• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2nd tank-162l Rocky🥊🗻

Akkor lehet hogy az, mert van 2 példány. De már régóta, és eddig ez nem volt. Lehet hogy nem érezték jól magukat? Azt hittem hogy az ilyen nyálkásabb valami lenne, mint a hólyag csigáé.
Nem ismerem a süncsigák lelkét, de magamból kiindulva szerinten pont, hogy jól érzik magukat :D
 
1 hónap és 3 napos asszem.
Köszi a tippeket, visszavertük az első nagy algaostromot🔥🌱 megszállottan ellenőrzöm a nitrát-foszfát szintet. El szerinti tápozásnál van valamilyen tippetek, hogy kicsit a rotala hra meg a pinnatifida vörösödjön? Még kicsit a lámpát kell lefele hozni, csak most úgy érzem egyensúlyba kerültek a dolgok és nagyon kis lépésekben változtatok. Hiába adok egyébként egy csomó nitrátot és 7ml macrot 5ml microt, még mindig elég vékony a tápozás. És gondolom ennél csak többet fognak felvenni, ahogy beindul a gyep is, meg minden.
20201107_231955.jpg
 
Pinnatifida és Hra kérdezik, hogyan lehetnének vórösebbek első lépésben. Tuti vörös csak akkor lesz, ha ELfelejtem az El módszert?
Nem tudom eldönteni, hogy a sztemekkel hátul elrontom a hatást, vagy a baloldalra is kéne ültetnem valami bokrot, és V alakban megnyírni. Vagy jobb oldalról kigazolni az összeset, hogy megmaradjon monumentálisabbnak a hegység.
Az tuti hogy az acicularisnak mennie kell hátulról, mert olyan hatást kelt mintha a kő szőrösödne.
Nyugodtan jöhetnek vélemények, kinek mi tetszene, az a baj, hogy megint 2 dolgot is akartam egyszerre.
Tegnap felbővültek a neonok 25-re, a kis coryk 10-re, illetve jött 8 oto.
Viszont azt megfigyeltem, hogy az egész sokkal jobban működik, ha a CO2 pengeélre van állítva, és tényleg benne van a vízben a 30ppm. Muszáj elmenni lime zöldig a DC-vel, ha sötétzóldben maradok, akkor valami tuti nem érzi jól magát, ma nagyon extra bubizás volt megemelt CO2-vel. Ez másnál is így van?
20201120_231314.jpg20201120_231823.jpg
 
Riccardia miért gyötrődhet? Erőteljes nyesés segíthet rajta? Ecset is csak rajta van, a legfelső sziklán közel a fényhez már teljesen beborította, egy sötét gumó lett az egész. Meg van némi picike a köveken, de az teljesen elenyésző, kis csomókban. Nem értem miért csak a riccardiára megy. Bár ezen a képen pont nem ecset van, hanem valami más trutymó.
 

Attachments

  • Screenshot_20201120-234840_Gallery.jpg
    Screenshot_20201120-234840_Gallery.jpg
    192 KB · Megtekintések: 33
Riccardia miért gyötrődhet? Erőteljes nyesés segíthet rajta? Ecset is csak rajta van, a legfelső sziklán közel a fényhez már teljesen beborította, egy sötét gumó lett az egész. Meg van némi picike a köveken, de az teljesen elenyésző, kis csomókban. Nem értem miért csak a riccardiára megy. Bár ezen a képen pont nem ecset van, hanem valami más trutymó.
Sajnos ugyanebbe én is belefutottam korábban, és ki is pusztult. Az újra telepített, beallt akkvaban viszont szépen nőtt.
 
John Cena üdvözletét küldi Jumanjiból!
Amúgy minden oké, most tervezek egy kicsit barangolni a tápok között, nem vagyok elégedett a rotalával és a pinnatifidával. Szóval lehet most fogok mindent elrontani.
A pinnatifida egyértelműen szenved, zöld mint a saláta, levelet hullat, pedig az elején ment a köveken mint a borostyán. Sajnos az utóbbi időben havonta cseréltem vizet, lusta üzemmód volt, ami az akvázást illeti.
A foszfátnak köszönhetően a riccardia összeszedte magát, nagyon feldobja az akvát az élénk színe.
20210207_182724.jpg
 
Eddig tök no name táppal toltam, most jön a GA micmac, megnézem ez az akva mit kezd vele. Csak ugye vörös szempontjából nem szerencsés az El, de most valami nagyon nem okés, egyensúly kialakult, de van ami nem érzi jól magát egyáltalán.
20210207_184107.jpg
 
Szoktál méricskélni? Nem lenne rossz 1x átmenni a lényeges dolgokon, hogy legyen egy átfogóbb képed. Green Aqua Micro Macro valószínűleg helyre fogja rántani a növények állapotát.
Megjegyzés: Az az 1 szál hosszú pinnatifida középen nagyon zavaró, nem csíped le? :) (tessék a csöveket és az üveg ki-befolyót is takarítani)
 
Szoktál méricskélni? Nem lenne rossz 1x átmenni a lényeges dolgokon, hogy legyen egy átfogóbb képed. Green Aqua Micro Macro valószínűleg helyre fogja rántani a növények állapotát.
Megjegyzés: Az az 1 szál hosszú pinnatifida középen nagyon zavaró, nem csíped le? :) (és a csövek is nagyon koszosak)
Szoktam méricskélni, de most nem volt időm rá. Múltkor vettem új teszteket, mert gyanítom, hogy pl. a vas megbuggyant, és félrevezetett. Ezt a GA micmacot még asszem tőled kaptam :) Remélem az még jó, felbontástól számított két évet ír...
A pinnatifida az erdô fája ahonnan belátni a kanyont, de amúgy engem is zavar, majd lecsípem.🤣🤣
 
Aha, hát akkor azért figyelgesd, nem a legfrissebb ezekszerint az a táp. Én belefutottam 1x "romlott" tápokba, nem értettem miért mállanak a növények. Szerintem majd iktass be az új tápozással egy-két mérést. Amúgy igen, pár teszt hamar feladja a küzdelmet.
 
Egyébként ez egy olyan aki lehetne ami folyamatosan fejlődik, de mivel a növények kondija miatt nem érte el soha az elképzelésemet, ezért kicsit megakadtam vele, nem fejlesztgetem eléggé.
 
Egyébként ez egy olyan aki lehetne ami folyamatosan fejlődik, de mivel a növények kondija miatt nem érte el soha az elképzelésemet, ezért kicsit megakadtam vele, nem fejlesztgetem eléggé.
Ez könnyen orvosolható ha rendbe szeded a tápozás kérdést. Feltételezem, a CO2 beoldásod megfelelő.
 
Back
Oldal tetejére