• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2213 rotor

Carbonado11

Kertész tanonc
Sziasztok!Megállt a 2213-as szűrőm...Áramot kapott,gondoltam megszorulhatott a tengely v. a rotor.Szétszereléskor láttam életemben először egy külső szűrő belső részeit.
A kérdésem : A rotor és a mágnes fixen össze van építve gyárilag,vagy kettészedhető?Ezek kuksolnak a kerámiatengelyen.
Amikor az enyémet széthúztam,csak a rotor jött le,a mágneshenger benne maradt a házban.Úgy kellett külön csipesszel kiemelni...A rotor fehér,műanyag tengelye (nem a kerámia) vége ferdén van eldolgozva,mint egy szalámivágás.Vagy ez direkt ilyen?Egyébként a két rész nem szorul össze...
Ha esetleg törött,ragasztható?Vagy újat kéne vennem?
Köszönöm szépen a válaszadók válaszait!
 
Utoljára módosított:
A rotor kb. háromnegyed fordulatot el tud mozdulni a mágnesen, de semmiképp nem szabad, hogy külön életet éljenek.
Itt az idő egy új tengely és rotor beszerzésére.
Illetve pár havonta be kellene kukkantani ide is és kipucolni ezt a részt is. A teljesítményt és az élettartamot is meg tudod így növelni;)
 
A rotor kb. háromnegyed fordulatot el tud mozdulni a mágnesen, de semmiképp nem szabad, hogy külön életet éljenek.
Itt az idő egy új tengely és rotor beszerzésére.
Illetve pár havonta be kellene kukkantani ide is és kipucolni ezt a részt is. A teljesítményt és az élettartamot is meg tudod így növelni;)

Köszi szépen!Féltem,hogy ez bizony törés...Egyébként megfogadom a tanácsodat és rendszeresen karban fogom tartani,de tudnod kell,hogy ez a szűrő 4 hónapja lett vadi újan beüzemelve ...
Valószínű sikerült egy hibás darabba belefutni!Ráadásul garancia nélkül!!! Ez meg már az én hülyeségem ára ...:banghead:
 
Hali!

A rotor kerámia tengelyét érdemes időnként bezsírozni, valam kenő anyaggal kezelni? Ha igen, mivel, ami nem káros?

Köszi!
 
Hali!

A rotor kerámia tengelyét érdemes időnként bezsírozni, valam kenő anyaggal kezelni? Ha igen, mivel, ami nem káros?

Köszi!
Eheim kenőanyaggal:
 
Back
Oldal tetejére