• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Burney javasolta az ecetet korábban a Chihiros fórumon. De vegyes a vélemény az ecetről. Vesztenivalóm nincs alapon próbáltam ki.
Én ecetet soha nem javasoltam csak megemlítettem, hogy felmelegített ecetet is szoktak használni. Én annó Twinstaron próbáltam de nem vált be. A Chihiros citromsavat javasol de én annál sem éreztem változást végül ami nálam bevált az a hipó alapú domestos.
 
Én ecetet soha nem javasoltam csak megemlítettem, hogy felmelegített ecetet is szoktak használni. Én annó Twinstaron próbáltam de nem vált be. A Chihiros citromsavat javasol de én annál sem éreztem változást végül ami nálam bevált az a hipó alapú domestos.
Valószínű, hogy akkor nem vízkő volt a lerakódásod, hanem baktériumok által képzett biofilm. Na, arra jó a hypo. ✌️
 
Valószínű, hogy akkor nem vízkő volt a lerakódásod, hanem baktériumok által képzett biofilm. Na, arra jó a hypo. ✌️
Itt nem a hypón van a hangsúly ha nem a többi hatóanyagon ami szétzúz minden trutyit. hyposat csak azért mert könnyebb eltávolítani vízzel. Az üveg termékeket is erőlködés nélkül csilivilire varázsolja. De lágyvíznél sose lesz olyan nagymértékű vízkő mint a csaposnál. de van már vízkőoldó domestos is... én kipróbálnám azt is. És egyébként nem csak vízkövet kell eltávolítani a rácsról hanem a beégett lerakódásokat is... tehát nem lehet fekete a rács.
 
Itt nem a hypón van a hangsúly ha nem a többi hatóanyagon ami szétzúz minden trutyit. hyposat csak azért mert könnyebb eltávolítani vízzel. Az üveg termékeket is erőlködés nélkül csilivilire varázsolja. De lágyvíznél sose lesz olyan nagymértékű vízkő mint a csaposnál. de van már vízkőoldó domestos is... én kipróbálnám azt is. És egyébként nem csak vízkövet kell eltávolítani a rácsról hanem a beégett lerakódásokat is... tehát nem lehet fekete a rács.
Nálam alapból fekete volt.
 
Sziasztok!
Vízcsere kész.
Ma néztem Bíró Jocitól Hygrophila difformis videót, mert az enyém nem igazán nő. Elvileg a talaj közelében kúszik. Valaki mutatna egy szép kifejlett egyedet? Ma szerzek be monofoszfátot.
Vasárnap visszavettem a piroskék ledeket a régi értékre. Az ambúlia nem nyúlik így annyira. Jó lecke volt mire képes plusz 20%.
A pogostemon helferivel nem tudom mi lesz. A régi leveleket eldobálták. Az egyiken van új levél. Egyet kitúrtak a harcsák, de gyökér semmi nem volt rajta.
A terhes szifó elpusztult, de több ivadék is van.
78520210920_112913.jpg
5 naponta fogok 50l vizet cserélni, míg le nem megy a nitrát 20 alá.
Zöldüljön!
 
Sziasztok!
Tegnap volt vízcsere, mivel a monofoszfát adagolása sokat javított a növények állapotán és a nitrát is elkezdett lefelé kúszni.
A halak jól vannak. Egy Párduccsík gondolta, hogy kívül tágasabb.
Az ambúlia sűrűbben hozza a hajtásokat. A megnyúlt szárrészeken csillószerű algát vettem észre.
A pogostemom helferi gyökérről új hajtást hozott.
A difformis továbbra is kopaszodik. Már arra is gondolok, hogy nem jól ültettem el, mert a szárán hozott kapaszkodó gyökerek nem tudnak talajban rögzülni.
Van két 1cm körüli szifó akik megtalálták egymást és már együtt 'bandáznak':D
29720210927_114538.jpg
Tápozás: Monofoszfát és monokálium kétnaponta 2ml.
Planter és carbo: 1.5 és 2.5ml naponta
Zöldüljön!
 
