• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

Szerintem igazatok van. Az előző tulaj írta ezt anno, s a GA képeken lévő WB-hez nem hasonlított annyira, de neten keresve más képeket, tényleg az. Mondjuk ezt írják róla: "
Magasság: 6-10 cm
Szélesség: 8-12 cm "

:D :D :D Hááááááát...

Ahogy tanácsoltátok korábban, majd edénybe teszem (csilizés miatt vannak 100 millis üvegeim), de kelleni fog a 42 literesbe is. Ez a macrotocinclusok kedvenc helye, szerintem sztrájkolnának, ha nem lenne. :D Ha majd a mostanit visszarendezem, akkor abban szerintem nem lesz, mert aránytalanul durván uralja az egészet. Igaz, az állatvilág ezt nem bánja. :)
 
Gondoltam, megejtem a 2 heti crypto ritkítást. Hát, van rendesen. Mivel a garnélák nőnek, a füvet is elkezdtem lenyírni, de menet közben láttam, hogy megint vannak benne ugráló kis izék... Azé a világ, aki teleszüli - a 3 red sakura megoldja. :D
IMG_20211010_130243.jpg
Ez nem az akvából van:
IMG_20211010_105721_555.jpg
 
Az új, 42 literes akváriumra várva teszteltem, mennyire piszkál bele a kő a vízkeménységbe. Elvben nem kellene neki, de nem "pedigrés" eladótól vettem. 1 nap kancsóban ázás után a GH és a KH is 2-vel emelkedett, de kb. félúton is ugyanannyi volt az emelkedés. Gondolom, inkább szennyeződés oldódhatott le róla. Ahhoz képest, hogy a fák lesúlyozásához használt, számomra láthatatlan, lövésem sincs milyen kő mennyit keményít a vizen, teljesen jónak tűnik. Játszogatok egy kartondobozban azzal is, hogy hogyan rakjam a köveket. Persze sokadik iteráció után jön a feleségem, s 5 perc alatt összerak egy jobbnak tűnőt. Mehh. :D :D :D

A terv az, hogy ha ez megvan, akkor megy bele egy Sodastar CO2 szett (sikerült majdnem újan szerezni reduktor árban, 40 literre jónak tűnik, az Aldi felé meg naponta megyek, úgyhogy a csere is oké lesz). Ha már az élővilág betelepítésre is készen áll. akkor a mostani nanoból minden megy át bele. Utána a kicsiből meg átvándorol majd a benne lévő cuccok java egy 30 literesbe, s ha az is kész lesz az élővilágra, akkor oda blue jellyket veszek (mert a kislányomnak ez tetszik), átvándorolnak oda a törpe razbórák, s a nagyobb kockába pedig jönnek majd pöttyös törpe kalászhalak (mert az meg a feleségemnek tetszik :D ). Pár hónapra megvan a legózási terv. Már csak az a kérdés, hogy ha majd nem akarnak a garnélák a flakonos csapdába belemenni, akkor mit lehetne csinálni az új szaporulattal? Egy hónap múlva sem lesznek túl nagyok, darabonként összefogni elég mission impossible. :)
 
Az új, 42 literes akváriumra várva teszteltem, mennyire piszkál bele a kő a vízkeménységbe. Elvben nem kellene neki, de nem "pedigrés" eladótól vettem. 1 nap kancsóban ázás után a GH és a KH is 2-vel emelkedett, de kb. félúton is ugyanannyi volt az emelkedés. Gondolom, inkább szennyeződés oldódhatott le róla. Ahhoz képest, hogy a fák lesúlyozásához használt, számomra láthatatlan, lövésem sincs milyen kő mennyit keményít a vizen, teljesen jónak tűnik. Játszogatok egy kartondobozban azzal is, hogy hogyan rakjam a köveket. Persze sokadik iteráció után jön a feleségem, s 5 perc alatt összerak egy jobbnak tűnőt. Mehh. :D :D :D

A terv az, hogy ha ez megvan, akkor megy bele egy Sodastar CO2 szett (sikerült majdnem újan szerezni reduktor árban, 40 literre jónak tűnik, az Aldi felé meg naponta megyek, úgyhogy a csere is oké lesz). Ha már az élővilág betelepítésre is készen áll. akkor a mostani nanoból minden megy át bele. Utána a kicsiből meg átvándorol majd a benne lévő cuccok java egy 30 literesbe, s ha az is kész lesz az élővilágra, akkor oda blue jellyket veszek (mert a kislányomnak ez tetszik), átvándorolnak oda a törpe razbórák, s a nagyobb kockába pedig jönnek majd pöttyös törpe kalászhalak (mert az meg a feleségemnek tetszik :D ). Pár hónapra megvan a legózási terv. Már csak az a kérdés, hogy ha majd nem akarnak a garnélák a flakonos csapdába belemenni, akkor mit lehetne csinálni az új szaporulattal? Egy hónap múlva sem lesznek túl nagyok, darabonként összefogni elég mission impossible. :)
Most már gondolkozhatsz azon is, hogy milyen funkciót szánsz a felszabaduló kis akváriumnak. Lehet, hogy a feleségednek is kell majd saját akvárium :) Jó úton haladsz :) :)
A fiatal garnélákat le lehet szívni gumicsővel vagy pipettával. Ha elég óvatosan csinálod, túlélik. Ha már kipakoltál mindent az akváriumból, és leülepedett a lebegő kosz, könnyebben össze tudod fogdosni a megmaradt élőlényeket.
 
