• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 25L Wide-Screen CRS Reality Show

Én még kezdő vagyok a garnélázásban, de azt figyeltem meg, hogy ha felúszik egy pici garnéla, akkor azt bekapják a halak. Éppen úgy rámozdulnak, mint például a sórák ivadékra. Nyilván nem gondolkodnak rajta, hogy "mi ez?", mozog, pici, bekapja. Ettől még persze biztosan maradnak a szaporulatból, de az első napokban tizedelik az állományt a halak.
 
Hát, majd meglátjuk hogy lesz, egyelőre csak azok a kicsik vannak, amik érkeztek a többiekkel, nyilván azok nem is annyira kicsik, mint a frissen születettek. Majd ha ott tartunk, visszatérek a témára :)
 
Ja, és jelentem, már sokkal szebb színe van minden garnélának :) Úgy látszik az is jót tett, hogy többen vannak (jelenleg 22 CRS és 15 CBS bóklászik). Ha csak úgy ránézek az akváriumra, kapásból 10-15 db látszik, nagyon aktívak.
 
Na, most láttam egy babát a CRS-ek közül, úgyhogy nagyon nem zavarhatja őket a vízváltozás :) (Bocs, csak telefon volt kéznél és nem akartam elszalasztani)

1546032_10200310306759630_1545683198_n.jpg
 
33. nap - Helyzetjelentés

Egy hónap alatt sokat fejlődött az akvárium. Minden növény komoly burjánzásba kezdett, alakul a gyep is (szerintem max még egy hónap és fullon lesz az akvárium első része). Hátul is fejlődés van mindenhol, bár a reineckii nem nagyon akar megindulni, ha nagyon szenved, kiveszem majd, úgyis leárnyékolja hamarosan a saggitaria, ha nem kap észbe.

Garnélák is renden, gyönyörű szépek, azt hiszem lassan petésedik az egyik CRS-em, szépen kikerekedett a feje mögött.

Az algavilág is jól érzi magát sajnos, a fákon, köveken és az üvegen brutális mennyiségű pontalga van/volt, Üveget lekapargattam, világítást pedig egy órával visszább vettem, most napi 7 órát megy, meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok.

1487777_10200404256468314_352433143_o.jpg
 
Nagyon szépen alakulnak a dolgok, gratulálok.

Én imádom a galaxykat, és bár szerintem nem egy agresszív fajta, de mások panaszkodnak, hogy a garnéláikat tizedelik náluk, ami újszülött crs vonalon nem lenne jó hír. Szóval, hamarosan valami 24 órás webkamerával nem ártana megfigyelni őket, nehogy rájuk törjön a vadász ösztön!

Csilla
 
Néha odakapkodnak a nagyokra is, kicsikre is, de mindenki gond nélkül elugrál. Igazából azt látom, hogy csak akkor kapnak oda, ha egy garnéla úszkálni szeretne éppen, a földön/gyepen/dekoron matatókhoz még egyszer sem láttam, hogy hozzányúltak volna. Ha pedig lesznek babák, bőven el tudnak bújni a növényzetben most már.
 
44. nap

Minden úgy van, ahogy lennie kell. Nagyjából ennyit tudok mondani. Egy kis cyano alga jelent meg a gyep és az üveg között, de amilyen sűrű lett a fű, nem is csodálom. A reineckii az egyetlen, ami még mindig nem indult el, még pár hetet adok neki, aztán kiveszem ha nem történik semmi.

Az egyetlen dolog, amit nagyon furcsállok, hogy a bal hátsó sarokba egyik növény sem tört még be, pedig a kő másik oldalán lévő saggitaria keményen terjeszkedik már előre felé.

_MG_6272.jpg
 
Szép az akid, gratula!
Félek attól, hogy a CRS/CBS szaporulatod majd nem fog elugrálni. Nekem most szaporodtak van egy csomó apróságom és nagyon kis tehetetlenek az első napokban. A galaxy pedig nagy vadász...
 
Szép az akid, gratula!
Félek attól, hogy a CRS/CBS szaporulatod majd nem fog elugrálni. Nekem most szaporodtak van egy csomó apróságom és nagyon kis tehetetlenek az első napokban. A galaxy pedig nagy vadász...
Azért bízom a sűrű gyep adta bujkálási lehetőségekben :) A 64esben vadabb dolgok is vannak mint a galaxyk és rendszeres a szaporulatom, ott is a parvula gyep volt a menekülési lehetőség és ki is használták a kicsik. Biztos, hogy lesznek áldozatok, de azért remélem, lesz pár generáció.
 
61. nap - helyzetjelentés

A háttérnövények gyönyörűen fejlődnek, már el is kezdtek előretörni. Tegnap megvolt az első nyírás, egyrészt az előbb említett okból kifolyólag, másrészt azért, mert a gyepem szöges ellentétét mutatja a háttérnövényeknek. Elkezdett bebarnulni az egész, az üvegnél megjelent a cyano. Eközben viszont nő a gyep, láthatóan fejlődik. Most visszavágtam, a kép tegnap készült takarítás után, mára már kevesebb a cyano és a növény színe is szebb, úgyhogy az talán megoldódik. Viszont megint megjelent a pontalga, brutális mennyiségben (a fotón is látszik, csak a frontüveget takarítottam le, a többit meghagytam referenciának) most még fél órával rövidebbre vettem a világítást. A garnélák azt mondták, boldogak, hiszek nekik. Petésedés viszont még mindig nem volt :(

Találós kérdés: mi a jobb hátsó növény? Sajnos, mikor beültettem, valahogy nem került be a naplóba és fogalmam sincs mi az, viszont nagyon megtetszett, így később is használnám, más scape-eknél, nagyon szép magasra és sűrűre nő és láthatóan a garnélák is kedvelik, kicsiknek is jó búvóhely lehet a jövőben.

_MG_6412.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére