• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

23Liter Nano Legeslegelső

Dani

Új regisztrált
Üdv! :)

Ma lett kész a kicsi 23 literes akváriumom. Minden tanácsot szívesen várok!

31-03-2010%2020.13.46.jpg
http://lh4.ggpht.com/_pDcZ3fVAYy0/S7OTYjdigBI/AAAAAAAAAb8/n_4kioHlb60/31-03-2010 20.13.46.jpg
Akvárium: 40x25x25cm, 23l, íves
Világítás: energiatakarékos 11W daylight
Szűrés: Resun King Mini 200L/óra
Fűtés:nincs

Talaj: Sera floraldepot táptalaj, márvány zúzalék

CO2: 2Literes Visszaválthatós palack 1 napja dől belőle a co2 2 kisebb bubi másodpercenként
Így oldottam meg: http://lh5.ggpht.com/_pDcZ3fVAYy0/S7OTRSY4q6I/AAAAAAAAAbs/WNKw3ixRmqc/s800/31-03-2010 20.15.32.jpg
Növények:
ophiopogon japonica
micranthenum micranthemoides
cryptocoryne becketii
levél középen pirosas növényről se nevet semmit nem tudok

Állatok: 4DB red cherry jövőhéten
 
CO2 és márványzúzalék nem barát, ophiopogon japonica nem akváriumi növény, pirosas nyövény szerintem szintén nem az, talán inkább valami fittonia szerűség(majd lesz okosabb aki megmondja mi is az). Az előbbiek miatt nem is írok most többet az akiról, na nem azért mert bunkózni akarok, csak ezt szerintem újra kell kezdeni ;)
 
N-dee said:
CO2 és márványzúzalék nem barát, ophiopogon japonica nem akváriumi növény, pirosas nyövény szerintem szintén nem az, talán inkább valami fittonia szerűség(majd lesz okosabb aki megmondja mi is az). Az előbbiek miatt nem is írok most többet az akiról, na nem azért mert bunkózni akarok, csak ezt szerintem újra kell kezdeni ;)

YO!

Akkor mit mire cseréljek? :) Az a igazság hogy itt mindenki szórja a pénzét ilyen meg olyan dolgokra nem fogok rengeteg pénzt kiadni ezért. Pl egy talaj ért 9ezret meg sorolhatnám.
 
Nem tudom, nálad mi a keret felső határa, de nekem is be kell osztanom, hogy mire mit.

Talajból csak ajánlani tudom: http://www.greenaqua.hu/jbl-manado-altalanos-novenytalaj-5-liter.html
Nekem ilyen van a 10 literes nano-ba. Apró szemű, jól mutat kis akiba, ára szerintem elfogadható, 4-5 átöblítés után kristálytiszta víz jött le róla.
Szerintem ültetni is könnyű bele, nekem nem volt vele problémám.

Nézz utána, és ha a pénztárcád megengedi, jó választás, de van róla fórum topik is, itt több mindent meg találsz:
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=16&t=563

De majd az okosabbak úgyis mondanak sokkal jobbakat is ;)

Csak így tovább, kitartás!
 
Nézz szét egy kicsit a naplókban. Sokan használnak pl bazaltot, vagy manado-t, egyik sem 9000 forint. A márvány és a CO2 párosítás nagyon durva. Kék színben meg pláne. Nem tudom mennyire vagy jártas az akvarisztikában, de én azért látok itt alapvető hibákat, ami persze nem baj, ezeket a hiányosságokat mindig lehet pótolni.

Arra, amit pénzszórással kapcsolatban mondtál, annyit mondanék, hogy ez a fórum nem erről szól. Aki itt ír, olvas, szereti, amit csinál, és ha kell beleöl x ezer forintot, de ez bármelyik hobbyról elmondható. Nagyon kérlek, ezt a témát itt zárjuk is le, nem ide való.

