• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2010 IAPLC 1-27

Dehogy, semmi gúny és irónia. Azt írtam, hogy értem, amire gondoltál.
Na
:)
 
A 6. akváriumról közben előkerült egy nagyobb fotó is. Nem semmi! :eek:
 
És a győztes aki...:

grand_prize.jpg
 
Nagyon komoly a kép,végtelen ködös mélysége van az akinak.Talán a tükröződés miatt?
 
Nem igazán jártam utána, de egy ilyen kaliberű versenyre való nevezéshez tényleg elég egy adag jól belőtt kép meg egy részletes leírás? Jó, igaz, nem vihetjük be az akikat Amanoékhoz, de ez azért tényleg megmosolyogtató.. :)
Tessék, jött egy photoshop mókus, és meghülyítette a világot.. :)
 
Bakik minden versenyen előfordulnak. Pláne egy ilyen monumentális szervezésnél. A fotómanipuláció azért nem tudta még nagyon megvetni a lábát és remélem nem is fogja a versenyen.
De amíg ilyen akváriumok vannak a krémben nincs okunk a panaszra:

ő volt a 17-es versenyző. :shock:

RgYRL5S4vVQ

HsYHa27X92o

Egyébként elég nagy felbntásban érkeznek be a fotók ezen a turpisságok nagy rész szerintem kiszúrható.

Pörgessetek bele azóta pár értelmezhetőbb fotó is felkerült:
http://acuariorosa.com/2010/08/10/the-i ... test-2010/
 
viktorlantos said:
ő volt a 17-es versenyző.

RgYRL5S4vVQ

HsYHa27X92o

Gyönyörű ahogy együtt egy irányba úsznak a halak ebben a szép akváriumban. Az együtt úszást hogyan sikerül elérniük a versenyfotóknál, és ennél a videónál is? Mi lehet a trükk? Mert itt nincs hajszáritós vízkeverés, nincs benne vízáramlás, nincs semilyen zavaró körülmény. Vagy etetés előtt készülnek a képek? Vagy a háttérben áll a gazda ostoral és korbácsal? :lol:
 
kocsa said:
Gyönyörű ahogy együtt egy irányba úsznak a halak ebben a szép akváriumban. Az együtt úszást hogyan sikerül elérniük a versenyfotóknál, és ennél a videónál is? Mi lehet a trükk? Mert itt nincs hajszáritós vízkeverés, nincs benne vízáramlás, nincs semilyen zavaró körülmény. Vagy etetés előtt készülnek a képek? Vagy a háttérben áll a gazda ostoral és korbácsal? :lol:
A rajban úszás több tényezőtől is függ, erről írtam korábban itt: viewtopic.php?f=21&t=145&start=0#p1680 Ha megfigyeled ebben az akváriumban elég nagy elöl az úszótér. Amint azt a linkelt írásomban is említettem, a nagyobb, nyílt tereken a rajhalok inkább úsznak együtt, mint a növényekkel sűrűn benőtt akváriumokban. Viktor leírta, hogyan sikerült nekik terelgetni a halakat a fotózás alatt. Hasonló elrendezésű az akváriumunk, és én is azt figyeltem meg, hogy ha átmegyek az aki egyik oldaláról a másikra, a fekete neonjaim elöl a nyílt úszótérben szépen összeállva átúsznak a másik oldalra, és fordítva. Erre rá lehet segíteni azzal, hogy párszor benyúlsz akiba a halak felé, ez szépen összeugrasztja őket rajba, aztán jöhet a sétálgatós móka és az exponálás. A fenti akinál az is számít, hogy elég sok hal van együtt. Egy nagyobb csapat mindig látványosabban tud összeállni, ahogy korábban is írtam, minél többen vannak, annál inkább vonzzák egymást az egyedek. Összefoglalva szerintem három dolog számít: a raj nagysága, az akvárium mérete, és az ebből rendelkezésre álló nyílt úszótér.
 
Új irány? :lol:
Akkor a HAC 2010-es versenyre is lehet nevezni 2 vagy 3 hetes akival és nem is lesz utólsó? :lol:
Ez tényleg elszomorító egy ilyen nagy szabású versenyen! :(
 
Tudom, hogy ezzel egyedül vagyok, de nekem ettől függetlenül nincs problémám az akváriummal. Mint egy tengerparti gyéren növényes rész. Ez is egy darabka természet. Nem összehasonlítható egy durván benövényesített akváriummal, de működhet. Persze lehet csak azért kapott ilyen helyezést, hogy állandóan beszéljenek a versenyről :lol:
 
oRphEus said:
A rajban úszás több tényezőtől is függ, erről írtam korábban itt: viewtopic.php?f=21&t=145&start=0#p1680 Ha megfigyeled ebben az akváriumban elég nagy elöl az úszótér. Amint azt a linkelt írásomban is említettem, a nagyobb, nyílt tereken a rajhalok inkább úsznak együtt, mint a növényekkel sűrűn benőtt akváriumokban. Viktor leírta, hogyan sikerült nekik terelgetni a halakat a fotózás alatt. Hasonló elrendezésű az akváriumunk, és én is azt figyeltem meg, hogy ha átmegyek az aki egyik oldaláról a másikra, a fekete neonjaim elöl a nyílt úszótérben szépen összeállva átúsznak a másik oldalra, és fordítva. Erre rá lehet segíteni azzal, hogy párszor benyúlsz akiba a halak felé, ez szépen összeugrasztja őket rajba, aztán jöhet a sétálgatós móka és az exponálás. A fenti akinál az is számít, hogy elég sok hal van együtt. Egy nagyobb csapat mindig látványosabban tud összeállni, ahogy korábban is írtam, minél többen vannak, annál inkább vonzzák egymást az egyedek. Összefoglalva szerintem három dolog számít: a raj nagysága, az akvárium mérete, és az ebből rendelkezésre álló nyílt úszótér.

oRphEus köszönöm a kimeritő válaszodat. Ismét sikerült valami újat tanulnom, lehet egyszer majd kipróbálom.

viktorlantos said:
419-es egy végleges fotó azt tudom: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... uff-4.html

Ha ez az új stílus :crazy: akkor nekem nem jön be! Nem is nevezhető igazán növényes akváriumnak.
 
Back
Oldal tetejére