• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

250 L-es akvárium-terv

Status
Not open for further replies.
Szia Orpheus!

Csak gratulálni tudok :thumbup: ! Az ecsetes képekre voksolnék azok közül is a 3. ra! De sztem mindeggyikben van valami izgi, nehéz lehet a választás.
Kíváncsian várom a végeredményt melyik elképzelésed lessz a befutó!!

Üdv: w-rig :wave: !
 
Hello Orph és többiek!

Még új vagyok írásban itt, de más sokat jártam, járok itt. Lehetne az akidról helyzetjelentést kapni? Mi a helyzet, hogy alakul a project?
 
Nigro said:
Valóban.. :) A növények ültetésére a héten fog sor kerülni. Sajnos a külföldi rendelés nem volt túl sikeres, kevés növényt tudtak küldeni, azok is elég rossz állapotban érkeztek meg csütörtökön. Egyelőre regenerálódnak a kis akváriumomban. Folyamatban van a növénykészlet kiegészítése néhány Tropicás növénnyel, ha azok megérkeznek egyszerre fogok ültetni. Egyelőre feltöltöttem az akit és beállítottam a szűrőket. A világítás természetesen csak a fotó készítése illetve a berendezés alatt volt bekapcsolva, egyébként anélkül üzemel. A szűrők egy hetet már jártak egy hordóban, Bacter Ballal és Seachem Stabilityvel turbózva. A próbafeltöltést a könnyű aljzat miatt (Manado) éreztem szükségesnek, ugyanis elég sok követ építettem be illetve egymásra, és az aljzatot viszonylag magasra emeltem középen, ezért nem voltam biztos benne, hogy vízzel feltöltve is egyben marad az építmény. Most úgy tűnik néhány helyen meg is kell erősítenem, mert voltak elmozdulások. Egyelőre azt is figyelem, hogy a viszonylag erős áramlás (1500 + 1050 l/h) mennyire mozgatja el a talajt.
 
Ja és persze a Red Moor fákat elfelejtettem időben beáztatni, szóval még víz tetején úsznak... :lol: Mennyi idő alatt merül le a Red Moor..??
 
Ne tudd meg milyen volt, amikor 1 héttel a berakás után vízcserénél kicsit meglöktem... Be volt szorítva két kő közé, felrepült, visszarakásnál aljzat szétdúlás, újra vízcsere :evil:
Ez Manadonál halál lenne...
 
Szia Hunor!

Gratula az akidhoz "ásó" mögül is jól mutat :D !
Én a régi akimba a Red Moort egy nagy felületű lapos palakőre rögzítettem saválló csavarral és a talaj rápakolásával rögzítettem. Így stabilan a helyén maradt. Nemtom aTe esetedben megoldható lenne-e, mert már kész az akid bár a "jelek "szerint még tart az építkezés, de ha nagy rombolást nem igényel próbáld meg. A palakövet könnyen át lehet fúrni normál fúróval, saválló csavart meg kapsz bobi árúházba is.

Üdv :W-Rig!
 
kell neki 2-3 hét, de van ami azonnal lent marad. az erős flow az elején még meg tud viccelni... érdemes lesúlyozni minden fát ha 1 hét múlva már telepítenél.
 
Jó lesz ez. A RedMoor nálad is lebegett egy ideig, majd nyálkás lett, lemerült és egy idő múlva eltűnt róla. Szerencsére nekem az akiban már nem kellett súlyozni.
 
Halihó!
Látom nagyon előrehaladott állapotban vagy!
Kíváncsian várom a végeredményt!
Érdeklődnék, hogy hátterezésre használtál-e valamit!?
 
debidevil10 said:
Halihó!
Látom nagyon előrehaladott állapotban vagy!
Kíváncsian várom a végeredményt!
Érdeklődnék, hogy hátterezésre használtál-e valamit!?
A háttér egyelőre fekete fólia lesz. Kipróbáltam egy színtelen matt fóliát is, de sajnos eléggé látszott mögötte a lámpatartó vas, így amíg nem találok jobbat marad a fekete fólia.

Közben megérkeztek Gábortól a remek kondíciójú Tropica növények is - ezúton is köszönöm neki - így a növénylista már teljes, valószínűleg hétvégén ültetés és indul az akvárium. :)
 
oRphEus said:
Közben megérkeztek Gábortól a remek kondíciójú Tropica növények is - ezúton is köszönöm neki - így a növénylista már teljes, valószínűleg hétvégén ültetés és indul az akvárium.

Yes! :thumbup: Várjuk majd sok szeretettel a fotókkal megfűszerezett beszámolót. :angel:
 
oRphEus said:
A háttér egyelőre fekete fólia lesz. Kipróbáltam egy színtelen matt fóliát is, de sajnos eléggé látszott mögötte a lámpatartó vas, így amíg nem találok jobbat marad a fekete fólia.

Ez elszomorít, mert ugyanilyen tartóim lennének...

oRphEus said:
Közben megérkeztek Gábortól a remek kondíciójú Tropica növények is - ezúton is köszönöm neki - így a növénylista már teljes, valószínűleg hétvégén ültetés és indul az akvárium. :)

Ezért mondtam, hogy "...a Tropica az Tropica" :D

Sok sikert az új akihoz, várom a telepítés képeit :thumbup:
Remélem lesznek fotók?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére