• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

Két napja nem láttam a kicsiket. Gondoltam, szedek kézzel algát, s megmozgatom a susnyást. Tenyérni területen volt 11 kis garnéla. Nem tudom, összesen mennyi lehet. :) Mennyi idő, mire megnőnek?View attachment 155270
2 hónap, ha rendesen tápolhatnak. Ha elég nagy a kecó, 1 év alatt simán 10fölötti szorzóval szaporodnak. (halak mellett) Az enyémek(talán) yellow sakurák, 10 db volt a csapat, amikor bekerültek év elején(vagy tavaly decemberben). Most meg hemzsegnek. Csak előszűrő puceva alatt visszakerül az akiba 30-40db. Fel se tűnne, ha nem tenném őket vissza. ☺️
 
2 hónap, ha rendesen tápolhatnak. Ha elég nagy a kecó, 1 év alatt simán 10fölötti szorzóval szaporodnak. (halak mellett) Az enyémek(talán) yellow sakurák, 10 db volt a csapat, amikor bekerültek év elején(vagy tavaly decemberben). Most meg hemzsegnek. Csak előszűrő puceva alatt visszakerül az akiba 30-40db. Fel se tűnne, ha nem tenném őket vissza. ☺️
Vagy nagyon szuper tápot adsz nekik, vagy pedig mutáns garnéláid vannak :) Lehet, hogy már sikerült keresztezned őket az ászkarákkal? :) 😄
 
Vagy nagyon szuper tápot adsz nekik, vagy pedig mutáns garnéláid vannak :) Lehet, hogy már sikerült keresztezned őket az ászkarákkal? :) 😄
Lehet, hogy kicsit túloztam a 2 hónappal, de a 3 biztosan megáll. Amikor külön raktam (a darakóros hőkezelés miatt) a petés nőstényeket, meg amit ki tudtam fogni, akkor rendszeresen kaptak forrázott sóska levelet a kertemből. Arra sosem untak rá, ellentétben a JBL novo prawnra igen.
 
Vagy nagyon szuper tápot adsz nekik, vagy pedig mutáns garnéláid vannak :) Lehet, hogy már sikerült keresztezned őket az ászkarákkal? :) 😄
Egy hónap múlva megmondom. Én is etetem őket rendesen, mivel első szaporulatom. még olyan drága mineral junkiet is kaptak :D

ON: a szelektálásnak is olvass utána, ha szeretnéd hogy sakurák maradjanak :)
 
Egy hónap múlva megmondom. Én is etetem őket rendesen, mivel első szaporulatom. még olyan drága mineral junkiet is kaptak :D

ON: a szelektálásnak is olvass utána, ha szeretnéd hogy sakurák maradjanak :)
Igazad van. Vérfrissítés nélkül néhány generáció alatt leromlik az állomány. Gondolkoztam már ezen. Úgy tudnám megoldani, hogy összeraknék egy párt, aminek az egyik tagja egy másik vérvonalból származik. Az utódaikat lehetne egy darabig tovább szaporítani.
A másik megoldás, hogy a színhibás példányokat kiszelektálom, hogy csak a szépek szaporodjanak tovább. Úgy tudom, az ízeltlábúak nem annyira érzékenyek a beltenyészetre, mint a gerincesek.
 
Igazad van. Vérfrissítés nélkül néhány generáció alatt leromlik az állomány. Gondolkoztam már ezen. Úgy tudnám megoldani, hogy összeraknék egy párt, aminek az egyik tagja egy másik vérvonalból származik. Az utódaikat lehetne egy darabig tovább szaporítani.
A másik megoldás, hogy a színhibás példányokat kiszelektálom, hogy csak a szépek szaporodjanak tovább. Úgy tudom, az ízeltlábúak nem annyira érzékenyek a beltenyészetre, mint a gerincesek.
Elbizniszelünk majd párat. :) Egyszeri frissítés pipa.
 
ON: a szelektálásnak is olvass utána, ha szeretnéd hogy sakurák maradjanak :)
Ezt inkább @Iron1 kollégának írtam. Szentgyo oldalán szerintem minden le van írva ezügyben.
A másik megoldás, hogy a színhibás példányokat kiszelektálom, hogy csak a szépek szaporodjanak tovább. Úgy tudom, az ízeltlábúak nem annyira érzékenyek a beltenyészetre, mint a gerincesek.
Ha jól rémlik Szentgyo is így csinálja, de kitűnő alkalom, hogy ismét végigolvassam ;)
 
A kis garnélák növögetnek, elég viccesek. Tegnapelőttig sosem látszott egy sem - kivéve, ha elkezdtem a fűről kézzel szedni az algát (elég vicces, hogy továbbra is csak az meg az üveg algásodik). Na, akkor előficcent 15 belőle. Lövésem sincs, mennyi lehet összesen, ez csak a fű megmacerálva. :) Most már növögetnek is, s így előfordul, hogy csak úgy látunk itt-ott egy kis pirosat. Kezdenek bátorodni.

Közben az áttelepítési projektem kezd teljesen szétcsúszni. Az eredeti terv az volt, hogy veszek egy 40 literes (35*35*35) akvát, amibe előbb átrakom a növények egy részét, majd később megy bele a maradék élővilág. Na, igen, csak átmenetileg kellene valami világítás - s ehhez sikerült vennem kemény 3000 pénzért egy 10 wattos akváriumi led lámpát. No name, de elég jónak tűnik, időzítőm meg van itthon kettő is a csilik miatt. Namármost, ha ez adott, akkor tulajdonképpen van egy fölös, pont a 20 litereshez való belső szűrőm, ergo kb. minden megvan hozzá, hogy az is megmaradjon. Na, jó, de teleszülte az egyik garnéla, nem lehet csak úgy pakolni a szűrőket, meg amúgy is jobb lenne neki a külső szűrés... Háááát, valaki pont árulta 10k-ért a kis Oase szűrőjét, úgyhogy tegnap este le is boltoltam vele. Már csak szűrőanyag kell, meg jó lenne CO2 is. :D Alighanem előállt az MTS.

Megjöttek a fakövek is tegnap. Van benne pár ígéretes, de kicsit eltoltam a rendelést, kevés nagyot rendeltem és túl sok kicsit. Lecke megtanulva. Valami jó ebből is lesz szerintem - legalábbis első scape-nek megteszi. Jövő héten jön az akvárium meg egy csomó minden a GA-ból, indulhat a projekt. És lecke magamnak: ezekből nem kell projektet csinálni, mert akkor belép a munkahelyi mentalitásom, s az nem tesz jót a dolognak. :)
 
A kis garnélák növögetnek, elég viccesek. Tegnapelőttig sosem látszott egy sem - kivéve, ha elkezdtem a fűről kézzel szedni az algát (elég vicces, hogy továbbra is csak az meg az üveg algásodik). Na, akkor előficcent 15 belőle. Lövésem sincs, mennyi lehet összesen, ez csak a fű megmacerálva. :) Most már növögetnek is, s így előfordul, hogy csak úgy látunk itt-ott egy kis pirosat. Kezdenek bátorodni.

Közben az áttelepítési projektem kezd teljesen szétcsúszni. Az eredeti terv az volt, hogy veszek egy 40 literes (35*35*35) akvát, amibe előbb átrakom a növények egy részét, majd később megy bele a maradék élővilág. Na, igen, csak átmenetileg kellene valami világítás - s ehhez sikerült vennem kemény 3000 pénzért egy 10 wattos akváriumi led lámpát. No name, de elég jónak tűnik, időzítőm meg van itthon kettő is a csilik miatt. Namármost, ha ez adott, akkor tulajdonképpen van egy fölös, pont a 20 litereshez való belső szűrőm, ergo kb. minden megvan hozzá, hogy az is megmaradjon. Na, jó, de teleszülte az egyik garnéla, nem lehet csak úgy pakolni a szűrőket, meg amúgy is jobb lenne neki a külső szűrés... Háááát, valaki pont árulta 10k-ért a kis Oase szűrőjét, úgyhogy tegnap este le is boltoltam vele. Már csak szűrőanyag kell, meg jó lenne CO2 is. :D Alighanem előállt az MTS.

Megjöttek a fakövek is tegnap. Van benne pár ígéretes, de kicsit eltoltam a rendelést, kevés nagyot rendeltem és túl sok kicsit. Lecke megtanulva. Valami jó ebből is lesz szerintem - legalábbis első scape-nek megteszi. Jövő héten jön az akvárium meg egy csomó minden a GA-ból, indulhat a projekt. És lecke magamnak: ezekből nem kell projektet csinálni, mert akkor belép a munkahelyi mentalitásom, s az nem tesz jót a dolognak. :)
Szerintem a legnagyobb tanulság, hogy ilyen dolgok beszerzését saját magának kell intéznie az embernek (fák, gyökerek dettó). Rá kell szánni az időt! Pláne, hogy nem Zalából kellene ide utaznod érte...
Egyébként van más ötletem is a kövek beszerzésére számodra, de nem írom ide le. ;)
 
A kis garnélák növögetnek, elég viccesek. Tegnapelőttig sosem látszott egy sem - kivéve, ha elkezdtem a fűről kézzel szedni az algát (elég vicces, hogy továbbra is csak az meg az üveg algásodik). Na, akkor előficcent 15 belőle. Lövésem sincs, mennyi lehet összesen, ez csak a fű megmacerálva. :) Most már növögetnek is, s így előfordul, hogy csak úgy látunk itt-ott egy kis pirosat. Kezdenek bátorodni.

Közben az áttelepítési projektem kezd teljesen szétcsúszni. Az eredeti terv az volt, hogy veszek egy 40 literes (35*35*35) akvát, amibe előbb átrakom a növények egy részét, majd később megy bele a maradék élővilág. Na, igen, csak átmenetileg kellene valami világítás - s ehhez sikerült vennem kemény 3000 pénzért egy 10 wattos akváriumi led lámpát. No name, de elég jónak tűnik, időzítőm meg van itthon kettő is a csilik miatt. Namármost, ha ez adott, akkor tulajdonképpen van egy fölös, pont a 20 litereshez való belső szűrőm, ergo kb. minden megvan hozzá, hogy az is megmaradjon. Na, jó, de teleszülte az egyik garnéla, nem lehet csak úgy pakolni a szűrőket, meg amúgy is jobb lenne neki a külső szűrés... Háááát, valaki pont árulta 10k-ért a kis Oase szűrőjét, úgyhogy tegnap este le is boltoltam vele. Már csak szűrőanyag kell, meg jó lenne CO2 is. :D Alighanem előállt az MTS.

Megjöttek a fakövek is tegnap. Van benne pár ígéretes, de kicsit eltoltam a rendelést, kevés nagyot rendeltem és túl sok kicsit. Lecke megtanulva. Valami jó ebből is lesz szerintem - legalábbis első scape-nek megteszi. Jövő héten jön az akvárium meg egy csomó minden a GA-ból, indulhat a projekt. És lecke magamnak: ezekből nem kell projektet csinálni, mert akkor belép a munkahelyi mentalitásom, s az nem tesz jót a dolognak. :)
Nem látom a problémát :) Van egy szép akváriumod, ahol olyan jól érzik magukat a garnélák, hogy szaporodnak is. Attól, hogy vettél egy újat, még a régi is megmarad - gondolom :)
Rakd át az újba a jobb technikát, meg néhány növényt. Ha beállt a szűrés, mehetnek a lakók. A régi akváriumból csak úgy tudod az összes garnélát kivenni, ha teljesen kiüríted. Megtarthatod a kis akváriumot garnélásnak, ehhez nem kell erős világítás és CO2. Szerintem szűrés sem feltétlenül, a garnélák nem termelnek sok koszt.
 
ilyen dolgok beszerzését saját magának kell intéznie az embernek (fák, gyökerek dettó). Rá kell szánni az időt!
Lecke megtanulva. Így is oké lesz szerintem, de lehetett volna sokkal jobb is. :) Sajnos "oly sok a tennivaló és oly kevés az idő", a GA-ba nem tudtam eljutni, pedig némi fa q jó lenne.

Rakd át az újba a jobb technikát, meg néhány növényt. Ha beállt a szűrés, mehetnek a lakók
Ez a terv. Annyi csak a gond, hogy a CO2 maradt a szűk keresztmetszet, s a mostaniban a fű nem hiszem, hogy szeretné, ha nem lenne, viszont az újba is kell. :D Mindegy, meglátjuk. Ha lesz olcsón CO2, akkor lesz benne, ha nem, akkor csak a "nagyban" lesz, s megnézem, mi fér át az újba a régi növényekből. A szűréssel nincs baj, három szűrőm lesz 2 akváriumra. :D

Amúgy azért akartam lecserélni a régit, mert karcos, de tök az van, amit mondasz, hogy lesz egy garnélás karcos is. :D Csak majd ügyesen kell kiszedni a mostaniakat. Mondjuk, mire egy hónap múlva beáll az új, addigra talán megnőnek ezek a kis pirosak is annyira, hogy ki tudjam kapni őket. :) Más színűeket akarok majd a mostaniba. Mindenesetre ez pozitív gond, mert 3 hete még azon gondolkodtam, hogy hogyan lesz majd tartalékvilágításom, s lett fillérekből. Meg azon is törpöltem, hogy a nitrátcsúcsos ritkulás után megmaradt 3 red cherryhez (meg 4-5 amanohoz :D) rendeljek-e még, s erre szaporodtak, ráadásul a bónusz szűrőt is tök olcsón találtam, úgyhogy lassan azért összeállnak a dolgok. Kellemes gondok ezek. :)
 
A kis garnélák nőnek, mint a gomba. Hihetetlen ez a tempó.

Közben a nagyobb akváriumhoz lett kövem (elvben vízsemleges), megjött a szűrő is, s ha minden jól alakul, a héten jön a GA-tól az akksi is egy csomó mindennel. Úgyhogy hamarosan összeállhat a dolog. A nagy cryptot jó lesz kivenni. A szívóharcsák utálni fognak, a gyökere meg szerintem átjárja az egész akvát. De legalább az újban megadom majd vele a kezdeti fonalalga löketet. Piszok nehéz amúgy így kiszedni a nagyját is a fűből,hogy kézzel kell a garnélák miatt. :)

IMG_20211004_190820.jpg

IMG_20211004_190713.jpg

IMG_20211002_120710.jpg
 
Előtúrtam magamnak, hogy milyen növények vannak az akvában, úgyhogy ide jegyzetelem, hogy többet ne kelljen keresgélnem:

Eleocharis parvula mini pusilla
Staurogyne repens
Cryptocoryne beckettii
Rotala Hra

A crypto leírását olvasva... "Magasság: 10-15 cm Szélesség: 8-15 cm Fényigény: alacsony-magas Hőmérséklet: 20-30 °C Vízkeménység: nagyon lágy-kemény pH tolerancia: 5,5-8 Növekedési ütem: lassú" Lol. :D Felér a 30 centis akvárium tetejéig, szélességben a 25 centiből is kilógna, ha lenne még hova feküdnie, s nő, mint a csoda. :D
 
Előtúrtam magamnak, hogy milyen növények vannak az akvában, úgyhogy ide jegyzetelem, hogy többet ne kelljen keresgélnem:

Eleocharis parvula mini pusilla
Staurogyne repens
Cryptocoryne beckettii
Rotala Hra

A crypto leírását olvasva... "Magasság: 10-15 cm Szélesség: 8-15 cm Fényigény: alacsony-magas Hőmérséklet: 20-30 °C Vízkeménység: nagyon lágy-kemény pH tolerancia: 5,5-8 Növekedési ütem: lassú" Lol. :D Felér a 30 centis akvárium tetejéig, szélességben a 25 centiből is kilógna, ha lenne még hova feküdnie, s nő, mint a csoda. :D
A kép alapján szerintem neked Cryptocoryne wendtii brown van. Ez is elég nagyra tud nőni. Erős fényben barnás-sárgás színű lesz. Ha kevés a fény, zöld marad, de akkor is fejlődik. Toleráns a vízparaméterekkel, szinte bárhol megél. Ha nagyon jól érzi magát, gyorsan is tud fejlődni :) A tápozás és CO2 miatt gondolom, még gyorsabban növekszik. :)
 
Back
Oldal tetejére