Sziasztok!
Tegnap volt vízcsere, mivel a monofoszfát adagolása sokat javított a növények állapotán és a nitrát is elkezdett lefelé kúszni.
A halak jól vannak. Egy Párduccsík gondolta, hogy kívül tágasabb.
Az ambúlia sűrűbben hozza a hajtásokat. A megnyúlt szárrészeken csillószerű algát vettem észre.
A pogostemom helferi gyökérről új hajtást hozott.
A difformis továbbra is kopaszodik. Már arra is gondolok, hogy nem jól ültettem el, mert a szárán hozott kapaszkodó gyökerek nem tudnak talajban rögzülni.
Van két 1cm körüli szifó akik megtalálták egymást és már együtt 'bandáznak':D
View attachment 155289
Tápozás: Monofoszfát és monokálium kétnaponta 2ml.
Planter és carbo: 1.5 és 2.5ml naponta
Zöldüljön!
Szépen zöldülnek :) A plusz foszfáttal lehet hogy helyrebillentetted az arányokat. Ettől rendbe fognak jönni a növények, és remélhetőleg a zöld szőralga is eltűnik. A felkopaszodott részeket később visszavághatod, így az algás száraktól is megszabadulhatsz. A difformis elég nehezen indul meg. Nekem egy évig vegetált. Valaki írta, hogy a difformis szárát nem dugja bele a talajba, hanem ráfekteti, és kővel lesúlyozza. Lehet, hogy így hatékonyabb, bár szerintem nem ezen múlik, hogy tud-e gyökeresedni.
A párducsík kiszökése meglep. Nem hallottam még ilyesmiről.
 
Sziasztok!
Mai mérések:
Nitrát: 20alatt. Kicsit sötétebb a 15-nél.
Foszfát: 1
Tds:165.
Kiváncsiságból rámértem a keménységre.
12-6.
Alakul. A polisperma sűrűbben hozzá a leveleket. A következő vízcsere és mérés után elkezdem újra a makrót. Kíváncsi leszek a 'laboreredményekre'.
Ma csinálok egy átrendezést.
Kijön a sarokból a difformis és előre a kókuszhéjhoz kerül, vízszintes helyzetben kaviccsal súlyozva. Így több fényt is kap. Olvastam, hogy fényhiány esetén is felkopaszodhat.
A helyére átokhínár kerül. Van belőle bőven.

Más. Ma elszívtam az erkélyen egy cigit és a régi pókos terráriumot nézegetve egy vivárium ugrott be.
30as kocka.
Milyen állat érezné jól benne magát?
Ismertek ilyen felállásban naplót?
Majd jövök képekkel.
Szép napot!
 

Attachments

  • 20210928_103821.jpg
    20210928_103821.jpg
    310.5 KB · Megtekintések: 39
Ambúlia metszés és az átültetések. Várom a változást. Remélem megindul a difformis.
A difformist azért (is) szeretem, mert pár nap alatt is látszik rajta a változás, pozitív és negatív irányban is. Nagyon igénytelen gaz.
Ha a difformis ilyen satnya, akkor ott problémák vannak. Nem ijesztegetés miatt írom, hanem, hogy meg kell keresni a hibát.
Egyébként a difformisból egy körömnyi, letört, víz tetején úszó levéldarabka is gyökeret ereszt pár nap alatt. Az ültetést nem kell túlgondolni. Nem ott lehet a baj.
 
A difformist azért (is) szeretem, mert pár nap alatt is látszik rajta a változás, pozitív és negatív irányban is. Nagyon igénytelen gaz.
Ha a difformis ilyen satnya, akkor ott problémák vannak. Nem ijesztegetés miatt írom, hanem, hogy meg kell keresni a hibát.
Egyébként a difformisból egy körömnyi, letört, víz tetején úszó levéldarabka is gyökeret ereszt pár nap alatt. Az ültetést nem kell túlgondolni. Nem ott lehet a baj.
Fény hiányra gondoltam még. Itt több fényt kap.
 
Sziasztok!
Mai mérések:
Nitrát: 20alatt. Kicsit sötétebb a 15-nél.
Foszfát: 1
Tds:165.
Kiváncsiságból rámértem a keménységre.
12-6.
Alakul. A polisperma sűrűbben hozzá a leveleket. A következő vízcsere és mérés után elkezdem újra a makrót. Kíváncsi leszek a 'laboreredményekre'.
Ma csinálok egy átrendezést.
Kijön a sarokból a difformis és előre a kókuszhéjhoz kerül, vízszintes helyzetben kaviccsal súlyozva. Így több fényt is kap. Olvastam, hogy fényhiány esetén is felkopaszodhat.
A helyére átokhínár kerül. Van belőle bőven.

Más. Ma elszívtam az erkélyen egy cigit és a régi pókos terráriumot nézegetve egy vivárium ugrott be.
30as kocka.
Milyen állat érezné jól benne magát?
Ismertek ilyen felállásban naplót?
Majd jövök képekkel.
Szép napot!
Kezdődő MTS szindróma? :) :)
Gondolom, a kocka eleje nyitható, ezért nem lehet teljesen feltölteni vízzel. Így csak egy arasznyi vízoszlop lehetne. Szerintem egy akvaterráriumnak tökéletes lenne. Vízből kinövő növényekkel be lehetne tölteni a teret, alulra pedig mehetne néhány garnéla. Sok múlik azon, hogy a háttér és az aljzat miből készült, terheli-e a vizet.
A difformis nagyon szereti a fényt, árnyékban nem fejlődik rendesen.
 
Kezdődő MTS szindróma? :) :)
Gondolom, a kocka eleje nyitható, ezért nem lehet teljesen feltölteni vízzel. Így csak egy arasznyi vízoszlop lehetne. Szerintem egy akvaterráriumnak tökéletes lenne. Vízből kinövő növényekkel be lehetne tölteni a teret, alulra pedig mehetne néhány garnéla. Sok múlik azon, hogy a háttér és az aljzat miből készült, terheli-e a vizet.
A difformis nagyon szereti a fényt, árnyékban nem fejlődik rendesen.
Az aljzat a bent maradt tőzeg. A háttér kérdéses. Rápróbálok.
 
Kezdődő MTS szindróma? :) :)
Gondolom, a kocka eleje nyitható, ezért nem lehet teljesen feltölteni vízzel. Így csak egy arasznyi vízoszlop lehetne. Szerintem egy akvaterráriumnak tökéletes lenne. Vízből kinövő növényekkel be lehetne tölteni a teret, alulra pedig mehetne néhány garnéla. Sok múlik azon, hogy a háttér és az aljzat miből készült, terheli-e a vizet.
A difformis nagyon szereti a fényt, árnyékban nem fejlődik rendesen.
:) Persze, minden növény szereti a fényt. :) De itt tápanyag hiányra gyanakodnék. Nekem "fény nélkül" is nő, mint a dudva. Ha nem kap elég fényt vagy éppen átszoktatás alatt van, akkor a levelei inkább kerekdedek és nem a jellemző cakkosságúk. Én azzal magyaráznám, hogy igyekszik megnövelni a felületet, amivel tápot vagy fényt vehet fel. Aztán, ha beindul, akkor szép cakkos, telt levelei lesznek, mint a reklámfotókon.
Viszont itt épp az ellenkezőjét látjuk: A levelek vékonyak, az erek kidagadnak rajta. Olyan, mintha nem lenne miből felépítenie magát.
Elnézést a pongyola, szakszerűtlen fogalmazásomért, de még mindíg nem értek a növényekhez, nem vitatkozni akarok, csak a megfigyelésemet próbáltam leírni, konyhanyelven. ☮️
 
Utoljára módosított:
Más. Ma elszívtam az erkélyen egy cigit és a régi pókos terráriumot nézegetve egy vivárium ugrott be.
30as kocka.
Milyen állat érezné jól benne magát?
Ismertek ilyen felállásban naplót?
Ha vízi állatokat tervezel bele, akkor tényleg a legkézenfekvőbb a garnéla :)
Milyen magasan lehet feltölteni? kb 10 cm? így én az első felébe csak vékony homokot raknék, növények nélkül, minimál hardscape-pel.
Hátul viszont sokkal több helyed lesz emers növényeknek, akár kisebb terráriumiak is mehetnek.
Ha jól látom itt hasonló az üvegmagasság, csak ötletnek írom.
 
Ha vízi állatokat tervezel bele, akkor tényleg a legkézenfekvőbb a garnéla :)
Milyen magasan lehet feltölteni? kb 10 cm? így én az első felébe csak vékony homokot raknék, növények nélkül, minimál hardscape-pel.
Hátul viszont sokkal több helyed lesz emers növényeknek, akár kisebb terráriumiak is mehetnek.
Ha jól látom itt hasonló az üvegmagasság, csak ötletnek írom.
Jó ez a videó. Köszi. A szűrésre megadta az ötletet. 10cm vízoszlop fér bele. Egy gyökeres köves hardscape-re gondoltam, csobogóval.
Kipucoltam, holnap teszek bele nullás vizet, aztán kiderül mit produkál a háttér.
 
Back
Oldal tetejére