Most már gondolkozhatsz azon is, hogy milyen funkciót szánsz a felszabaduló kis akváriumnak. Lehet, hogy a feleségednek is kell majd saját akvárium :) Jó úton haladsz :) :)
A fiatal garnélákat le lehet szívni gumicsővel vagy pipettával. Ha elég óvatosan csinálod, túlélik. Ha már kipakoltál mindent az akváriumból, és leülepedett a lebegő kosz, könnyebben össze tudod fogdosni a megmaradt élőlényeket.
Köszi a garnélás tippet. :) A kicsi karcos, azért cserélem. De, ki tudja... :D Belső szűrő van hozzá. :)
 
Ő Jenő. A lányom szerint a vezetékneve Menő. Sőt, az összes sakura Menő Jenő. Elég viccesek, van pár, amelyik szeret kézre mászni. :)

Közben rájöttem, hogy a fűvel az a gond, hogy irdatlan sűrű, berohad az alja, s így jön az alga. Cserében 3 hét alatt egy centisek lettek a sakurák, s már itt az újabb adag.

IMG_20211012_192104.jpg
 
Ma kitakarítottam a Dennerle sarokszűrőt. Eléggé egy kis rohadék valami tud néha lenni. Márint csendes meg minden, de a tapadókorongjai erősek, mint állat, ellenben a hátulja nem annyira ragaszkodik az elejéhez, úgyhogy kiszedés közben ismét lejött a hátulja, s egy adag dzsuva visszament az akváriumba. Maradt benne azért így is bőven, elég hatékonyan szűr. Garnéla nem volt benne, de azért egy kis kergetőzés így is volt. A védőszivacs mellé odament egy kis garnéla, amit persze nyilván a kivétel után vesz észre az ember. Nem tudom, próbáltatok-e már egy ilyen bolhaméretű, ugráló izét elkapni, de na... Elvoltam vele egy darabig. :D A végén rámászattam a szivacsra, mert a nyers erő nem vezetett eredményre.

A talajt nagyon kellene mulmozni, de lövésem sincs, hogyan. Nem tudom, hogy a @tsokee által ajánlott mulmozó pl. mennyire van barátságban a kis garnikkal, de szerintem vinné azokat is. Ha meg garnélavédőt tennék csőre, akkor meg a mulm is kint maradna (a nagyja). Ehh. :D

Az akvárium a felnövekvő kicsikkel meg a még kisebbekkel elég zsúfolt lett hirtelen. Az egyik felnőtt garnéla pedig kinevezte legfőbb tartózkodási helyének a crypto leveleinek a tetejét, s ha beteszi hozzá az ember az ujját, mindig átmászik. Nem gondoltam volna, hogy garnélával ilyesmi lenne. :) A feleségem viccelődött vele, hogy barátkozni akar, azért van fent. Tekintettel arra, hogy az egyetemen az Illúzióromboló volt az egyik becenevem, rávilágítottam neki, hogy ha a talaj tele lenne a gyerekeivel, ő mit csinálna? Na, ugye! :D

A nagyobb akvának meg lassan jó lenne ám megérkeznie, mert ugye ott van a függő rendelés a GA-ban, s ilyenkor hát... A posta már ingyen van, s mindig eszébe jut az embernek valami. Most pl. némi red moor került be. Ha sokáig nem jön még, akkor külön futárautó fogja hozni a pakkot, az fix.
 
A talajt nagyon kellene mulmozni, de lövésem sincs, hogyan. Nem tudom, hogy a @tsokee által ajánlott mulmozó pl. mennyire van barátságban a kis garnikkal, de szerintem vinné azokat is. Ha meg garnélavédőt tennék csőre, akkor meg a mulm is kint maradna (a nagyja). Ehh. :D
Elkerulhetetlen, hogy menjen par garnela, mi az artemia szitas megoldassal nezzuk at a leszivott vizet. Vagy masik link. :)
 
Egy felnőtt sakura elpusztult. Fura, mert nyári vétel, s a nagy pusztulás óta, amikor a hétből négy sakura elpusztult egy nitrátgond miatt, nem volt elhalálozás. Mindenesetre mindenki más jól érzi magát, s utánpótlás van bőven. Közepesek vagy 15 körül, a kisebbek nem tudom, mennyien. Ami fura, hogy az összes garnéla szülő GA-s sakura, de a közepesek színe gyengébbnek tűnik. Nem tudom, hogy megy ez garnéláknál, pirosodnak-e tovább?

Közben megjött a hír, hogy úgy 5 hét után, pénteken érkezik az akváriumom meg a többi cucc. Mondjuk leghamarabb vasárnap/hétfőn lesz időm telepíteni, de akkor is örülök, hogy itt lesz. Bár elég soká jön, de az ügymenettel elégedett vagyok. Mikor kiderült, hogy sérülten jött a beszállítótól, egyből jött a hívás, most pedig elmennek érte a gyártóhoz külön, hogy mihamarabb megkapjam. 42 literes lesz. A terv az, hogy először egy Oase FiltoSmart60 fogja szűrni, s ha beállt az akvárium, akkor helyet cserélnek az Eheim 2211-gyel. Lámpából a Chihiros C2-t kapja meg, a 20 literesre meg megy egy 10 wattos noname ledes. Utóbbira lumen adatom nincs, de a szemet kellőképpen kiégeti. :D Bucephalandra meg kisebb anubias még jó lenne bele (utóbbiból van 1 pixis), de most ez van a büdzsében. A kicsiből vágok bele rotala HRA-t, st. repens-t, meg átrakok egy crypto wendtti brown-t (ezt üvegbe ültetve). Jön még mellé egy pixis monte carlo, még egy st. rep (mert nem néztem meg, hogy ugyanez van a kicsiben :D), egy ludwigia p super red meg egy anubias nana. És még a CO2 szett, amit várok. A kicsi helyett meg kellene egy 30 literes kocka. :)
 
Back
Oldal tetejére