1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes 27literes Dragon

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: HarPeti, téma nyitása: Nov 4, 2018.

1. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    Sziasztok! Szeptember 28. Án indítottam egy 30*30*30 as kocka nanot high tech formában. Terveim szerint CRS garnélák fogják lakni pár héten belül. Most a pH stabilizálásán dolgozom a CO2 folyamatos adagolása segítségével. A helyzet a következő... nem igazán akar be zöldűlni a DC. Most 0,5 bubi/mp van a folyamatos adagolás miatt, igy a pH beáll 6,4 re. Tds 130. RO visszasózva. Sajnos a parvula nem igazán akar nőni/terjedni és a staurogyne repens fele valami oknál fogva egy pár nap alatt elfoszlott de már kezd visszaerősödni. Esetleg van valakinek valami ötlete hogyan tudnám fejlődésre ösztönözni a parvulát és a DC vel kapcsolatos zöldülés sem valami biztató. Amikor még nem volt folyamatos CO2 adagolas akkor kb 1,5bubi/Mp nél zoldult be, de ezt rengetegnek találom ekkora akvariumba. pH 6,4 tds 130 sajnos a GH 3 a KH pedig 0. (A cserélt víznek volt a visszasozas utan KH Ja is meg nagyobb GH ja is) sajnos ez lecsökkent pár nap alatt. Ebben is kérném a segítségeteket. 14d209edf93713b4e89c1940ec04f1bf. . Észrevettem egy kis planária szeru élőlényt is.... e752b0928be462501180fc0605b5ebfc. 37d62230cdce1d18a4f5722e2be6920c.

elektrorudi, kmisi, Zuzmi és 3 mások kedvelik ezt.
  2. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    250
    Hely:
    Budapest
    Szia!

Szerintem az esőztető kihajtja a co2-t a vizedből. Nem kell ide nagy áramlás, vagy végy egy lilly vagy tegyél rá egy akasztódat full bio töltettel.

HarPeti kedveli.
  3. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    Szia! Megpróbálok egy lilyt beszerezni, bár igyekszem annyira vízszint alatt tartani az esoztetot, hogy ne fodrozza annyira a vizfelszint. Köszönöm a segítséget

Nytrone kedveli.
  4. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    250
    Hely:
    Budapest
    Közben javítottam, valami baj van a telómmal mostanában. :ROFLMAO:

HarPeti kedveli.
  5. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    Semmi gond, köszönöm

6. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    250
    Hely:
    Budapest
    Próbáld meg elsőre azt, hogy nagyobb lyukakat fúrsz rá. Egyébként attól, hogy folyamatosan co2-zöl, még mehet bele bátrabban a gáz, főleg ha kicsit sűrűbb lesz. Az az alteranthera kicsit fakó, hogyan tápozol?

7. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    GA micro macro most tértem át a napi 1 pumpárol (1,2ml ha jól tudom) a kettőre. És ugyan így az seachem F. Excellel is.

8. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    250
    Hely:
    Budapest
    Akkor valószínű, hogy a fény kevés, a tápozás elég lenne a napi 1-1-1 ml.

9. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    Rendben köszönöm. Most napi 5 óra a világítás, ez mindenképpen kevés lesz szerintem is, ezt felvinném 6 ra és esetleg kicsit tegyem lejjebb a vilagitast? Még a lowtech változatban az akvárium előző életében fel lett emelve mert túl erős volt.

10. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    Most az alábbi módon van 10 cm-t emelve rajta e69dc7882f1704eb27f3aaf844bd3e93.

11. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    250
    Hely:
    Budapest
    Szerintem 8 óra mehet, ha esetleg megjelenne zöld alga akkor vedd le 7 re. Azt nem tudom, hogy lejjebb kellene e rakni. Mennyi lument tud?

12. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    250
    Hely:
    Budapest
    A tápot ne emeld!

HarPeti kedveli.
  13. HarPeti
    Épp nem fórumozik ...

HarPeti Nézelődő

Tag:
    Márc 18, 2017
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Kaposvár
    Phuh sajnos az a helyzet hogy már két éve lett először beüzemelve az akvárium lowtechként, sajnos nem emlékszem. Megpróbálom most emelni a világítás időtartamát és meglátjuk mi lesz. Köszönöm a segítséget!

Gyukker és Nytrone kedvelik.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése