• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2016. Oct 9] Első Akvakertész Horgászverseny 2016 Október 9. (Dunavarsány)

Talált, süllyedt. Folyamatosan kell dobni a csipetnyi túlvizezett kaját és a felhőben 20-40 cm-es eresztékkel lehet kitermelni a snecit.
Na, szép lassan továbbképzésbe megyünk át, ezért mindenképpen jár egy plusz süti, igaz?
Igen,igen.:)
Honnan tudom ezeket?Még zsenge ifjú koromban a munkahelyemen volt egy versenyhorgász kolléga. Állandóan a versenyhorgászatról,(és többek között a kosarazásról,csajokról )ment a diskura. Hogyan etetnek,milyen csalit használnak,milyen bottal ,milyen zsinórral horgásztak. Pl. a sneciket percenkén hányat fognak.Valami iszonyat sokat,már nem emlékszem pontosan.Vörös szúnyoglárva,csonti,kukoricadara,aroma,és még ki tudja mi volt az etetőanyag.A kedves kolléga a csontit saját maga gyártotta.Miből másból,mint halból nyerte a őket,stílszerűen ételfestékkel meg is színezte őket(cukrász volt) . Baján egész versenyközösség volt.(80-as évek)
 
Sziasztok.
Gyorsan ma rakok fel pár információt.
Ha valaki szeretné eltölteni itt az egész hétvégét annak van lehetősége házak bérlésére.
Van két új gerendaházunk amik 4 fő fogadására képesek, minden házba található hűtő mikrohullámú sütő és fűtés. A wc és a zuhanyzó a büfé épületében lett elől kialakítva.
A házak bérlése h-cs illetve vasárnap 8000 Ft p-sz 9000Ft
yrvexYcLqSyzAtc9e_vVx5SbWewtAe1wIjR2fdYqYHiRSKlYn0zUFYtOvgIl1JYHYvlwNqkgMTnIU5KLQp=w1280-h608-no.jpg
FFQ18_5d8zf_Kw6VhZVkDLI-sg_u5QxQMbGR-zDE5gUDgjiO2WRnKmdnh1xDhd9BXIHQLdAIupNjb7bOKW=w1280-h864-no.jpg
fnqgUq-f4oYPPTEIUebACYJBRKyGg1Dq5n71gIsnsvs1LzLoH9cGf2Rc2-cPId5FnYQbjWytmXL76y5KS9=w1280-h854-no.jpg
ddrWu66uGVGea5yXi5yfo6Yb-SdjcnrU8EpO5OzEy06XveVUgQzTX6Je-GgOCG5IpzZ4eWQ_vj9hYTwFQc=w1274-h913-no.jpg
 
A versenyt és a rendezvényt a tó első részén a nyárfákig tervezzük megrendezni ez kb 20 horgászállást jelent. Ezen a szakaszon minden állás egy egy fűzfa közé van kitalálva, ezen a szakaszon van négy darab szaletli is telepítve közvetlen a partra.
0wmtzWrX3WWMCPK7z7JINwXqY5ZNTJV6lmmaRDXYJNS6z7LVK9Fnm3AFZbE-MOlkMz_AAdBjqUWbC2CcUV=w1280-h720-no.jpg
HnrjeuVrjLd8VPqz2GNNdAGBCYF9ZFi50LIP82Uow5FAT2CYqgJF3cW0PCnGPfqFjAXFQB8gWllCbdcp3d=w1280-h720-no.jpg
 
Kicsit a vízről is dobok pár hasznos információt.
A tó áprilisba nyitott és nyerte el mostani kinézetét de kb 10 éves tó ami sóderbánya ként üzemelt. Még fejlesztés alatt van rengeteg minden így elnézést ha találtok hiányosságokat és félig elkészült dolgokat. Még rengeteg munkát és energiát kell belefektetni, hogy elnyerje a megálmodott formáját hogy az egész családnak megfelelő kikapcsolódást nyújtson. A tervek közt szerepel még hogy készül egy tó a gyerekeknek ahol úszózásra lesz mód és elsajátítani a horgászat alapjait, egy tó vagy medence a fürdőzni vágyóknak, parkosított napozó rész nyugágyakkal a barátnőknek feleségeknek, játszótér a gyerekeknek, és minden amire van mód igény és megvalósítható.

