• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 3 biotóp

"MEXIKÓI"

Most posztolok utoljára ebben a topicban konkrétan erről az akváról, csak nem akartam egy szó nélkül eltüntetni. Úgy döntöttem csinálok egy 3 napos sötétkúrát a 6 hetes a akváriumon mielőtt restartolom, hát ha. A tápozást is szüneteltettem 4 napig. Utána csináltam egy 50%-os vízcserét ro vízzel. És úgy tűnik bevált. :D

A barna fonál és ecset algától szinte teljesen megszabadultam, a helanthium tenellum is felhagyott barnulással és kezd magához térni az a fránya alternanthera reineckii mini is, hozza az új leveleit. Minimális zöld alga maradt a köveken, de nem bánom maradhat. Mértem is egyet ami alapján a következő tápozást tervezem belőni, heti 30%-os vízcsere mellett: napi 1 ml macro / most egy héten át napi 1 ml foszfát / napi 1 ml carbo. Ami még kiderült a mérésből, hogy magas a szilikátom. Ez is okozhatja a barna fonál és ecset alga terjedését ugye? Kell tőle tartanom, hogy visszatér emiatt? Mivel az elmúlt 2 hétben nem mértem ammonia és nitrit emelkedést ma beköltöztek galaxyk és garnélák is. Végre megtelt élettel az akvárium 74542 Köszönöm a segítséget hozzá nektek is!

gH 11
kH 7
pH 7.5
No2 0.01 mg/l
No3 10 mg/l
Po4 0.2 mg/l
Nh4 0,05 mg/l
Sio2 3 mg/l

Ennek fényében viszont nincs szívem szétszedni, megtartom megnézem mi lesz belőle. De mivel nem illik a koncepcióba kénytelen leszek egy másikat építeni helyette, ami tényleg mexikó patak lesz. Ezekkel a képekkel búcsúzik a hirtelen felindulásból kis low tech növényesbe fordult üvegem:


74538

74539

74540


74541


RIO NEGRO:

Betettem a kis hobby co2 szettet, ahogy azt fentebb valaki javasolta és a napi 0.2 ml micro 0.6 ml macro tápozás mellett rendesen megindult a vesicularia :love:

74544


INLE tavi:

In progres. Úgy tűnik találtam hozzá külső szűrőt, az üveg és a berendezéshez szükséges cuccok már megvannak, a fák áznak. A növényeket megrendeltem a GA-tól. Még egy ody 36-os kell hozzá. Szerintem 1-2 héten belül elindítom.
 

Attachments

  • DSC05083.JPG
    DSC05083.JPG
    311.6 KB · Megtekintések: 24
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére