• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Így állunk ma - képek

Készítettem pár képet [@ClassicLook; @Hudi Andor]. Az algák alábbhagytak, és az utóbbi két hétben nagyon beindultak a növények is. Most már igazán szép dísze a lakásnak is az akvárium. Én látom, hogy mibe kellene (lehetne) még 5x ennyi időt beletenni, de inkább dísznek szánom, mint versenyakváriumnak vagy időigényes hobbinak. A képeknél sokkal szebb a valóság - de ezt a telefon nem tudja visszaadni...

Egyben az egész:
aksi20170107.jpg


Natural oldal:

aksi_20170107_2.jpg

Iwagumi oldal:
aksi_20170107_3.jpg
 
Így állunk ma - képek

Készítettem pár képet [@ClassicLook; @Hudi Andor]. Az algák alábbhagytak, és az utóbbi két hétben nagyon beindultak a növények is. Most már igazán szép dísze a lakásnak is az akvárium. Én látom, hogy mibe kellene (lehetne) még 5x ennyi időt beletenni, de inkább dísznek szánom, mint versenyakváriumnak vagy időigényes hobbinak. A képeknél sokkal szebb a valóság - de ezt a telefon nem tudja visszaadni...

Egyben az egész:
View attachment 23829


Natural oldal:

View attachment 23827

Iwagumi oldal:
View attachment 23828
Tetszik az összkép és külön gratulálok a sok munkához, amivel idáig sikerült juttatni ezt az akváriumot! Csak így tovább! (y)
 
Gratula! Szépen beindult, csak kellett neki egy kis idő, mire minden összehangolódott.
 
A DC meg trükkös tud lenni, mertha az alján, ahol az akváriumvízzel érintkezik, képződhet némi nyálka, és az blokkolja a gázcserét. Olyankor fals értéket is mutathat. Én pl. 2 naponta kiveszem a DC-t, vagy amikor látom, hogy valami van ott, és kitörlöm zsepivel.
 
Eheim Skimmer - gyilkológép 2.0

Eléggé megnőttek a garnélák, és a halak is. Korábban a skimmer előtt volt egy úszó növény, de azt is áthelyeztem. Mivel a hetekkel ezelőtt ráhackelt háló többször is levált, most nem tettem vissza.

Egyből sokkal jobban mozgatta meg / takarította a felszínt. Látványosan jobban dolgozott, és a növényeket be is szippantotta, nem kint gyűltek. Valószínűleg a rátett háló súlya befolyásolta az elszívást/áramlást, mert nem kimondottan a felszínt takarította, hanem inkább maga alól szívta a vizet.

Első nap semmi. Második nap este nem néztem meg, csak most lámpainduláskor. Találati lista: 5 amano (legyengülve, többük vedlett is), 1 oto (RIP).
Továbbra is felháborítónak tartom, hogy egy sztenderd termék ennyire átgondolatlanul legyen kifejlesztve. Tökre nem igaz, hogy csak a legyengül, vagy apró állatokat ejti fogságba, és gyilkolja le. (Első napra 11 halamat pusztított el - 10 razbórát és 1 neont.)

Bosszantó, hogy a drága, és elvben minőségi termékekben sem bízhat az ember. Ez a skimmer lassan annyi kár okozott, amennyibe került (már ha csak Ft-ban számolok). Persze fasorban sincs az Oase algakaparóval, ami - tartom a korábbi álláspontom - egyszerűen szétkarcolta az akvárium üvegét. (Itt ment az ötletelés, hogy csiga került alá, meg homok, de csigám nincs, homok sem, és kétlem, hogy 2méter 75cm hosszan mindenfele előfordult volna. Egyszerűen üvegre - az én konklúzióm szerintem - nem való pengés kaparó függetlenül attól, hogy azóta sem találtam hibát a pengén sem.)
 
Utoljára módosított:
Tökre nem igaz, hogy csak a legyengül, vagy apró állatokat ejti fogságba, és gyilkolja le.
2 éve használok 2 skimmert is. Senki nem pusztult még az eszköz miatt. Mondjuk nálam nem megy 0-24-ben.

Persze fasorban sincs az Oase algakaparóval, ami - tartom a korábbi álláspontom - egyszerűen szétkarcolta az akvárium üvegét.Egyszerűen üvegre - az én konklúzióm szerintem - nem való pengés kaparó függetlenül attól, hogy azóta sem találtam hibát a pengén sem.
Puha üvegből készült az az akvárium :) Nekem is ez a fajta algakaparóm van. Semmi baja az üvegnek. Oda kell figyelni, hogy mindig teljesen felüljön az üvegre a penge. Kb ennyi.

de inkább dísznek szánom, mint versenyakváriumnak vagy időigényes hobbinak.
Pedig ha állandóan ilyen szépnek szeretnéd látni akkor ez egy időigényes hobbi. :) Bár nyilván fanatizmustól is függ a dolog.

Egyébként pedig elismerésem ekkora méretben elsőre ilyen jót összehozni. (y)
 
Én régen ilyen mágneses algakaparóval tisztítottam az üveget, vagy az ujjamat tépte szét vagy az üveget, amit nem igazán értek hogy, mert nem kéne semminek közé szorulnia. Előre várom mikor szép vízköves lesz a párolgás mentén, mivel fogom leszedni mert pengével nem nyúlok hozzá az biztos, + az alga..
Mivel szeded azóta a pont algákat az üvegről? (ha van)
 
Én régen ilyen mágneses algakaparóval tisztítottam az üveget, vagy az ujjamat tépte szét vagy az üveget, amit nem igazán értek hogy, mert nem kéne semminek közé szorulnia. Előre várom mikor szép vízköves lesz a párolgás mentén, mivel fogom leszedni mert pengével nem nyúlok hozzá az biztos, + az alga..
Mivel szeded azóta a pont algákat az üvegről? (ha van)
Vileda.
Vettem korábban egy Dennerle acélgyapotos szivacsot is, de azt sem mertem még használni...
És van egy törlőkendőm is (Tetra EasyWipes), ami felirat szerint víz alatt és felett is használható. Itt többen áradoztak róla, hogy mennyire jól leszedi az algát és a vízkövet is, ráadásul nem is karcol. Egyelőre félek bevetni, mert valami hatóanyag kell legyen benne, és ennyi csalódás után szkeptikus vagyok, a halak / garnélák hogyan reagálnának...
 
2 éve használok 2 skimmert is. Senki nem pusztult még az eszköz miatt. Mondjuk nálam nem megy 0-24-ben.

Taníts! Nekem kell az áramoltatás miatt a nagyjából folyamatos üzem. Te mennyit hajtod és mennyit áll?
Szerinted 45 perc üzem 15 állás segíthet megelőzi a problémákat? A garnélák tuti kijutnak, és túl is élik. De vajon a halak is túlélik, és képesek is kijönni?
 
Vileda.
Vettem korábban egy Dennerle acélgyapotos szivacsot is, de azt sem mertem még használni...
És van egy törlőkendőm is (Tetra EasyWipes), ami felirat szerint víz alatt és felett is használható. Itt többen áradoztak róla, hogy mennyire jól leszedi az algát és a vízkövet is, ráadásul nem is karcol. Egyelőre félek bevetni, mert valami hatóanyag kell legyen benne, és ennyi csalódás után szkeptikus vagyok, a halak / garnélák hogyan reagálnának...
A Tetra törlőkendőtől ne parázz, tényleg jó. Semmi negatív hatása nincsen, nyugodtan használd. Nem ázik ki belőle semmi. Én egy kendőt többször is használok, akár 10-12-szer. De a legegyszerűbb megoldás még mindig a mosogató szivacs! Olcsó, könnyen hozzáférhető és nem karcol. Persze nem a dörzsi részével kell használni, hanem a sima szivaccsal. Nagy előnye még, ha alá is szorul homok, az a szivacs lyukaiba belemegy, és ezért nm nyomódik az üveghez, nem karcol. Persze a szivacsot nem szabad az üveghez nyomni, csak finoman. Inkább többször át kell rajta húzni szépen lassan, és közben figyelni.
 
A Tetra törlőkendőtől ne parázz, tényleg jó. Semmi negatív hatása nincsen, nyugodtan használd. Nem ázik ki belőle semmi. Én egy kendőt többször is használok, akár 10-12-szer. De a legegyszerűbb megoldás még mindig a mosogató szivacs! Olcsó, könnyen hozzáférhető és nem karcol. Persze nem a dörzsi részével kell használni, hanem a sima szivaccsal. Nagy előnye még, ha alá is szorul homok, az a szivacs lyukaiba belemegy, és ezért nm nyomódik az üveghez, nem karcol. Persze a szivacsot nem szabad az üveghez nyomni, csak finoman. Inkább többször át kell rajta húzni szépen lassan, és közben figyelni.
Ha meg nagyon makacs az üvegen lévő alga, és az istennek sem akar lejönni, akkor lespricceled hidrogén-peroxiddal vízcserekor, és utána gyönyörűen lejön.
 
