• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 Literes akváriumom - az átalakítás

viktorlantos

Alapító
Admin
Lassan elérkezett az idő hogy átalakítsam a nagy akváriumomat. Párom pár héttel ezelőtt nekem szegezte a kérdést, hogy "miért is kell ezt?". Valahol igaza van, hiszen amilyen formában volt akkor még simán vállalható lett volna néhány átalakítással. Sőtt 1.5 évvel ezelőtti gondolkodásmódomnak mondhatni tökéletesen megfelelne.

De ahogy a fórumon is sorra jelennek meg az új akik egyrészt szerettem volna én is változtatni, másrészt a jelenlegi formát inkább tanuló akváriumnak szántam, hogy kicsit jobban megismerkedjek a növényekkel, életben tartásukkal, viselkedésükkel profi körülmények között.

Eldöntöttem, hogy most egy kicsit tudatosabban válogatom össze a hozzávalókat és egy természetesebbnek ható akváriumot készítek.

Persze óriási előnyben vagyok, mert ha mindent most kellene megvásárolni egyrészt egy vagyon lenne, másrészt sok időbe is lenne mindent összerendelni.

Az akvárium adott és szinte minden berendezésem. Ami jelenleg így néz ki.

3826361432_cdab5db478.jpg

Már rengeteg növény kikerült, de a színe még ma is megdobogtatja a szívem :D

CO2, világítás, Akvárium, szűrés gyakorlatilag minden adott.
A jelenlegi akváriumban van 4 borneowild fa és 15 kg Seiryu.

Mivel a következő téma is fás lenne óriási dilemmában voltam/vagyok, hogy a jelenlegi Borneo csoportot egészítsem ki, vagy cseréljem ADA Dark Iron-ra ami a nanoban már bizonyított. A kérdést még mai napig sem döntöttem el ezért beszereztem egy zsák fát kezdésnek.

3825560925_6fd29fc8ab.jpg

A téma majdnem biztos, hogy középre rendezett sziklás fás téma lesz. Egyenlőre mindenféle stem nélkül.

A jelenlegi köveim már annak idején is kevésnek bizonyultak, de sajnos nem tudott többet adni az Aquasabi akkoriban. Most itt a GA ahol ilyen nem fordulhatott elő.... ez volt a bújtatott reklám. :lol:

Kiegészítettem hát a jelenlegi Seiryu állományt + 15kg kővel.

3826359772_911e966cdc.jpg

Az elméleti folyamat a következő lenne:
Növények és dekorok óvatos kiszedegetése. 1-2 napig járatni a szűrőt utána, hogy kicsit leülepedjen és lássam a befogandó halakat, garnikat.
Vizet kicsit leeresztem, hogy kevesebb legyen a menekülő útvonal és kihalászok mindenkit.
Az aki vizét egy 50 literes hordóba rakom. Ahova a halak kerülnek. És a két szűrőből az egyiket berakom nekik az átmeneti időszakra.

Mivel nem akarok aljzat cserét csinálni, így az aljzatot nem fogom kigyógyítani. Inkább megvárom míg elül a köd és leengedem a vizet a berendezéshez.
Beszereztem még 9 liter aljzatot amivel a sziklák közötti részt fogom feltölteni.

3826359066_1c5831feac.jpg

Mivel nem lesz táptalaj csere, a talajba táp kapszulákat rakok majd. Most úgysem tervezek óriás gyökerű növényeket.

Az új akinál ismét visszatérek az ADA tápozásra. Ami az első 2 hétben azt jelenti hogy nem fogok tápozni csak Brighty K megy majd.
Mivel mind a szűrőim, mind a talaj egy aktív működő baktérium kolóniával rendelkezik, így a + 9 liter friss talajjal nem tervezem 1 hétnél tovább a bejáratást. Inkább a baktériumokra gyúrok majd rá, ADA Bacter Ball és ADA Green Bacter segítségével.

1 hét múlva aztán visszakerülnek a halak és reméljük egy új sztori kezdődik.

Az átalakítást kb 2 hét múlva tervezem amihez már csak a növényeket kell megrendelnem. A növények most Tropica növények lesznek.

A következő pár napban szárazon fogok legózni egy kicsit a fa dekorokkal és a kövekkel. Van egy akvárium alapterületű polifoam szivacsom ez tökéletesen megfelel majd a célnak.

A világításom némiképp változni fog. Mert a korábbi Arcadia Plant Pro csövek fölött eljárt az idő. Most Osram 865 HO típusú 54 Wattos csövek kerülnek a helyükre ami remélhetőleg egy sokkal világosabb akváriumot fog eredményezni. Legalábbis amit Nigro akijánál láttam az tökéletesen meggyőző volt.

Így elsőre ennyit. További fotókat ahogy alakul a dolog publikálom. Ha sikerül egy szépet alkotni, természetesen automatikusan nevezni fogom jövőre az ADA és AGA versenyekre is.
 
Ma volt egy kis időm hát lemostam a köveket ami frissen jött. És összedobtam egy fás köves formát szárazon.
Egyáltalán nem végleges, de így 20 perc alatt jó kis legó volt....

Egy közeli

3826215243_2e02ab80e1.jpg

az akvárium alja hogy belóg egész izgi.... biztos át akarom alakítani?.... :p

3827012328_24446f124d.jpg

meg egy full shot. a mostani alatt látszik ez a forma.

3827011002_e16b7b8b4a.jpg

mindig is szerettem a legót, de esküszöm ez sokkal nehezebb feladat... :lol:
eredeti méretet a flickren meg tudjátok nézni.
 
Hmm.. Ez az akva így is szép :)... De biztos lehet még fokozni mint mindent .. (és persze lehetőséged is adott ;) ) Kíváncsi vagyok milyen lessz ...és remélem egyszer egy versenyre is nevezed... Sikert!!!
 
Hú, szép kis akva lesz ez Vik! Már most látom a szép kis dzsungelt. ;)
viktorlantos said:
...de így 20 perc alatt...
Egy nap alatt nem raknék össze ilyet... hát még 20 perc alatt... :)
 
Viktor!

Más sorrendet ajánlanék, a halakat, garnikat én megpróbálnám a növények kiszedése előtt levadászni, kora reggel. Elég kábák még és könnyebben levadászod őket mint napközben. Persze aki nagyon fürge az végigélvezheti a növények kiszedését :D . Szerintem ez kisebb stressz nekik. Körülményeiden nem ismerem pontosan, gondold végig kivitelezhető e.

Mind a két szűrőt járatnám a halas hordóban.
 
Más sorrendet ajánlanék, a halakat, garnikat én megpróbálnám a növények kiszedése előtt levadászni, kora reggel. Elég kábák még és könnyebben levadászod őket mint napközben. Persze aki nagyon fürge az végigélvezheti a növények kiszedését . Szerintem ez kisebb stressz nekik. Körülményeiden nem ismerem pontosan, gondold végig kivitelezhető e.

Köszi a tippet kipróbálom majd. Bár van egy két genszter akivel meggyűlik a bajom majd az tuti.

Mind a két szűrőt járatnám a halas hordóban.

Egyik szűrőt sem akarom bedögleszteni. Mindkettő jár majd, csak a másik amint bekerül az új berendezés az akiban lesz használva.
2000 liter/h egy 50-es hordóban valszeg komoly turmix effektet váltana ki. :lol: Mintha beraknám a merülő mixert. :p
 
viktorlantos said:
Más sorrendet ajánlanék, a halakat, garnikat én megpróbálnám a növények kiszedése előtt levadászni, kora reggel. Elég kábák még és könnyebben levadászod őket mint napközben. Persze aki nagyon fürge az végigélvezheti a növények kiszedését . Szerintem ez kisebb stressz nekik. Körülményeiden nem ismerem pontosan, gondold végig kivitelezhető e.

Köszi a tippet kipróbálom majd. Bár van egy két genszter akivel meggyűlik a bajom majd az tuti.

Mind a két szűrőt járatnám a halas hordóban.

Egyik szűrőt sem akarom bedögleszteni. Mindkettő jár majd, csak a másik amint bekerül az új berendezés az akiban lesz használva.
2000 liter/h egy 50-es hordóban valszeg komoly turmix effektet váltana ki. :lol: Mintha beraknám a merülő mixert. :p

Hát a halaknál lehet, hogy beválik a reggeli kábaság, de garnélát én még nem láttam sötéttől kábábbnak, inkább még aktívabbak.
A garnélákat szerintem, hagyd a növények után, így nagyobb a gyors horgászat esélye.

Másfél hete szedtem szét az akváriumot, egy hetven literes hordóban voltak a halak, és az 1500 l\h- ás szűrő nem okozott centrifuga hatást.Ha leveszed az esőztetőt (le kell gondolom) a nagyobb átmérő csökkenti az áramlás sebességét, főleg hogy a vödör alja még tompítja is nagy mértékben az erőt.Nem jól gondolom?

Üdv: Zigur
 
Back
Oldal tetejére