok a köre kötözött mohák, nagyon nem akarnak nőni. Nem sok változás történt amióta beraktad őket.:)
 
Azok a köre kötözött mohák, nagyon nem akarnak nőni. Nem sok változás történt amióta beraktad őket.:)
Tényleg nem nagyon nőttek. Még csak most kezdtek kibújni a háló alól. Viszont kb. 1 hónapig egy tejfölös pohárban voltak elötte, hetente cseréltem benne a vizet. Ott hagyom végül is semmi bajuk.
 
Szia! Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, de most már azért csak megkérdezem: mintha lecserélted volna a Beamswork lámpát, de nem értem, miért (októberi 23-i első képen mintha az világítana még, és ott írod, hogy sokat nőttek a növények).
Ennek a lámpának a fénye jobban tettszik, ezért tettem vissza.
 
Sajnos egy ideje Surface scum-olajos hártya van a víz felszínén. Arra jutottam, hogy ennek az oka az, hogy a 31,5l-hez képest túl sok a vasfa a vízben. Az Anubiasok mind vasfára voltak rögzítve. Kiszedtem a vasfákat,leszedtem róla az Anubiasokat, aztán rákötöztem egy Red moor fára. Ezt tettem vissza. Rendezkedés közben megláttam, hogy az egyetlen kék színű garnéla petés. Kiváncsi leszek az utódaira. Egyébként szűrő takarítás és vízcsere is volt korábban, akkor sok kékes árnyalatú kicsit találtam a szűrőben.

Így nézett ki fára kötözve.
DSC_5048_1673.JPG

Az akváriumban.
DSC_5050_1675.JPG
DSC_5099_1724.JPG
 
Személy szerint kizártnak tartom hogy a vasfa miatt lett volna surface scum, na de láttam már karón varjút. :)
 
Back
Oldal tetejére