U.I.: Látom Namtar megelőztél, egyetértek. Azért ne becsüld alá azt amit véghez vittél. :)
 
Szia, akkor tanács ha elfogadod!
A CO2 lényegében jó lesz, csak a leges legvégén hibáztál kicsit. Szerintem az a műanyag lap nem sokáig tartja meg a bubikat, és hamar fölszállnak. Ez még nem lenne magában rossz, csak az a gond, hogy túl nagyok. Nem véletlenül használnak porlasztókat, difiket a beoldáshoz. Minél kisebb bubik, annál nagyobb bubi felület, és annál könnyebb oldódás. Most egy porlasztó kerül 100Ft-ba, ráteszed, máris jobb eredményt értél el vele, mint így. Esetleg tedd a szűrő nyomó ága közelébe, hogy a felszálló bubikat még jobban szétnyomja flow.

Az aljzatot mondták, a növényt is, esetleg szűrőügyben ráfeküdhetsz kicsit jobban a dologra. ;)
 
1 hét múlva RC azt is átgondolnám a helyedben.Másik megjegyzés egy Nano nem attól Nano hogy kis akva pár növényel.
Ami a 9 ezer Ft-s talajt illeti nem hinném hogy 23l be annyi lenne még ha veszel egy JBL Aquabasis Plus táptalajt meg egy ADA Amazonia-t még az se annyi.
Nem akartam kioktató lenni a fát kicsit jobban rendezd majd el futtas rá valami kis mohafélét vagy kötözz rá egy Anubias Barteri var Nana-t és jobb lesz a kompozíció ;) Sose késő újrakezdeni tanárom mondta mindíg régen hogy akkor ez egy "Újratábla" :thumbup:
 
Szia

Én is hasonló cipőben járok, mint te, de azért adjunk a dolgoknak egy kis formát.
Talajt nyugodtan dobd ki, helyette bőven jó egy JBL Aquabasis Plus táptalaj, meg arra 2-5mm átmérőjű sóder, nem a legjobb, de legalább nem vág, és nem rohad be olyan könnyen, és a növényeknek is jobb ez a szemcseméret. ( a márványt sajnos oldja a co)
A szűréseden tényleg lehetne egy picit javítani, ha mást nem, egy szűrőakváriumot raksz mögé, vagy egy kis szűrőt csinálsz magad, amit meghajtasz egy pumpával. A co-t érdemes lenne porlasztókővel beoldani, és a pumpával szembe rakni, úgy egy kicsit tovább vannak a vízben a szembe/lefelé jövő áramlatok miatt.
Növényeket is érdemes átgondolni, főleg úgy, hogy van amelyik nem akváriumi növény.
Ha ezeket meg tudtad valósítani, akkor először is érdemes lehet pár maláj tornyos csigát berakni, ha azok elvannak, akkor rá egy hétre mehetnek a garnélák.
Ne kapkodj, gondolj át mindent kétszer, ha kell, gyűjtögess rá, kérdezz, olvass. Hőmérő sem árt ha van, aztán ha nem elég meleg a víz, be lehet rakni egy fűtőt is.

Üdv.
 
A fentieknél jobb tanácsot én sem adhatok, kivéve egyet.
Tapasztalatból tudom, hogy ha alaposan átböngészed a fórum bejegyzéseit, szinte "magától" megoldódnak a problémák. ;)
 
Yo!

A Sera Floraldepot se jó? Táptalajként vettem úgyis nézki van belőle 4 kiló.. Szóval az ugy nem jó ha a sera táptalaj + manado?:)
Szűrőnek Hailea HF-12 külső.
 
Dani said:
Yo!

A Sera Floraldepot se jó? Táptalajként vettem úgyis nézki van belőle 4 kiló.. Szóval az ugy nem jó ha a sera táptalaj + manado?:)
Szűrőnek Hailea HF-12 külső.

