• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2013.08.17. Workshop - Akvárium fotózás

Elnézést szeretnék kérni,de nem tudok részt venni a mai workshopon.Asszonynak más elképzelései vannak a napról,pedig minden héten emlékeztettem rá,hogy nekem ma programom van(szerinte nem szóltam róla).A békesség megőrzése érdekében jobb engednem.Aki tartós párkapcsolatban él remélem megérti:)Elnézést,hogy foglaltam egy értékes helyet...:giggle:
 
Indul a workshop :)

2013_%2525208_17_13_42.jpg
 
Köszi mindenkinek aki eljött ezen a forró szombati napon. Reméljük hasznosan telt ez a néhány óra. A fótókat hamarosan felteszem így lehet majd mazsolázni kinek melyik jön be a legjobban.

Addig is jó pihit és hétvégét mindenkinek :) Rövidesen jönnek a fotók (y)
 
Köszönöm minden GA-s fiúnak a lehetőséget. Én személy szerint fantasztikusan éreztem magam. Rengeteg dolgot tanultam, ellestem, amit a későbbiekben fel fogok tudni használni. Hasznos és családias volt. Jó volt látni az arcokat a nickek mögött!
 
És akkor a lépések:


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
1. Fekete háttér ATI 4*39W


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
2. Fekete háttér ATI 4*39W, fekete vászon a tükröződés ellen


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
3. Fekete háttér ATI 4*39W, fekete vászon a tükröződés ellen. Fekete karton amivel letakartuk a lámpát


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
3. Fehér háttér ATI 4*39W, fekete vászon a tükröződés ellen


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
4. Fehér háttér ATI 4*39W leengedve, fekete vászon a tükröződés ellen


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
5. Fehér háttér ATI 4*39W, hátulról vakuval megvillantva. Tibi gépe


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
6. Fehér háttér. Felülről vakuval megvillantva kis soft box. Tibi gépe


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
7. Fehér háttér. Felülről vakuval megvillantva nagy soft box. Tibi gépe


Aquarium photo workshop by viktorlantos, on Flickr
8. Fehér háttér. Felülről Bowens 500W softbox.
 
Köszike mindenkinek a visszajelzést és a lájkokat.

Tegnap óta volt időm rendesen átnézni a képeket. Végül a leengedett vizes képek lettek a legjobbak.

Utómunkában a következő történt a RAW képeken Lightroomban:
  • Exposure korrekció. Világosak voltak a képek, vissza kellett vennem -0.6 egységet
  • Sharpness 50
  • Az utolsó képsorozaton elfáradtak a segítők és a hátsó falon lévő bowenset nem megfelelő szögben tartották :) Ezért a jobb sarkon volt egy rossz fénycsík és a bal oldali hátsó üvegnél egy sötét folt. Szerencsére ezek exposure korrekcióval orvosolhatóak anélkül, hogy bármilyen módon pixelt variálnék a képen. Szóval Adjustment Brush és ezeken a pontokon kapott +1-2 exposure-t az aki. Így egyenletesen fehér lett a háttér és nem kell újra fotózni :D
A fényképező állvány feje nagyon hangyányit lefele billent. Ettől a kép sarka kicsit összetartott. A fenti Lightroom-os képet ezért bedobtam Photoshopba és Transform - Perspective-el kihúztam az alsó sarkait, hogy párhuzamos legyen az üveg éle. Ezzel sem ártottam a képnek, mivel ez olyan művelet mint at átméretezés vagy a LENS Correction alacsony fókusztáv miatti hordónál.

A kép most már meg volt. De mivel a kamerán rendesen vissza volt véve minden (sharpness stb) így kapott még egy RGB Curve hajlítást. És egy Unsharp Masking élesítést.

Ezek a műveletek semmilyen képi beavatkozással nem járnak. A RAW állapota visszakövethető. Max azon a versenyen indulna hátrányba ahol vágatlan képet kérnek. Persze ez is vicc, mert ott a szervezők csinálják meg a fenti lépéseket ugyanígy mielőtt felkerül a webre vagy nyomtatásba menne az anyag.

Az Amanda raj nagyon sok képen jól szerepelt. Sajnos a vaku miatti sötét fotózásnál nem vettük észre, hogy az amano garnélák fent voltak a köveken. Talán ez az egyetlen zavaró dolog.

Parancsoljatok 3 kép és ezzel le is zárom a workshop dolgait. Szerintem sikerült egy jó fotót csinálni az akváriumról amivel magunkat is übereltük kicsit és az akvárium legszebb állapotát is méltón meg tudtuk örökíteni. Az elkészült képek 3800 pixel-ben is pazarul festenek, de a flickr-re 1600 és 2500 pixelben tettem csak fel.

A kész képek bármilyen magazinban megállnák a helyüket a méret és a minőség miatt.


Workshop photos - Final ones by viktorlantos, on Flickr


Workshop photos - Final ones by viktorlantos, on Flickr


Workshop photos - Final ones by viktorlantos, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére