• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos [2013. Dec 15 ] HAC 2013 díjátadó ünnepség (Törökbálint)

Én nem engedném semmilyen szinten, az akváriumban kell olyat alkotni ami veri a mezőnyt és nem azon kívül.
Ha ketten csinálnak vízen kívüli részt a többiek meg nem, akkor ők nem kapnak pontot, de az első kettő igen? Ha csak 5 pontot számítana is legalább 2-3 helyezés sok helyen, megnézve az xls-t.
 
Mondjuk nem lóghat ki több dekor, mint a vízoszlop magassága. Pl 45 cm magas akiból max. 45 cm vagy ilyesmi...
 
Mondjuk nem lóghat ki több dekor, mint a vízoszlop magassága. Pl 45 cm magas akiból max. 45 cm vagy ilyesmi...
de hát ez már bőven egy klasszik paludárium. Inkább a vízoszlop fele? Vagy nem tudom. Lehet, hogy a vicc kedvéért benevezem palunak az IAPLC-re :))))

Én nem engedném semmilyen szinten, az akváriumban kell olyat alkotni ami veri a mezőnyt és nem azon kívül.
és ebben is van ráció
 
Gyereke, nem értem, hogy minek feszelegtek, úgyis Tibi nyer! :p :D :D

Gratula minden résztvevőnek! :)

Mikor elkezdtem növényezni, akkor reménykedtem, hogy majd egyszer bedobhatom az akimat a versenyre. Idén is reménykedtem, hogy hátha, de a galéria átpörgetése után teljesen reménytelennek tűnik a dolog. :p Marad a magamnak akvarizálás. :D Iszonyat fejlődésen ment keresztül a scene 2 év alatt, ami számomra nagyon a behozhatatlan előny felé tendál.
 
Gyereke, nem értem, hogy minek feszelegtek, úgyis Tibi nyer! :p :D :D

Gratula minden résztvevőnek! :)

Mikor elkezdtem növényezni, akkor reménykedtem, hogy majd egyszer bedobhatom az akimat a versenyre. Idén is reménykedtem, hogy hátha, de a galéria átpörgetése után teljesen reménytelennek tűnik a dolog. :p Marad a magamnak akvarizálás. :D Iszonyat fejlődésen ment keresztül a scene 2 év alatt, ami számomra nagyon a behozhatatlan előny felé tendál.
Sose mond azt hogy soha!!!tibicuk sem a versenyre készítette a nanót,azt mégis beadta a nevezést.lásd az eredményt:)
 
Én is inkább egy külön kategóriát terveznék paludáriumoknak. De ott pl hátrányban lenne egy ilyen épp hogy kinövesztett emers rész.
Volt hasonló kategória probléma a wabi, emers palu témakörben is korábban.

Versenyen a hagyományos akváriumok között továbbra is csak a víz alatti oldalt pontoznám.
 
Gyereke, nem értem, hogy minek feszelegtek, úgyis Tibi nyer! :p :D :D

Gratula minden résztvevőnek! :)

Mikor elkezdtem növényezni, akkor reménykedtem, hogy majd egyszer bedobhatom az akimat a versenyre. Idén is reménykedtem, hogy hátha, de a galéria átpörgetése után teljesen reménytelennek tűnik a dolog. :p Marad a magamnak akvarizálás. :D Iszonyat fejlődésen ment keresztül a scene 2 év alatt, ami számomra nagyon a behozhatatlan előny felé tendál.
A számból vetted ki a szót! :)
Gyönyörködöm, pislogok, de csak a pálya széléről szurkolhatok.
Bár egy halas akváriumos ismerős mondta nekem néhány hete, hogy ne siránkozzak, hasonlítsam az ő akváriumát az enyémhez, nem az enyémet egy verseny győzteseihez! Ebben is van valami. :)
 
Egyébként meg viccen kívül ezt a dolgot érdemes továbbgondolni. Nem véletlenül van az IAPLC-n az a szabály, hogy csak vízfelszín alatti scape értékelhető. Mert meddig érhet ki az akváriumból valami? Simán el tudok képzelni olyan "elszállt" scape-t, ahol az aki szinte már nem is látszana a fotón. Lásd rengeteg paludárium pl. Ettől függetlenül én támogatom az engedélyezését, de valamilyen keretek közé szorítva.
jurijs tudományos igényű megközelítése:
It is a pity that the submerged view only looses the upper part, but I think this is so close to the surface we can still count it as part of the layout and not as a poludarium.
:D
 