Ha a Floradepot már megvan akkor használd is fel, nekem Manado van, kezdésre nagyon szuper elfogadható árban is van szóval csak ajánlani tudom, de ne keverd össze a Floradepottal, csak simán rakd a tetejére elől 4 cm hátul meg max. 8 cm magas legyen a kialakított domborzatod. Csak egy jó tanács, amint látom a Hailea kb. 14-15 ezerbe kerül, én inkább egy Eheim-et vennék ebből az árból pl. egy Eheim Classic 2211 összesen 12.690 Ft a Green Aqua-nál, 100x megbízhatóbb és jobb, nem akarom rád erőltetni, tényleg csak egy jó tanács volt.
 
hectorvti said:
Dani said:
Yo!

A Sera Floraldepot se jó? Táptalajként vettem úgyis nézki van belőle 4 kiló.. Szóval az ugy nem jó ha a sera táptalaj + manado?:)
Szűrőnek Hailea HF-12 külső.

Ha a Floradepot már megvan akkor használd is fel, nekem Manado van, kezdésre nagyon szuper elfogadható árban is van szóval csak ajánlani tudom, de ne keverd össze a Floradepottal, csak simán rakd a tetejére elől 4 cm hátul meg max. 8 cm magas legyen a kialakított domborzatod. Csak egy jó tanács, amint látom a Hailea kb. 14-15 ezerbe kerül, én inkább egy Eheim-et vennék ebből az árból pl. egy Eheim Classic 2211 összesen 12.690 Ft a Green Aqua-nál, 100x megbízhatóbb és jobb, nem akarom rád erőltetni, tényleg csak egy jó tanács volt.

Hali !

Sokan megírták mit mire és miért szóval én inkább olvasni valót ajánlok Gugliban rákeresel Levinen blogjára ott van éppen egy növényes akvarisztikáról és nano berendezésről lépésről lépésre cikk pár hete jött ki a második rész azt esetleg érdemes lenne átolvasni mert elég okos dolgok vannak benne jól összeszedve, hogy min érdemes spórolni és min nem pl + van egy csomó video anyag is.

Remélem tudtam segíteni.
Kitartás alakulni fog ez.
Scooby
 
hectorvti said:
Dani said:
Yo!

A Sera Floraldepot se jó? Táptalajként vettem úgyis nézki van belőle 4 kiló.. Szóval az ugy nem jó ha a sera táptalaj + manado?:)
Szűrőnek Hailea HF-12 külső.

Ha a Floradepot már megvan akkor használd is fel, nekem Manado van, kezdésre nagyon szuper elfogadható árban is van szóval csak ajánlani tudom, de ne keverd össze a Floradepottal, csak simán rakd a tetejére elől 4 cm hátul meg max. 8 cm magas legyen a kialakított domborzatod. Csak egy jó tanács, amint látom a Hailea kb. 14-15 ezerbe kerül, én inkább egy Eheim-et vennék ebből az árból pl. egy Eheim Classic 2211 összesen 12.690 Ft a Green Aqua-nál, 100x megbízhatóbb és jobb, nem akarom rád erőltetni, tényleg csak egy jó tanács volt.


Eheim 2211 - tanúsíthatom hogy minőségi kis szűrő, nekem van egy ami 20 éve megy, csak tömítés lett benne cserélve a fej és a tartály között azonkívül semmi bajom nem volt vele, vannak nagyobb Eheimeim is azokkal sincs baj. :thumbup:
 
Ja igen, a növény jobb elöl tényleg nem akváriumi. Pont ma láttam őket a boltban virágföldbe, cserépbe ültetve, szárazon... :|
 
:D Ingyen volt... de ma voltam a boltba ahol kaptam és már egy darab volt nekik mind elvitték:DD
 
Persze. Szép színes, tök jól néz ki, akko' jó is lössz az agváriumbaaa. :D :lol:
Na szóval igen. Elég sok növényt árulnak vízinövényként, előtte érdemes tájékozódni. ;)
 
Back
Oldal tetejére