Sajnos még nem lett leradarozva a meder így csak a saját és a horgászoktól szerzett tapasztalatokról tudok beszámolni.
A meder hirtelen mélyül a partól kb 2-4 méterre már eléri a 4-5 méteres vízmélységet. A tó közepén van egy sáv ahol nem olyan mély a víz itt található hínár is de nem nagy szinte alig észrevenni, akadók nincsenek. A parkoló felőli rövid oldalt csak úszózni lehet. A legjobban preferált terület az a tó középső része. Én mindenkinek ajánlom hogy az úszós szereléket ne felejtse otthon de arra érdemes készülni hogy 4-5 méteres eresztékre szükség van.
Én és kollégáim csak úszozni szoktunk partközelbe fenékre lerakott csalival.Etetni lehet és én ajánlom is, egyébként a tavon nincsenek etetve a halak csak amit a horgászok beszórnak és természetes táplálék.
 
Pl. a sneciket percenkén hányat fognak.Valami iszonyat sokat,már nem emlékszem pontosan.
Ahogy emlékszek 5 percenként 17-18 darabtól számít jó eredménynek, amit nem nagy mutatvány pl a Sugón összehozni, a mutatvány az, hogy ezt 3 órán keresztül bírd fizikailag és ott is tartsd a sneci felhőt magad előtt.
 
Kicsit a vízről is dobok pár hasznos információt.
A tó áprilisba nyitott és nyerte el mostani kinézetét de kb 10 éves tó ami sóderbánya ként üzemelt.
Azt lehet-e tudni, hogy kb mióta van hal a tóban? Már a bányászat idején is volt valamilyen vad "ősállomány", mondjuk vörösszárnyú, kárász, sügér, törpe, keszegfélék, csuka, ponty, ami a leggyakrabb szokott lenni?
A sztenderd csalik mennek, vagy van valami helyi specialitás? Etetni szemessel, gombóccal szoktatok, vagy esetleg itt is van valami csel?
 
Azt lehet-e tudni, hogy kb mióta van hal a tóban? Már a bányászat idején is volt valamilyen vad "ősállomány", mondjuk vörösszárnyú, kárász, sügér, törpe, keszegfélék, csuka, ponty, ami a leggyakrabb szokott lenni?
A sztenderd csalik mennek, vagy van valami helyi specialitás? Etetni szemessel, gombóccal szoktatok, vagy esetleg itt is van valami csel?
A bányatársaság anno rakott minden tóba amurt és kárászt a környéken.
A kárász állomány igen szép eddig 2.7kg os a rekord,van bőven ilyen szép méretes kárász és ezek szaporodnak rendesen is így sütnivaló méret is van bőven.
Mi pontyot, süllőt, csukát és lapos orrú tokhal telepítettünk a tóba. Tokhalat és amurt még senki nem fogott :) amurból csak nagyon nagyok vannak benne amik néha megviccelik az embert.Törpeharcsa nincs és keszegféléket se nagyon fogtam még, sügér van rengeteg gondolom akadnak nagyok is és naphal.

Csalizni én konzervkukoricával szoktam, etetni főtt kukorica és búza mert olcsó, kollégával a fizunkat rákölthetnénk ha spéci dolgokkal etetnénk és csaliznánk hiszen minden nap horgászunk. :) A rendes horgászok előszeretettel használják a horog és soft pelleteket. A bojlikat nem cipeltetném senkivel feleslegesen.
 
Egy botért már én is csonakáztam itt, emberünknek nem egy megbízható fékkel rendelkezett az orsója. Egy régi pecabot pedig még mindig valahol bent van a vízbe, azt egy éjszakai bóbiskolásnál vitte magával egy hal.
 
Egy botért már én is csonakáztam itt, emberünknek nem egy megbízható fékkel rendelkezett az orsója. Egy régi pecabot pedig még mindig valahol bent van a vízbe, azt egy éjszakai bóbiskolásnál vitte magával egy hal.
Ez jo hír,mert azt jelenti ,hogy nem egy 1.20-as volt hanem nagyobb:)

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Kicsit a vízről is dobok pár hasznos információt.
A tó áprilisba nyitott és nyerte el mostani kinézetét de kb 10 éves tó ami sóderbánya ként üzemelt. Még fejlesztés alatt van rengeteg minden így elnézést ha találtok hiányosságokat és félig elkészült dolgokat. Még rengeteg munkát és energiát kell belefektetni, hogy elnyerje a megálmodott formáját hogy az egész családnak megfelelő kikapcsolódást nyújtson. A tervek közt szerepel még hogy készül egy tó a gyerekeknek ahol úszózásra lesz mód és elsajátítani a horgászat alapjait, egy tó vagy medence a fürdőzni vágyóknak, parkosított napozó rész nyugágyakkal a barátnőknek feleségeknek, játszótér a gyerekeknek, és minden amire van mód igény és megvalósítható.

Sajnos még nem lett leradarozva a meder így csak a saját és a horgászoktól szerzett tapasztalatokról tudok beszámolni.
A meder hirtelen mélyül a partól kb 2-4 méterre már eléri a 4-5 méteres vízmélységet. A tó közepén van egy sáv ahol nem olyan mély a víz itt található hínár is de nem nagy szinte alig észrevenni, akadók nincsenek. A parkoló felőli rövid oldalt csak úszózni lehet. A legjobban preferált terület az a tó középső része. Én mindenkinek ajánlom hogy az úszós szereléket ne felejtse otthon de arra érdemes készülni hogy 4-5 méteres eresztékre szükség van.
Én és kollégáim csak úszozni szoktunk partközelbe fenékre lerakott csalival.Etetni lehet és én ajánlom is, egyébként a tavon nincsenek etetve a halak csak amit a horgászok beszórnak és természetes táplálék.
Kocsival oda lehet parkolni a part közeléhez? Annál jobban semmit nem utálok, amikor cuccolni kell a bejárattól a kiszemelt állásig.
 
Egy botért már én is csonakáztam itt, emberünknek nem egy megbízható fékkel rendelkezett az orsója. Egy régi pecabot pedig még mindig valahol bent van a vízbe, azt egy éjszakai bóbiskolásnál vitte magával egy hal.
Egyszer én is voltam szenvedője egy hasonló mutatványnak: céges -pecával egybekötött- névnapozás ment még valamikor 14-15 éve és el kellett szaladjunk a lurkókért, a bedobott botot meg a legjobb barátomra bíztam.
Jövünk vissza szűk egy órával később és a barátom lógó orral meséli, hogy a bot búvárkodni tanul...
Sebaj, mondom, 8-9 méter zsinór biztosan le volt dobva (teljesen a part mellé horgásztunk), plusz a bot is 3 méter, a tóból ki nem vihette, majd meglesz az.
Másik bot elő, 25-ös kanócra 35 grammos pilker fel (világból ki lehet dobni vele, de a Dunán sokszor 60-70 méter a beugró szint balinozásnál), fenéken lassan vontatva majd csak beleakadok.
Eredmény: rárabolt egy 6-os harcsa, az meglett, 10 perc múlva egy akkora, hogy a kb 2 méteres vízben kb 2 méter átmérőjű burványt nyomott, amikor fordult egyet, be a parti gyökerek közé, pillanatok alatt oda lett a hal is és a pilker is. Másik pilker fel, következő kb 10 perc dobálás és súlyt érzek: meglett a botom és a kb 4 kg-os amúr is, aki a tettes volt. Utána hármasban fotózkodtunk vigyorogva.:)
 
Back
Oldal tetejére