• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 240l újragondolva - Root Design

szabo.orsy

Nézelődő
Sziasztok,

lenne egy 240literes akváriumunk aminek most az újraberendezése mellett döntöttünk. Közel 3 évig üzemelt, kisdebb nagyobb layout változtatásokkal, de igazán elöre kidolgozott koncepciónk nem volt. Most úgy döntöttünk, hogy idöt és pénzt nem kímélve szeretnénk egy igazán szépet kihozni belöle.

Akvárium:
EHEIM Scuba Line 240liter 120x40x50
Vilagítás: 78Watt H5-s DayLight Osram fénycsövek + EHEIM Power LED fénycsövek: 34Watt 3400lm (elöl) + 34Watt led 4080lm (hátul)
Co2: JBL In-Line diffúzor
Szűrés: EHEIM Professional 3 2075 + Professional 3 2071
Talaj: Amasonia táptalaj

Fö motivumként végülis a fát választottuk és a talaj bal fentröl jobbra való süllyedésével is a fa futását és az egész layoutot szeretük volna kihangsúlyozni. Ìme a mostani koncepció, valamint az 1 nappal késöbbi, amikor már a kövek is belekerültek. Kissé alkotói válságban voltunk a kövekkel, mert hogy annyira hangsúlyos a fa, de szerintem aztan kihoztunk belöle valami jót.
Nektek mi lenne a véleményetek róla? Bármilyen kritikát szivesen fogadunk.

Persze a következö lépés az lenne, hogy jönnek bele a növények. Most épp azt tervezem, hogy mit kb hova.

Hardscpe

https://goo.gl/photos/AES8YmvcwEEnotTw8
 
Nem vagyok nagy epito max annyit tudok ajanlani, hogy minden berendezes valtoztatas utan erdemes varni 4-5 napot,hogy megszokja a szem, igy hamar felfedezodik ha valami unalmas reszlet van benne, vagy valami nem passzol oda.
 
Igen, ebben mindenképpen igazad van. Immáron 3-4 napja, hogy bent van a fa és aztán jöttek bele a kövek. Próbálom innen és onnan is nézegetni, de a növényeken szerintem még rengeteg fog múlni.
Jó lenne azokat is eltalálni.
 
Igen, ebben mindenképpen igazad van. Immáron 3-4 napja, hogy bent van a fa és aztán jöttek bele a kövek. Próbálom innen és onnan is nézegetni, de a növényeken szerintem még rengeteg fog múlni.
Jó lenne azokat is eltalálni.
Biztosan sikerulni fog megtalalni a helyes osszhangot. Tobben ajanlottak nekem is, hogy mindig keszits fotot es azon nezd az aranyokat mert eloben elhuzhatja a szemedet a dimenzio.
Szerintem nem lesz problemad. Az inditas is eleg szemrevalo. A novenyeket menet kozben is tudod pakolgatni. Max az amazoniaval lehetnek kezdeti problemaid, de ha tul vagy azon is, hosszu tavon megeri.
 
Mire gondolsz pontosan az amazoniaval?A táptalajra esetleg?


Eddig amit biztosan tudok, hogy a következö növényeket szeretném bele:

Karácsonyi moha + Jávai moha a fára, valamint a gyepesítésre én most a Monte Carlot választanám.

Valamint a dombot pedig jó lenne megtartani, tehat oda valami hátter/középnöveny kellene terebelyes növenyzettel, hogy megfogja a talajt.
Ma vagok kis müanyag lapokat is amiket letüzdelek, annak remenyeben h az is megtamasztja a dombot.
 
Mire gondolsz pontosan az amazoniaval?A táptalajra esetleg?


Eddig amit biztosan tudok, hogy a következö növényeket szeretném bele:

Karácsonyi moha + Jávai moha a fára, valamint a gyepesítésre én most a Monte Carlot választanám.

Valamint a dombot pedig jó lenne megtartani, tehat oda valami hátter/középnöveny kellene terebelyes növenyzettel, hogy megfogja a talajt.
Ma vagok kis müanyag lapokat is amiket letüzdelek, annak remenyeben h az is megtamasztja a dombot.
Ph ingadozas, algasodas stb..
A novenyesites nem hangzik rosszul.
 
Ìme a fejlödés 1 hét után, napi 50%-is vízcserével:


WP_20170610_09_58_17_Pro.jpg


Eddigi 1 hetes a Monte Carlo és Pogostemon Helferi, valamint tegnap ültettünk még pár közép es háttérnövényt.

