• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2014. Aug 9 ] Garnéla fotós workshop Green Aqua (Törökbálint)

Megígérem ma már az utolsó.....

szóval kis csavargatásokkal azért ebből is kijönne egy kis garnélás okosság borítója :)

WORKSHOP - Shrimp Photography - FINAL SHOT by viktorlantos, on Flickr

Szerk: A fotót végül kicseréltem. És ez lett a nap fotója. A termés!
Szerintem megérte. De az igazi fotó nem ér véget a fotózásnál az utómunka legalább annyira kell. Lukhaup képeit nézve a legtöbb kép komolyan meg van dolgozva a fotózás után. Ha lesz rá igény a jövőben még tarthatunk ilyen eseményt. Köszi még egyszer mindenkinek (y)
 

Attachments

  • PHOTO.jpg
    PHOTO.jpg
    71 KB · Megtekintések: 53
Utoljára módosított:
Fantasztikus képek születtek, gyönyörűk a garnélák. Remek összejövetel lehetett ismét.
Eddig is a szívem szakadt meg, hogy nem tudtam menni, most aztán még jobban fáj, de a fotók kárpótolnak. Köszönjük.

Legközelebb majd biztosan eljutunk, addig meg felnevelünk pár szépséges fotóalanyt!:)
 
Most a fotót elnézve azért nem vagyunk olyan nagyon távol :)
Csak ki kell seggelni a megfelelő pillanatot. A körítés fontos milyen. De zokogni nem fogok. :) Azt hittem távolabbi az a hajó (y)
Hát igen!!!! Ha a háttér kicsit más lenne és a BlueBolt is kicsit színesebb lett volna akkor nem lenne egyáltalán messze az övétől. És ő "profi" fotós. Csak ezzel foglalkozik és árulja nagy pénzért a fotóit.
Gratula @viktorlantos. Ezek nagyon szépek.....(y)
 
Először is köszi a lehetőséget GA, ismét jó volt nálatok!:)
@Tibi Neked is jár a gratuláció... (y) Sok mindent tudtam már rólad a fórumból, de ez lenyűgözött. Jók lettek a fotók. Egy "amatőr" ne szerénykedjen, ha ilyeneket tud készíteni...
Gratula.
 
Tibi képei nincsenek megdolgozva. Nyers JPG. Chris és az én fotóim is komolyabban meg vannak tekerve.
Pedig szívesen megcsavartam volna Tibi képeit is.... de majd legközelebb.
 
Kis visszatekintő az eseményre....

Kipróbáltunk Zoom obit, kit obit és Macro objektívet is. Volt közgyűrűs felvétel.

Állandó kérdés, hogy milyen macrot, ha macrot vennél. Egy jó összehasonlító vidi Karl Taylortól

Macro Photography – Some Surprising Results! | Karl Taylor Photography Blog

Kit obi, Kit obi közgyűrűvel, Zoom objektív, és a macro objektívek királya az MP Canon. Érdemes megnézni (y)
 
Szervusztok
Bocsánat a késlekedésért, hogy csak most jelentkezem a képekkel.


Paraméterek:

Gépváz: Canon EOS 30D
Objektív: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM

Az első két kép expozíciós értékei:
Rekesz: 6.7
Zárídő: 1/250
ISO: 1000

A további képek expozíciós értékei:
Rekesz: 16
Zárídő: 1/125
ISO: 100
(Ehhez persze társulva viktor vakurendszere :) )

A képek DPP-vel, vannak első körben kidolgozva, aztán egy kis Photoshoppot is láttak, de azt csak módjával :)

Ide most csak 1000X667 pixeles verzióba teszem be, de alulra teszek linkeket teljes felbontású verziókhoz, mert Viktor említette, hogy szeretné minőségileg összehasonlítani részletesebben is, emiatt egyébként 0 a zajszűrés, a jobb összehasonlíthatóság kedvéért (az ISO 1000-es képek így elég zajosak).
(Viktor, ha meg akarnád nézni a nyers RAW-okat is, a még jobb összehasonlítás végett, szólj és átküldöm.)

A második kép elég nagy vízrétegen át készült, így igen jelentős lett a cromatikus aberráció is.

img_6883-k.jpg


img_6899-k.jpg


img_6906-k.jpg


img_6913-k.jpg


img_6914-k.jpg


Teljes felbontáshoz linkek: 1.kép 2.kép 3.kép 4.kép 5.kép


Kissé megkésve, de köszönöm a részvételi lehetőséget.
 
Back
Oldal tetejére