• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Dörzsölt vén róka vagy te is. ☺️ Én a társasjáték hobbit támogatom asszonypajtásnál. A Magasnyomású CO2 rendszerem ennek köszönhetem. 😉
Én még februárban szülinapjára felajánlottam egy magasnyomású mosót szülinapjára. Nem kellett neki. Elhúzódott júniusig a dolog, mikor meglátott egyet az áruházban és kellett is neki. Azóta szőnyeget mos🤣
 
Üdv!
Már nem teljesen csapvizes. De fele-fele arányban keverem majd a vízcserénél és meglátjuk mi lesz a vége.
Gratula! Level2 teljesítve! 😉Jöhet a következő szint. Én is kevertem az elején, de hamar rájöttem, hogy a számolgatás méregetés macera. Ha nem jó a Gh-Kh arányod, akkor ez csak lágyítással nem fog javulni. Nekem sok volt a Kh, egy ideig csak gh+ sóval sóztam vissza, mire elértem a kitűzött arányt. Aztán egy ideig szüttyögtem a gh+ mellé a Kh fogyás miatt egy kevés csapvíz visszakeveréssel, de hamar feladtam. Egyszerűbb a csak RO+ a gh-kh+sók.
 
Gratula! Level2 teljesítve! 😉Jöhet a következő szint. Én is kevertem az elején, de hamar rájöttem, hogy a számolgatás méregetés macera. Ha nem jó a Gh-Kh arányod, akkor ez csak lágyítással nem fog javulni. Nekem sok volt a Kh, egy ideig csak gh+ sóval sóztam vissza, mire elértem a kitűzött arányt. Aztán egy ideig szüttyögtem a gh+ mellé a Kh fogyás miatt egy kevés csapvíz visszakeveréssel, de hamar feladtam. Egyszerűbb a csak RO+ a gh-kh+sók.
Sokat mértem már, de a gh mindig duplája volt a kh-nak. Ebből a szempontból szerencsés vagyok.
Amúgy én szeretek méregetni. Tegnap vettem jó áron egy jbl tesztkoffert. Úgyhogy van most minden😀
 
Azért azt fogadd el tőlem(nem pestitől 😉), hogy a vized keménysége, összetétele nagyban függ a Duna vízhozamától is. Nem igazán állandó szerintem a Gh-Kh aránya sem, attól függően, hogy a vízgyűjtő terület mely részéről jön több víz. A kavicságy nem szűr ki mindent.🙂
Te nem olvasod Rudi naplóját?🤨😃
Szerk: Még a Hygroinfo is le van töltve😀
 
Üdv!
Mai mérések:
NO3:20
PO4:1
Kálium:10
Vas:0.2
Azért csináltam, mert a difformis és a polisperma kopaszodik alulról. Érdekes mód a siamensis burjánzik, bokrosodik alul.
Az első kettő kapott ma gyökértápot.
Emeltem a mikrót 1.5ml/napra. Remélem megszűnik a halovány vas.
 
Üdv!
Megvolt a vízcsere. Új növény az Echinodorus 'reni' A levele fura színt mutat. Lehet emersen nevelt és átalakul? Vagy nem bírja a létet nálam? Kapott táptablettát.
Múlt héten kicsit menyírtam pár szál ambúliát. Holnap megint metszenem kell.
Újabb ivadékokat fedeztem fel szifókéknál és az egyik nőstény a napokban megint szűlni fog.
27620210914_112707.jpg
42420210914_112625.jpg
Napi 3ml makró, 1.5planter és elkezdtem adagolni mono káliumot, napi 2ml.
Elkezdem csökkenteni a makrót. Meglátjuk mi történik.
Zöldüljön!
Szerk: Kapott 20l RO vizet.
 
Utoljára módosított:
Üdv!
Kálium után foszfáthiány. Kezdek arra jutni, hogy csak a monotápoldatok érnek valamit. Gyökérről hoz új hajtást a monnieri és a polisperma felkopaszodott szárán is van valami levélkezdemény. Remélem ez a tápkapszulának köszönhető.
Kivettem még egy tő vallisnériát.
Algamentest!
 

Attachments

  • 20210916_172204.jpg
    20210916_172204.jpg
    230.4 KB · Megtekintések: 20
  • 20210916_172141.jpg
    20210916_172141.jpg
    247.6 KB · Megtekintések: 20
Üdv!
Kálium után foszfáthiány. Kezdek arra jutni, hogy csak a monotápoldatok érnek valamit. Gyökérről hoz új hajtást a monnieri és a polisperma felkopaszodott szárán is van valami levélkezdemény. Remélem ez a tápkapszulának köszönhető.
Kivettem még egy tő vallisnériát.
Algamentest!
Nem mindenkinek jönnek be a gyári makro táparányok. én is próbáltam többet, aztán maradt az egyedi adag... de pár hét alatt szerintem be lehet állítani egy fix adagot, amit megszoknak a növények és akkor nem kell örökké méregetni. én konkrétan már havonta mérek.
Algamentest ;)
 
Sziasztok!
Kicsit gondolkodtam. Említettem, hogy a polysperma véget feljebb vettem a piros-kék ledeket 10%-al. Létezhet, hogy emiatt növekedhetett meg a tápanyag igény? A két dolog nagyjából egy egybefügg.
 
Ma újra beüzemeltem a Chihiros doctort. A hypos áztatás nem, de az ecetes totál lepucolta. Az első növényburjánzás tőle lett, így várom a pozitív hatását.
 
Sziasztok!
Kicsit gondolkodtam. Említettem, hogy a polysperma véget feljebb vettem a piros-kék ledeket 10%-al. Létezhet, hogy emiatt növekedhetett meg a tápanyag igény? A két dolog nagyjából egy egybefügg.
Simán lehet.
Ma újra beüzemeltem a Chihiros doctort. A hypos áztatás nem, de az ecetes totál lepucolta. Az első növényburjánzás tőle lett, így várom a pozitív hatását.
Tudtommal ott a vízkövet kell leszedni, arra jó az ecet, vagy a citromsav. @Burney megmondja, ő használ ilyet. 🙂
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére