• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2010 IAPLC 1-27

Cheers Nelson, thanks for sharing these. ;) :angel:
They look awesome. Can't wait to see the real photos. :thumbup:
 
Cheers Neil. Looks like the FG carpeting plants' time is over for now... Almost all of them come with sandy FGs. :idea:
 
Thanks Nelson :thumbup:

Közben pár fotó a top 27-ből már előkerült jobb minőségben is.

7. Grigoriy Polishchuk (Ucrania)
1274801287.6.01_53_l.jpg


8. Long Tran Hoang - Vietnam
2010_8.jpg


12. May Kwan - Hong Kong
2010_12.jpg


19. Lin Ting Quan - Taiwan

2010_19.jpg
 
kedvenceim : 5,7,9,10,11,27
Némelyik engem már nem is emlékeztet akváriumra :?
Egyébként minden elismerésem, vannak elég merész formák ;)
 
Félelmetes formákat ki tudnak találni! Minden verseny után úgy gondolom hogy már nem lehet egyebet kitalálni, de aztán mégis!! :D Nekem most a 18-as tetszik nagyon, csak kéne egy jó kép róla.
 
A 7es (Grigoriy Polishchuk akváriuma) milyen durván ütős így hogy nem fénycsővel van megvilágítva hanem vannak benne árnyékok fényvetülések. Még ha csak a fotózás kedvéért is.

..de akkor is.

Lenyűgöző fotó. :shock:

Valahogy most pont én is úgy vagyok, hogy ezek az erdei hangulatok fogtak meg és lám. az 1. helyezett is...
 
someday said:
A 7es (Grigoriy Polishchuk akváriuma) milyen durván ütős így hogy nem fénycsővel van megvilágítva hanem vannak benne árnyékok fényvetülések. Még ha csak a fotózás kedvéért is.

..de akkor is.

Lenyűgöző fotó. :shock:

Valahogy most pont én is úgy vagyok, hogy ezek az erdei hangulatok fogtak meg és lám. az 1. helyezett is...

A 7-es akváriumtól hangos a net. Illetve attól, hogy múlt évben 136. volt

2009numero136.jpg


idén 7.

2010numero7.jpg


tény, hogy az akvárium jobban néz ki, viszont tükrözte. Emiatt hőzöngenek sokan. Jogosan. A tulaj pedig magzarázkodik, hogy az első volt tükrözve stb stb.

Mind1 ez csak érdekesség. Én kizártam volna ilyen képmanipulációért. Azok akik pedig azt mondják, hogy legalább a top 27-ben ne legyen ilyen szerintem igazuk van.
 
Kép maniupuláció alatt azt érted, hogy szerinted számítógéppel szerkesztette?
Az nem lehet hogy valaki bele van szerelmesedve egy stílusba, és a hard scapet képező fákat újra felhasználja? Vagy ez már szabálytalanságnak számít?
 
A tükrözés alatt ezt értem:

2009numero136jpgREFLEJADA.jpg


Látszik, hogy ugyanaz az akvárium, pár apró módosítással.

Namtar said:
Kép maniupuláció alatt azt érted, hogy szerinted számítógéppel szerkesztette?
Az nem lehet hogy valaki bele van szerelmesedve egy stílusba, és a hard scapet képező fákat újra felhasználja? Vagy ez már szabálytalanságnak számít?

someday said:
Hol kell észrevennünk tükrözés manipulációt?

A kép manipuláció az, hogy egy olyan dolgot küld be ami nem létezik. Az akvárium tükörképe nem az ahogy az akvárium a valóságban fest. Volt erre egy ellenérv, hogy "nem manipuláció, mert a tükörben ezt látod" de ez komolytalan. Vannak többen akik nulláról újraépítenek egy akváriumot tükrözve. Pl. Enrico Serena is mutatott ilyet a múltkor. A szokásos kontraszt, élesség, színtelitettségen kívűl mást nem lehet. Nem vághatod a képet, nem torzíthatod, retusálhatod. A tükrözés is egy torzítás. Sajnos ezt kiszúrn lehetetlen szinte. Legalábbis bírói szinten, de azért a top 27 akváriumokat szigorúbban is megnézhetnék.
 
Ja értem!

Én meg a képen belül kerestem valami pluszt ami nincs is ott.

Így abszolút igaz.
Sőt ez így egy kalap k@ki... :thumbdown:
Eredményt nem érdemelt volna szerintem sem.
Viszont mint koncepció és kép (ha mint laikus nem tudok erről a sunyiságról) engem nagyon megfogott.
 
Hát igen. Az akvárium ettől még szép. Tükör vagy nem tükör.
Nagyon sokat javult, fejlődőtt csak ha más nem, a tükrözésért büntetés járt volna, amiért eleve nem végezhetett volna a top 27-ben.
Ráadásul az ADA versenyen a top 27-ben szereplő akváriumok között nem lehet olyan, ami ugyanazt a dekorációt, felépítményt tartalmazza mint múlt évben. Vagy hasonlít rá. Ezért is intés jár.

29.jpg


érdekesség, hogy múlt évben büntetést kapott a fenti akvárium alkotója. túlságosan hasonlót alkotott.
így a pontszámai alapján top 3-ból, kiesett a 35. helyre a büntetőpontok miatt.

pedig hát most őszintén ez az akvárium kicsit jobban különbözik ;)
 
atti76 said:
someday said:
Sőt ez így egy kalap k@ki... :thumbdown:

Ezt azért nem mondanám...
Nem, nem, nem. Azt hiszem félreértesz.
someday said:
Viszont mint koncepció és kép (ha mint laikus nem tudok erről a sunyiságról) engem nagyon megfogott.
Az akvárium fantasztikus.
De ha a képet fogta és megfordította photoshoppal és úgy beküldte, hogy szinte ugyanaz az akvárium, aminek a hivatalos értékelése már megtörtént (igaz adott évben)...
szal betükrözni és így trükközni.. az ér keveset. Erre értettem.

...De a kép nálam úristen (zomg) kategória.
Nem a jó ízlést akartam lek@kizni, hanem a - szerintem - surmók eljárást.
 
Néhány akváriumnál megfigyelhető egyfajta végtelen mélység. Ha nem is végtelen, de feltűnően nagy. Ezeket csupán megfelelő arányokkal vagy esetleg valami ügyesen hátulra helyezett tükrök segítségével teszik végtelenné?
 
Proci said:
Néhány akváriumnál megfigyelhető egyfajta végtelen mélység. Ha nem is végtelen, de feltűnően nagy. Ezeket csupán megfelelő arányokkal vagy esetleg valami ügyesen hátulra helyezett tükrök segítségével teszik végtelenné?

Sok a mély akvárium, de okosan fotózzák a legtöbbet. Minden akváriumnál más objektív működik. Ettől lesz ilyen jó kis változatos az összkép.
 
Back
Oldal tetejére