• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 27L- Nyári Palota

nemjo

Legenda
A blue boltok új otthona. (igen, hiába küzdöttem, kell még egy ... aztán majd még egy ... aztán...)
2019.február 23.-án indult, gondolva a nyári melegre. @eMZé -től örökölt szekrényen osztozik a 45-ös optival amibe viszont a crs-ek kerülnek.

  • 30x30x30 as sima float üveg élcsiszolva. (eredetileg biztonsági tartaléknak vettem, aztán valahogy csak berendeződött)
  • Eheim 2211 - Mátrix-szal (talán cserélem majd BioRiora ha nem áll össze a pH)
  • Amazónia Light talaj
  • Dennerle Scapers Light 24W új csővel.

- 2 ventillátoros kínai hűtő (még nem üzemel)

Red Moora növesztett bucék, némi moha + talajtakarónak Cuba.
Kezdésnek MC -vel próbálkoztam, de az megmakkant pár héten belül.
A Cuba úgy tűnik megtelepült. Mindkettő GA-s volt ...
Került bele még némi lángmoha a kék tigrises Henrikesből.

Kezdésnek pár süncsigát tettem bele, majd jött 1 molly, 2 oto és egy mini amano algát enni.
Lassan érkezik a célközönség, fele a tigrisektől, másik fele a crs-ek mellöl.

Hátra, a fa mögé a sarokba 2 oldalról kellene még pár lávakő, van otthon, még válogatom.
 

Attachments

  • bb27IMGP3357.jpg
    bb27IMGP3357.jpg
    500.8 KB · Megtekintések: 173
A hét elején valamikor megvolt a Honfoglalás2.
A vízparaméterek stabilak (pH 5,9-6,1 TDS 60) a hőmérséklet hűtés nélkül 25° (ma, a kinti 32ben) szóval reménykedem, hogy elég lesz ...
11 prl + 6 blue bolt maradt, ők a jövő letéteményesei, ha most sem sikerül akkor befejezem a garnélázást, nincs energiám a munka mellett a nyári küzdelmekre.
Fonal alga maradt, júliusig nem is bántom
 
neked szívja rendesen a felszínt ha rajta van a védőrács a felszínszűrőn? Nekem is van egy ilyen, de ha rajta a rács akkor nem igazán szívja a felszínt.
nekem szívja.
:)
Van ezen kívül 2 Eheim + egy nagyobb átlátszó - szintén kínai, de szerintem ez a legjobb konstrukció.
 
A hét elején valamikor megvolt a Honfoglalás2.
A vízparaméterek stabilak (pH 5,9-6,1 TDS 60) a hőmérséklet hűtés nélkül 25° (ma, a kinti 32ben) szóval reménykedem, hogy elég lesz ...
11 prl + 6 blue bolt maradt, ők a jövő letéteményesei, ha most sem sikerül akkor befejezem a garnélázást, nincs energiám a munka mellett a nyári küzdelmekre.
Fonal alga maradt, júliusig nem is bántom
hogy érted ha most sem sikerül? a meleg miatt? hisz tudod hogy a bor sem áll el a melegben! jobb ha inkább forralt bort iszol! ;):ROFLMAO: vicc félre téve van egy csomó pincéd! hüvös helyed! mért nem költöztetsz!
 
hogy érted ha most sem sikerül? a meleg miatt? hisz tudod hogy a bor sem áll el a melegben! jobb ha inkább forralt bort iszol! ;):ROFLMAO: vicc félre téve van egy csomó pincéd! hüvös helyed! mért nem költöztetsz!
A bor eláll, ha stabil, persze nem tesszük a napra és nem várjuk meg amíg 50° os lesz :sneaky:
Kicsit bonyolult lenne 35 km-re költöztetni, ráadásul nyáron is fűteni kellene a 16 fokot ...
Ha nem megy az eddigi garnéla vonal akkor befejezem a crs/blue bolt küzdelmet és elindítok egy sulawesi-s akváriumot. A növények hiányozni fognak :(
 
A bor eláll, ha stabil, persze nem tesszük a napra és nem várjuk meg amíg 50° os lesz :sneaky:
Kicsit bonyolult lenne 35 km-re költöztetni, ráadásul nyáron is fűteni kellene a 16 fokot ...
Ha nem megy az eddigi garnéla vonal akkor befejezem a crs/blue bolt küzdelmet és elindítok egy sulawesi-s akváriumot. A növények hiányozni fognak :(
Nekem tavaly szemptember végéig a pincében voltak a crs-cbs garnélák. Stabilan 14 fokos vizük volt a végén. Annyira hatotta meg őket hogy lett 3 petés. Szóval a fűtés felesleges sztem.
 
Persze, végül is megoldás ez is, de ez egy munkapince welness -részleg nélkül, szeptemberben szüret van, időnként kis kén is a levegőben, a mustgázt sem tudni, hogy szeretnék-e (mondjuk a növények bírnák az extra co2-t) ráadásul az üvegek útban lennének. Arról nem is beszélve, hogy ha nem látom - mi értelme van?
 
ráadásul milyen félreértéseket okozna ha VÍZ lenne a borospincében... belegondolni is szörnyű hogy egy óvatlan (természetesen józan) pillanatban micsoda kellemetlen meglepetést okozna...
erről jut eszembe... garnélát még nem próbáltál 'lopótökkel' (tök ciki ha van neki hivatalos neve is) kiemelni? Lehet jobb mint az üvegpipa kiemelő :D
 
ráadásul milyen félreértéseket okozna ha VÍZ lenne a borospincében... belegondolni is szörnyű hogy egy óvatlan (természetesen józan) pillanatban micsoda kellemetlen meglepetést okozna...
erről jut eszembe... garnélát még nem próbáltál 'lopótökkel' (tök ciki ha van neki hivatalos neve is) kiemelni? Lehet jobb mint az üvegpipa kiemelő :D

hébérnek hívják ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére