• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20L nano (kezdő/kezdő)

nanoplanter

Főkertész
Sziasztok!


Karácsonyra kaptam egy Dennerle NanoCubeComplete Plus 20 Liter - Nanoakvárium szettet. Előéletem annyi hogy kb. október óta rendszeres olvasója vagyok különböző akvakertészettel foglalkozó blogoknak, fórumoknak, szóval az elméleti alap megvolt. 12 napja töltöttem fel, eddig 2 naponta volt 50%os vízcsere.

Növényekből a következőket telepítettem be, egyelőre elég sután, veteményes kert jelleggel:

Staurogyne sp. Porto Velho most csak 1200 Ft - Green Aqua
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Green Aqua Elatine Hydropiper - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua


A vizet feltöltésnél és az utántöltéseknél is Dennerle vízkezelővel csepegtettem.
A növényeket Dennerle Nano növénytáppal csepegtetem (20l, napi 2csepp)
Szűrésről a szettben található Dennerle nano belső szűrő gondoskodik, tisztítása során csak a leeresztett vizet használom, friss víz nem éri a szűrőt.
CO2-ről egy tropica harang gondoskodik, itt felülírtam a gyári co2 adagolást, és mindig szinte koppon tartom a harangot, amíg megy a világítás.
Világítás a szettben található Dennerle Nano Light 11 W lámpa biztosítja, ami napi 10 órát világít.


Ez az "üzemeltetés", megfelelő az adott felszereléshez képest? Milyen sorrendbe lenne érdemes fejleszteni a technikát, és mire?

A növények tápozását például kicsit vissza fogottnak érzem és ezt viszonylag kis befektetéssel meg lehetne ugrani valami izmosabb tápszerrel, mit javasoltok?


Lassan letelik a két hét, és szeretnék pár garnélát telepíteni. Ezzel kapcsolatban milyen fajtát javasoltok és hány darabot?


Köszönöm szépen a tanácsokat!

 
Sziasztok!


Karácsonyra kaptam egy Dennerle NanoCubeComplete Plus 20 Liter - Nanoakvárium szettet. Előéletem annyi hogy kb. október óta rendszeres olvasója vagyok különböző akvakertészettel foglalkozó blogoknak, fórumoknak, szóval az elméleti alap megvolt. 12 napja töltöttem fel, eddig 2 naponta volt 50%os vízcsere.

Növényekből a következőket telepítettem be, egyelőre elég sután, veteményes kert jelleggel:

Staurogyne sp. Porto Velho most csak 1200 Ft - Green Aqua
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Green Aqua Elatine Hydropiper - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua


A vizet feltöltésnél és az utántöltéseknél is Dennerle vízkezelővel csepegtettem.
A növényeket Dennerle Nano növénytáppal csepegtetem (20l, napi 2csepp)
Szűrésről a szettben található Dennerle nano belső szűrő gondoskodik, tisztítása során csak a leeresztett vizet használom, friss víz nem éri a szűrőt.
CO2-ről egy tropica harang gondoskodik, itt felülírtam a gyári co2 adagolást, és mindig szinte koppon tartom a harangot, amíg megy a világítás.
Világítás a szettben található Dennerle Nano Light 11 W lámpa biztosítja, ami napi 10 órát világít.


Ez az "üzemeltetés", megfelelő az adott felszereléshez képest? Milyen sorrendbe lenne érdemes fejleszteni a technikát, és mire?

A növények tápozását például kicsit vissza fogottnak érzem és ezt viszonylag kis befektetéssel meg lehetne ugrani valami izmosabb tápszerrel, mit javasoltok?


Lassan letelik a két hét, és szeretnék pár garnélát telepíteni. Ezzel kapcsolatban milyen fajtát javasoltok és hány darabot?


Köszönöm szépen a tanácsokat!


Szia. Üdv az akifejek között.
Mivel lassan szép zöld lesz az akid, pár piros sakura jól mutat majd és gyorsan szaporodik+ a tigrisgarnik is szépek és jobban takarítanak! Az amanok a takarító mesterek, de ők nagyobbak! Csigákkal pedig vigyázz ha szeretnél. Azzal várj míg minden megerősödik, mert kiturják a növényeket. Nem mind de a legtöbb.
Ui.: szép aki. Gratulálok! Naplózz rendesen.
 
Szép kis aki, egyre jobban tetszik a Dennerle szettje.
Azt a kis növénytápot használd el napi 2x-es adagban és utána vegyél helyette egy komolyabbat pld. Tropica vagy Easy Life Profito.
 
Szia. Üdv az akifejek között.
Mivel lassan szép zöld lesz az akid, pár piros sakura jól mutat majd és gyorsan szaporodik+ a tigrisgarnik is szépek és jobban takarítanak! Az amanok a takarító mesterek, de ők nagyobbak! Csigákkal pedig vigyázz ha szeretnél. Azzal várj míg minden megerősödik, mert kiturják a növényeket. Nem mind de a legtöbb.
Ui.: szép aki. Gratulálok! Naplózz rendesen.
Köszi! Csigákat nem tervezek, garnélák közül a piros sakura szimpatikus! 4-5 darab megfelelő lehet a 20L-hez és a fent mutatott layouthoz? Dennerle gyári cseppjén kívül mivel érdemes táplálni, kezelni őket?
 
Szia!
Nagyon klassz a kis dennerléd,egyszerű de nagyszerű!Szerintem a lehetőségekhez mérten klasszul megcsináltad.Szerintem a fejlesztéssel ráérsz csak figyelj és tanulj.
Sok sikert!
 
Ez tök jó ez a szett. És van benne minden ami kell. Mondjuk azt nem értem, miért átlátszó a szűrő háza (hacsak azért nem, hogy lássam koszos-e a perlon), kicsit zavaró.
A porto velho nem annyira háttér növény, azt majd vágd le, ha sűrű bokrot szeretnél. Látom már ágaskodik felfelé. Ekkora akváriumban jól fog mutatni. Sajnos nem ismerem a dennerle cuccait, ezért is jó, hogy naplózod, mert nanohoz tényleg mindent adnak. Mivel nem béna márka, ezért gondolom a növénytápjuk sem lehet túl béna. Tropicanak jobb a marketingje szép pumpás flakon és mégiscsak növényes cég. A profitot is sokan használják sikerrel. Én várnék amig elfogy a dennerle tápja és ha nem tetszenek a növények, vagy hiányt mutatnak, akkor elgondolkodhatsz mi legyen.
Állatok terén olyat keress elsőre, amit könnyű tartani. Ezek elsősorban a neocaridina fajok (red sakura, yellow sakura, Rili, blue rili, carbon rili stb) nagyon változatosak, és tarthatsz több félét 1ben, szép színes csapatként. (összeívnak)
A tigrisek is könnyűek, abból is van több féle, és nem szaporodnak együtt a neocaridina fajokkal.
Ha nagyon belemész, akkor nem sokkal nehezebb a CRS/CBS garnélák tartása sem, de ehhez már több dologra szükséged lesz (TDS cerka, RO víz, ásványi anyagok és 20-23 fokos víz)
Ha olcsót akarsz akkor Red Cherry, sakura, yellow, de ÉN inkább olyat javaslok neked, ami drágább ugyan de nincs minden sarkon, mint pl. a blue dream, csoki sakura, black tiger és stb. (ezek gyönyörűek!)
 
Köszi! Csigákat nem tervezek, garnélák közül a piros sakura szimpatikus! 4-5 darab megfelelő lehet a 20L-hez és a fent mutatott layouthoz? Dennerle gyári cseppjén kívül mivel érdemes táplálni, kezelni őket?
közben jött ez :) nekem 17 literben van 50 vadas sakura és simán férne még. Ha indulsz akkor minimum 10 darabot vegyél, bármilyen garnélát választasz. De nyugodtan mehet 20 is.
 
Köszi! Csigákat nem tervezek, garnélák közül a piros sakura szimpatikus! 4-5 darab megfelelő lehet a 20L-hez és a fent mutatott layouthoz? Dennerle gyári cseppjén kívül mivel érdemes táplálni, kezelni őket?

GA wellness csomag. A kicsi bőven elég neked sokáig!
 
Ha olcsót akarsz akkor Red Cherry, sakura, yellow, de ÉN inkább olyat javaslok neked, ami drágább ugyan de nincs minden sarkon, mint pl. a blue dream, csoki sakura, black tiger és stb. (ezek gyönyörűek!)

közben jött ez :) nekem 17 literben van 50 vadas sakura


Szia,

nagyon szépek ezek a Dennerle nanok! :) Kb. 2 éve majdnem én is vettem egy ilyen szettet (akkor még nagyon kevés helyen lehetett kapni), de inkább a régi 100 literesem költözött velem, és kapott egy restartot. :)

Mivel nincs nagy tapasztalatod még a garnélák, meg az akvarizálás terén, ezért én mindenképpen az ajánlom, hogy az egyszerűbb garnélákkal kezd a pályafutásod. :) Ilyenek a Neocaridina davidi-k (/heteropoda-k): red cherry, sakura, yellow, snowball. A következő lépés valahol a normál tigriseknél van, különlegesebbek felé csak akkor érdemes nézni, ha már megvan a tapasztalat. Olcsón, sokszor ingyen lehet szeretni (akár itt a fórumon is), red cherryket, sakurákat. Érdemes ezekkel próbálkoznod. Ők is nagyon szépek, és sokkal könnyebben tarthatóak, mint a többiek.

Nekem a 16 literes AquaStyle-ban most bőven 100 felett van a snowball csapatom, tehát nyugodtan indíthatsz egy nagyobb csoport garnélával. Minél többen vannak, annál jobban érzik magukat! A garnélák vásárlásával azért várd meg, míg beáll az egyensúly. :)
 
Egy kis kiegészítésem még lenne: ne félj attól, hogy elárasztanak a könnyebben tartható garnélák, mert ha váltani szeretnél komolyabb szintre, akkor úgyis vagy indítasz még egy nanot, vagy olcsón eladod őket, esetleg ingyen elajándékozod egy újabb kezdőnek. :)
A garnélák telepítésével a biológiai egyensúly beállítása mellett még azért is várnék, hogy beleszokj a vízcserék/karbantartás folyamatába, ne kelljen kapkodnod, ne csinálj véletlenül/figyelmetlenségből butaságot. (Valahogy a véletlenek mindig akkor történnek, ha nem kellenének...)
 
Megtalaltam tiszakecske. Ott van blue dream meg blue velvet is.
Sakura sok van elado. A yellow fire ugyan az sargaban. Csoki sakura meg itt a forumon is szokott lenni. En elsore ezekbol valasztanek. Esetleg meg sima tigris garnela de azok nem olyan szinesek.
 
Bocsánat, lehet amatőr a kérdés. :)
A belinkelt növényekből annyi pénzért mennyit kapsz?
Kérdezhetném úgy is, hogy milyen értékben tettél bele növényeket?
 
Egy kis kiegészítésem még lenne: ne félj attól, hogy elárasztanak a könnyebben tartható garnélák, mert ha váltani szeretnél komolyabb szintre, akkor úgyis vagy indítasz még egy nanot, vagy olcsón eladod őket, esetleg ingyen elajándékozod egy újabb kezdőnek. :)
A garnélák telepítésével a biológiai egyensúly beállítása mellett még azért is várnék, hogy beleszokj a vízcserék/karbantartás folyamatába, ne kelljen kapkodnod, ne csinálj véletlenül/figyelmetlenségből butaságot. (Valahogy a véletlenek mindig akkor történnek, ha nem kellenének...)

Köszi! Mint írtam 12 napja megy a rendszer, szombatra tervezem a garnéla telepítést, úgy olvastam, az elég. Eddig kétnaponta csináltam 50%os vízcserét, szóval abban már van valamiféle „rutinom”.
 
Ha jol tudom nem amazonia van benne. Annak nezz utana hogy a dennerle mit ir az elolenyek telepitesere.
 
Tetszik az akid, nekem is tettszenek ezek az egyszerű kis dennerle ,,garnélaneveldék" ... Szerintem is kiváló kezdő garnélázáshoz, főleg ha valamilyen neocaridinát tartasz!!! ;)
 
Back
Oldal tetejére