• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Felesleges lenne 2-szer is megszavaztatni ;) :)
https://akvakertesz.hu/threads/mennyi-ideig-eleg-egy-2kg-os-palack-co2-tapozashoz.1829/

Egyébként nagyban függ a beoldásod hatékonyságától.

Kösz!
Nézem, de elég nagyot szór a dolog.
Képkivágás.JPG

A beoldás hatékonysága valóban kérdés. Betettem a skimmer alá, ami jól bekeveri. (Azért is az elfüstölt bubik számára kérdeztem rá. Az már rajtam áll, milyen hatékonyan gyártok szódát. Ha gyengén hasznosul, akkor 20%-kal többet kell beleengednem ezzel fordítottan arányosan csökkentve az élettartamot.)
 
Utoljára módosított:
Lehet, hogy ugyanerre gondoltál, de nem csak azon múlik hogy hogyan kevered bele a vízbe, hanem hogy mennyire apró buborékokra sikerül széttörni a gázt. A nagyobb buborékok térfogatukban többszörösei a kisebbeknek és gyorsabban is igyekeznek a felszín felé "megsemmisülni". Ezért jó pl az ADA diffúzora, mert nagyon apró buborékokat csinál. De legjobb beoldási eszköznek a külső reaktort mondják, itt - jó esetben - 100%-os a beoldás. Lehet nem jól emlékszem, de mintha pont neked ajánlottam volna nemrég a DIY reaktort..
Amúgy valóban nagy a szórás a tapasztalatokban (hogy meddig elég a palack), de változatlan körülmények között is van néha különbség, erről pedig ITT írtam.
 
Ők helyben megvárható módon, profi töltőgéppel beletették a 0,75kg CO2-t, és mindezt 2.000Ft-ért
Kicsit drágán töltenek szerintem. Év elején töltettem én is a palackom egy tűzoltó készülékessel, de az 800forint/kilóért töltött. Viszont nemrég kiderült, hogy jobban járok inkább a cserével, mert az még olcsóbb. Törpe 10 kilós messer palackomat 6830 forintért cserélték hivatalos helyen számlával. Kár, hogy nálad nem fér ez ez a palack, bár egy hosszú csővel bárhová eldughatnád, nem feltétel, hogy ott legyen a közelben, lehet akár a szekrényben is ;)
 
Kicsit drágán töltenek szerintem. Év elején töltettem én is a palackom egy tűzoltó készülékessel, de az 800forint/kilóért töltött. Viszont nemrég kiderült, hogy jobban járok inkább a cserével, mert az még olcsóbb. Törpe 10 kilós messer palackomat 6830 forintért cserélték hivatalos helyen számlával. Kár, hogy nálad nem fér ez ez a palack, bár egy hosszú csővel bárhová eldughatnád, nem feltétel, hogy ott legyen a közelben, lehet akár a szekrényben is ;)

Bevallom, van kis ellenerzesem a lakasba behurcolt palackokkal kapcsolatban. A 2kg-osat mar elfogadnam, a nagyobbat (meg) nem, a kisebbre meg orommel usztam ra.

Szeretem a biztonsagos dolgokat. A gondom abban all, hogy az oxigen hianya nem okoz semmilyen fajdalmat, vagy erdemi tunetet. Egyszeruen ugy meg lehet fulladni, hogy kb fel sem tunik. A CO2 nem veszelyes mindaddig, amig ki nem szoritja az oxigent. 1-2kg egy lakasban meg (mai tudasom szerint) nem okozhat fulladast, 5-10-... mar fene tudja.

Egyebkent a palackot keszito ceg mernoke megnyugtatott, hogy nem tud felrobbanni a beepitett hasado tarcsa miatt (es egyebkent is az uzemi nyomas 4-5x-ere meretezett a palack). Ha hasad a tarcsa, jol hallhatoan suvit ki a gaz, szoval lesz ido ablakot nyitni...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Atneztem az egyik szamitast, de jobban hiszek a wikinek (https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szén-dioxid). Eszerint
  1. 1kg CO2 normal legkori nyomason es homersekleten 1,98 m3.
  2. A levegovel jol keveredik (amugy is reszet alkotja)
  3. Nem reaktiv, nem gyulekony.
Ebbol en azt szurom le, hogy max akkor problemas, ha kiszoritja az oxigendus levegot. Ez egy 6-8 m3-es terben okozhatna problemat, de ennel egy franciaagy is nagyobb. [ @Victor ] Ergo feleslegesen paraztam, nincs gond a 10kg-ossal sem.
Amugy ezt allitotta a palackos ceg mernoke, es a toltomunkas is a tuzolto keszulekeseknel. Sot, a toltouzem egy 30nm-es erdemi szellozes nelkuli raktar volt...
 
...meg annyi ehhez, hogy az elso toltes sikertelen volt, es a szemem lattara rutinszeruen kiengedte a 75dkg co2 toltetet a szoba legterebe a munkas... en huledeztem, o meg nem is ertette, min vagyok ugy meglepve
 
Hova mennyi fényt...