@Nigro Úr!
Szerintem elírtátok a HAC-s honlapon a pontszámomat 37. hely 781 pont,viszont a 36. helyezettnek 717 pont és onnan növekszik.
Csak egy észrevétel volt ;)
 
@Nigro Úr!
Szerintem elírtátok a HAC-s honlapon a pontszámomat 37. hely 781 pont,viszont a 36. helyezettnek 717 pont és onnan növekszik.
Csak egy észrevétel volt ;)

Javítjuk. a pontozólapon nincs elírás, szóval ha ilyen hibát láttok kérlek jelezzétek. A webes munka irtózatos sok volt és nagyon kevés idő volt rá.
Tegnap a hibákat kijavítottuk amiről tudtunk, de előfordulhat ilyesmi.

Intézzük :)(y)
 
Közben a fotók is megvannak.... töltöm :)
Az a lényeg, hogy a lényeges képeken rajta vagyok !:snaphappy:


Amúgy, lehet vitázni ezen a kilógó részen, ha nem lehet, akkor könnyebb kezelni :) Ha lehet, akkor jönnek a kiskapuk. Mekkor? Merre lóg? :whistle:
Ugyanakkor ha megnézzük az ADA akváriumokat sok esetben lógatnak ki ágat pl. Az nem néz ki hülyén, ha a fotón csak úgy kimegy a vízből? Ugyanakkor látványra sokat ad. Vagy ott vannak a kinövesztett emers bolbitisek és társaik, gyönyörű.
Kompromisszumot kell hozni, hogy verseny akvárium, vagy a szoba dísze. Tudom ezen is sokat vitáznátok, de ha versenyen jobb helyezést szeretnék elérni, akkor nem építhetek emers szigetet, pedig sokat dobna a látványon otthon. Vagy a másik, a tájképek. Én személy szerint nem szeretem annyira, de látszik, hogy részletgazdaggá sokkal egyszerűbb tenni, mint egy "normál" nature akváriumot.
Nekem sok kedvencem van a hagyományos vonalon az ADA galériájában, ami valljuk be egy nemzetközi versenyen nem végezne a top 10-ben a sok részletgazdag tájkép akvárium mellett.
Azért is tart ennyi ideig új akváriumot indítanom, mert nem tudok dönteni, hogy mi legyen :D Elfogadom, hogy hátrébb végzek de béke van otthon, vagy inkább versenyre rendezem be. (pl. Mária akváriuma nekem nagyon bejön, de a család többi része azt mondta, hogy na ilyet ne :D)
 
Gratulálok minden résztvevőnek és helyezettnek! Igazán szép akváriumok születtek!
Remélem, hogy idővel még több olyan ötletes, eredeti, kreatív elrendezés születik, ami újdonságszámba menő, bátrabb, akár meghökkentő alkotás.
Csak hogy Viktorék dolgát nehezítsük! :sneaky::)
 
Utoljára módosított:
Sose mond azt hogy soha!!!tibicuk sem a versenyre készítette a nanót,azt mégis beadta a nevezést.lásd az eredményt:)
Ha már itt tartunk, a kis ADA nanót, én sem versenyre készítettem, a cél, egy könnyen fenntartható kis akvárium volt, ami jól néz ki a konyhában (igazából a párom unszolására lett megépítve "hogy ne csak porosodjon az a szett a sarokban"). S a vége az lett, hogy a nemzetközi versenyeken is szépen megállta a helyét.
Viszont visszatérve a versenyre, ( HAC-ra) nagyon nagy gratula mindenkinek, óirási a fejlődés a tavalyi évhez képest, nagyon jó látni a szebbnél szebb és egyre kreatívabb munkákat, tényleg elismerésem. Személy szerint, meg nagyon boldog vagyok, hogy sikerült elhozni, mindkét kategóriában az első helyet, azért a nanónál, ahogy látom a pontszámokat, meg kellett küzdenem Máriával rendesen, tényleg lélegzet elállító az akváriuma (nagyon trükkös).
 
Back
Oldal tetejére