Gyepesítésre:
  • Monte Carlo
  • Pogostemon Helferi
Középnövények:

  • Rotala Indica
  • idiplis Diandra
  • Kiscsillag (?! - ebben nem vagyok biztos hogyan is hivjak)

Háttérnövények:

Fára:

A terv az nagyjából az lett, hogy lenne egy kis piros színvilág hátul és egyébként pedig az éles zöld dominálna.
Még eléggé bizonytalan vagyok a növenyeket illetöen és hogy hogyan fog a végén kinézni, de hát meglatjuk :)
Még egy gyorsannövö háttérnövényt tervezek és van még 2 csomó karácsonyi mohám, valamin kis mini anubiasz amiknek helyet kellene találnom.


Egyelöre az Ammónia kb ki sem mutatható az aksiban.
A világítás le van véve kb napi 5órára a CO pedig feltekerve. Ezáltal most huzza le a PH-t is.

Ami furcsa, hogy a fa elkezdett penészesedni, de pár helyen azt olvastuk, hogy elöfordul és majd magátol "helyreáll". Algásodást meg szerencsére nem tapasztaltunk bár még csak 1 hét telt el a feltöltés óta.
 
Sziasztok,

idöközben eltelt lassan 4 hét és szépen fejlödtek is a növények, valamint talán be is állt az egyensúly. Valószinüleg a bejáratott szürö is azért sokat segített.

https://goo.gl/photos/ZSUXBgs7TzYfVEe26

Na most egy olyan kérdésem lenne, hogy bár talán kicsit már el is késtem vele, de jobb késön mint soha:) Szóval a Tápozás:

Ebben a témaban még elég kezdö vagyok, de próbalom magam fejleszteni és örülök mindenféle tanácsnak/krtikának is.
Eddig leginkább a Profitó és Karbó ment. Karbó minden nap, Profitó pedig mindig vizcsere után ami jelenleg 3 naponta olyan 40%-ék.

1. Profitó: Na most máris az elsö kérdés, hogy lenne-e értelme a Profitot inkabb minden nap adagolni?
Ugy kb Netto vizmennyiség az aksiban az olyan 160l, és ehhez adtam eddig a vizcsere utan olyan 15ml Profitot 3/4 naponta. Az adag az kb jó szerintetek? Kicsit nagyobb adag mnt a gyári de 2 hete ültettem 2 gyorsan növö Steam növényt és gondoltam azok ugyis sokat felvesznek.

2. Karbó: Napi 3,5 ml megy bele lámpafelkapcsolás után. A mostani tudásom szerint talán leginkább arra jó, hogy meggyorítja a tápanyagfelvetelt es mindig is hasznaltam a masik Low-Tech akksimban, de ugye ott nincs Co2 palack. Menjen továbbra is a CO2 beoldás mellé a folyékony szén minden nap vagy szerintetek nincs sok hozzádott értéke?

Na és a teljesen új resz szamomra a Makrotapok világa:

Megvettem ezt a kombinációt és a következöket számitottam ki:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-diy-tapcsomag-10-kedvezmennyel.html

Szamitás:
https://photos.google.com/share/AF1...?key=YmZGSlZWM09sbFU3Y2xrXzVJZVlYNFk0RS03LTZn

Szóval a napi mennyiségek mint a Kálium és Foszfát, kb megegyezik a GA ajánlásával, de a Nitráttal kicsit gondban vagyok, mert 2 napja attettem pár sziámit, ottót es garnélát a medencébe, no meg 20db pirosfejü lazacot. Igy ugy voltam vele, hogy Nitrátbol inkabb menjen bele most kevés mint hogy gond legyen.
3. Makrotapok: Szerintetek jó igy a napi adagolás 3 napos 30%os vizcserevel ahol az akvárium netto terfogata 160l? Vagy keves es nyomassak többet?

Vilagitashoz még annyit, hogy tegnap kapcsoltam hozza a 2db 78Watt H5-s DayLight Osram fénycsöveket, de még csak 5 órára. Eddig csak a 2 LED égett, az EHEIM Power LED fénycsövek: 34Watt 3400lm + 34Watt led 4080lm napi 7 órában.

Köszi elöre is minden segitséget, tippet:)
 
Jah a gyepet még kicsit gyérnek találtam igy tegnap vettem még 2 extra Monte Carlot és azokat is beültettem:)
Talán igy dusabb lesz
 
Back
Oldal tetejére