• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Metszéssel lehet alakítani. Ha nem nyúlsz hozzá, magasra nő, és felkopaszodik a szára. Így tényleg úgy néz ki, mint a pálmafa. A szárvégeket vissza lehet ültetni, így alacsonyan tartható, előtéri növénynek is kiváló. Ha elég hosszú szár van a talajban, hogy gyökeret tudjon ereszteni, akkor nem muszáj mélyebbre ültetni. A gyökértápot meghálálja :)
Gyökértápot kapott a kör közepe.
 
Sziasztok!
Vége a nyaralásnak. Holnap jövök akváriumos képekkel. Elég nagy változások történtek egy hét alatt. Szerintem jó irányba.
De: Ma kivettem ezt a kocsonyás anyagot az aksiból. A talajon volt és gőzöm nincs mi lehet ez. Szaga nincs.
Valaki találkozott már hasonlóval?
Szerk: Vagy, hogy hova forduljak beazonosításért?
 

Attachments

  • 20210906_125335.jpg
    20210906_125335.jpg
    335.1 KB · Megtekintések: 66
Sziasztok!
Meg van a vízcsere. Az ambúliák szerintem észhez tértek. Jobb oldalon hagytam meg két szálat aminek káliumhiánya volt. A hátsó sor szebb. A Polisperma szépen megnőtt. Érdekes növény. Mindig fordul valamerre, de sosem igazán a fény felé. A Bacopát ki fogom vezetni az akváriumból gyűrűs tapadókorongal. Láttam, hogy valakinél így virágzott. A Pogostemon helferi gondolom gyökeret ereszt, mert felül még nem nőtt igazán. A rotala egy elágazással lepett meg. Még nem jelentős tömeget képvisel. Szépen nő a polisperma levelei közt.
Tegnap érkezett 7 Párduccsík a Thököly úti üzletből. Jó fotó róluk nappal nehéz. Éjjel viszont nagyon aktívak voltak. Kár volt elmenni, mert nagyon szép halakat láttam ami még kéne:D
Rézfoltos páncélosharcsa és Palacsinta algázó. Remélem még el bír az akvárium plusz 10 halat.
3 üveglazac nyomtalanul eltűnt. Lehet a szekrény mögé ugrottak ki. Egyet megmentettem már.
Felfedeztem egy kis szifót. Régebbi eresztés lehet, mert már egy centi körül van.
90120210907_110202.jpg
12820210907_110235.jpg
84820210907_110308.jpg
66620210907_110313.jpg

A kocsonyás anyagról: Már régebben látom az aksiban, csak most került elérhető helyre. Augusztusban volt a szűrőtakarításom. Szerintem újraindulásnál köphette ki csak nem vettem észre. @Zsoltiabéka gondolatait olvasva, ez lehet a magyarázat.
Tegnap leadtam a rendelésem Debrecenbe. Még nem hívtak, így valószínű lesz Echinodorus 'reni'. Jön egy RO szűrő is.
Gondolkodom egy kocka aksin 45x45x45 méretben. Sziklásabb lenne, teraszokkal, gyeppel. Gondolatban már előttem van...
A meglátásokat megköszönöm.
Zöldüljön!
 
Sziasztok!
Meg van a vízcsere. Az ambúliák szerintem észhez tértek. Jobb oldalon hagytam meg két szálat aminek káliumhiánya volt. A hátsó sor szebb. A Polisperma szépen megnőtt. Érdekes növény. Mindig fordul valamerre, de sosem igazán a fény felé. A Bacopát ki fogom vezetni az akváriumból gyűrűs tapadókorongal. Láttam, hogy valakinél így virágzott. A Pogostemon helferi gondolom gyökeret ereszt, mert felül még nem nőtt igazán. A rotala egy elágazással lepett meg. Még nem jelentős tömeget képvisel. Szépen nő a polisperma levelei közt.
Tegnap érkezett 7 Párduccsík a Thököly úti üzletből. Jó fotó róluk nappal nehéz. Éjjel viszont nagyon aktívak voltak. Kár volt elmenni, mert nagyon szép halakat láttam ami még kéne:D
Rézfoltos páncélosharcsa és Palacsinta algázó. Remélem még el bír az akvárium plusz 10 halat.
3 üveglazac nyomtalanul eltűnt. Lehet a szekrény mögé ugrottak ki. Egyet megmentettem már.
Felfedeztem egy kis szifót. Régebbi eresztés lehet, mert már egy centi körül van.
View attachment 154337
View attachment 154338
View attachment 154339
View attachment 154340

A kocsonyás anyagról: Már régebben látom az aksiban, csak most került elérhető helyre. Augusztusban volt a szűrőtakarításom. Szerintem újraindulásnál köphette ki csak nem vettem észre. @Zsoltiabéka gondolatait olvasva, ez lehet a magyarázat.
Tegnap leadtam a rendelésem Debrecenbe. Még nem hívtak, így valószínű lesz Echinodorus 'reni'. Jön egy RO szűrő is.
Gondolkodom egy kocka aksin 45x45x45 méretben. Sziklásabb lenne, teraszokkal, gyeppel. Gondolatban már előttem van...
A meglátásokat megköszönöm.
Zöldüljön!
Szépen alakul az akváriumod, gratulálok. Látom elkapott a lelkesedés :) Palacsinta algázóval nincs tapasztalatom, de úgy tudom, erős áramlást és hűvösebb vizet szeretnek (ez nyáron problémás lehet).
A második akvárium jó dolog, így több ötletet is meg tudsz valósítani. Csak nem a 90 l-es Amtra a kiszemelt? Ez nekem is erősen megmozgatta a fantáziámat :)
 
Szépen alakul az akváriumod, gratulálok. Látom elkapott a lelkesedés :) Palacsinta algázóval nincs tapasztalatom, de úgy tudom, erős áramlást és hűvösebb vizet szeretnek (ez nyáron problémás lehet).
A második akvárium jó dolog, így több ötletet is meg tudsz valósítani. Csak nem a 90 l-es Amtra a kiszemelt? Ez nekem is erősen megmozgatta a fantáziámat :)
Azért a méret, mert ekkorának tudok helyet biztosítani. Talán jövőre lehet több hely a gardróbban. Panelben nehéz teret áldozni.
Lehet a palacsinta algázó így kimarad. Köszi a figyelmeztetést.
Egy nanorajhalas vagy egy törpesügeres akvárium szép lehet. Kisebb méret kevesebb költség. Meg lehet csinálni egész fullosra, akár ívatni is jó lehet. De magamat ismerve abból jövőre lesz valami.
 
Azért a méret, mert ekkorának tudok helyet biztosítani. Talán jövőre lehet több hely a gardróbban. Panelben nehéz teret áldozni.
Lehet a palacsinta algázó így kimarad. Köszi a figyelmeztetést.
Egy nanorajhalas vagy egy törpesügeres akvárium szép lehet. Kisebb méret kevesebb költség. Meg lehet csinálni egész fullosra, akár ívatni is jó lehet. De magamat ismerve abból jövőre lesz valami.
Csak azért gondoltam, mert kapható egy pontosan ilyen méretű élhajlított kocka akvárium. Elég régóta foglalkoztat a dolog :)
 
Rákerestem. Tényleg jól néz ki.
Látom te sem kapkodod el😀
Az a baj, hogy már korábban elkapkodtam, ezért nagyon korlátozottak a további lehetőségek. Van 4 db "hagyományos" akvárium: 2x60, 65, 180 l. A kertben két 40 l-es cserép, vízinövényekkel. Csináltam még egy ideiglenes ivadéknevelő dobozt. Hamarosan veszek egy gömb akváriumot wabinak. Vannak további terveim is, de be kell látnom, hogy valahol van egy határ :)
 
Megfelelő stratégiával azért lehet némi engedményt elérni. Nagyon fegyelmezetten, átgondoltan kell csepegtetni az információkat. Sokat segített, hogy felkaroltam a párom kutyás hobbiját. Így már 5 kutyánk van és 4 akvárium + nemsokára lesz mégy egy wabi :) :) :)
Szóval azt mondom, mindennek ára van :)
Dörzsölt vén róka vagy te is. ☺️ Én a társasjáték hobbit támogatom asszonypajtásnál. A Magasnyomású CO2 rendszerem ennek köszönhetem. 😉
 
Back
Oldal tetejére