Ha meg nagyon makacs az üvegen lévő alga, és az istennek sem akar lejönni, akkor lespricceled hidrogén-peroxiddal vízcserekor, és utána gyönyörűen lejön.

Ha a tök ártalmatlan easy-wipe-tól ódzkodik akkor a H2O2 sem jó otlet :D
 
Eheim Skimmer - gyilkológép 2.0

Eléggé megnőttek a garnélák, és a halak is. Korábban a skimmer előtt volt egy úszó növény, de azt is áthelyeztem. Mivel a hetekkel ezelőtt ráhackelt háló többször is levált, most nem tettem vissza.

Egyből sokkal jobban mozgatta meg / takarította a felszínt. Látványosan jobban dolgozott, és a növényeket be is szippantotta, nem kint gyűltek. Valószínűleg a rátett háló súlya befolyásolta az elszívást/áramlást, mert nem kimondottan a felszínt takarította, hanem inkább maga alól szívta a vizet.

Első nap semmi. Második nap este nem néztem meg, csak most lámpainduláskor. Találati lista: 5 amano (legyengülve, többük vedlett is), 1 oto (RIP).
Továbbra is felháborítónak tartom, hogy egy sztenderd termék ennyire átgondolatlanul legyen kifejlesztve. Tökre nem igaz, hogy csak a legyengül, vagy apró állatokat ejti fogságba, és gyilkolja le. (Első napra 11 halamat pusztított el - 10 razbórát és 1 neont.)

Bosszantó, hogy a drága, és elvben minőségi termékekben sem bízhat az ember. Ez a skimmer lassan annyi kár okozott, amennyibe került (már ha csak Ft-ban számolok). Persze fasorban sincs az Oase algakaparóval, ami - tartom a korábbi álláspontom - egyszerűen szétkarcolta az akvárium üvegét. (Itt ment az ötletelés, hogy csiga került alá, meg homok, de csigám nincs, homok sem, és kétlem, hogy 2méter 75cm hosszan mindenfele előfordult volna. Egyszerűen üvegre - az én konklúzióm szerintem - nem való pengés kaparó függetlenül attól, hogy azóta sem találtam hibát a pengén sem.)
Ugyanilyen algakaparóm van.Nem karcol,ha nincs alatta semmi.
 
Skim túlélési praktikák VOL 1 :)
  • Kis akváriumba kis sebességgel menjen (60L és alatta)
  • 300 literig 5-10 perc alatt takarít ha tiszta, nem kell 24 órás üzem.
  • Etetésnél kapd le a tetejét mert a halak nem a skimmerben akarnak élni csak a kaja után mennek ahogy a garnélák és az otocinclusok is. Vagy használj olyan tápot ami gyorsabban merül esetleg morzsold bele a vízbe, hogy ne a felszínen ússzon.
  • A fentiekből adódik ne legyen tele kajával mert az olyan mint egy csapda. Csak nem szándékos hanem hanyagság miatt működik :)
  • Mindig van valami könnyű cucc amit rá lehet applikálni a tetejére, és szivacsot is lehet benne magasítani ha kell. Persze a teljesítmény csökken, de a skim téma megoldódik.
  • A vízminőség legyen rendben. Leszédült halakat nem csak a beszívő gyilkolja de a skim is. CO2-n legyen rajta a szemed.
  • Nem érdemes olyan helyre tenni ahol a szűrő közvetlen rátolja a halakat. Előbb utóbb bele fog ugrani néhány, vagy mennek a kaja után ahogy fent is írtam

Lehet lesz egy VOL 2 is később.

Ha nem okoz örömet, ki kell venni és marad a régi praktika. Papírtörlő, ásványvizes üveg, lebegő szén darabok (pl clear float), gyakrabb vízcserék.

Hajrá!
 
Napi 2x 10 percet elég használni skimmert. Ez egy időzítővel könnyedén megoldható. Ha az áramlás miatt kell, arra vannak direkt áramoltatók. Persze akkor még egy eszközzel több lesz az akváriumban.
 
Napi 2x 10 percet elég használni skimmert. Ez egy időzítővel könnyedén megoldható. Ha az áramlás miatt kell, arra vannak direkt áramoltatók. Persze akkor még egy eszközzel több lesz az akváriumban.
Egy áramoltatóm volt, nem rég feltettem az eladó szekcióba itt. Azzal a gondom az volt, hogy minimális teljesítményen is nagyon erősnek bizonyult...
 
Back
Oldal tetejére