• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Így ver át a Drop-Checkered - tudjatok róla

A napokban írtam itt róla, hogy a JBL teszt 15 ppm CO2-t hozott ki, a dp viszont masszívan sárgába hajló zöld színű volt. A dp nagyjából mindig ilyen színt mutatott, de korábban a JBL 35 ppm-et hozott ki, szóval helyesnek is tűnt. Egyszer teszteltem, tud-e más színt is, és a szabad levegőn rövid időn belül sötétkékre váltott. Egyszóval működni látszott…

Most kicseréltem a folyadékot benne [kösz a tippet @danyi03], és látványos változás állt be (fel is tekertem a CO2-t):
dp_feher.jpg
[A fotó kicsit csal, mindkettő világosabb az életben.]

Ugye, hogy nem mindegy?! Mivel sehogy nem jelzi az elhasználódást a reagens, marad danyi03 által javasolt csere 2 havonta.
(Kapcsolódva az előbbi bejegyzésemhez az akvarisztikai eszközök megbízhatóságáról, azért itt is bosszantó, hogy a csomagláson egy szó nem esik róla, hogy kb. mikor kellene cserélni, mennyi a várható élettartama a reagensnek...)
 
Mi lenne ha a skimmert egy kis belső szűrővel cserélnéd le? Ha már ennyire tartasz tőle. Elég gyengék egy áramoltatóhoz képest és nem szippant be semmit akkor se ha 0-24-ben megy.
 
Mi lenne ha a skimmert egy kis belső szűrővel cserélnéd le? Ha már ennyire tartasz tőle. Elég gyengék egy áramoltatóhoz képest és nem szippant be semmit akkor se ha 0-24-ben megy.

Visszatettem ra a halot damillal rogzitve. Eddig is igy ment, es rendben volt.
Azert a tippet vettem, kosz!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Egy áramoltatóm volt, nem rég feltettem az eladó szekcióba itt. Azzal a gondom az volt, hogy minimális teljesítményen is nagyon erősnek bizonyult...
Akkor a skimmert kell hal és garnélabiztossá tenni. Szoktak olyat is csinálni, hogy egy 3-4 cm magas gyűrűt készítenek szúnyoghálóból és azt teszik bele. Ez talán elég könnyű és nem nyomja le a skimm úszóját és nem jutnak bele az állatkák.
 
Nekem egy időzítő van a skimmer elött. 2 óránként megy 2 percet. Bőven elég és még senkit sem szippantott be.
 
Gratulalok, nagyon szep kis akvariumot sikerült összehoznod!
Külön dicseret, hogy ilyen meretekkel, parameterekkel! Egeszen kellemes kis összhatasa van a kepeknek, amiket feltöltöttel.
Nekem nincsen skimmerem, de en is ugy tudom, hogy nem hasznaljak folyamatos üzemben az akvakerteszek.
Aramoltato, ha szükseges, nezz szet webaruhazakban, biztosan akad kisebb teljesitmenyü is..
 
@#Áron Csak érdeklődöm, hogy mit rövidítesz dp-nek? Mert látom, hogy mikor teljesen kiírod, akkor Drop Checkert írsz, így gondolom, valami mást jelent, de egyszerűen nem tudok rájönni :)
Ezt már napok óta meg akarom kérdezni, de nem merem :p
 
Ez vajon a darakór :depressed: ?!

A vörösorrúakon látom csak, azok is >6 hete vannak itt, nem is érkezett új állat azóta. A legjobb nevű helyen vettem őket, de a többi hal máshonnan jött (bár azokon nem látok ilyen pöttyöket, és viselkedésük sem tűnik másnak). Pár napja tűnt fel, hogy a vörösorrúak olyan visszafogottak lettek, nagyobb részt megülnek a növények közt. Vakarózást nem láttam kövekhez / fához.

Mi lehet ez, és mivel kezelhető az én akváriumomban (növényes, garnélás, stb.)?

20170111_170220059_iOS.jpg 20170111_165820461_iOS.jpg 20170111_165932703_iOS.jpg 20170111_170207153_iOS.jpg 20170111_170211689_iOS.jpg

[ @BlackOut ; @Rebal - nálatok mi a helyzet? ]
 
Ez bizony az. Én nem a növényes akváriumban kezelném. 6 hét lappangási idő túl soknak tűnik, nem raktál be azóta halat/növényt? Vagy például garnélát, ami olyan vízzel jött, amiben darakór volt? Darakór fertőzött akváriumból nagyon könnyen átvihető, elég egy közös háló. Nincs jó hírem, összes halat kell kezelned, amik nem mutatnak tüneteket, azokat is.

Elég egy parazita ami bekerül, és kezdődik a dolog.
 
Utoljára módosított:
Nem. December közepe óta se ki se be...
Nincs külön akváriumom, se technikám hozzá. Ebben meg garnélák élnek, akik nem bírják a réztartalmú szereket.
Nincs valami garnélabarát kezelés?!
 
Amikor belefutottam a darakórba, valahol itt az akvakertészen olvastam, hogy costapurt használva nem lett bajuk az amanóknak. Nem saját tapasztalat, nézz utána mielőtt elkezded használni!

A darakór élősködője csak halban marad életben. Biztonságosabb, ha kiszeded a halakat egy karantén akváriumba és külön kezeled őket. Minél előbb kezded a gyógyítást, annál nagyobb az esély a halak túlélésére.
 
Nem. December közepe óta se ki se be...
Nincs külön akváriumom, se technikám hozzá. Ebben meg garnélák élnek, akik nem bírják a réztartalmú szereket.
Nincs valami garnélabarát kezelés?!

Nem csak a garnélák számítanak. Vannak növényeid is. Illetve talaj. Az is befolyásolhatja a kezelés hatékonyságát és későbbiekben problémát is okozhat. Ezt vedd figyelembe adott kezelésnél. Dobozra sokszor nincs ráírva, hogy ezek számítanak, de hatóanyag alapján utána tudsz nézni.

Egy biztos, a kezelés halogatása a halak ellen játszik. Ráadásul ezek nem a legszívósabb halak.
 
Télidőben érdemes fokozottan figyelni a vízhőfokra! Cserevíznél egy picit hidegebb víz 20 fok alatt pl simán okozhat ilyesmit. Nem öntötted nyakon a halakat egy 18-as cserevízzel? Vagy hideg RO-val?
 
Back
Oldal tetejére