• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2013.08.17. Workshop - Akvárium fotózás

a makrózásból nem maradt értékelhető kép?

a saját gépemmel végül értékelhetetlen képek születtek az akváriumokról, viszont a végén odasettenkedtem az emers kerthez és lőttem pár makró fotót.
hála istennek ott van fény, úgyhogy meg kellett állapítanom, normál fényviszonyok közt lehet vele normális képeket csinálni :)

DSCF8205.jpg

DSCF8208.jpg


DSCF8213.jpg

DSCF8220.jpg

DSCF8225.jpg


a tükröződést sajnos nem tudtam eliminálni, pedig szegény pigát is elzavartam egyszer :D

a képeket expozíció-sorozat módban lőttem, és a háromból a jobbakat raktam fel - érdekes módon legtöbbször ez a normál lett, csak néha kellett az alulexponáltat választani.
 
a makrózásból nem maradt értékelhető kép?
a képeket expozíció-sorozat módban lőttem, és a háromból a jobbakat raktam fel - érdekes módon legtöbbször ez a normál lett, csak néha kellett az alulexponáltat választani.

ott volt a piga??? ki volt a piga????? és miért nem beszéltem vele?????????
:(
 
Sajna a garnis téma nem sikerült olyan jól. Átnéztem a képeket, de nem igazán láttam használhatót.

Ezt betudom annak, hogy nem készültünk rá eléggé és talán a megszokott beállításokhoz képest nem fókuszáltunk arra amitől a garnélák jól néznek ki. Sajna én a másik akvárium fotozása miatt nem is igazán tudtam ránézni mi történik a garnéla részen.
A workshop végén láttam pl Tibinél egy spec szerkezetet ami tök jól jött volna macro fotóhoz :)

A garnikhoz sokkal nagyobb zársebesség és nagyobb f kell mint az aksikhoz.
Az igazán jó képek 1/150-1/200 környéként készülnek és f 10 felett. Erre viszont sok sok fény kell.

A másik tanulság az volt, hogy elég egy egészen apró üveg amiben épp csak kicsit tud menni a garnéla. Egy 30-as kockában nagyon ritkán kerül a masina elé....

Ezt az egy képet találtam. Croppoltam. Ez a végén az én masinámmal volt strobival.
De kellett volna még néhány óra, hogy meglegyen az a pár ütős kép.


Photo workshop - Guest's Shrimp Photo by viktorlantos, on Flickr
 
pedig piga ottvolt az iwagumin is, ahogy leccgó is - csak jó szokásához híven akkoris későn jött és lekéste a bemutatkozót :)
 
Először is hálás köszönet a szíves vendéglátásért!

Személy szerint a vége előtt el kellett mennem, mert másnap indult a család nyaralni és nem akartam "túlfeszíteni a húrt", de a képek photoshopon történő elemzéséig ott voltam úgyhogy a lényeg megvolt. :)

Én az alábbi következtetéseket vontam le a saját akváriuml kiindulva:

-valóban "egy-két" aprósággal hatalmasat lehet javítani a vizuális élményen, aláig várom, hogy összeszedjem hozzá azt az egy-két "apróságot" és kipróbáljam
-mint ahogy az a workshop-on előjött, nem mindegy az akvárium faltól való távolsága. Sajnos ez az én esetemben 5 cm kürül van, így más most látom milyen nehéz lesz befotózni. Másik oldalon viszont mégsem állíthatom a szoba közepére az akváriumot.
-habár van 6x39w az akvárium felett, de úgy került beépítésre a plafonba, hogy azt 30 cm-alá sajnos nem tudom leereszteni, pedig látványos volt a különbség 30 cm-rel alacsonyabbra eresztve a lámpát! Lehet, hogy megérte volna, hogy ne nyíilegyenesen álljon a vezeték.
-részemről örültem volna annak, ha esetleg hátulról egy T5-ös bevilágított kép készül mert jelenleg ezt tartom az egyetlen alternatívának, ha azt a képminőséget tekintjük állandónak a képletben, amit Viktor közzétett. Nézegettem a studióvakukat és egy olyan szett ára, amivel hasonlóan szép képet lehetne készíteni 200eft körül mozog. (Lehet persze bérelni is 10.000 forint körül.) Mivel másodlagos haszonsításról nem lenne szó, én inkább fénycsőből próbálnék meg házilag valamilyen softbox szerűséget építeni, amit betennék az akvárium mögé. így talán összejönne kb. 500 watt.
-és még be kell szereznem valamilyen becsületes képszerkesztőt is

Ki gondolta volna akkor, hogy ilyen összetett ez a hobbi, amikor a gyerekeknek vettem egy akvárium szettet?:)

Zoli
 
Először is hálás köszönet a szíves vendéglátásért!

Személy szerint a vége előtt el kellett mennem, mert másnap indult a család nyaralni és nem akartam "túlfeszíteni a húrt", de a képek photoshopon történő elemzéséig ott voltam úgyhogy a lényeg megvolt. :)

Én az alábbi következtetéseket vontam le a saját akváriuml kiindulva:

-valóban "egy-két" aprósággal hatalmasat lehet javítani a vizuális élményen, aláig várom, hogy összeszedjem hozzá azt az egy-két "apróságot" és kipróbáljam
-mint ahogy az a workshop-on előjött, nem mindegy az akvárium faltól való távolsága. Sajnos ez az én esetemben 5 cm kürül van, így más most látom milyen nehéz lesz befotózni. Másik oldalon viszont mégsem állíthatom a szoba közepére az akváriumot.
-habár van 6x39w az akvárium felett, de úgy került beépítésre a plafonba, hogy azt 30 cm-alá sajnos nem tudom leereszteni, pedig látványos volt a különbség 30 cm-rel alacsonyabbra eresztve a lámpát! Lehet, hogy megérte volna, hogy ne nyíilegyenesen álljon a vezeték.
-részemről örültem volna annak, ha esetleg hátulról egy T5-ös bevilágított kép készül mert jelenleg ezt tartom az egyetlen alternatívának, ha azt a képminőséget tekintjük állandónak a képletben, amit Viktor közzétett. Nézegettem a studióvakukat és egy olyan szett ára, amivel hasonlóan szép képet lehetne készíteni 200eft körül mozog. (Lehet persze bérelni is 10.000 forint körül.) Mivel másodlagos haszonsításról nem lenne szó, én inkább fénycsőből próbálnék meg házilag valamilyen softbox szerűséget építeni, amit betennék az akvárium mögé. így talán összejönne kb. 500 watt.
-és még be kell szereznem valamilyen becsületes képszerkesztőt is

Ki gondolta volna akkor, hogy ilyen összetett ez a hobbi, amikor a gyerekeknek vettem egy akvárium szettet?:)

Zoli


Sajnos a T5 lámpatest, ha be is fért volna hátulra, lehet végig tartani kellett volna :)

Készültek már ilyen képeink, nagyon jó fotókat lehet így is készíteni természetesen.

IAPLC 2012 entries Rank #111 | Flickr - Photo Sharing!
Project Name - Forest | Flickr - Photo Sharing!

Az előnye, hogy olcsóbb és könnyen megoldható.

Hátránya, hogy nem lehet szabályozni. Állantó fény van ami stresszeli a halakat és bedurrantja a növényeket. Melegít, ezért gyorsnak kell lenni hozzá.
 
Sajnos a T5 lámpatest, ha be is fért volna hátulra, lehet végig tartani kellett volna :)

Készültek már ilyen képeink, nagyon jó fotókat lehet így is készíteni természetesen.

IAPLC 2012 entries Rank #111 | Flickr - Photo Sharing!
Project Name - Forest | Flickr - Photo Sharing!

Az előnye, hogy olcsóbb és könnyen megoldható.

Hátránya, hogy nem lehet szabályozni. Állantó fény van ami stresszeli a halakat és bedurrantja a növényeket. Melegít, ezért gyorsnak kell lenni hozzá.

Köszi Viktor a választ!

Én a következőre gondoltam:

egy lábakkal ellátott keret (így nem kell tartani), amibe beépítésére kerülnének a csövek. A egészet bevonni az akvárium felőli oldalon a softboxoknál használt anyaggal, hogy ne 5 csövet lehessen látni, hanem egy homogén felületet. Továbbá tennék rá egy olyan szabályozót, amivel a fény erősségét lehetne állítani. (Mint a dimmelhető ATI lámpa csak computer nélkül.)

A hátteret persze ezen túlmenően az akvárium falához fogatnám, mint a workshopon.

Nem tudom mennyibe kerülhet egy ilyet alkotni, de ráérzésre olcsóbb, mint egy vaku.

A hátrány kétségtelenül az amit leírtál, miszerint nagyon rá kell készülni, ahogy Te is írtad.

Meglátjuk, ha sikerül összehoznom, publikálom.

Zoli
 
Erdekelne,olyan Foto is ami bemutatja a fotozäst!!nem csak a vegeredmenyt,hanem amikor lätni,hogy mi van az aki mögött,milyen vakuk,karton,lämpäk stb.olyan verk fotokra gondoltam amikböl a nem jelenlevök(sajna 1200km tävolsäg)is tanulhatnak.Nagy segitseg lenne itt pär kertesznek aki szeretne akit fotozni.elöre is köszi.
 
Kedves Viktor!
Párommal lemaradtunk az előző workshopról, hirtelen elutaztunk és sehogy sem tudtam megoldani. Viszont ez olyan téma volt, ami a feleségemet is érdekelte és Ő is csalódott volt, hogy lemaradt. (fotós lélek) Szóval a kérdésem, hogy lehetne-e pótolni valamikor ezt a témát? Esetleg egy újabb workshop?
A kérdés azért merült fel bennem, mert próbáljuk fotózni az akváriumomat versenyre és hát nem lesz az igazi :) Ma még kap egy esélyt, de sok olyan kérdés merült fel, amire ez a workshop adott volna választ...
Nekem az is jó, ha szólsz mikor legközelebb kicuccolsz technikával!
 
Back
Oldal tetejére