Ahogy említettem, a házzal együtt jött az akvárium. Biztos nehéz lett volna elvinni, ugyanis a hozzá egyedileg gyártatott LED világításon kívül minden más hiányzott - annyira, hogy még a trafókat is elvitték sőt, a lámpák végén is csak 7-7cm kábelcsonk maradt :mad:...

Vettem egy nagy trafót, és azzal hajtottam meg az összesen 4.940 lumen erejű Aquamorf LED sort. Amennyire ki tudtam deríteni, ez a hagyományos verzió, ami a déli napsütés arányai szerint tartalmazza a színeket. Két stílust akartam (és nagyjából kellett is az adottságok miatt) megvalósítani, és ehhez a fényekkel is igazodni akartam. Ebből lett, hogy az iwagumi oldalra (75cm hosszú, 25cm mély) betettem induláskor egy Aquamorf AM-LS10-es plusz LED-et is (2.160 lumen), remélve, hogy ennyi fénytől sűrű gyepem nő. Ekkor tehát 113 lumen/liter esett az iwagumi részre, és 29 lumen/liter a 25=>55 cm-re folyamatosan mélyülő natural oldalra.

Az eredmény pontosan ilyen is lett. Adalék, hogy csak EA ProFitot toltam (minthogy fene se gondolta, hogy az "ebben minden benne van" állításból épp csak a makró rész hibádzik), és a keringetésből is hiányzott a csepegtető rész + visszafojtás. Szóval lett egy sárguló, kimosott, fonálalgás cuccom, a másik oldalon meg földön fekvő, barnaalgás levelű halálvölgy.

Korrekció következett. Tévedek, nem az következett, hanem: :nailbiting: PÁNIK :depressed:, meg olvasgatás, és sűrű érdeklődés a "hozzáértő" ismerősöktől (még nem itt; az idézőjel meg azért, mert ők non-high-tech és nem kimondottan növényesek). Aztán jöttek sorban a kiigazítások: csepegtetés, visszafojtás, GA mikro/makro átállás (kösz @Szabó Henrik). A fényeknél én éreztem rá a gondra: a régi kis LED-sort (70cm / 1.518 lumen) betettem a hosszabb oldal közepére, ezzel adva extra fényt a mélyebb, árnyékot adó faágakkal épített részre - 42 lumen / liter lett így. Az iwaguminál marad az új, így ott 66,7 lumen / liter az arány. A mély részen csoda történt, minden életre kelt. Az iwagumi; nos, az is javulgat, a Micranthemum/Monte Carlo csodásan nő, de a parvula még nem győzött meg (bár talán nem a fény a gond; minden estre látványosan ereszti a gyökereket, szóval lehet, csak levélváltás van a zselé => víz átállás miatt).

Vázlatok (imádom a Paint-et, a csórók és lusták CorelDraw-ját :sneaky:):
skicc_vilagitas_elotte.jpg skicc_vilagitas_utana.jpg
 
Utoljára módosított:
Kicsit drágán töltenek szerintem. Év elején töltettem én is a palackom egy tűzoltó készülékessel, de az 800forint/kilóért töltött. Viszont nemrég kiderült, hogy jobban járok inkább a cserével, mert az még olcsóbb. Törpe 10 kilós messer palackomat 6830 forintért cserélték hivatalos helyen számlával. Kár, hogy nálad nem fér ez ez a palack, bár egy hosszú csővel bárhová eldughatnád, nem feltétel, hogy ott legyen a közelben, lehet akár a szekrényben is ;)
Az 5 kg-os palackot cseréltem Veszprémben a lindénél 8200ft-ért pénteken. :S
 
Utoljára módosított:
Nekem a Messer olyan 6000 Ft magassagaban akarta tolteni, mert egyedi palack. Egyebkent a toltet 600Ft/kg, maga a munkadij az, ami a nagyja a toltesnek.
A tuzolto keszuleket tolto ceg a forgalmazoknak (akiknek napi tobbszaz darabot tolt) a 2kg-osat netto 2.400Ft-ert csinalja.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gáz van
Vettem egy Oase pengés algakaparót, és első használatra összekarcolta az üveget :mad::mad::mad:. Ráadásul a megvilágítás miatt csúnyán látszik is. Egy csomó pénzbe került, és 10x akkora kárt okozott :(.
Nem értem. Egyrészt nem is penge van benne, csak egy tompa fémlap, másrészt kézzel végigtapogatva nincs rajta sorja. Próbáltam szivaccsal javítani rajta, de egyértelműen karcok, amiben megakad a körmöm is. Érdekes, hogy más karcok eltűnnek a víz alatt, ezek viszont nem.
Találkoztatok már ilyennel? Mit tudok kezdeni a karcokkal?
image1 (3).JPG image2 (3).JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére