• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20L nano kéne egy kis segítség :)

Ez igaz. Azért tán valami moha nem ártana tán, ha nem is indítunk mindenképp HC-vel vagy parvulával, egy nanoba tán egy-két ricciával v. fissivel borított kő elférne az előtérben...

Máté! gondold át, ha konkrét terved lesz, könnyeb lesz segíteni :)

Igen a mohákat kifelejtettem, de van még számtalan növényke, én most egy kis akiba Elatine H.-t vittem (kis low aki), kíváncsi leszek hogy fog benne elleni. Amúgy most már sokkal több lehetőség van. Annak idején örültünk, ha valami újat be tudtunk szerezni, és meg is maradt, vagy kibírta, hogy a nagyanyám minden héten szét szedte, és kihipózta az akit, mondván: "Kisunokám, Erzsinénéd is megmondta, hogy rendesen tisztán kell tartani..."
 
Üdv! Rég jelenetkeztem :) mostanára összeált az akvárium és az öcsémé is! sajnos mind a ketten szívtunk sokat.. de legalább működnek :) írok majd egy bővebb dolgot is az egészről egyenlőre anyit írnák hogy sajnos nem jártam sok sikerrel.. sajnos a talajom nagyon rosz volt ezért alig tudtam ültetni bele.. ez meg határozta az egészet így most csak benne vannak a növények semmi extra :( sajnos nem tudok talajt venni és a táp talajal még szét kell majd választanom .. aztán beszerzek normláisabb dekor elemeket is bele ugyanis teljsen ki fogytam a pénzből sajnos szóval áll a dolog remélem minden okés lesz egyszer porbálom nem feladni! Meg is ragadom az alaklamat leirom végül mi is lett benne illetve a techinkát is ja és a tápozást is!Növények: parvula mini,Hygrophila difformis,Bacopa caroliniana meg 1-2 amit nem ismerek ami volt ithol :)
Szűrés: Eheim 2213 matrix trop töltet
Világítás: DIY nagyon csunya de hatásos 20W kompakot fénycső
Tápozás: easy carbo, profito és élesztős co2 ha lesz időm megcsinálnom
És ami a fenti dolgokra rá tesz még egy lapáttal az az hogy sajnos túl nagyok a növények egy része az én akváriumomhoz.. lehet ezért is olyanok szegények mert nem valami szépek egyenlőre és elvannak hajolva.. ezt sajnos nem vettem figyelembe mikor be rendeletem őket :/ És.. a szűrés nagyon nagyon erős.. nagyon nagy az áramlat egy dupla csapot vennék a szűrőhöz ezzel lehet folytani ? és ha igen hogyan ? Hát nagyábol ennyi lenne :) köszönöm a segítséget mindenkinek rakok fel képeket majd egyenlőre az öcsém akávriumáról és a cuccokról volna egy kép hogy azért valami legyen az akvárium mostani álapotban pedig még sajnos közel sem fotó képes szóval ezért nincs még kép remélem hamar megtudom oldani a problémákat illetve ha valakinek van valami ötlete tanácsa azt továbra is örömmel fogadom :)
11389288123_06ac91d85c_o.jpg
 
Üdv! Rég jelenetkeztem :) mostanára összeált az akvárium és az öcsémé is! sajnos mind a ketten szívtunk sokat.. de legalább működnek :) írok majd egy bővebb dolgot is az egészről egyenlőre anyit írnák hogy sajnos nem jártam sok sikerrel.. sajnos a talajom nagyon rosz volt ezért alig tudtam ültetni bele.. ez meg határozta az egészet így most csak benne vannak a növények semmi extra :( sajnos nem tudok talajt venni és a táp talajal még szét kell majd választanom .. aztán beszerzek normláisabb dekor elemeket is bele ugyanis teljsen ki fogytam a pénzből sajnos szóval áll a dolog remélem minden okés lesz egyszer porbálom nem feladni! Meg is ragadom az alaklamat leirom végül mi is lett benne illetve a techinkát is ja és a tápozást is!Növények: parvula mini,Hygrophila difformis,Bacopa caroliniana meg 1-2 amit nem ismerek ami volt ithol :)
Szűrés: Eheim 2213 matrix trop töltet
Világítás: DIY nagyon csunya de hatásos 20W kompakot fénycső
Tápozás: easy carbo, profito és élesztős co2 ha lesz időm megcsinálnom
És ami a fenti dolgokra rá tesz még egy lapáttal az az hogy sajnos túl nagyok a növények egy része az én akváriumomhoz.. lehet ezért is olyanok szegények mert nem valami szépek egyenlőre és elvannak hajolva.. ezt sajnos nem vettem figyelembe mikor be rendeletem őket :/ És.. a szűrés nagyon nagyon erős.. nagyon nagy az áramlat egy dupla csapot vennék a szűrőhöz ezzel lehet folytani ? és ha igen hogyan ? Hát nagyábol ennyi lenne :) köszönöm a segítséget mindenkinek rakok fel képeket majd egyenlőre az öcsém akávriumáról és a cuccokról volna egy kép hogy azért valami legyen az akvárium mostani álapotban pedig még sajnos közel sem fotó képes szóval ezért nincs még kép remélem hamar megtudom oldani a problémákat illetve ha valakinek van valami ötlete tanácsa azt továbra is örömmel fogadom :)
11389288123_06ac91d85c_o.jpg

Szia!

A szűrőn tudsz fojtani de ne túl sokat, és a nyomó oldalon kell fojtani...
 
UPDATE: ma vettem ISTA shrimp solit nemsokára szétszedés ujratelepítés.. nagy meló lessz de ez van :( esetleg valakinek nincs tapasztalata táptalaj elválasztásáról ? mert azt már be raktam a mostani alá és az maradni fog de még nemtudom hogyan oldom meg
 
UPDATE: ma vettem ISTA shrimp solit nemsokára szétszedés ujratelepítés.. nagy meló lessz de ez van :( esetleg valakinek nincs tapasztalata táptalaj elválasztásáról ? mert azt már be raktam a mostani alá és az maradni fog de még nemtudom hogyan oldom meg

Én már csináltam ilyet egy nanoban anno, és nem volt gond. Annyi, hogy leszeded a talajod tetejét, a táptalaj úgyis az alján van, nem baj, ha marad a régi talajodból is a táptalaj fölött valamennyi. Az azért is jó, mert már tele vannak lebontó bacikkal, amiket ha lehet ne bolygass meg nagyon. RÁpakolod azt az aljzatot amit szeretnél (apropo mi is lesz az?), és annyi. Viszont a talaj egy rétegének lecserélése miatt meg kell várnod újra, míg az új talajban elszaporodnak a lebontó bacik, ezért ez kicsit olyan, mintha új akit indítanál ilyen szempontból. Tehát fokozott vízcsere kell, kevés fény, és sok türelem. :)
 
Én már csináltam ilyet egy nanoban anno, és nem volt gond. Annyi, hogy leszeded a talajod tetejét, a táptalaj úgyis az alján van, nem baj, ha marad a régi talajodból is a táptalaj fölött valamennyi. Az azért is jó, mert már tele vannak lebontó bacikkal, amiket ha lehet ne bolygass meg nagyon. RÁpakolod azt az aljzatot amit szeretnél (apropo mi is lesz az?), és annyi. Viszont a talaj egy rétegének lecserélése miatt meg kell várnod újra, míg az új talajban elszaporodnak a lebontó bacik, ezért ez kicsit olyan, mintha új akit indítanál ilyen szempontból. Tehát fokozott vízcsere kell, kevés fény, és sok türelem.
Köszönöm :) pont most lett "kész" nagyából ugy csináltam én is csak most a viz nagyon zavaros ezért járatom a szürüt picit meg lesz egy nagyobb vizcsere aztán enyi amúgy ISTA shrimp soil kicsit kevés lett de sajnos nem volt drágábbra és nagyobbra már pénzem de legalább normálisabb már igyis az egész aztán meglájtuk :)
 
Köszönöm :) pont most lett "kész" nagyából ugy csináltam én is csak most a viz nagyon zavaros ezért járatom a szürüt picit meg lesz egy nagyobb vizcsere aztán enyi amúgy ISTA shrimp soil kicsit kevés lett de sajnos nem volt drágábbra és nagyobbra már pénzem de legalább normálisabb már igyis az egész aztán meglájtuk :)

Annak idején én is kiszedtem mindent, és jól felkavartam a talajt, ez lényegében újraindításnak számít. Valahogy így volt:
 
Sziasztok szeretnék beindítani egy nano akváriumot ,de nincs sok tapasztalatom mivel új vagyok így nem tudtam új csoportot ezért indítani előre is bocsánat a tulajdonostól.
Minden tippet, tanácsot szívesen fogadok.
A válaszokat előre is köszönöm.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére