• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

Annyi fejlemény van még, hogy tegnap etetésnél kihúztam a külső szűrőt, így egy napig nem ment. Gondolom, akkor kb. számíthatom megint elölről a 2-3 hét baktériumosodást.
Ilyet én is csináltam egyszer....aztán durván ellepett az alga...azóta inkább nem zárom el a szűrőt.

Adagolj bele plusz bacikat, mintha most indított szűrőd lenne, illetve mosd ki döglött bacikat a szűrőből.vagyis csinálj egy szűrőtakarítást.
 
Ilyet én is csináltam egyszer....aztán durván ellepett az alga...azóta inkább nem zárom el a szűrőt.

Adagolj bele plusz bacikat, mintha most indított szűrőd lenne, illetve mosd ki döglött bacikat a szűrőből.vagyis csinálj egy szűrőtakarítást.
Benne van még a másik szűrő, mivel frissen indítottam, s az átmenetre nem akartam borulást, úgyhogy az akvárium egyensúlya még oké. A takarítást viszont akkor megcsinálom.
 
pl. a Cryptocoryne wendtii brown erősen gondolkodós, hogy bele kerüljön-e. Szeretem, mert szép, meg a szívóharcsák jókat hédereznek rajta, de elég durván terjed.
Ültető tál oszt jónapot. Szétterjedés megakadályozva, szépnek tényleg szép növény. ☺️
Annyi fejlemény van még, hogy tegnap etetésnél kihúztam a külső szűrőt, így egy napig nem ment. Gondolom, akkor kb. számíthatom megint elölről a 2-3 hét baktériumosodást.
Rémlik egy sötét pénzszűkés korszakom... 🙄 Tönkrement a Serafil 1300-as szűrőm és nem volt pénzem pótolni. DIY külsőt csináltam szennyvízcsövekből, de az olcsó vízpumpa miatt búgott és a házasságom kockáztattam, mert az asszony nem tudott aludni... Minden este hisztériás hangulat, majd kényszerű kikapcsolása a szűrőnek reggelig. Elöntött az ecsetalga. Hónapokig tartott, mire megoldottam, hogy ne búgjon az a vacak....
 
Ültető tál oszt jónapot. Szétterjedés megakadályozva, szépnek tényleg szép növény. ☺️

Rémlik egy sötét pénzszűkés korszakom... 🙄 Tönkrement a Serafil 1300-as szűrőm és nem volt pénzem pótolni. DIY külsőt csináltam szennyvízcsövekből, de az olcsó vízpumpa miatt búgott és a házasságom kockáztattam, mert az asszony nem tudott aludni... Minden este hisztériás hangulat, majd kényszerű kikapcsolása a szűrőnek reggelig. Elöntött az ecsetalga. Hónapokig tartott, mire megoldottam, hogy ne búgjon az a vacak....
Az ültető tálat hol lehet beszerezni? Gondolom, a cserép nem jó, mert lyukas az alja (abból van pár 100 :D).

Ehh, jó lehetett... Nálam egyetlen helyen van ecsetalga: az egyik süncsiga házán. Mondjuk elkezdett kifehéredni. :) Elvileg 2-3 hét, mire meglesz majd az új akvárium, addig be kell állnia az új szűrőnek, s akkor átmenetileg a mostani belső mehet az új akváriumba, amíg minden át nem költözik. Érdekes lesz majd a játék, hogy kerüljön át a növények jó része, miközben még az állatok a régiben vannak...
 
Az ültető tálat hol lehet beszerezni? Gondolom, a cserép nem jó, mert lyukas az alja (abból van pár 100 :D).
Bármit használhatsz, ami elég mély és az anyagából nem oldódik ki semmi a vízbe. Esztétikai okból én az üveg tálakat szeretem. Olyat érdemes keresni, ami egyszerű formájú, nincs rajta díszítés. Jó megoldás lehet az üveg salátástál. Lehet kapni illatosított gyertyákat, ennek a pohara is kiválóan megfelel a célra
 
Bármit használhatsz, ami elég mély és az anyagából nem oldódik ki semmi a vízbe. Esztétikai okból én az üveg tálakat szeretem. Olyat érdemes keresni, ami egyszerű formájú, nincs rajta díszítés. Jó megoldás lehet az üveg salátástál. Lehet kapni illatosított gyertyákat, ennek a pohara is kiválóan megfelel a célra
Köszönöm!
 
Ez a crypto tényleg jó nagyra nőtt :D
Az 2. :D Illetve látsz az akvárium jobb sarkánál még egy kicsit. Na, azzal, három. Meg ki tudja, a középső tő az valójában hány tő. :D És ez úgy ilyen, hogy egy halom levelet lecsíptem kézzel. A bal oldalon lévő tövet én szabadítottam el, mert mondta a srác, hogy van még egy elvben a rotalában. A rotalát lenyírtam, a crypto meg köszönte, s elkezdett az is nőni. :D A halak mindenesetre szeretik, a 2 macrotocinclus szinte mindig azon héderezik.
 
A csili hobbi, bár pont a héten döntöttem el, hogy kicsit visszább veszem, mert meló után piszok nehéz
OFF
A standok masik vegerol indultunk a kostolassal/vasarlassal. 2/3-nal az eso elol elmenekultunk, amikor visszamentunk, mar nem voltatok ott, pedig be akartunk mutat(koz)ni meg kihasznalni az akvakertesz kedvezmenyt :) Na majd jovore ;)
ON
 
OFF
A standok masik vegerol indultunk a kostolassal/vasarlassal. 2/3-nal az eso elol elmenekultunk, amikor visszamentunk, mar nem voltatok ott, pedig be akartunk mutat(koz)ni meg kihasznalni az akvakertesz kedvezmenyt :) Na majd jovore ;)
ON
Hú, ezt sajnálom. Az a gond, hogy nem volt sátrunk (nem tudtam szerezni - lehet, jövőre veszek, csak kevés eseményre járok), s rommá áztunk. Beleértve a cuccokat is. (Akciósan lehet venni most ázott címkés termékeket. :D) Fájó szívvel úgy döntöttünk, hogy összepakolunk. Pedig tök jó volt az esemény - beleértve a forgalmat is. Ha Pilisvörösvár nem esik ki nagyon, akkor szívesen látlak benneteket egy szószkóstolóra a kertben. :)
 
A külsőben nincs nagy változás, de azért csatolok egy képet. A telefonok a karcra szeretnek fókuszálni, úgyhogy a minősége kiváló. :D A crypto terjeszkedik, mint a csoda, el is nyom egy csomó növényt. Őszintén szólva, nem tudom, hogy hogyan kéne kivenni. Illetve lehet, hogy a középsőt inkább csak levélritkítom, de van még egy mellette, meg a "kölyök". Ha simán kihúzom (némi mozgatással), elég nagy zavar lesz a környező növényeknél is, mert a gyökere tuti mindent összenőtt. A macrotocinclusok meg a garnélák imádják, a csigák is szívesen legelnek rajta, csak van már, ami nem kap fényt mellette. :)

Közben várom a GA rendelést. Még 1-2 hét lehet, mire az akváriumot ragasztják, s megérkezik. Abba a 42 literbe költözne áta az élővilág. Fejben ötletelek, hogy hogy legyen, lehet, rendelek bele fakövet dekornak, meg az is lehet, hogy ebből - az állatvilágon kívül - csak a rotala hra, ültetőedényben a gigacrypto, meg az a kisebb növény megy át. Nem tudom, fű legyen-e. Rendeltem még a shallow tank tervekhez meg ehhez pár növényt, lehet, csak azok mennek a pavuláról meg lemondok, ha már mindig nyünnyed. Ööööö, most, hogy elnézem a rendelést... A montecarlo mellett Ludwigia palustris super red, Staurogyne repens, Pogostemon erectus TC. Jó, mindből egy doboz, de akkor is soknak tűnik (a 60*30-as shallowban eltűnt volna). A Pogostemont meg nem tudom, hogy sikerült megrendelnem, pont az ilyen típusú hínár nem tetszik. :D BTW, ha már növények: Az átmeneti időszakra, amíg az új akvárium bejáratódik, szereztem elég jutányosan egy 10 wattos, csíptetős ledet. És ha már megvan, meg szűrőm is van, akkor végső soron a 20 literes is megmaradhatna, csak az CO2 nélkül. A felsorolt növényekből lehet, ami elvan a 20 literesben CO2 nélkül, ennyi fénnyel? :)
 

Attachments

  • halak.jpg
    halak.jpg
    526.6 KB · Megtekintések: 19
BTW, ha már növények: Az átmeneti időszakra, amíg az új akvárium bejáratódik, szereztem elég jutányosan egy 10 wattos, csíptetős ledet. És ha már megvan, meg szűrőm is van, akkor végső soron a 20 literes is megmaradhatna, csak az CO2 nélkül. A felsorolt növényekből lehet, ami elvan a 20 literesben CO2 nélkül, ennyi fénnyel? :)
A crypto mindenképp bírná :) a többi közül a Ludwigia palustris és Staurogyne repens talán. A meglévő parvula ha marad, az sem biztos, hogy elbomlik.
De lehet hogy kevés nekik a 10w led. lednél jobb ha lument számolsz watt helyett. 40-50lm/literrel számolva akár elég lehet a 20literesnek.
A cryptot átültetéskor, ha kihúzod kicsit, akkor a nagyon oldalra ágazó gyökereit az aljzat alatt óvatosan elmetszve könnyebben kijön. szerintem legalább 10 tő lesz ez a nagy csomó :)

Nem teljesen tiszta mit raksz majd az újba indításkor. Szerintem oda rakd át a jobb fényt, szűrőt és a co2-t is egyből, hogy a növények fejlődjenek.
Ez a kicsi meg elketyeg addig az állatokkal és a maradék növénnyel, talán nem borul már meg nagyon :)
Mintha te fordítva gondolnád, nem tudom az úgy mennyire jó. Erről is érdemes meghallgatni a többiek véleményét, lehet hogy rosszul gondolom.

szerk: most olvasom vissza, hogy az akva 1-2hét múlva lesz nálad, de a növények előbb? addig mit csinálsz velük? mennek ebbe?
 
Utoljára módosított:
A külsőben nincs nagy változás, de azért csatolok egy képet. A telefonok a karcra szeretnek fókuszálni, úgyhogy a minősége kiváló. :D A crypto terjeszkedik, mint a csoda, el is nyom egy csomó növényt. Őszintén szólva, nem tudom, hogy hogyan kéne kivenni. Illetve lehet, hogy a középsőt inkább csak levélritkítom, de van még egy mellette, meg a "kölyök". Ha simán kihúzom (némi mozgatással), elég nagy zavar lesz a környező növényeknél is, mert a gyökere tuti mindent összenőtt. A macrotocinclusok meg a garnélák imádják, a csigák is szívesen legelnek rajta, csak van már, ami nem kap fényt mellette. :)

Közben várom a GA rendelést. Még 1-2 hét lehet, mire az akváriumot ragasztják, s megérkezik. Abba a 42 literbe költözne áta az élővilág. Fejben ötletelek, hogy hogy legyen, lehet, rendelek bele fakövet dekornak, meg az is lehet, hogy ebből - az állatvilágon kívül - csak a rotala hra, ültetőedényben a gigacrypto, meg az a kisebb növény megy át. Nem tudom, fű legyen-e. Rendeltem még a shallow tank tervekhez meg ehhez pár növényt, lehet, csak azok mennek a pavuláról meg lemondok, ha már mindig nyünnyed. Ööööö, most, hogy elnézem a rendelést... A montecarlo mellett Ludwigia palustris super red, Staurogyne repens, Pogostemon erectus TC. Jó, mindből egy doboz, de akkor is soknak tűnik (a 60*30-as shallowban eltűnt volna). A Pogostemont meg nem tudom, hogy sikerült megrendelnem, pont az ilyen típusú hínár nem tetszik. :D BTW, ha már növények: Az átmeneti időszakra, amíg az új akvárium bejáratódik, szereztem elég jutányosan egy 10 wattos, csíptetős ledet. És ha már megvan, meg szűrőm is van, akkor végső soron a 20 literes is megmaradhatna, csak az CO2 nélkül. A felsorolt növényekből lehet, ami elvan a 20 literesben CO2 nélkül, ennyi fénnyel? :)
A crypto fejlődne kevés fényben, ilyenkor zöld leveleket hoz. Talán a rotala is. Korábban említettem, hogy a Ludwigia palustris, Staurogyne repens, Pogostemon erectus nekem egyáltalán nem maradt meg CO2 nélkül, csapvízben. Egy próbát megérnek, hátha neked sikerül. A parvuláról nem tudok nyilatkozni, nekem nem volt soha.
Én is azt javasolnám, hogy a jobb technikát tedd az új akváriumba.
 
A crypto fejlődne kevés fényben, ilyenkor zöld leveleket hoz. Talán a rotala is. Korábban említettem, hogy a Ludwigia palustris, Staurogyne repens, Pogostemon erectus nekem egyáltalán nem maradt meg CO2 nélkül, csapvízben. Egy próbát megérnek, hátha neked sikerül. A parvuláról nem tudok nyilatkozni, nekem nem volt soha.
Én is azt javasolnám, hogy a jobb technikát tedd az új akváriumba.
Lugwigia meg a Stau nekem sem maradt meg csapvízben, CO2 nélkül...
 
A nagyba terveztem őket, oda rakom á t a neo co2-t. Mondjuk érdekes kérdés az átmeneti időszakra a co2 megoldása, amikor mindkét akvariumba kellene. A fenébe, ez kimaradt a tervekből. :D
Pont ezért írtuk, hogy az újban legyen :) a régiben már meggyökeresedtek, fejlettek, valószínűleg nem pusztulnak el pár hét alatt.
A Ludwigia palustris, Staurogyne repens nálam elvan CO2 nélkül. Viszont van pár növény ami nálam elpusztult, @Rudi50 nél meg tök jól van :) úgyhogy ez mindig lutri, biztos sokkal több mindentől függ mint amire egyáltalán gondolunk. Rajtad áll mit próbálsz ki.
 
Back
Oldal tetejére